forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-eve-dieta-weight-watchers-8637.html)

Chriselle 05 mai 2011 16:36:13

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Vad ca nu prea mai treci pe aici.. :( Esti ok, sau esti doar ocupata?
M-ai facut curioasa cu blogul despre care povesteai da banuiesc ca nu e voie sa dai link.
Te pup si sper sa apari curand pe aici sa ne zici cu ce te mai ocupi :)

EveEve 13 mai 2011 16:36:25

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Bine te-am regasit, draga jurnal, dupa o luuunga perioada de timp..!
Sunt pe ultima suta de metri inainte de examene, si asta imi mananca tot timpul:( Intru foarte rar pe net, pentru ca daca intru, raman pe aici mai mult si uit de invatat:P Asa ca pana pe la sfarsitul lunii iunie, va rog sa ma scuzati, insa o sa intru foarte rar..
In rest, vesti.. bunicele sa zicem. Am mai slabit putin, am 62.1. Mi-a trecut si perioada musafirilor in care nu am luat asa mult in greutate ca alte dati, decat vreo 600g.
Am inceput sa fac programul Slim in 6, desi nu il pot face in fiecare zi din acelasi motiv pentru care am rarit-o si cu netul.. Nu am timp. Daca as sta numai acasa as mai face eu cumva, insa trebuie sa ma duc si la cursuri, si la biblioteca, plus 2 ore si ceva care le fac pe drum.. Deci sport in ultima vreme am facut cam de 4 ori pe saptamana (insa o sa-mi revin eu dupa exams:P).
Mananc putin cam dezordonat cu toata aiureala asta de inaintea sesiunii. Dezordonat cu privire la orar. Adica poate in loc de o gustare intre mese am 2 sau 3 mici si urmatoarea masa mult mai tarziu, etc:| Insa am grija in continuare la mancaruri, gustari&co. Defapt nu mai am grija, pentru ca mi s-a format deja obiceiul sa nu mai mananc prostii(decat asa, foarte din cand in cand o inghetata:">).
Desertul meu raw a iesit..Absolut delicios! Niciodata nu m-as fi candit sa iasa asa bun si cremos, iar la gust mult mai bun ca marea majoritate dintre torturi pline de faina, zahar etc. Cand o sa intru odata sa stau putin mai mult, o sa scriu si reteta, merita sa-l incercati si vi-l recomand din suflet.
Mi-a fost foarte dor de voi, sper sa fiti cu toate bine, si va doresc in continuare sa slabiti cat mai mult si sanatos>:D<:-*:-*!
Va pup>:D<:-*!

tea cris 13 mai 2011 16:51:10

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 656802)
Bine te-am regasit, draga jurnal, dupa o luuunga perioada de timp..!
Sunt pe ultima suta de metri inainte de examene, si asta imi mananca tot timpul:( Intru foarte rar pe net, pentru ca daca intru, raman pe aici mai mult si uit de invatat:P Asa ca pana pe la sfarsitul lunii iunie, va rog sa ma scuzati, insa o sa intru foarte rar..
In rest, vesti.. bunicele sa zicem. Am mai slabit putin, am 62.1. Mi-a trecut si perioada musafirilor in care nu am luat asa mult in greutate ca alte dati, decat vreo 600g.
Am inceput sa fac programul Slim in 6, desi nu il pot face in fiecare zi din acelasi motiv pentru care am rarit-o si cu netul.. Nu am timp. Daca as sta numai acasa as mai face eu cumva, insa trebuie sa ma duc si la cursuri, si la biblioteca, plus 2 ore si ceva care le fac pe drum.. Deci sport in ultima vreme am facut cam de 4 ori pe saptamana (insa o sa-mi revin eu dupa exams:P).
Mananc putin cam dezordonat cu toata aiureala asta de inaintea sesiunii. Dezordonat cu privire la orar. Adica poate in loc de o gustare intre mese am 2 sau 3 mici si urmatoarea masa mult mai tarziu, etc:| Insa am grija in continuare la mancaruri, gustari&co. Defapt nu mai am grija, pentru ca mi s-a format deja obiceiul sa nu mai mananc prostii(decat asa, foarte din cand in cand o inghetata:">).
Desertul meu raw a iesit..Absolut delicios! Niciodata nu m-as fi candit sa iasa asa bun si cremos, iar la gust mult mai bun ca marea majoritate dintre torturi pline de faina, zahar etc. Cand o sa intru odata sa stau putin mai mult, o sa scriu si reteta, merita sa-l incercati si vi-l recomand din suflet.
Mi-a fost foarte dor de voi, sper sa fiti cu toate bine, si va doresc in continuare sa slabiti cat mai mult si sanatos>:D<:-*:-*!
Va pup>:D<:-*!

Spor la invatat Eve si weekand placut!

Alexandra Andreea 18 mai 2011 06:35:17

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna Eve si spor la examene! >:D<

http://www.girlsite.ro/wp-content/up...1/03/cafea.jpg

Monica17 18 mai 2011 09:03:23

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna dimi Eve!
Ai examene? Hmm.. mult succes! :-*

grasuta88 18 mai 2011 09:14:49

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna Eve bine te-am gasit si spor la invatat si dieta:D

julya 23 mai 2011 07:31:12

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna Eve,am mai trecut si eu pe la tine [*117*].Multa bafta la examene,te inteleg in totalitate,stiu cum e si succes la slabit in continuare.>:D<>:D<>:D<:-*

EveEve 23 mai 2011 15:08:18

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna, scumpele mele:-*>:D<>:D<!
Am mai intrat inca putin pe aici.. Imi este foarte dor de voi, si mi-ar place sa stau aici non-stop:D De aia intru si mai rar.. Apuc sa intru, dar nu sa mai si inchid fereastra si sa ma apuc din nou de invatat...;))
Mai am putin si incep sesiunea. Pe 6 iunie am primul examen. Bine ca a trecut luna mai.. Chiar daca examenele sunt in iunie, luna mai ma termina psihic cel mai mult. SI iunie e stresanta, dar macar scap unul cate unul de toate examenele.
Abea astept sa vina vara:xDefapt, pe la mine vara deja a venit, astept vacanta de acum8->.
Cu dieta la fel imi merge. Nu am timp sa mi-o planific la fel ca inainte, dar cand vine ora mesei incerc sa fac "alegerile" corecte atunci pe moment. Recunosc ca am mai dat-o in bara cu cate o inghetata..:| Dar in rest, am fost destul de cumintica.
Sport fac vreo 4 zile pe saptamana:(. Fac programul Slim in 6, care ar trebui facut 6 zile pe saptamana, dar o sa ma tin cum trebuie de el cand o sa se termine sesiunea.
Am mai slabit putin..Vineri aveam 62 kg. Deci in doua saptamani (dupa ce au trecut musafirii) am slabit 800g. Nu e mult, dar ma multumesc si asa, avand in vedere ca practic mai putin sport. Orice coborare a cantarului o primesc bucuroasa:P:P.
Sper sa fiti bine cu toate, va multumesc mult pentru vizita, si sa auzim doar vesti bune!
Va pup, sa aveti grija de voi >:D<:-*:-*!

EveEve 23 mai 2011 15:13:54

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de tea cris (Post 656818)

Spor la invatat Eve si weekand placut!

Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 661533)

Citat:

Anterior postat de Monica17 (Post 661706)
Buna dimi Eve!
Ai examene? Hmm.. mult succes! :-*

Citat:

Anterior postat de grasuta88 (Post 661724)
Buna Eve bine te-am gasit si spor la invatat si dieta:D

Citat:

Anterior postat de julya (Post 666200)
Buna Eve,am mai trecut si eu pe la tine [*117*].Multa bafta la examene,te inteleg in totalitate,stiu cum e si succes la slabit in continuare.>:D<>:D<>:D<:-*

Buna fetelor>:D<:x:-*!
Va multumesc mult pentru vizita>:D<!
Acum inca nu am inceput examenele, dar nu mai am mult...Acum sunt la faza de "absorbire a cata mai multa materie":))
Va multumesc pentru urari, si sa ma scuzati ca va vizitez atat de rar! Sa aveti grija de voi, si va urez si eu succes celor cu examene, simulari, etc. Sa vina odata vacanta, si noi numai cu vesti bune:->! Muahhh:x:-*>:D<!

tea cris 23 mai 2011 16:21:51

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Bafta multa la examene! Hai ca, vorba ta, partea mai grea a trecut deja! >:D<

grasuta88 23 mai 2011 20:46:42

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Multam Eve pt vizita :x te mai astept:-* Am sa iti raspund la intrebare aici, dieta am tinuto 10 zile si am dat jos 5 kg :D. Dieta se tine 10 zile apoi se intrerupe 3 zile pentru a nu lasa organizmul sa se obisnuiasca :D apoi se reia, o poti tine pana ajungi la greutatea dorita:-* Eu o tin iar incepand de maine:D poopici:-*:-*:-*:-*:-*:-*

anaralu29 05 iun 2011 07:58:07

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna Eve...:D>:D<:-*
Mai tii dieta WW?
N am mai trecut de mult pe la tine in jurnal,sa stii ca slabesti frumos nici nu e indicat sa slabesti ff mult dintr o data.
Te pooop ,ai grija de tine!!![*floare-tie*]

amyy 09 iun 2011 04:57:09

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Multa bafta la examene Eve :-* Nici eu nu am mai intrat demult, dar imi era tare dor de voi. Sper sa termini cat mai repede si te astept in vizita , caci tu m-ai motivat tare bine ultima data. O sa vezi ca am facut numai prostioare...Te pup si te astept sa ma urechezi...;;)

Alexandra Andreea 07 iul 2011 06:55:02

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna Eve! :-*

Am revnit si eu dupa o absena mai luunga! :D Sper sa revii si tu ca mi-e dor de tine! >:D<

:-*

EveEve 11 iul 2011 21:05:55

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna drag jurnal, si fetele mele scumpe:-*!
Pasesc cu rusine din nou aici, pentru ca nu am mai trecut de ataaaata timp..:( Mi-a fost tare greu fara voi, si mai ales ca realizez pe zi ce trece ca fara voi nu pot fi tare in lupta cu kg..:-s
Da..Am terminat examenele, si da..Au iesit toate nemaipomenit de bine! Dar inca nu pot spune ca imi pot incepe linistita vacanta de vara.. Mi-am gasit un mini-job pentru luna iulie si putin din luna august. Plec de acasa foarte foarte de dimineata, ca sa pot ajunge la timp tinand cont ca e cam departe, iar seara vin foarte obosita nici nu am forta sa mai deschid laptopul :)) Dar am foarte multe lucruri de invatat de la acest post, iar seful meu mi-a fost de ajutor sa iau in sfarsit niste decizii de care ma impiedicam de mult timp...O sa vi le povestesc in urmatoarea postare in care voi avea putin mai mult timp la dispozitie, si mai putina oboseala, sa speram:P.
Cat despre dieta...Nu am numarat calorii, nu am numarat puncte, nu prea am mai facut sport:(( Singurul lucru care am incercat sa-l fac, a fost sa am grija cu combinarea alimentelor, si sa mananc suficient (dupa ochi), pentru ca pe caldura asta nu prea imi vine sa mananc. Doar atunci cand e vorba de ciocolate, inghetate & co.:| Da.. Am dat si pe langa, destul.. Mai ales cand aveam examenele. Stresul era principala scuza..Again :-<. Dar sa zicem ca am rezistat eroic, oarecum, fata de alte sesiuni. Si doar la gandul ca imi era rusine sa ma ingras 15 kg, apoi sa intru aici si sa trebuiasca sa marturisesc:)) Nici nu imi amintesc cate kg aveam data trecuta cand am intrat aici... Oricum, nu prea am slabit, dar macar nu m-am ingrasat. M-am cantarit ieri dupa o luuuunga perioada de timp, si cu tot cu musafirii nepoftiti, aveam 62kg:DNu-i mare lucru, dar m-am bucurat, pentru ca ma asteptam la o catastrofa:)) Asa ca, pentru a sarbatori am zis sa dau la o parte toata oboseala si sa intru macar 5 minute sa pot impartasi cu voi;))>:D<
Pana la sfarsitul lui iulie, nu stiu cat de des voi intra..Dar de pe 1 august, promit solemn solemn de tot sa fiu aici!
Imi este foarte dor de voi, si va multumesc dragele mele, pentru vizita:x:x Sa aveti o vara si o vacanta minunata!!!>:D<

Alexandra Andreea 11 iul 2011 21:38:03

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Eve mult spor la locul de munca si astept detaliile! >:D< Sa ai o vara minunat si tu sa sa fie totul bine! >:D<

Monica17 18 iul 2011 22:24:12

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna seara! Ce mai faci? pupici :-*

rozeta 28 iul 2011 19:52:55

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 621500)
Multumesc>:D<:-*! Asa mandra m-am simtit cand am vazut astazi statusul schimbat;)):P
Iti multumesc mult pentru informatie:D:-*>:D< Inainte eram aproape dependenta de porumb..:X Cel putin la salate, nu-mi lipsea niciodata, la paste si pizza la fel:">. Insa acum ma limitez sa pun putin la paste, pana o sa-l elimin de tot;)):D
Ma bucur ca s-a mai imbunatatit vremea si la tine:D:D Sa speram ca o sa fie numai asa de acum..;)):D
Iar pana mergi tu la mare, hai ca-ti culeg eu un pic de soare de pe plaja, sa-ti aduc si tie>:D<:-*:-*!
Te pup, si noapte buna iti doresc:x:-*>:D<!

Buna seara Eve Eve.Felicitari pentru status si kg minus.Succes la proiectul tau. O seara minunata si pupicei.:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<

Slabuta 30 ian 2012 18:37:05

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Jurnal activat. :)

EveEve 30 ian 2012 18:49:18

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 917984)
Jurnal activat. :)

Merci mult!!>:D<

EveEve 30 ian 2012 19:21:17

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
1 ataşament(e)
Ce mult timp a trecut de la ultimul mesaj postat de mine.. In care promiteam ca in luna august, imediat ce voi avea putin timp, voi intra pe aici sa mai povestesc.. Din pacate nu m-am putut tine de promisiune, dar ma tin acum!:P Nu ca acum as avea mai mult timp, pentru ca iarasi intru in sesiune (de data asta dubla), ci pentru ca chiar imi dau seama ca fara voi nu se mai poate!:D Pe bune!
Am inceput sa intru mai rar din sesiunea din iunie.. Evident, pentru ca aveam putin timp din cauza examenelor. Apoi in vacanta am facut ceva practici intr-un birou de avocatura. Plecam foarte dimineata, veneam foarte tarziu seara, eram franta si obosita, si iarasi nu am mai intrat. Insa perioada asta a avut destul impact in viata mea, dar voi vorbi mai incolo despre asta.
In luna august, am avut 3 saptamani de vacanta. Aici urma sa intru din nou si sa-mi reiau activitatea pe site:P. Insa am avut o perioada.. Nu neaparat aiurea, insa incarcata emotional. Inainte, cand intram, va spuneam ca aveam o relatie cu cineva, cu care ma intelegeam extraordinar de bine, imi placea compania lui, ma simteam bine cu el. Totul era cat de cat perfect, pana la marea problema. In interes de serviciu el calatorea extraordinar de mult, iar noi ne vedeam doar de cateva ori pe luna. Lucru care nu m-a deranjat la inceput, nici pe parcurs.. Pana la un moment dat cand simteam ca lucrurile deviaza, ca nu este neaparat relatia pe care mi-o doresc, asa ca am pus punct pana la urma.
Nu pot sa zic ca mi-a fost foarte greu, pentru ca deja eram obisnuita sa stau fara el. Defapt cam toata relatia am stat fara el. Destul de departe de a-mi fi greu, incetand sa ma gandesc la cat de rau ma simteam pentru situatia in care ma aflam cu el, am avut timp sa ma gandesc la mine. Cu ajutorul sefului meu de la biroul de avocatura, m-am decis sa ma inscriu si la facultatea de Drept. De mult ma gandeam sa o fac, dar nu primeam impulsul necesar. Sociologia imi placea si inca imi place extraordinar de mult, dar mai mult mi-ar place sa profesez in domeniul Dreptului. Asa ca aici ma aflu, in anul 4 de Sociologie, anul 1 de Drept (de aia am si zis ca acum am sesiune dubla:P).
Alt lucru bun pe care l-am facut.. Chiar foaaaarte bun, zic eu:D.. M-AM LASAT DE FUMAT!:>:> La fel, vroiam s-o fac demult, dar aveam nevoie de un impuls puternic, care a venit din partea cuiva foarte important pentru mine, si chiar si-a facut efectul!:D
Din pacate, nu am mai tinut nicio dieta, desi am continuat sa mananc fara prea multe grasimi, paine foarte rar, cu dulciurile am mai dat-o in bara.. In concluzie, m-am ingrasat din vara cam 1 kg. In schimb, sport am mai facut. Am fost inscrisa la sala din septembrie pana acum, in ianuarie. O sa zic cu alta ocazie de ce trebuie sa las sala. Insa nu are nimic, inca mai am programe de exercitii de cand intram aici. Vreau sa incep sa fac Brazil Butt Lift, combinat cu alte programe, ca sa nu ma plictisesc:P.
Dupa cum spune si titlul jurnalului meu, tineam dieta WW. Mi-a placut dieta asta, pentru ca este destul de permisiva. Dar nu prea functioneaza la mine. Sau poate ar functiona cumva, dar muuuuult mult prea greu. De o gramada de timp, am cunoscut multa lume, cazuri reale, care au slabit prin dieta Dukan. Si foarte important, care s-au stabilizat la greutatea dorita, si acum mananca normal, cu cateva reguli mici si destul de usor de respectat, zic eu. Ceea ce m-a indemnat sa citesc si eu cartea. Si odata citita cartea, m-am decis sa o tin si eu.
De maine, voi incepe faza de atac, si sper sa mearga bine!

Ma bucur ca am revenit printre voi, si sper sa fiti cu toate cat mai bine, slabute, cu targeturi implinite>:D<>:D<:-*:-*!


http://forum.slabute.ro/attachment.p...0&d=1327943706 Si asta, ca sa-mi fie iertata absenta >:D<!

Chriselle 31 ian 2012 04:03:26

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Woooooooooooooooooooooooowwwwwwwwwww! Cate schimbari in viata ta! Intr-o jumatate de an ai revolutionat lumea :D Bravo! nici nu stiu pentru ce sa te felicit mai intai.
Cel mai bine inchei aici ca e cam tarziu la mine. Si revin maine ca sa iti scriu mai pe indelete.
Pana una alta bine ai revenit si te rugam nu ne mai parasi pentru o bucata asa mare de timp. Mi-a fost dor de tine. Te pup.

tea cris 31 ian 2012 10:33:36

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna Eve!
Bine ai revenit!>:D<

EveEve 31 ian 2012 14:30:14

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
1 ataşament(e)
Buna ziua, drag jurnal!>:D<

Astazi de dimineata (adica pe la 10:·0 cand m-am trezit:">), am inceput oficial prima faza a dietei Dukan! M-am cantarit, am un kg in plus fata de saptamana trecuta:D, dar n-are nimic, sunt in perioada premenstruala, deci e normal.
Micul dejun a fost ok, il voi scrie diseara. Rasfoiesc acum paginile cartii si ale forumului dupa o reteta care sa-mi faca cu ochiul, sa o prepar pentru pranz.

Mai pe dupa-amiaza, intentionez sa fac si putin Brazil Butt Lift. M-as tine de programul intreg, o luna, cat dureaza el. Chiar sunt curioasa daca se vad schimbari:-?. Insa nu stiu daca voi putea face in fiecare zi, sau daca in vreo zi nu ma voi plictisi si ma voi pune sa fac altceva.. Dar incercam:P.

Si o mica imagine cu un mesaj ca motivatie pentru inceputul dietei..;))

http://forum.slabute.ro/attachment.p...1&d=1328012950

Va pup, sa aveti o zi frumoasa, revenim pe seara cu detalii despre prima zi de dieta:D. Muahhh!!:-*:-*>:D<

EveEve 31 ian 2012 14:32:45

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 918484)
Woooooooooooooooooooooooowwwwwwwwwww! Cate schimbari in viata ta! Intr-o jumatate de an ai revolutionat lumea :D Bravo! nici nu stiu pentru ce sa te felicit mai intai.
Cel mai bine inchei aici ca e cam tarziu la mine. Si revin maine ca sa iti scriu mai pe indelete.
Pana una alta bine ai revenit si te rugam nu ne mai parasi pentru o bucata asa mare de timp. Mi-a fost dor de tine. Te pup.

:)) Da.. Cel putin lumea mea, am revolutionat-o toata!! Si inca mai am de revolutionat mici lucruri la ea;)). Dar nu ma plang, cred ca imi este mult mai drept drumul de acum fata de cel dinainte..

Si mie mi-a fost dor de tine>:D<! Te astept:-*:-*!

EveEve 31 ian 2012 14:35:19

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de tea cris (Post 918732)
Buna Eve!
Bine ai revenit!>:D<

Buna tea!!!:-*>:D<:-*>:D<
Multumesc, bine v-am regasit!:-*:-*
Sper sa fiti cu toate bine, voi trece mai tarziu si pe la tine, sa vedem cum iti mai merge!:D
Te pup!!:-*:-*

EveEve 01 feb 2012 01:31:34

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 11:00
Curcan afumat, Eldorado, 110g - 110 calorii
Tarate de grau, 30g - 75 calorii
Apa plata, 3000ml - 0 calorii
Lapte degresat, Mercadona, 200ml - 66 calorii
Branza degresata Burgos 0%, Hacendado, 50g - 34 calorii

Prânz, ora 14:33
Iaurt natural 0% grasime, Oly, 125g - 38 calorii
Piept de pui la gratar, 170g - 223 calorii
Marar, uscat, 2g - 6 calorii
Curry, 2g - 7 calorii
Mustar de Dijon, 365, 15g - 23 calorii

Gustare 2, ora 17:49
Sunca presata din piept de curcan 1% grasime, HACENDADO, 85g - 72 calorii
Branza degresata Burgos 0%, Hacendado, 70g - 48 calorii

Cina, ora 21:36
Supa alba Dukan, Andrada, 320g - 49 calorii

Gustare 3, ora 22:44
Sunca presata din piept de curcan 1% grasime, HACENDADO, 70g - 59 calorii
Crema de branza, fara grasime, 100g - 105 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 915 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, general, 40min - 269 calorii
Mers 2.5 mile/ora (4 km/h), 40min - 84 calorii
Metabolism bazal - 1407 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1760 calorii

Prima zi, a trecut!:D In carte, scria ca primele 3 zile sunt cele mai grele. Daca si celelalte doua ce mi-au ramas vor fi ca asta, floare la ureche!:D

Calorii. Am ingerat cam putine, mi-am propus sa consum in jur de 1200. Insa am o scuza buna si reala pentru asta. Aici in Madrid, deocamdata este timp de primavara. Copacii incep sa infloreasca, natura se trezeste (desi s-a anuntat ca in zilele urmatoare va reveni frigul:P). Dar de pe la inceputul lunii, numai timp de primavara a fost. Da! Anotimp superb, insa de anul trecut, pentru mine presupune o problema. Ea fiind aerul plin de polen, asta insemnand pentru mine, alergie:-s. La mine nu se manifesta foarte urat, in comparatie cu alte persoane. Insa ochii imi lacrimeaza destul de des, si simt de parca as avea o panza mereu peste ei, nasul, gura, gatul si esofagul parca mi-ar fi iritate. Si din cauza asta simt nevoie maaaare sa beau muulta apa, incontinuu. Defapt am depasit cu mult doza zilnica de apa, si presupun ca inca voi mai bea multa pana voi adormi. Dar n-am ce sa fac, e singurul mod sa-mi calmez un pic iritatia asta pe care o simt.
Ei, din cauza ca am baut multa apa.. Chiar m-am fortat sa mananc ce am mancat si astazi. Daca ar fi fost dupa mine, nu stiu daca ajungeam pe la 500 kcal:P. Insa nu simteam foame deloc. Nici nu as fi avut cum, avand burtica in permanenta plina cu apa. Dar sa speram ca zilele ce urmeaza se va remedia cumva.

Supa asta alba ce am avut-o la cina.. Chiar daca nu sunteti la dukan, v-o super recomand!!:x:x A fost ataaaat de buna!!:x Cred ca de aia nici nu am simtit nevoia sa mananc altceva in afara de ceea ce-mi este permis, pentru ca numai mancarica gustoasa am avut azi;)).

Am inceput sa fac si Brazil Butt Lift, sper sa ma tin cat de cat de el. Imi place foarte tare, mie mi se pare destul de intens! Si simt cum dispar caloriile de la mine:)). Deci Doamne ajuta sa-l pot face dupa program!.

Cam atat pentru astazi.. Va doresc o noapte cat mai placuta, si maine o noua zi plina de vointa!>:D<:-*>:D<

tea cris 01 feb 2012 10:25:44

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Ma bucur sa vad ce tonus bun ai si ce atitudine frumoasa! Am sa mai trec pe la tine sa ma molipsesc si eu!

Primavara.... cat mi-as dori sa fie acum primavara! La noi la oara asta sunt -14 grade (Bucuresti), iar in alte orase e si mai frig. Asta noapte au fost -32 la Intorsura Buzaului! :-o

Te admir pentru faptul ca ai reusit sa-ti faci curatenie in viata! E cel mai bun lucru pe care il poti face pentru tine!

Bafta cu Dukanul! Intr-adevar, am auzit si eu de la multe persoane ca are efecte foarte bune!

EveEve 01 feb 2012 13:27:44

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
O noua zi, cu 400 de grame mai putin! :D

Da..! Nu stiu daca e mult sau putin :-??.. Insa cred ca e buna scaderea asta, este aproape jumatat de kg tinand cont ca astept sa-mi vina menstruatia si corpul meu e revolutionat.. Deci eu ma bucur:P!

Astazi, a 2-a zi din faza de atac Dukan.. Sper sa mearga cel putin la fel de bine ca ieri!
Este si ultima mea zi de "relax" inainte de sesiune, de maine incep examenele:(. Asa ca sper sa profit cum trebuie de ea, sa-mi pot face exercitiile, sa si invat putin, dar poate sa-mi si gatesc ceva bun conform dietei pe care o urmez, ca sa fiu la fel de satisfacuta ca si ieri:D.

Deci, o zi frumoasa va doresc!>:D< Mai revenim pe seara cu meniu, detalii, etc.!
Muuuaaahh!!!>:D<:-*>:D<

EveEve 01 feb 2012 13:35:54

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de tea cris (Post 920250)
Ma bucur sa vad ce tonus bun ai si ce atitudine frumoasa! Am sa mai trec pe la tine sa ma molipsesc si eu!

Primavara.... cat mi-as dori sa fie acum primavara! La noi la oara asta sunt -14 grade (Bucuresti), iar in alte orase e si mai frig. Asta noapte au fost -32 la Intorsura Buzaului! :-o

Te admir pentru faptul ca ai reusit sa-ti faci curatenie in viata! E cel mai bun lucru pe care il poti face pentru tine!

Bafta cu Dukanul! Intr-adevar, am auzit si eu de la multe persoane ca are efecte foarte bune!

Buna, Tea, merci de vizita>:D<:-*! Incerc sa-mi mentin atitudinea mereu pe undeva pe sus, mi-e mult mai usor sa rezolv sau pur si simplu sa trec prin orice situatie asa. Deci te astept pe la mine sa ne tot molipsim de voie buna ;))!:*

Pfuai de mine, ce frig!!!!!:|:| Dar asta, pentru mine inseamna si un lucru nemaipomenit de bun.. Zapada!:x De care sunt absolut indragostita:)) si cu atat mai mult pentru ca nu am mai vazut o zapada zdravana de cand am plecat din Romania, adica de 11 ani si ceva:(. Asa ca, ti-as schimba incatata vremea de la mine cu cea de la tine:P!

Si eu ma bucur ca am reusit sa-mi linistesc un pic lucrurile din viata mea. Nici inainte nu erau dezordonate, dar.. Pur si simplu nu se putea pune niimic capat la capat. Acum majoritatea lucrurilor sunt puse capat la capat, si chiar este o situatie si o stare destul de favorabila pentru mine, pe care sper s-o pot mentine pe o perioada foaaaarte lunga de timp.

Iti multumesc pentru urari, multa bafta iti doresc si tie!!>:D< SI sa avem numai rezultate nemaipomenite>:D<!

Te mai astept pe la mine >:D<:-*>:D<!

Chriselle 01 feb 2012 20:38:10

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Revin la tine in jurnal, mai tarziu decat mi-am propus dar iata-ma - n-are rost sa mai insir motivele intarzierii.
Draga de tine, vreau sa iti zic ca tare mult m-am bucurat sa vorbesc din nou cu tine. Si cand am vazut ca ai scirs tu la mine in jurnal parca nu imi venea sa cred.
Oi, oi! Acum sa vedem cu ce sa incep :D ca sunt atatea noutati!
Ma bucur ca te-ai lasat de fumat - desi, uite, eu nici nu stiam ca te-ai ocupat si de asa ceva. Imi ridica palaria inaintea ta. Stiu ca e extrem de greu sa te lasi, desi din fericire, nu a fost nevoie sa experimentez pe propria piele cum e - nu de alta, da eu nu cred ca as fi avut ambitia necesara sa ma las. EU nu reusesc sa ma "las" de Pepsi Max - da si asta dependenta da banuiesc ca nu precum tutunul. Eu nu il mai trec prin meniuri si nu mai vb de el prin jurnale si alte treburi ca se scandalizeaza lumea si imi sar slabutele in cap si ultima data cand vorbeam de el nu am reusit sa fac fata discutiei :D
Felicitari cu facultatea de drept! Este foarte tare daca asta ti-ai dorit. Ma bucur ca ai gasit ceva care te reprezinta mai bine si pentru care ai mai multa pasiune. La voi cum e cu facultatile? Se platesc, sunt platite de stat? Cum se da admiterea? Aici sunt gratuite si ma tenteaza si pe mine sa ma mai apuc de o facultate dar inca nu sunt decisa ce si cum.
Legat de ex. Aici nu stiu daca sa te felicit - adica cred ca suna aiurea. Dar ma bucur ca ai luat o decizie care te face sa te indrepti catre ceva care crezi ca iti va fi mai bine. Adevarul este ca e de dorit ca persoana iubita sa petreaca cat mai mult timp cu noi. Oricum, tu stii cel mai bine detaliile asa ca nu vreau sa intru prea tare in subiect.
Iar cand vine vorba de noua ta dieta iti zic mult succes si rezultate bune si frumoase. Chiar o sa te urmaresc sa vedem cum evolueaza lucrurile.

EveEve 02 feb 2012 02:50:23

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 921146)
Revin la tine in jurnal, mai tarziu decat mi-am propus dar iata-ma - n-are rost sa mai insir motivele intarzierii.
Draga de tine, vreau sa iti zic ca tare mult m-am bucurat sa vorbesc din nou cu tine. Si cand am vazut ca ai scirs tu la mine in jurnal parca nu imi venea sa cred.
Oi, oi! Acum sa vedem cu ce sa incep :D ca sunt atatea noutati!
Ma bucur ca te-ai lasat de fumat - desi, uite, eu nici nu stiam ca te-ai ocupat si de asa ceva. Imi ridica palaria inaintea ta. Stiu ca e extrem de greu sa te lasi, desi din fericire, nu a fost nevoie sa experimentez pe propria piele cum e - nu de alta, da eu nu cred ca as fi avut ambitia necesara sa ma las. EU nu reusesc sa ma "las" de Pepsi Max - da si asta dependenta da banuiesc ca nu precum tutunul. Eu nu il mai trec prin meniuri si nu mai vb de el prin jurnale si alte treburi ca se scandalizeaza lumea si imi sar slabutele in cap si ultima data cand vorbeam de el nu am reusit sa fac fata discutiei :D
Felicitari cu facultatea de drept! Este foarte tare daca asta ti-ai dorit. Ma bucur ca ai gasit ceva care te reprezinta mai bine si pentru care ai mai multa pasiune. La voi cum e cu facultatile? Se platesc, sunt platite de stat? Cum se da admiterea? Aici sunt gratuite si ma tenteaza si pe mine sa ma mai apuc de o facultate dar inca nu sunt decisa ce si cum.
Legat de ex. Aici nu stiu daca sa te felicit - adica cred ca suna aiurea. Dar ma bucur ca ai luat o decizie care te face sa te indrepti catre ceva care crezi ca iti va fi mai bine. Adevarul este ca e de dorit ca persoana iubita sa petreaca cat mai mult timp cu noi. Oricum, tu stii cel mai bine detaliile asa ca nu vreau sa intru prea tare in subiect.
Iar cand vine vorba de noua ta dieta iti zic mult succes si rezultate bune si frumoase. Chiar o sa te urmaresc sa vedem cum evolueaza lucrurile.

Dar nu are nimic!! Esti binevenita oricand la mine, cu sau fara intarziere!>:D<:-*

Da.. acum mi-e si rusine sa spun ca m-am ocupat cu asa ceva 5 ani de zile..:-s Important este ca mi-am revenit totusi. In toti acesti 5 ani, nu m-am considerat niciodata cu vointa suficienta ca sa ma las. De aceea nici nu ma prea gandeam la asta, si nici nu mi-am propus niciodata. Insa.. este si a fost cineva, al carui cuvant chiar nu pot sa-l trec asa usor cu vederea. Si cand vedeam cat de mult ii pasa de sanatatea mea, cat de "constiincios" incerca sa ma convinga, si cat il posomora imaginea mea fumand, sau cand ii ziceam "mno uite, ca tocmai am venit de la tigara"..:P, m-a facut sa constientizez cumva ca are dreptate, imi fac rau singura, si poate acum nu am nimic, si poate nici in anii urmatori nu o sa am. Dar daca continui asa, clar ma distrug de una singura, si voi face sa sufere si pe cei din jurul meu care tin la mine.. Si gata a fost!:D Nici nu as mai avea curajul sa ma mai apuc iar, pentru ca nu stiu cata vointa as mai avea a 2-a oara. Dar sa stii ca a ma lasa de fumat, mi-a dat un boost de energie.. Parca ma simteam, si parca inca ma mai simt "atotputernica" si in stare de orice mi-as propune:)).
Pepsi Max.. Hahaha!:D Imi amintesc ca pe la inceput ne povesteai despre "dependenta" ta..:P Ce sa zic eu, nu e cel mai bun lucru din lume, dar.. Nici eu nu ma pot abtine prea mult timp de la multe.. Am noroc ca la Dukan pot sa beau orice in varianta light sau 0% zahar;)).
Multumesc pentru felicitari!>:D< La noi e cu taxa.. La sociologie primesc bursa, insa nu pot cere bursa pentru amandoua..:( Dar ce frumos mi-ar fi stat cu 6000 de euro in buzunar 8-> Ma mai inscriam la o facultate!:)) Dar nici cu 3000 nu ma plang.
Gratuite??!!:-o Eu as zice nici sa nu te gandesti, daca tot ai timp, chiar merita sa te inscrii la ceva ce-ti place. Investesti in tine, vei avea si mai multe alternative. Tu Stiinte Economice ai facut, nu? Ma rog, tu iti cunosti mai bine situatia, dar s-ar merita sa incepi. Si daca apoi nu ai mai putea urma pentru o vreme, sa zicem, macar e gratuit, nu pierzi nimic!

Multumesc mult, si eu sper sa am rezultate bune.. Chiar sper din toata inima, pentru ca mai putin de 60 de kg, nici nu-mi amintesc de cand nu mi-a mai aratat cantarul..#-o. O sa informez, oricum. Deocamdata, in prima zi am slabit 400g:P. Sa vedem ce surprize ne rezerva ziua de maine..;)).

Te puuuuuuppp asa de dulceee!!!>:D<>:D<:-* Chiar mi-ai luminat toata seara, sau defapt noaptea cu confirmarea ta..;))>:D<:-*>:D<

EveEve 02 feb 2012 02:57:23

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:30
Sunca piept curcan, Dulano, 100g - 102 calorii, 22 proteine, 1 grasimi, - colesterol, 1 carbohidrati, 0.3 fibre, 900 sodiu, 0.2 zaharuri
Apa plata, 3500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Lapte degresat, Mercadona, 200ml - 66 calorii, 6.2 proteine, 0.6 grasimi, - colesterol, 9.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Branza degresata Burgos 0%, Hacendado, 70g - 48 calorii, 8.6 proteine, 0.1 grasimi, - colesterol, 3.1 carbohidrati, 0 fibre, 280 sodiu, 3.1 zaharuri

Prânz, ora 15:17
"Orez" cu lapte, Dukan faza I (PP), 200g - 140 calorii, 10.8 proteine, 1.6 grasimi, 3.6 colesterol, 28.6 carbohidrati, 12.8 fibre, 94.2 sodiu, - zaharuri
Supa alba Dukan, Andrada, 500g - 77 calorii, 13 proteine, 2 grasimi, 38 colesterol, 2.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 08:30
Chiftelute din muschi de vita cu sos curry (Dukan, PP)., 200g - 316 calorii, 45.6 proteine, 15.8 grasimi, - colesterol, 7.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 3, ora 22:36
Crema de branza light, 100g - 99 calorii, 11.4 proteine, 3.5 grasimi, - colesterol, 5.4 carbohidrati, 0 fibre, 300 sodiu, 2.2 zaharuri
Branza degresata Burgos 0%, Hacendado, 80g - 55 calorii, 9.8 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 3.5 carbohidrati, 0 fibre, 320 sodiu, 3.5 zaharuri
Sunca presata din piept de curcan 1% grasime, HACENDADO, 120g - 101 calorii, 21.5 proteine, 1 grasimi, - colesterol, 1.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1004 calorii, (mult)148.9 proteine, (mic)25.8 grasimi, 41.6 colesterol, (mic)62.3 carbohidrati, 13.1 fibre, 1894.2 sodiu, 9 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Mers 2.5 mile/ora (4 km/h), 40min - 84 calorii
Metabolism bazal - 1403 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1487 calorii

Iarasi n-am ajuns la 1200kcal, dar nici 1000 nu-i rau. Din acelasi motiv ca si ieri. Muuulta apa sa-mi calmez iritatiile alergiei.
Din pacate, nu am mai facut sport:(. Am stat si am invatat mai mult, maine am examen si la Drept si la Sociologie:(. Insa oricum, in programul Brazil Butt Lift, miercurea era zi de odihna, desi eu m-am apucat de el de marti:)):">. Maine sper sa ajung sa fac.

Vreau sa ma trezesc maine sa vad ce-mi zice cantarul:P. Dupa faza de atac, nu ma voi cantari in fiecare zi. Insa acum sunt tare curioasa de progrese, si de aceea o fac. Insa va dura doar pana vineri, asa ca.. Sunt pregatita pentru o noua zi de Dukan:>!

Noapte buna all!>:D<:X:*:*:*

tea cris 02 feb 2012 09:48:05

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna Eve!

Nu ma pricep deloc la Dukan, dar cred ca mananci prea putin. Risti sa-ti obisnuiesti organismul cu nivelul asta scazut caloric si cand ai sa mananci normal ai sa te ingrasi. Sau daca intri la perioada de platou nu mai ai de unde sa scazi ca sa slabesti in continuare.

Bafta la examene!

EveEve 02 feb 2012 13:42:39

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
#:-s A trecut si dimineata asta!!#:-s

Am avut examenul la Drept.. Acum la ora 16:00 il voi avea la Socio:-ss. Defapt, de Socio nu mi-e frica, o tin pe langa mine de 4 ani, ne impacam bine:P. CU Dreptul mi-a fost oarecum.. Adica, am avut ceva emotii. SI intr-adevar, a fost un examen greu si ciudat. Desi am stiut subiectele, sper sa fi dat si raspunsuri corecte..:|. Vom vedea.

Astazi numai 100g minus..:-??. Problema este ca nu ies la baie. Beau apa, consum taratea de ovaz, dar tot nu. Voi merge azi sa-mi iau niste ceaiuri cu efect laxativ sau ceva. Ma rog, scrie ca asta se poate intampla, si nici nu am de suportat situatia multe zile:P. Mai am numai azi si maineee<:-P<:-P<:-P.

So, ma mai plimb un pic pe site, apoi merg fuuuga fuga sa ma examinez si la Socio. Ne vedem diseara.
O zi frumoasa sa aveti, asa ca asta http://fs67.trilulilu.ro/imgs/andree...c2aaf5befd.jpg

>:D<:-*>:D<!

EveEve 02 feb 2012 13:46:10

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de tea cris (Post 921624)
Buna Eve!

Nu ma pricep deloc la Dukan, dar cred ca mananci prea putin. Risti sa-ti obisnuiesti organismul cu nivelul asta scazut caloric si cand ai sa mananci normal ai sa te ingrasi. Sau daca intri la perioada de platou nu mai ai de unde sa scazi ca sa slabesti in continuare.

Bafta la examene!

Intr-adevar, nu raman deloc multumita la sfarsitul zilei cand imi vad numarul total de kcal. Ieri macar am trecut de 1000, insa alaltaieri pe la 900 am ramas. Mi se intampla asta, pentru ca am o super mare alergie la polen. Si imi simt gatul, gura, esofagul de parca ar fi in flacari. Si beau apa intr-o veselie, pentru ca altfel nu-mi pot clama iritatia asta. Avand in permanenta burta plina pana la refuz cu apa.. Presupun ca de aia mananc si mai putin.:( Dar sper sa mi se calmeze alergia si sa revina lucrurile la normal:P.

Merci mult de tot!!>:D<:-*>:D<

Alecsandru1977 02 feb 2012 14:07:27

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna Eve,

Mi-am facut un pic de timp sa iti intorc vizita! Am citit primele pagini din jurnal in intregime, apoi pe sarite. Imi pare rau pentru pataniile prin care ai trecut. Am vazut ca ai si lipsit din Iulie 2011 pana acum la sfarsitul lui Ianuarie 2012. Sper sa nu se mai intample si sa gasesti macar 5 minute zilnic sa scri in jurnal.

Succes cu dieta ta... si un singur sfat, fi mai ambitioasa!

Bafta la examen! Cand mai ai timp mai vorbim, mai ales ca avem cel putin 2 lucruri in comun: España si Slabitul!

Hasta luego!;)

EveEve 02 feb 2012 15:33:55

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alecsandru1977 (Post 922129)
Buna Eve,

Mi-am facut un pic de timp sa iti intorc vizita! Am citit primele pagini din jurnal in intregime, apoi pe sarite. Imi pare rau pentru pataniile prin care ai trecut. Am vazut ca ai si lipsit din Iulie 2011 pana acum la sfarsitul lui Ianuarie 2012. Sper sa nu se mai intample si sa gasesti macar 5 minute zilnic sa scri in jurnal.

Succes cu dieta ta... si un singur sfat, fi mai ambitioasa!

Bafta la examen! Cand mai ai timp mai vorbim, mai ales ca avem cel putin 2 lucruri in comun: España si Slabitul!

Hasta luego!;)

Bine ai venit, si multumesc pentru vizita, te mai astept!
Pataniile.. Asta este, fiecare trecem prin perioade mai proaste, important este ca ne revenim si cautam cai mai corecte de urmat.
Da.. am lipsit o perioada destul de lunga de timp, dupa sesiunea din iunie, anul trecut. Poate ca as fi avut ceva timp, macar odata pe saptamana sa intru, dar eram obosita si preferam "drumul usor", adica sa stau sa ma odihnesc. Insa mereu imi aminteam de slabutele care mi-au fost alaturi, si acum, cu o doza considerabila de rusine:P, m-am gandit ca nu e bine sa dispar asa, fara niciun motiv, si am revenit:P. Si cate un pic, tot imi voi face timp sa intru.

Dieta.. Multumesc pentru urari! La mine dietele acum merg un pic mai prost, ca deja mi-am dereglat organismul cu diete din alea "kamikaze", si acum merge un pic mai greu. Dar aici suntem, mergem inainte:P. Si sper sa-mi pot corecta in zilele urmatoare greselile ce le-am facut acum, pe la inceputul dietei.

Tot in Spania locuiesti?? Unde mai exact?

EveEve 03 feb 2012 00:56:11

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:00
Ou fiert, 65g - 101 calorii, 8.2 proteine, 6.9 grasimi, 275.6 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.7 zaharuri
Branza degresata Burgos 0%, Hacendado, 50g - 34 calorii, 6.2 proteine, 0.1 grasimi, - colesterol, 2.2 carbohidrati, 0 fibre, 200 sodiu, 2.2 zaharuri
"Orez" cu lapte, Dukan faza I (PP), 200g - 140 calorii, 10.8 proteine, 1.6 grasimi, 3.6 colesterol, 28.6 carbohidrati, 12.8 fibre, 94.2 sodiu, - zaharuri

Gustare 1, ora 12:50
Piept de curcan felii, 100g - 106 calorii, 21 proteine, 2 grasimi, 0 colesterol, 1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Crema de branza, fara grasime, 80g - 84 calorii, 12.6 proteine, 0.8 grasimi, 9.6 colesterol, 6.1 carbohidrati, 0 fibre, 561.6 sodiu, 4.4 zaharuri

Prânz, ora 14:30
Chiftelute din muschi de vita cu sos curry (Dukan, PP)., 200g - 316 calorii, 45.6 proteine, 15.8 grasimi, - colesterol, 7.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 18:30
Crema de branza light, 80g - 80 calorii, 9.1 proteine, 2.8 grasimi, - colesterol, 4.3 carbohidrati, 0 fibre, 240 sodiu, 1.8 zaharuri
Iaurt degresat, 125g - 70 calorii, 7.1 proteine, 0.3 grasimi, 2.5 colesterol, 9.6 carbohidrati, 0 fibre, 96.3 sodiu, 9.6 zaharuri

Cina, ora 21:00
Ficat de pui fiert, 150g - 251 calorii, 36.8 proteine, 9.8 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1182 calorii, (mult)157.4 proteine, (mult)40.1 grasimi, 291.3 colesterol, (mic)59.7 carbohidrati, 12.8 fibre, 1192.1 sodiu, 18.7 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, general, 45min - 302 calorii
Mers 3 mile/ora (4.8 km/h), ritm moderat, 40min - 97 calorii
Metabolism bazal - 1402 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1801 calorii

Chriselle 03 feb 2012 02:50:47

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 921457)
Dar nu are nimic!! Esti binevenita oricand la mine, cu sau fara intarziere!>:D<:-*

Da.. acum mi-e si rusine sa spun ca m-am ocupat cu asa ceva 5 ani de zile..:-s Important este ca mi-am revenit totusi. In toti acesti 5 ani, nu m-am considerat niciodata cu vointa suficienta ca sa ma las. De aceea nici nu ma prea gandeam la asta, si nici nu mi-am propus niciodata. Insa.. este si a fost cineva, al carui cuvant chiar nu pot sa-l trec asa usor cu vederea. Si cand vedeam cat de mult ii pasa de sanatatea mea, cat de "constiincios" incerca sa ma convinga, si cat il posomora imaginea mea fumand, sau cand ii ziceam "mno uite, ca tocmai am venit de la tigara"..:P, m-a facut sa constientizez cumva ca are dreptate, imi fac rau singura, si poate acum nu am nimic, si poate nici in anii urmatori nu o sa am. Dar daca continui asa, clar ma distrug de una singura, si voi face sa sufere si pe cei din jurul meu care tin la mine.. Si gata a fost!:D Nici nu as mai avea curajul sa ma mai apuc iar, pentru ca nu stiu cata vointa as mai avea a 2-a oara. Dar sa stii ca a ma lasa de fumat, mi-a dat un boost de energie.. Parca ma simteam, si parca inca ma mai simt "atotputernica" si in stare de orice mi-as propune:)).
Pepsi Max.. Hahaha!:D Imi amintesc ca pe la inceput ne povesteai despre "dependenta" ta..:P Ce sa zic eu, nu e cel mai bun lucru din lume, dar.. Nici eu nu ma pot abtine prea mult timp de la multe.. Am noroc ca la Dukan pot sa beau orice in varianta light sau 0% zahar;)).
Multumesc pentru felicitari!>:D< La noi e cu taxa.. La sociologie primesc bursa, insa nu pot cere bursa pentru amandoua..:( Dar ce frumos mi-ar fi stat cu 6000 de euro in buzunar 8-> Ma mai inscriam la o facultate!:)) Dar nici cu 3000 nu ma plang.
Gratuite??!!:-o Eu as zice nici sa nu te gandesti, daca tot ai timp, chiar merita sa te inscrii la ceva ce-ti place. Investesti in tine, vei avea si mai multe alternative. Tu Stiinte Economice ai facut, nu? Ma rog, tu iti cunosti mai bine situatia, dar s-ar merita sa incepi. Si daca apoi nu ai mai putea urma pentru o vreme, sa zicem, macar e gratuit, nu pierzi nimic!

Multumesc mult, si eu sper sa am rezultate bune.. Chiar sper din toata inima, pentru ca mai putin de 60 de kg, nici nu-mi amintesc de cand nu mi-a mai aratat cantarul..#-o. O sa informez, oricum. Deocamdata, in prima zi am slabit 400g:P. Sa vedem ce surprize ne rezerva ziua de maine..;)).

Te puuuuuuppp asa de dulceee!!!>:D<>:D<:-* Chiar mi-ai luminat toata seara, sau defapt noaptea cu confirmarea ta..;))>:D<:-*>:D<

Eu cu tigarile nu pot sa zic decat ca am incercat, si mi-a placut. Iti da intr-adevar o senzatie faina, parca de libertate, de relaxare si de "stapan pe situatie". Dar nu cred ca am fumat mai mult de 3, hai 5 pachete in total. Am vazut un documentar in care aratau plamanii unei femei care fuma de 30 de ani. Pot sa zic ca de atunci nu am mai atins nici o tigara - oricum, aveam vreo 20 de ani. Probabil dc ma apucam din adolescenta nu mai stateau lucrurile asa. Eu nu ii condamn pe fumatori, ii inteleg si de aia ii admir cand pot sa se lase.
Dar pe tine cine te-a convins? ca ai fost asa misterioasa si acum m-ai facut curioasa :D
Cat e taxa la voi la facultate?
Aia 3000 is pe luna? Ca atunci ce sa zic? Sunteti destul de rasfatati :D Sa tot fi student :D

Legat de kg... eu imi amintesc cand am avut sub 60 :D Iunie 2009, 57.5 kg. Eram tare mandra de mine. Da nu m-o tinut decat o luna sau ceva de genu - tineam dieta nebuna care o si venit cu multe kg in plus cand am renuntat... :(


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:55:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO