forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Costina89 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-costina89-9072.html)

andra_aly 25 mar 2013 10:48:48

Re: Jurnal Costina89
 
Chiar , ai varsta mea si 3 copiii:x
Frumos, dar ma gandesc ca nu e usor.>:D<

Legat de mancare, ia cu tine niste gustarici cand pleci ca sa nu mori de foame si sa te dai la orice atunci cand ajungi acasa:-s

costina89 25 mar 2013 11:28:09

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1241471)
citisem ca ai 1 fetita si 1 baiat..ai 23 de ani? bravo mamica tinara si copii mari...

am 2 fetite (Justina de 5 ani jumate si Anisia de 2 ani si 3 luni) si un baietel ( Simon de 6 luni si 2 sapt)

Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 1241480)
Chiar , ai varsta mea si 3 copiii:x
Frumos, dar ma gandesc ca nu e usor.>:D<

Legat de mancare, ia cu tine niste gustarici cand pleci ca sa nu mori de foame si sa te dai la orice atunci cand ajungi acasa:-s

nu e usor deloc:( dar supravietuiesc ceea ce e bine;) si cateodata stau si ma gandesc ca daca ar fi fost doar Justina lucririle ar fi stat altfel dar eu mi-am dorit de cand ma stiu o familie mare.....cand m-am intntalit prima oara cu sotul meu i-am sp ca eu vreau 3 copii si a zis ca si el vrea la fel pt ca e greu sa fi singur la parinti.....e uite ca 3 am.....toata lumea ma intreaba daca mai fac,acum zic ca nu,psihic nu mai rezist iar financiar e foarte greu.....poate peste cativa ani(10)as mai face un bebe,dar acum nu.

marinuta 25 mar 2013 11:32:27

Re: Jurnal Costina89
 
e super ca gindesti asa...atunci cred ca sunt o lasa...x-(

costina89 25 mar 2013 11:57:34

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1241502)
e super ca gindesti asa...atunci cred ca sunt o lasa...x-(


de ce sa fi lasa? am vazut ca ai o fetita superba:x...poate pe viitor va avea o surioara sau un fratior, ce-o da Dumnezeu sanatos fie...>:D<

marinuta 25 mar 2013 12:15:46

Re: Jurnal Costina89
 
stii ca eu am 1 fetita in MAI face 4 ani si ma pling ca sotul nu ma ajuta deloc...dar tu cu 3 esti de admirat...ma gindesc deja daca a fi sa fac al 2 lea bebe poate ind fata va ave 6-7 ani:(

costina89 25 mar 2013 21:20:59

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1241521)
stii ca eu am 1 fetita in MAI face 4 ani si ma pling ca sotul nu ma ajuta deloc...dar tu cu 3 esti de admirat...ma gindesc deja daca a fi sa fac al 2 lea bebe poate ind fata va ave 6-7 ani:(


stii.... pe mine sotul la prima m-a ajutat foarte mult,foarte mult...la a doua deloc,acum incerc eu sa il mai implic dar nu face mare lucru(sta cu Simon in brate cate jumatate de ora pana ordonez eu bucataria)....cateodata zic in sinea mea ca imi lipseste o rotita,am ceva ceva prb cu capul de l-am facut si pe al treilea bebe stiind ca nu am ajutor...si apoi imi zic"eh lasa ca le dau eu de cap,nu ma lasa Dumnezeu" si uite asa au trecut 6 luni de cand am 3 copii,le fac si eu cum pot cand pot....pun copii in fata tot timpul restul la urma(curatenie,ordine,curte si sot:)))....as putea spune ca am 4 copii ca al meu sot nu face nimic in casax-(,cn stie poate ii pica ceva daca da cu aspiratorulx-(......offff.....e greu dar ma conformez:).
Eu am vrut ca copii sa fie facut unul dupa altul,chiar imi pare rau ca intre fete e diferenta de 3 ani si 3 luni,as fi vrut undeva pana in 2 ani,dar na fost sa fie,intre Simon si Anisia sunt 1 an si 8 luni,mult mai bine zic eu.....eu am vrut diferenta mica ca sa scap repede....asa sa fi facut unul si dupa vreo 7 ani sa o iau de la capat....ooo nuu:-o.....eu am scapat....peste un an il dau si pe cel mic la cresa si ma pot angaja linisitita....pot sa fac si eu o facultate mai departe....asa gandesc eu,o fi bine no fi vom vedea:).
E bine si cum zici tu cu o diferenta de 6-7 ani ,cea mare va intelege altfel,chiar te va ajuta,acolo cum poate ea,eu ma uit la Justina...sa stii ca vine la Simon cand plange si sta cu el pana apar eu cu lapticul,cel mic e lesinat dupa ea,cand o gaseste prin casa e numai cu ochii dupa ea si se bucura de mama focului.

ohh azi iar am fost plecata..,pe drum am mancat vreo 5 covrigi mici:D,imi era o foame de imi venea sa musc in bordul masinii:)).

marinuta 26 mar 2013 09:21:40

Re: Jurnal Costina89
 
Esti de apreciat..[*66*][*66*][*66*][*66*][*66*][*28*]...sora mea geamana are si ea 2 copilasi Raluca de 3 ani si 1 luna... si Luca... de 10 luni...vine sotul acasa sii zice uite nici curatenie nui facuta...doamne sormea face si ea cum poate ca...acuma face curat si cind colo vezi fetita mincind ceva si face farmaturi si sormea mai trebuie sa faca mincare...sa aiba grija de cel mic....doamne mereu are pretentii ba ca na spalat vasele....ba ca nu a aspirat pe jos...acum 2 zile sormea mia zis ca sa saturat si ca nu mai poate...Raluca e neascultatoare sora mea ii explica o mai bate cu palmuta la fund degeabaaaaaaaaaaaaa....a zis sormea imi vine sa ma omor ca sincer nu mai pot...ii spun lasa draga ca la altii nui chiar luna in casa de curatenie...de saptamina viitoare da fata la gradinita si va ramine doar cu baiatul...din toamna nu a mers la gradi ca toti copii se imbolnaveau.....cind luca doarme Raluca intentionat urla in gura mare ca sal trezeaasca pe Luca...diferite concerte ii face...

costina89 26 mar 2013 10:59:52

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1241959)
Esti de apreciat..[*66*][*66*][*66*][*66*][*66*][*28*]...sora mea geamana are si ea 2 copilasi Raluca de 3 ani si 1 luna... si Luca... de 10 luni...vine sotul acasa sii zice uite nici curatenie nui facuta...doamne sormea face si ea cum poate ca...acuma face curat si cind colo vezi fetita mincind ceva si face farmaturi si sormea mai trebuie sa faca mincare...sa aiba grija de cel mic....doamne mereu are pretentii ba ca na spalat vasele....ba ca nu a aspirat pe jos...acum 2 zile sormea mia zis ca sa saturat si ca nu mai poate...Raluca e neascultatoare sora mea ii explica o mai bate cu palmuta la fund degeabaaaaaaaaaaaaa....a zis sormea imi vine sa ma omor ca sincer nu mai pot...ii spun lasa draga ca la altii nui chiar luna in casa de curatenie...de saptamina viitoare da fata la gradinita si va ramine doar cu baiatul...din toamna nu a mers la gradi ca toti copii se imbolnaveau.....cind luca doarme Raluca intentionat urla in gura mare ca sal trezeaasca pe Luca...diferite concerte ii face...


vaiiii....imi e mila de ea,cum sa ii zica asa cevax-(x-(,i-a sa stea el acasa cu copii 2 zile sa vedem mai zice asa...am avut si eu parte de cometarii legate de curatenie de la diferite persoane,am inghitit la inceput apoi m-am transformat intr-o scropie si ii articulam la fiecare vorba,daca au vazut ca sunt nebuna m-au lasat in pace:)).

Trebuie sa recunosc ca la faza cu facutul curateniei/gatitului sotul meu nu comenteaza nimic,stie ca e greu si nu ma streseaza,eu il las la urma tot timpul,nu a avut niciodata pretentii sa fie masa pusa sau curatenie...bn are si el bubele lui si in cauza asta nu comenteaza(nu face niciodata o treaba pana la capat,mereu ma duc eu dupa el sa strang si probabil ca in cauza asta nu zice nimic:))).

Cumnatul tau ar trebui sa vina in vizita la noi sa vada cu arata si alte case cu copii si apoi sa il vad eu daca mai comenteazax-(....la inceput ma simteam si eu prost ca nu e ok casa dar m-am dus pe nepusa masa colo colo si la unii era la la noi sau mai rau,pe alti ii prindeam ca au menajera(se laudau ca la ei in casa e luna desi au 4 copii,imi dadeau mie lectii de viatax-( cum s aimi cresc copii)alti aveau copii plecati la bunici.....etc.....nu frate...eu nu am pe nimeni langa mine,imi cresc copii singura,cum pot...mai vin socrii dar nu ma ajuta cu nimic parca mai greu imi e pt ca desi nu sunt decat 2 pers in plus,cand esti singur se simte.

Spune-i surori tale sa nu mai puna la suflet ce zice jumatatea,nu ajunge nicaieri,mai rau se consuma si o sa intre in depresie,copii sa fie mancati.schimbati,curati ca restul poate sa astepte...nu ii place sotului ca sunt farfurii murdare sa cumpere de unica folosinta>:)(daaa stiuuu sunt o scorpie,daca avea o nevasta ca mine se ducea de nebun:))) ..a si sa nu inceapa sa ii sp ca bunica/mama lui a avut X copii si avea ditamai ograda de ingrijit.....frate aia nu erau copii ingrijiti,le dadeau drumul pe afara si Dumnezeu nu mila daca mancau pamanat nu era nici o prb,daca erau uzi-lasa ca se usuca ei....si multe altele.

marinuta 26 mar 2013 11:19:09

Re: Jurnal Costina89
 
sormea e satula...:D

costina89 26 mar 2013 11:36:03

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1242063)
sormea e satula...:D

o inteleg perfect>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:56:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO