forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-delyrics-slabuta-dupa-doi-copii-12554.html)

delyrics 26 iun 2014 18:22:35

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1355825)
Inca o mamica, bine ai venit! Si eu sunt o proaspata mamica, cel mic are 10 luni si ma chinui cu oboseala specifica!
Imi place mult planul tau >:D<

Multumesc Mihaela! SA dea Dumnezeu sa functioneze si sa fiu o adevarata slabuta. Te pup si spor la slabit :*

michellabfirst 26 iun 2014 18:57:34

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Ziua buna! Bucuroasa de oaspeti? Am venit in casuta ta sa-ti aduc sustinere, curaj si perseverenta.
Te urmaresc ;)>:D<

delyrics 27 iun 2014 06:56:37

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Citat:

Anterior postat de michellabfirst (Post 1355856)
Ziua buna! Bucuroasa de oaspeti? Am venit in casuta ta sa-ti aduc sustinere, curaj si perseverenta.
Te urmaresc ;)>:D<

Intotdeauna!! >:D<
Multumesc frumos si la fel iti doresc si eu: curaj, perseverenta si numai rezultate pozitive! ;)

delyrics 27 iun 2014 07:07:15

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Am hotarat ca in jurnal sa inregistrez in fiecare zi meniul si sportul zilei precedente cat si cantarirea din dimineata urmatoare, adica a zilei in curs... pentru a avea inregistrat intr-un singur loc si meniul si sportul dar si evolutia greutatii in functie de ele. Azi pun doua zile :D

25.iun.2014
Meniu:
G1: o banana
md: Paine neagra cu dulceata conforma + un bol mic de cereale integrale cu lapte 0.1
g2: o felie de cas cu 2 felii sunca
Pranz: Supa a la grec
Cina devreme: Musaca de carne cu dovlecei si vinete Excelenta!
G3: 7-8? Biscuiti de migdale cu cioco neagra

Sport:
- 40 min fitness
- 15 min zumba

Cantar dim urmatoare: 63 kg ;;)

26.iun.2014
Meniu:
G1: o juma de mar
md: Paine neagra cu dulceata conforma + un bol mic de cereale integrale cu lapte 0.1 [stiu, mananc mult dimineata dar tare am nevoie de energia asta]
g2: 3 biscuiti migdale si cioco neagra
Pranz: - 100 gr pastrama de pui facuta de mine
- Musaca de carne cu dovlecei si vinete
Cina: 4 :"> clatite din faina integrala, albus, apa minerala cu urda si dulceata fara zahar

Sport:
- 40 min fitness

Cantar dim aceasta: 58.85 kg <:-P

delyrics 27 iun 2014 07:44:25

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Citat:

Anterior postat de delyrics (Post 1355873)
Am hotarat ca in jurnal sa inregistrez in fiecare zi meniul si sportul zilei precedente cat si cantarirea din dimineata urmatoare, adica a zilei in curs... pentru a avea inregistrat intr-un singur loc si meniul si sportul dar si evolutia greutatii in functie de ele. Azi pun doua zile :D

25.iun.2014
Meniu:
G1: o banana
md: Paine neagra cu dulceata conforma + un bol mic de cereale integrale cu lapte 0.1
g2: o felie de cas cu 2 felii sunca
Pranz: Supa a la grec
Cina devreme: Musaca de carne cu dovlecei si vinete Excelenta!
G3: 7-8? Biscuiti de migdale cu cioco neagra

Sport:
- 40 min fitness
- 15 min zumba

Cantar dim urmatoare: 66.3 kg ;;)

26.iun.2014
Meniu:
G1: o juma de mar
md: Paine neagra cu dulceata conforma + un bol mic de cereale integrale cu lapte 0.1 [stiu, mananc mult dimineata dar tare am nevoie de energia asta]
g2: 3 biscuiti migdale si cioco neagra
Pranz: - 100 gr pastrama de pui facuta de mine
- Musaca de carne cu dovlecei si vinete
Cina: 4 :"> clatite din faina integrala, albus, apa minerala cu urda si dulceata fara zahar

Sport:
- 40 min fitness

Cantar dim aceasta: 65.85 kg <:-P

Scriam postarea in timp ce vorbeam cu fetita mai mare, numai asa imi explic ce ciudat am scris la kilograme /:)

michellabfirst 27 iun 2014 08:48:28

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
'Neata!!
Bravo pt scadere si tine-o tot asa>:D<

elene94 27 iun 2014 09:13:34

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Cogratsss!!
Foarte, foarte tare!!
Tine-o tot asa, simte-te bine in timp ce tii dieta asta, sa nu o vezi ca pe ceva ce are un termen limita, identifica-te cu ea, bucura-te de deliciile pe caer ti le permite, si fii fericita ca esti un exemplu de alimentatie sanatoasa pentru familia ta!

O zi bunnna >:D<

delyrics 28 iun 2014 09:29:36

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Citat:

Anterior postat de michellabfirst (Post 1355886)
'Neata!!
Bravo pt scadere si tine-o tot asa>:D<

Multumesc! :D

Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1355891)
Cogratsss!!
Foarte, foarte tare!!
Tine-o tot asa, simte-te bine in timp ce tii dieta asta, sa nu o vezi ca pe ceva ce are un termen limita, identifica-te cu ea, bucura-te de deliciile pe caer ti le permite, si fii fericita ca esti un exemplu de alimentatie sanatoasa pentru familia ta!

O zi bunnna >:D<

Asta incerc. Data trecuta era o chestie restrictiva. O dieta. Si tot timpul ma luptam cu poftele. Acum caut sa imi fac pofte conforme si e de 10 ori mai usor. Ma ajuta si ca sunt acasa si imi gatesc si am tot timpul in firgider ceva sanatos si ok de mancat :)

Un weekend usor si insorit fetelor!

delyrics 28 iun 2014 09:51:21

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Meniu 27.06.2014

MD: - Un bol mic de cereale integrale cu lapte 1.5 [mi se terminase cel integral b-( ]
- 2 clatite cu dulceata fara zahar
G1: - Ultimul biscuite de migdale
- Coaja de la marul lui fiica-mea
Pranz: - Supa crema de dovlecei cu ulei de menta :x [Foarte aromata si buna!]
- O buc mica din Musacaua de carne cu dovlecei si vinete
G2: - Vreo 15 migdale
Cina tarzie (dupa 21): - O buc piept de pui la gratar cu 4-5 felii de salata verde.
G3: - Muuulte capsune de casa


Sport:
- Din pacate nimic azi. Fetita la bunici, bebe culcat devreme... Ne-a stat capu la alte cele :">

Cantar dim pe stomacu gol: 65.95 :-s

Deci o usoara crestere fata de ieri.
Laptele 1.5? Lipsa sportului?
O usoara constipatie de vreo doua zile?
Vom vedea si maine ce mai spune cantarul... :-?

elene94 28 iun 2014 23:53:36

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
constipatia e de vina...uite eu sunt constipata din cauza ca tb sa imi vina+(dependenta mea de) banane... si am inceput sa beau ceai verde chinezesc, te scoate afara...e ft bun; ti-l recomand ;)

In rest, felicitari pentru ca te bucuri de ceea ce mananci! Oricat de incet e progresul, e unul de care te bucuri, nu e sacrificiu; iar asta e genial! Fii fericita si cand slabesti, si dupa!


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:26:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO