forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal dana5 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dana5-4174.html)

LicuriciColorat 15 iun 2010 15:05:26

Re: Jurnal dana5
 
Citat:

Anterior postat de dana5 (Post 220210)
mersi mult fetelor sunteti niste SCUMPEEE !!!^:)^[*42*]ma duc sa-mi fac o lista:) ca sa stiu ce si pe unde sa nu le incurc si o pun pe frigider ...


cu placere
daca mai ai intrebari nu ezita sa ne intrebi,suntem aici sa te ajutam:)

danica 15 iun 2010 16:16:22

Re: Jurnal dana5
 
iata ca ...astazi pina acum a papat 1326kcal ...deseara o sa beau o cafea si apoi ma duc la stadion apropo imi pun centura ca asa dau jos din burtica [*pasarica*] vin transpirata foc ...si fac un dus. Miine incep sa ma alimentez corect ... revin mai apoi cu noi insemnari,sunt asa de fericita sa ma impart cu voi simt ca imi e mai usor ... sa tin curele de slabire cind stiu ca si voi tineti !!!..va pup dulce >:D<

andra_aly 15 iun 2010 16:36:03

Re: Jurnal dana5
 
Buna dana si bine ai venit si din partea mea>:D<
Bravo pentru sport. :) suntem alaturi de tine, si te urmarim.
deci vezi ce papi ca de nu iei bataita:P glumesc.
o zi frumoasa>:D<

lavydor 15 iun 2010 19:07:18

Re: Jurnal dana5
 
Nu pot decat sa iti urez bun venit printre noi Dana ca restul informatiilor ti le-au furnizat slabutele!>:D< Sfatul meu e sa le asculti intocmai ca e pe probate pe luate;;) treaba si functioneaza la fiecare din noi.Vad ca nu detii foarte multe informatii privind alimentele si efectul lor..cum spuneai credeai ca ingrasa carnea la gratar...asa ca stai in zona si...te ajutam sa scapi de kg dorite! Important e sa nu te pripesti si sa nu fi "lacoma" sa dai vitezza la 9 kg intr-o luna ca..nu functioneaza fara ca ele sa se intoarca inapoi plus alti prieteni! Incet si sigur...ajungi unde visezi!>:D< Tine-ne la curent si papa cele 3 mese sfinte si cele 2 gustari..si sa vezi ce fericire te loveste!:-*

danica 16 iun 2010 09:32:23

Re: Jurnal dana5
 
Salut fetitele mele frumoase si tandre!!![/FONT][*117*],sa va zic ce am facut ieri ...)))))) am stat cu pliculetul de seminte linga mine toata seara si m-am uitat la el...imi controlam puterilee.. am biruit eu... #:-s ))).. apoi la ora 23:30 am facut 1km[*fotbal*]..si presa :) e cam putintel insa se da crezare caci eu sint in probleme fetesti'' asa sa le numesc :">
sa va zic ca astazi este 1 mea zi ...fara multe kcal.. am si facut pe azi o lista,va rog pe voi foarte mult sa imi ziceti ce e bine si ce e rau ,sunt binevenite toate parerile voastre de experti>:D<
deci: 8:30 dejun:cafea-200ml+2felii piine+2felii salam
10:00 - 0,5 l apa plata
12:00 - 0,5 l apa plata
13:00 prinz:brinza de vaci 100gr+o felie piine neagra+1rosie
+ceai 200ml
14:00 - 0,5 l apa plata
15:00 - 1 mar
16:00 - 0,5 l apa plata
17:40 - Tocanita cu bostanei,morcov,rosii,ciuperci-250gr
+2felii(35gr ambele f) piine neagra+200ml ceai
ceaiul il beau fara zahar de mult timp in urma ))...cam acesta este program facut de mine.Slabutelor va rog fffff mult sa-mi spuneti parerea sa stiu ce sa las ce sa schimb..fac prima data un astfel de meniu..si am nevoie mare de ajutorul vostru !!! va multumesc mult mult...>:D<

justbelieve 16 iun 2010 10:50:00

Re: Jurnal dana5
 
Citat:

Anterior postat de dana5 (Post 221015)
Salut fetitele mele frumoase si tandre!!![/FONT][*117*],sa va zic ce am facut ieri ...)))))) am stat cu pliculetul de seminte linga mine toata seara si m-am uitat la el...imi controlam puterilee.. am biruit eu... #:-s ))).. apoi la ora 23:30 am facut 1km[*fotbal*]..si presa :) e cam putintel insa se da crezare caci eu sint in probleme fetesti'' asa sa le numesc :">
sa va zic ca astazi este 1 mea zi ...fara multe kcal.. am si facut pe azi o lista,va rog pe voi foarte mult sa imi ziceti ce e bine si ce e rau ,sunt binevenite toate parerile voastre de experti>:D<
deci: 8:30 dejun:cafea-200ml+2felii piine+2felii salam
10:00 - 0,5 l apa plata
12:00 - 0,5 l apa plata
13:00 prinz:brinza de vaci 100gr+o felie piine neagra+1rosie
+ceai 200ml
14:00 - 0,5 l apa plata
15:00 - 1 mar
16:00 - 0,5 l apa plata
17:40 - Tocanita cu bostanei,morcov,rosii,ciuperci-250gr
+2felii(35gr ambele f) piine neagra+200ml ceai
ceaiul il beau fara zahar de mult timp in urma ))...cam acesta este program facut de mine.Slabutelor va rog fffff mult sa-mi spuneti parerea sa stiu ce sa las ce sa schimb..fac prima data un astfel de meniu..si am nevoie mare de ajutorul vostru !!! va multumesc mult mult...>:D<


Paine.Paine.Paine.Prea multa:-sIncearca sa mananci maxim 3-4 felii pe zi pentru inceput.
La micul dejun mi se pare ca ai mancat putin.Puteai sa mai pui ceva legume pe langa paine si salam.In rest mi se pare bine.Totusi ai mai putea pune o gustare intre micul dejun si pranz(un fruct,alune,fistic).

andra_aly 16 iun 2010 11:25:20

Re: Jurnal dana5
 
Buna dana. sunt si eu de acord.. prea multa paine. incearca sa o reduci incet incet;) stiu ca e greu la inceput dar apoi o sa iti fie mai usor. si cantarul o sa iti zambeasca;)
ai grija cu painea, pastele...:-s
papa mai multe proteine si tine carbo sub limita;)

lavydor 16 iun 2010 11:29:13

Re: Jurnal dana5
 
Citat:

Anterior postat de dana5 (Post 221015)
Salut fetitele mele frumoase si tandre!!![/FONT][*117*],sa va zic ce am facut ieri ...)))))) am stat cu pliculetul de seminte linga mine toata seara si m-am uitat la el...imi controlam puterilee.. am biruit eu... #:-s ))).. apoi la ora 23:30 am facut 1km[*fotbal*]..si presa :) e cam putintel insa se da crezare caci eu sint in probleme fetesti'' asa sa le numesc :">
sa va zic ca astazi este 1 mea zi ...fara multe kcal.. am si facut pe azi o lista,va rog pe voi foarte mult sa imi ziceti ce e bine si ce e rau ,sunt binevenite toate parerile voastre de experti>:D<
deci: 8:30 dejun:cafea-200ml+2felii piine+2felii salam
10:00 - 0,5 l apa plata
12:00 - 0,5 l apa plata
13:00 prinz:brinza de vaci 100gr+o felie piine neagra+1rosie
+ceai 200ml
14:00 - 0,5 l apa plata
15:00 - 1 mar
16:00 - 0,5 l apa plata
17:40 - Tocanita cu bostanei,morcov,rosii,ciuperci-250gr
+2felii(35gr ambele f) piine neagra+200ml ceai
ceaiul il beau fara zahar de mult timp in urma ))...cam acesta este program facut de mine.Slabutelor va rog fffff mult sa-mi spuneti parerea sa stiu ce sa las ce sa schimb..fac prima data un astfel de meniu..si am nevoie mare de ajutorul vostru !!! va multumesc mult mult...>:D<

Nu te sustin cu painea si cu salamiorul.Mezelurile le poti exclude, un gratar de pui..orice facut cu manuta ta! Sa ai o gustare intre MD si Pranz si intre Pranz si Cina alta, nu incerca subtil sa te infometezi, cu calm si o scoatem la capat!

danica 16 iun 2010 14:14:14

Re: Jurnal dana5
 
Salut!!! va multumesc mult ca ati fost asa rapide cu raspunsul :),stau si ma gindesc ca aveti dreptate referitor la piinica ...trebuie sa o mai reduc( o cam iubesc ...:D) ...astazi am intirziat cu prinzul ...aproape o ora ...incepusem sa simt fooamea ,dar cred ca e asa de la inceput. Heee heee ...sa vedeti voi ca mi-am luat o coarda ..ce fac eu din ea deseara... :)) va pup dulce dulce si mersi pentru ajutor :-*:-*...mai revin eu caci mai am putina trebusoara..>:D<

lavydor 16 iun 2010 14:24:12

Re: Jurnal dana5
 
Citat:

Anterior postat de dana5 (Post 221341)
Salut!!! va multumesc mult ca ati fost asa rapide cu raspunsul :),stau si ma gindesc ca aveti dreptate referitor la piinica ...trebuie sa o mai reduc( o cam iubesc ...:D) ...astazi am intirziat cu prinzul ...aproape o ora ...incepusem sa simt fooamea ,dar cred ca e asa de la inceput. Heee heee ...sa vedeti voi ca mi-am luat o coarda ..ce fac eu din ea deseara... :)) va pup dulce dulce si mersi pentru ajutor :-*:-*...mai revin eu caci mai am putina trebusoara..>:D<

Mi-e dor sa sar coarda..serios;;);;);;) cu painica ..desparte-te elegant:x:x spune-i ca nu mai e ceea ce ti-ai dorit:P si ca o inlocuiesti cu ceva mai bun! te pupam si noi!


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:44:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO