forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Ebruli22 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ebruli22-7167.html)

ebruli22 17 nov 2010 12:28:15

Jurnal Ebruli22
 
Buna,ma numesc Neli am 31 de ani şi sunt din galati.M-am tot gandit sa-mi fac un jurnal dar nu prea am ındraznit :D,dar mi-am luat inima ın dinti şi m-am hotarat sa ımi fac şi eu jurnal :)
Pana acum 3 ani aveam o greutate stabila 55-57,dar de cand am ramas gravida am luat kg,şi am pierdut şi bebele :( asta este viata merge ınainte.
Am ıncercat dieta Dukan dar nici un rezultat,acum urmez dieta 12 kg pe luna,prima saptamana am dat jos 1 kg,dar acum am stopat nu mai dau nici macar 200gr.Mi se apropie şi "ruşii" :D şi cam poftesc la mancare mai multa :( şi la ciocolata dar ıncerc sa mananc doar jumatate de patratel :)
Am trecut cateva meniuri,daca sunteti fete bune :D sa va uitati şi sa ımi spuneti unde greşesc :( sau ce alta dieta aş putea tine ;;)
Va multumesc ca mi-ai citit jurnalul :-* sper ca nu v-am plictisit.:D

andra_aly 17 nov 2010 13:17:14

Re: Jurnal Ebruli22
 
Am venit cu ceva asa pentru casuta noua:)
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...fBrVanN1F2zVRQ
Vad ca ai reusit sa slabesti, esti pe la jumatatea drumului, deci mult succes in continuare;)
Am vazut meniurile si am ramas:-o:-sb-) Numai atat mananci?:-s De cat timp? Nu este ok. In nici un caz nu trebuie sa papi mai putin de 1000 kcal /zi:-s Sper ca nu in ritmul acesta ai slabit, ca atunci nu te mai felicit:(
Foarte dezordonate meniurile... si foarte putin ai mancat zilele astea:( Asta este infometare..nu dieta:-s
Sa citesti aici putin: Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro

ebruli22 17 nov 2010 13:24:59

Re: Jurnal Ebruli22
 
multumesc de flori şi mesaj >:D< :-*
Nu am slabit cu meniul asta,am slabit ın vara,multa apa,la mare la soare :D
dap vad şi eu ca am calorii putine dar sincer ma simt satula,nu fac foamea,eu deja ma ridic satula de la micul dejun,dar cu toate ca sunt satula vad ca iau calorii putine :-??

andra_aly 17 nov 2010 13:29:27

Re: Jurnal Ebruli22
 
In primul rand nu este cum spui tu. mananci foarte putin si asta se cheama infometare...:-s de cat timp mananci asa?:-/
Si in vara nu cred ca numai de la soare ai slabit 7 kg:P Deci sigur ai mai facut ceva pe langa:) Poate ne spui cam ce papai...etc:) sport, ceva?;;)
Trebuie sa iti schimbi obiceiul aceste. am vazut ca mananci si dezordonat. si jnici ce trebuie. cascaval , margarina...b-)
Sa citesti articolul ce ti l-am dat:)

VentoFreddo 17 nov 2010 13:32:08

Re: Jurnal Ebruli22
 
Buna, Nely, ma bucur ca ti-ai deschis casuta noua, asa avem unde sa te ajutam, si sfatuim:-*>:D<
Imi pare asa rau de bebele tau:(
>:D<>:D<

In primul rand ti-ai dat singura raspunsul de ce nu mai slabesti, trebuie sa ai neaparat peste 1000 de calorii, ideal 1200-1300 ca sa ai de unde scade in caz de stagnare..
Te cred ca te simti satula, stomacul tau s-a micsorat si iti trimite acest mesaj, dar nu e sanatos..de ex si o fata anorexica care papa 200 de cal pe zi iti va zice ca e satula..crezi ca e sanatos?NU.
Incearca sa maresti caloriile cu ajutorul alimentelor calorice, care nu ingrasa si nici nu te satura:PDE ex alunele, nucile, migdalele.
Rezolva aceasta problema si pe urma ne vom gandi la "un plan de atac" contra kilogramelor!
Pupici si bafta!>:D<

ebruli22 17 nov 2010 13:38:42

Re: Jurnal Ebruli22
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 406384)
In primul rand nu este cum spui tu. mananci foarte putin si asta se cheama infometare...:-s de cat timp mananci asa?:-/
Si in vara nu cred ca numai de la soare ai slabit 7 kg:P Deci sigur ai mai facut ceva pe langa:) Poate ne spui cam ce papai...etc:) sport, ceva?;;)
Trebuie sa iti schimbi obiceiul aceste. am vazut ca mananci si dezordonat. si jnici ce trebuie. cascaval , margarina...b-)
Sa citesti articolul ce ti l-am dat:)

Nu manac de mult timp,doar de cand am ınceput sa scriu ın meniu,7 kg le-am slabit ın 3 luni nu una :) Am citit articolul :(
Am sa ıncerc alta dieta :-?? montignac poate,ce credezi este buna :)

ebruli22 17 nov 2010 13:41:02

Re: Jurnal Ebruli22
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 406387)
Buna, Nely, ma bucur ca ti-ai deschis casuta noua, asa avem unde sa te ajutam, si sfatuim:-*>:D<
Imi pare asa rau de bebele tau:(
>:D<>:D<

In primul rand ti-ai dat singura raspunsul de ce nu mai slabesti, trebuie sa ai neaparat peste 1000 de calorii, ideal 1200-1300 ca sa ai de unde scade in caz de stagnare..
Te cred ca te simti satula, stomacul tau s-a micsorat si iti trimite acest mesaj, dar nu e sanatos..de ex si o fata anorexica care papa 200 de cal pe zi iti va zice ca e satula..crezi ca e sanatos?NU.
Incearca sa maresti caloriile cu ajutorul alimentelor calorice, care nu ingrasa si nici nu te satura:PDE ex alunele, nucile, migdalele.
Rezolva aceasta problema si pe urma ne vom gandi la "un plan de atac" contra kilogramelor!
Pupici si bafta!>:D<

ms mult de raspuns :-* maine am sa ma duc sa ımi fac un stoc de alune şi nuci :D şi am sa mai scot cate ceva din meniul meu,caşcavalul şi margarina şi am sa adaug altceva mai sanatos :)

deadcountess 17 nov 2010 13:50:52

Re: Jurnal Ebruli22
 
Citat:

Anterior postat de ebruli22 (Post 406376)
multumesc de flori şi mesaj >:D< :-*
Nu am slabit cu meniul asta,am slabit ın vara,multa apa,la mare la soare :D
dap vad şi eu ca am calorii putine dar sincer ma simt satula,nu fac foamea,eu deja ma ridic satula de la micul dejun,dar cu toate ca sunt satula vad ca iau calorii putine :-??

@};- Ciao, ma bag si eu putin sa te stresez :">

M-am uitat pe meniuri si m-am cam ingrozit. Au dreptate fetele, ce faci tu se cheama infometare. Cum poti sa spui ca esti satula dupa un pranz care consta doar in 100g peste cu patrunjel sau o gustare de 20g mar verde ( cat e aia, un sfert de mar? :-o nu pot sa cred ca nu poti manca un mar intreg [-X) Asa nu merge, nu reusesti decat sa te imbolnavesti.

ebruli22 17 nov 2010 13:54:18

Re: Jurnal Ebruli22
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 406409)
@};- Ciao, ma bag si eu putin sa te stresez :">

M-am uitat pe meniuri si m-am cam ingrozit. Au dreptate fetele, ce faci tu se cheama infometare. Cum poti sa spui ca esti satula dupa un pranz care consta doar in 100g peste cu patrunjel sau o gustare de 20g mar verde ( cat e aia, un sfert de mar? :-o nu pot sa cred ca nu poti manca un mar intreg [-X) Asa nu merge, nu reusesti decat sa te imbolnavesti.

/:) şi u ai intrat la stresat :)) nu conteaza aşa stresati-ma ca aşa ımi vine mintea la cap.
Gata am renuntat la dieta care o tin ma bag pe Monty poate cu ea vad rezultate şi nu mananc putin.;;)

andra_aly 17 nov 2010 13:55:27

Re: Jurnal Ebruli22
 
Pai nu e ok deloc... Si am vazut ca la profil scrie ca urmezi dieta: am slabit 12 kg intr-o luna. aia nu se poate num dieta, ci infometare:-s
Alege ceva mai sanatos. si pentru inceput mananca peste 1000 kcal. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:22:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO