forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal CCristina D (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ccristina-d-12068.html)

mutulica 11 nov 2013 13:11:37

Re: Jurnal CCristina D
 
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...17040395_n.jpg

lacra81 11 nov 2013 16:05:39

Re: Jurnal CCristina D
 
o saptamana frumoasa,cris>:D<

CCristina D 12 nov 2013 00:17:45

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 1312237)
o saptamana frumoasa,cris>:D<

Multumesc draga mea>:D<
Asemenea si tie:-*
Ce mai faci??

CCristina D 12 nov 2013 00:24:09

Re: Jurnal CCristina D
 
Meniu 11.11.

MD- branza de vaci sarata(putina)+ cateva linguri iaurt natural+ 1/2 ardei rosu+ cateva masline
G1- 1 felie paine cu ceapa , asa goala :D(aprox 20-25 gr cred)...apropo, e foarte buna:D
cafea cu lapte si indulcitor
Pranz- 1 bol cu supa de taitei de casa+ putina carne de pui la cuptor+ muraturi
G2- cafea cu lapte si indulcitor
Cina- putina salata de boeuf fara maioneza+2 oua fierte+5-6 masline+putina branza sarata de vaci
G3- 1 baton cu cereale+ 1 patratel cioco:">
G4- 1 mar+ 1 mandarina (parca mi-era putin foame cand am ajuns de la munca)

CCristina D 12 nov 2013 10:34:09

Re: Jurnal CCristina D
 
good morning!!>:D<
http://sun-surfer.com/photos/2011/12...ee-moments.jpg

mutulica 12 nov 2013 12:01:35

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1312379)

mamaaa ce bine arata..stii de ce mi-e pofta mie de citea zile...de fursecuri cu ciocolata:x:x:x:x:x:x:x:x

CCristina D 12 nov 2013 23:25:27

Re: Jurnal CCristina D
 
Meniu 12.11:">:">...mi-e si rusine, dar il scriu poate revin la normal:))

MD- 1 cutie branza fagaras+ cateva masline+ 2 felii subtiri salam+ 1 castravete
- cafae cu lapte si indulcitor
G1- o felie maricica de cremes :D:">:">
Pranz- cartofi wedges la cuptor+ castraveti murati+ ketchup
G2- cafea 3 in 1
Cina- o felie de cremes mai mica + 1 mar (nu am mai apucat sa-mi pregatesc nimic si repede am luat praji>:)>:)x-()+ cativa covrigei sarati (ziua unei colege)
G3- 1 baton cu cereale

Un meniu urat....cu siguranta si rusii sunt de vina, urmeaza si tot dulce vreaux-(x-(x-(

Noapte buna!! Fug in pat sa nu ma mai indemne ceva rau>:):)):))

CCristina D 13 nov 2013 09:25:06

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna dimineata!!!
Azi sunt adormita...m-am trezit greu si n-am chef de nimic.
Sper sa-mi revin dupa ce termin cafeaua(:|(:|
Trebuie sa gatesc azi....fac crap la cuptor cu legume si o conopida la cuptor, din nou:D

mutulica 13 nov 2013 10:05:54

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1312563)
Buna dimineata!!!
Azi sunt adormita...m-am trezit greu si n-am chef de nimic.
Sper sa-mi revin dupa ce termin cafeaua(:|(:|
Trebuie sa gatesc azi....fac crap la cuptor cu legume si o conopida la cuptor, din nou:D

Neataaaaaaa.,..somnorilaaaaa>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<.. .te ajuta cafeluta;)
Ce papica buna faci tu...neammmm:P:)

CCristina D 13 nov 2013 19:56:31

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna seara jurnal!
Am ajuns acasa...ce bine e la caldurica:D
Am fost si la tara, am mai stat cu mama la povesti, a trecut si ziua de azi.
De maine la munca pana sambata inclusiv, apoi asteptam duminica ca o sa fie libera:x

Azi a fost liniste prin jurnalele fetelor....oare pe unde-or umbla?:-/:-/:P

O seara frumoasa!!:-*

CCristina D 13 nov 2013 19:59:55

Re: Jurnal CCristina D
 
Meniu 13.11

MD- 1 ochi in tigaia ceramica+ 1 rosie+ 1 castravete+ 2 feliute mici de salam+ putina branza sarata de vaci
cafea cu lapte si indulcitor
G1- cafea cu lapte si indulcitor+o felie mica de cremes (s-a terminat , ce bine#:-s:)))
Pranz- crap cu legume la cuptor+ conopida la cuptor+ sos de usturoi
G2-4 mere mici+ cativa covrigei sarati+cafea cu lapte si indulcitor
Cina- mere coapte cu putina miere si scortisoara

CCristina D 14 nov 2013 18:57:09

Re: Jurnal CCristina D
 
HElloo jurnal!!

Am ajuns si eu acasa, foarte obosita, am avut o zi plina la munca...#:-s#:-s#:-s
Am us repede sa gatesc niste pipote cu ciperci, pt maine, iar cand ajunge sotul de la munca mergem si noi pana la fratele lui ca e ziua lui azi.
Trebuie sa impacam si capra si varza...asa ca obosita cum sunt mergem o ora...

Meniul il trec cand ma intorc, dupa ce vad ce gust pe acolo:))...in rest , azi am fost cumnte cu mancatul;)

CCristina D 14 nov 2013 23:37:01

Re: Jurnal CCristina D
 
14.11

MD- conopida la cuptor+ peste la cuptor+usturoi
-cafea cu lapte si indulcitor
G1- baton cu cereale
G2- 2 mandarine+1 clementina+1 mar
Cina- conopida la cuptor+ peste la cuptor+usturoi
-2-3 pipote fierte
G3- 4 bucatele mici de praji+ covrigei sarati+ o bere lemon:"> (dc nu mergeam de ziua cumnatului si stateam acasa, eram cuminte, dar asa>:)>:))

Sport: km la munca#:-s+ 4 km mers pe jos

CCristina D 15 nov 2013 21:29:13

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna seara!!
Ce liniste totala !!:D....

Am trecut sa scriu si eu repejor meniul zilei de azi , 15.11

MD- 2 oua fierte+ 1 cutie perle branza de vaci+4 felii subtiri de sunca praga + 1 rosie+ 1 castravete+ vreo 8 masline
G1- cafea cu lapte si indulcitor
G2- baton cu cereale, 1 mandarina
Cina- mancare de pipote+conopida la cuptor+castraveti murati
G3- 2 mandarine+ seminte de floarea soarelui

Sport: 40 ex pt brate si abdomen, cu roata:D

PS: as mai fi vrut sa fac, dar atat de obosita ajung si o sa fiu si mai obosita luna ce urmeaza, cu sarbatorile astea....asta e...fac ce pot si eu...:(

LOREDANA99 16 nov 2013 19:24:47

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna seara, draga mea!

http://25.media.tumblr.com/bea155dbb...u6qmo1_500.jpg

CCristina D 17 nov 2013 00:00:13

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna seara draga mea:-*
Ce frumos si binee acolo langa foc...ce bine mi-ar prinde sa ma odihnesc putin;;);;):D

CCristina D 17 nov 2013 00:03:17

Re: Jurnal CCristina D
 
meniul de ieri, 16.11 nu-l mai scriu, e dezastru....spun doar ca am fost la ai mei la tara, unde s-a taiat un porc si cu asta spun tot.:(
Am mancat soric, am mai degustat una alta pe acolo, am mancat niste seminte, 4 patratele d e cioco cu cocos....am pacatuit destul>:):">

Sper sa vina si rusii o data, au cam intarziat ....si sa scap si eu de pofta asta nebuna de dulce...x-(

CCristina D 17 nov 2013 09:35:38

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna dimineata! Duminica frumoasa!!
http://eveste.ro/wp-content/uploads/...4_10432300.jpg

CCristina D 17 nov 2013 21:44:24

Re: Jurnal CCristina D
 
Nu stiu cum sa descriu starile mele, sau mai bine zis, iesirile mele in ce priveste mancatul aiurea....si azi am avut o zi de >:)...am inceput bine, apoi spre seara m-a apucat o pofta nebuna de cozonac...bineinteles ca am ajuns printr-un hipermarket si am cumparat, nu va zic cu ce pofta am mancat din el:-o:-o:-o:-o:-o,,,parca nu ma recunosteam!!!:((
Plus ca azi am mai mancat si vreo 2 caramele si 2 dropsuri, ceea ce n-am mai mancat poate de 1 an de zile....dar azi am facut-o.....
Nasol, nu stiu de ce am atata nevoie de dulce....chiar nu stiu, as vrea sa mananc doar ce e dulce , desi STIU ca nu e bine....

Maine e luni, stiu si imi voi incepe saptamana cu o zi de vitamine si ATAT!!! Vreau sa mai slabesc cateva kg, inca nu as vrea sa ma mentin, ceea ce cam fac in ultimul timp.....vreau sa ajung macar la 70 si apoi sa ma mentin!!
Vreau sa ma mobilizez si cat de obosita oi fi, vreau sa fac sport cel putin de 2-3 ori pe sapt, macar 30 min....

Off....sper sa ma mobilizez, sa revin la normal ca altfel cred ca dau in depresii:)):))

Seara frumoasa jurnal!! Ma simt mai bine, m-am mai descarcat...dacca reusesc sa tin si ziua de maine cum mi-am propus, ma simt si mai bine ca mai spal din pacate:D:D:">

mutulica 17 nov 2013 22:17:21

Re: Jurnal CCristina D
 
Si eu m-am ratacit Cris:(...am stari, pofte...nu ca as minca mult dar nu mai am chef de nimic...o sa renunt la concurs ca saptamina asta nu am nici meniuri salvate, nici sport...si nu stiu cum va fi si zilele care vin ca astept rusii cu pofte si stari de nebunie.
Eu zic ca trebuie sa ne revenit, si eu vreau sa mai slabesc citeva kg sau macar sa ma mentin asa pina imi mai revin.
Deja nu mai am rabdare pina vine sot...mi-e greu...nu stiu ce sa mai fac sa treaca timpul.

CCristina D 17 nov 2013 23:02:02

Re: Jurnal CCristina D
 
Nu stiu ce sa mai zic Cris, nu stiu care e chestia care mi-a declansat poftele astea nebune...
Rusii nu au venit, inca ii astept...poate si asta sa fie problema...dar parca mai mult ca niciodata am pofte aiurea si nu ma pot stapaniix-(
O iau asa incet incet sa vad ce pot sa fac....chiar mai vreau sa mai slabesc putin...daca vad ca nu merge, asa cum a zis si Moni in jurnalul ei...incerc macar sa ma mentin si sa ma bucur de ce am realizat pana acum:)

mutulica 18 nov 2013 08:13:17

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna dimineata scumpa!!!!!
O zi minunata si o saptamina linistita sa ai!


https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...06947044_n.jpg

lacra81 18 nov 2013 08:42:21

Re: Jurnal CCristina D
 
o saptamana frumoasa,cris>:D<

CCristina D 18 nov 2013 18:16:45

Re: Jurnal CCristina D
 
Multumesc dragelor :-*

CCristina D 18 nov 2013 18:45:01

Re: Jurnal CCristina D
 
Jurnal dra, bine te-am gasit>:D<

A trecut cu bine si prima zi din saptamana:)

Am o problema si apoate imi dati si voi niste sfaturi,.....pareri....in general si mai ales inepand din perioada asta de toamna- iarna, mie imi e tot timpul frig la picioare:-o...nu vreau sa va spun cat de frig mi-a fost si azi...da, intradevar, stau mult pe loc, in picioare, in zilele cand sunt la casa (ex azi), dar totusi...nu e ceva normal sa-mi fie atat de inghetate picioarele si mainile, desi cu mainile lucrez permanent...eram degerata, iar fata imi ardea ca focul si eram rosie.
Chiar de la anii astia sa am asa probkleme cu circulatia sangelui??
sunt putin speriata, am zis ca miercuri merg la medicul de familie sa vedem ce zice, eventual dc trebuie sa fac ceva controale/analize.....chiar ma enerveaza treaba asta....doar eu ma plang ca mi-e frig, nici un coleg nu are treaba, doar eu:(

moni30 18 nov 2013 20:50:00

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1313276)
Jurnal dra, bine te-am gasit>:D<

A trecut cu bine si prima zi din saptamana:)

Am o problema si apoate imi dati si voi niste sfaturi,.....pareri....in general si mai ales inepand din perioada asta de toamna- iarna, mie imi e tot timpul frig la picioare:-o...nu vreau sa va spun cat de frig mi-a fost si azi...da, intradevar, stau mult pe loc, in picioare, in zilele cand sunt la casa (ex azi), dar totusi...nu e ceva normal sa-mi fie atat de inghetate picioarele si mainile, desi cu mainile lucrez permanent...eram degerata, iar fata imi ardea ca focul si eram rosie.
Chiar de la anii astia sa am asa probkleme cu circulatia sangelui??
sunt putin speriata, am zis ca miercuri merg la medicul de familie sa vedem ce zice, eventual dc trebuie sa fac ceva controale/analize.....chiar ma enerveaza treaba asta....doar eu ma plang ca mi-e frig, nici un coleg nu are treaba, doar eu:(

iubita si mie mi se mai intampla....de cand fac sport....mai rar (ce-i drept)....eu fac un dus fierbinte, sau stau cu picioarele in apa calda...si trece;)...dar sigur sportul ajuta mult>:D<

CCristina D 18 nov 2013 22:20:16

Re: Jurnal CCristina D
 
N-am avut o zi 100% conforma...am dat-o in bara la final>:):">

dimi la 6- 2 clementine mici
MD- 1 banana+ 1 mar+ 3 clementine mici+ 1 strugure mic
G1- cafa cu lapte si indulcitor
G2- 2 mere, seminte floarea soarelui+ 1 cafea cu lapte si indulcitor
Cina- varza inabusita+ ceapa verde
G3-:">:"> o felie de tort, nu foarte mare>:)
2 clementine

CCristina D 18 nov 2013 22:22:51

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 1313299)
iubita si mie mi se mai intampla....de cand fac sport....mai rar (ce-i drept)....eu fac un dus fierbinte, sau stau cu picioarele in apa calda...si trece;)...dar sigur sportul ajuta mult>:D<

Am facut si eu un dus aproape fierbinte, am stat cu picioarele in apa calda si m-am pus in pat.....acum mi-e bine, dar maine la munca, cum stau pe loc mai mult timp, cum patesc din nou asa....e nasol, ca o data ce mi-e frig nici nu ma mai dezghet.
Incep si sportul sa vad dc se imbunatateste circulatia:-s...
Am impresia ca sunt o baba de 80 ani:)):))...la ea ar fi de acceptat , dar la anii mei, e nasol:">:))

CCristina D 19 nov 2013 17:23:41

Re: Jurnal CCristina D
 
Meniu 19.11

MD- 6:00 - 1 banana
- 8:30 - 1 chifla ciabatta+ 1 chifla multicereale cu pateu vegetal+ 1 rosie + 1 castravete
- 5-6 fursecuri (ziua sefei mele...cate zile luna astax-(x-()
- cafea cu lapte si indulcitor

G2- 2 fursecuri
Cina- pipote cu ciuperci+ castraveti murati+ 1 ceapa verde
G3- 2 mandarine+ 1 capucino cu indulcitor si scortisoara+ 3 patratele ciocolata amaruie

Probabil si un ceai cald mai tarziu, am racit putin....:(

LOREDANA99 19 nov 2013 17:40:17

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1313498)
Meniu 19.11

MD- 6:00 - 1 banana
- 8:30 - 1 chifla ciabatta+ 1 chifla multicereale cu pateu vegetal+ 1 rosie + 1 castravete
- 5-6 fursecuri (ziua sefei mele...cate zile luna astax-(x-()
- cafea cu lapte si indulcitor

G2- 2 fursecuri
Cina- pipote cu ciuperci+ castraveti murati+ 1 ceapa verde
G3- 2 mandarine+ 1 capucino cu indulcitor si scortisoara+ 3 patratele ciocolata amaruie

Probabil si un ceai cald mai tarziu, am racit putin....:(

Offf, ai grija...si poti sa iti iei si un test, eventual :))

CCristina D 19 nov 2013 17:46:34

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1313507)

Offf, ai grija...si poti sa iti iei si un test, eventual :))

Inca nu imi fac griji ca ciclul meu oricum vine aiurea de obicei....ce e drept, ultimele 3-4 luni mi-a venit destul de regulat...luna asta vad ca deja e 20 maine si nimic....nu stiu ce sa zic:-s...teoretic n-ar trebui sa-mi fac griji, dar cine stie, nimic nu e 100% sigur:))...cine stie cum a putut scapa unu mai rapid si unde s-a dus:)):))

Am tot zis ca inca nu ma grabesc, sa am si eu 1 an de munca, sa pot primi si primesc indemnizatia pt concediul post natal...dar cu inca 9 luni, ar fi deja peste 1 an, deci ar merge:)):))

mutulica 19 nov 2013 17:57:29

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1313511)


Inca nu imi fac griji ca ciclul meu oricum vine aiurea de obicei....ce e drept, ultimele 3-4 luni mi-a venit destul de regulat...luna asta vad ca deja e 20 maine si nimic....nu stiu ce sa zic:-s...teoretic n-ar trebui sa-mi fac griji, dar cine stie, nimic nu e 100% sigur:))...cine stie cum a putut scapa unu mai rapid si unde s-a dus:)):))

Am tot zis ca inca nu ma grabesc, sa am si eu 1 an de munca, sa pot primi si primesc indemnizatia pt concediul post natal...dar cu inca 9 luni, ar fi deja peste 1 an, deci ar merge:)):))

si eu astept rusii pe maine...la mine nu au cum sa intirzie:-s

LOREDANA99 19 nov 2013 18:25:41

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1313514)
si eu astept rusii pe maine...la mine nu au cum sa intirzie:-s

Lasa ca vine sotul tau acasa si ne prinzi din urma :P :-*

lacra81 19 nov 2013 18:44:48

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1313498)
Meniu 19.11

MD- 6:00 - 1 banana
- 8:30 - 1 chifla ciabatta+ 1 chifla multicereale cu pateu vegetal+ 1 rosie + 1 castravete
- 5-6 fursecuri (ziua sefei mele...cate zile luna astax-(x-()
- cafea cu lapte si indulcitor

G2- 2 fursecuri
Cina- pipote cu ciuperci+ castraveti murati+ 1 ceapa verde
G3- 2 mandarine+ 1 capucino cu indulcitor si scortisoara+ 3 patratele ciocolata amaruie

Probabil si un ceai cald mai tarziu, am racit putin....:(

ai grija>:D<
sanatate>:D<
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1313511)


Inca nu imi fac griji ca ciclul meu oricum vine aiurea de obicei....ce e drept, ultimele 3-4 luni mi-a venit destul de regulat...luna asta vad ca deja e 20 maine si nimic....nu stiu ce sa zic:-s...teoretic n-ar trebui sa-mi fac griji, dar cine stie, nimic nu e 100% sigur:))...cine stie cum a putut scapa unu mai rapid si unde s-a dus:)):))

Am tot zis ca inca nu ma grabesc, sa am si eu 1 an de munca, sa pot primi si primesc indemnizatia pt concediul post natal...dar cu inca 9 luni, ar fi deja peste 1 an, deci ar merge:)):))

Doamne ajuta>:D<

o seara faina>:D<

mutulica 19 nov 2013 22:27:18

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1313517)


Lasa ca vine sotul tau acasa si ne prinzi din urma :P :-*

asi vrea eu, da la noi e mai complicat un pic:-s

mutulica 19 nov 2013 22:28:19

Re: Jurnal CCristina D
 
Cris tu pe unde esti, ce faci?
Hai zi ceva ca eu degraba ma culc:)):)):)):))


CCristina D 19 nov 2013 22:50:43

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1313563)
Cris tu pe unde esti, ce faci?
Hai zi ceva ca eu degraba ma culc:)):)):)):))


Butonez si eu pe aici:)):)):))
Mi-e somn....cred ca imediat plec si eu la culcare.
maine de dimi voi fi acsa, merg de noapte la munca.
tu ce ai mai facut??:-*

CCristina D 19 nov 2013 22:58:42

Re: Jurnal CCristina D
 
http://fs65.trilulilu.ro/imgs/Faraon...d76387a664.jpg
Pe maine dimi la cafea fetelor, ma pun la somn sa fiu fresh sa putem bea cafeaua impreuna ;):D

lacra81 20 nov 2013 07:56:29

Re: Jurnal CCristina D
 
http://1.bp.blogspot.com/-rYPGx-1-a8...ook-images.jpg

CCristina D 20 nov 2013 09:48:30

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna dimineata!!

Aduc o cafeluta pt cine-mi trece pragul>:D<:-*
http://www.semaforul.ro/Handler.ashx...6081&PhotoId=1


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:12:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO