forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-delyrics-slabuta-dupa-doi-copii-12554.html)

delyrics 29 iun 2014 12:13:46

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1355973)
constipatia e de vina...uite eu sunt constipata din cauza ca tb sa imi vina+(dependenta mea de) banane... si am inceput sa beau ceai verde chinezesc, te scoate afara...e ft bun; ti-l recomand ;)

In rest, felicitari pentru ca te bucuri de ceea ce mananci! Oricat de incet e progresul, e unul de care te bucuri, nu e sacrificiu; iar asta e genial! Fii fericita si cand slabesti, si dupa!

Multumesc de pont Elene! Trebuie sa incep sa ma imprietenesc mai mult cu ceaiul Eu sunt o mare bautoare de cafea, dar in sarcina am lasat-o mai moale iar in alaptare am renuntat de tot pt ca bebe e sensibila la cafeina si chiar si ciocolata... :P

Si ai dreptate. Mananc bine si ma simt bine si mai si slabesc pe deasupra. E perfect! :x

delyrics 29 iun 2014 12:24:24

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Weekendul asta numai cu bebe pe acasa ne-am cam facut de cap... Intalniri, musafiri... Iar eu am mancat fff mult si la ore tarzii (mancatul social). Asa ca, desi nu am facut abateri, toata ziua m-am simtit prea plina... si binenteles inregistrez o usoara crestere fata de vineri dim cand eram in culmea gloriei :))

Meniu 28.06.2014

MD: - 3 clatite cu dulceata fara zahar si ceai
Pranz: - Supa crema de dovlecei cu ulei de menta
- Un fir de cabanos cu rosii si ceai
G1: - "French fries" din gulie [Sunt bunicei. Speram ca vor inlocui pofta de cartofi, dar... nu prea seamana.]
G2: - 10 migdale
Cina tarzie (21): - Salata din: O buc piept de pui la gratar, salata verde, rosii, cas, branza, lipie arabeasca cu tarate de ovaz*.
Limonada cu putina fructoza
G3: - Lebenita, visine

*Am vrut sa imi fac o lipie arabeasca care se umfla din faina integrala si tarate, pt sandviciuri la pranz. Dar nu mi-a iesit, nu mi s-a umflat si am folosit-o pe post de crutoane la salata de seara.


Sport 28.06.2014:
- Nada. Dormit pana tarziu dim. Musafiri pana tarziu noaptea :-s

Cantar dim 29.06.2014 pe stomacu gol: 66.15 x-(

Si fiind duminica, doua saptamani de la inceperea Monti, schimb si tickerul b-)

De sapt asta las mancatul social si incercatul a 2-3 retete de-odata si ma centrez pe sport si mancat destul si sanatos :D

delyrics 03 iul 2014 13:55:15

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Meniu 02.07.2014

MD: - Prajitura cu mere (tarate + faina integrala) cu lapte 0.1
Pranz: - Putina supa crema de dovlecei si gulie
- Lipie cu gratar, rosii, salata verde , varza si iaurt - Eram pe drum, cu bebe in marsupiu, rupta de foame... si asta am putut sa mananc :(
Cina: - Un fir de cabanos cu rosii, cas si salata verde


Sport 02.07.2014:
- 40 min fitness

Cantar urm dim: 66.00 kg #:-s

delyrics 14 iul 2014 12:32:49

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Am lipsit o vreme din casuta mea. Au fost si abateri si o saptamana de stagnare, si o perioada de boala, dar imi revin incet incet si mergem inainte.

Meniu 13.07.2014

MD: - Paine integrala cu dulceata conf si lapte 1,5
Pranz: - Pupa cu sos (ciuperci, rosii, ardei, ceapa, usturoi :x ) si paine cu tarate
G1: lebenita, pepene
Cina: - Un fir de cabanos cu crema de branza
G2: - pepene, lebenita, o mana de alune si migdale


Sport:
- duminica nimic!

Cantar urm dim: 65.50 kg :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:58:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO