forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Costina89 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-costina89-9072.html)

costina89 24 mar 2013 13:45:05

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1241070)
Bravo. Tu te-ai apucat macar, da eu nu.
Ce mai face Simon? Mai alaptezi? e cuminte? Fetele ce mai fac?
Eu pana in 7 april am program foarte incarcat si nu pot sa ma apuc de dieya si sport, dar pe urma ma pun si eu pe treaba.

m-am apucat dar nu prea merge cu vroiam eu,imi lipseste motivatia:(.
Laura nu mai alaptez:(,am luat foarte multe antibiotice si in cele in urma am intrerupt alaptatul,mai curge ceva ceva dar nu mai vrea Simon,ii dau lapte praf Nan ,noi am incept diversificarea,are 3 mese solide si 2-3 de lapte,e cam mofturos:(...Avem 3 dintiosri al patrulea vine sapt viitoare:-s,e jale mare din cauza lor:(,in rest e bine,Alisa ta ce mai face?ati inceput diversificarea?

coco23 24 mar 2013 14:26:48

Re: Jurnal Costina89
 
Ce faci, Costina, ce mai fac bebeii?:)

costina89 24 mar 2013 15:25:27

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 1241093)
Ce faci, Costina, ce mai fac bebeii?:)

bebei mei cresc,Justina in toamna merge la clasa 0,Anisia la gradi in grupa mica iar Simon mezinul....hmmm....el e un rasfatat:),toata lumea il ia in brate,ii canta si il lauda cat de repede a crescut.....sunt bine sanatosi,ca asta e cel mai important.
Eu,eu cu slabitul meu....ma chinuie rau:)),o saptamana sunt cuminte a doua o dau in bara si uite asa am facut o luna de cand m-am apucat mai serios de treaba,pana in sept vreau sa ajung la undeva pe la 55-60kg,in asta o luna am slabit undeva pe la 3,5kg,e destul de ok zic eu.

Laura 24 mar 2013 17:58:31

Re: Jurnal Costina89
 
UAlisa inca nu are dintisori. Si noi papam mancarica, banana, cereale, mar, legume, supa, insa se bazeaza inca pe san. Dupa fiecare masa ea papa san,ca s.a invatat sa adoarma doar asa. Cateodata papa forte bine mancarica si cateodata nu vrea deloc.
Eu vreau sa fac Chaelen extreme, vezi ca este subiect deschis pe forum. Dar deocamdata vreausa scap de dizertatie.

marinuta 24 mar 2013 20:56:05

Re: Jurnal Costina89
 
salutare cosmina ai 2 bebei? sa iti traiasca...mereu te citesc dar nu am avut curajul sa scriu..:">

andra_aly 24 mar 2013 22:16:14

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 1229636)
Multumesc mult Andra>:D<
Am rasfoit azi forumul si mi-am dat seama ca e mai bine sa slabesc mai incet exact cum spui si tu,dar ce te faci cu rabarea....imi cam lipseste in legatura cu slabitul:(,imi lipseste cu desavasire:(.Imi e frica ca o sa raman cu pielea lasata,vergeturi in plus....off ,am o mie de ganduri,nici nu stiu cu ce sa incep.
Astazi am fost mai cumintica,am papat mai sanatos,prima sapt sa zicem ca e de proba,abia de sapt viitoare imi intru serioas in rol;),voi incerca sa mai cresc numarul de calorii,voi ajunge cu ele pana la 1500,1100 m-i se par prea putine,nu fac decat sa accelerez o sapt,doua si apoi stagnez,mai bn cate 1kg-500gr pe sapt timp de 5 luni decat 3kg in prima sapt 2 in a doua si apoi ma rog e cantar sa mai se miste.

Buna draga mea, sorry ca iti raspund cu asa intarziere:">
Pai frica de vergeturi nu trebuie sa ai. Daca o sa slabesti incet, e mai sigur.
E mai usor, mai sigur, mai sanatos:)
Deci, ce ai de pierdut? :) >:D<
Rabdarea nu o capeti asa de pe o zi pe alta. E greu la inceput, apoi te obisnuiesti cu idea.
Gandeste-te, daca ai slabii in 2 luni toate kg, apoi cum ai arata?:-s
ca o minge care o intepi cu un ac, zbarcita. Stiu, a fost cam dura comparatia, dar asta este:(
Deci, mai bine te lupti, ai rabdare si o sa fi multumita de rezultate.
Plus de alta, nu te infometezi, mananci bine si o sa iti fie csi mai usor:)

Cum merge treaba, de cand nu am mai vorbit? :)
Te pup:-*

costina89 25 mar 2013 10:31:28

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1241159)
UAlisa inca nu are dintisori. Si noi papam mancarica, banana, cereale, mar, legume, supa, insa se bazeaza inca pe san. Dupa fiecare masa ea papa san,ca s.a invatat sa adoarma doar asa. Cateodata papa forte bine mancarica si cateodata nu vrea deloc.
Eu vreau sa fac Chaelen extreme, vezi ca este subiect deschis pe forum. Dar deocamdata vreausa scap de dizertatie.

si al meu are toane si toane,sunt zile cand manaca foarte foarte bine,dar si zile cand imi vine sa o iau la fuga,baga mana in gura,tipa..e...x-( dar na e bebe mic si nu stie.
M-am uitat pe forum de ce ai zis tu....pare interesant dar nu am gasit filmulete pe YT:(,erau ceva ceva dar nu imi placeau.....eu decocamdata nu fac sport deloc:(,nu reusesc sa ma apuc:(.Succes cu dizertatia:-*>:D<.

Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1241239)
salutare cosmina ai 2 bebei? sa iti traiasca...mereu te citesc dar nu am avut curajul sa scriu..:">

bine ai venit Marinuta>:D<....ehe Marinuta daca aveam 2 era bine,nu imi era asa greu....dar am 3

Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 1241275)

Buna draga mea, sorry ca iti raspund cu asa intarziere:">
Pai frica de vergeturi nu trebuie sa ai. Daca o sa slabesti incet, e mai sigur.
E mai usor, mai sigur, mai sanatos:)
Deci, ce ai de pierdut? :) >:D<
Rabdarea nu o capeti asa de pe o zi pe alta. E greu la inceput, apoi te obisnuiesti cu idea.
Gandeste-te, daca ai slabii in 2 luni toate kg, apoi cum ai arata?:-s
ca o minge care o intepi cu un ac, zbarcita. Stiu, a fost cam dura comparatia, dar asta este:(
Deci, mai bine te lupti, ai rabdare si o sa fi multumita de rezultate.
Plus de alta, nu te infometezi, mananci bine si o sa iti fie csi mai usor:)

Cum merge treaba, de cand nu am mai vorbit? :)
Te pup:-*

Andra luna asta am slabit 3.9kg..e foarte bine zic eu....pielea imi e inca ok....ma duc sa imi iau o crema si sa incep masajul usor,usor ca sa nu am surprize.De facut foamea nu am facut decat in vreo 3 zile cand eram numai pe drumuri,in rest am mancat bine zic eu,nu mai imi calculez caloriile ca imi ia destul timp,mananc din ochi.

andra_aly 25 mar 2013 10:33:34

Re: Jurnal Costina89
 
Felicitari pentru reusita:)
E chiar ok, in medie 1 kg pe saptamana.
apoi spre final va fi mai greu si trebuie sa te multumesti si cu mai putin pe saptamana:D
Ei, pai sa ai grija sa nu faci foamea nici o zi. nu e ok, e un soc pentru organism de care nu are nevoie>:D<
o saptamana frumoasa iti doresc:)

marinuta 25 mar 2013 10:38:33

Re: Jurnal Costina89
 
citisem ca ai 1 fetita si 1 baiat..ai 23 de ani? bravo mamica tinara si copii mari...

costina89 25 mar 2013 10:40:30

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 1241466)
Felicitari pentru reusita:)
E chiar ok, in medie 1 kg pe saptamana.
apoi spre final va fi mai greu si trebuie sa te multumesti si cu mai putin pe saptamana:D
Ei, pai sa ai grija sa nu faci foamea nici o zi. nu e ok, e un soc pentru organism de care nu are nevoie>:D<
o saptamana frumoasa iti doresc:)

multumesc>:D<
Cu siguranta spre sfarsit daca voi da si cate 300g pe sapt voi fi multumita.
E greu cand sunt plecata sa mananc,mananc inainte sa plec si apoi Dumnezeu cu mila:(,mananc cand vin acasa(rup frigiderul:()


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:47:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO