forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-eve-dieta-weight-watchers-8637.html)

EveEve 31 mar 2012 11:39:30

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1001670)
Neata dulce Eve,
Ma bucur ca ai ajuns la 61.8, cat ai slabit deci?:-*:-*
Cat despre aparat... si mie mi-ar prinde bine unul... am purtat in generala unul de noapte... mi-a mai indreptat dintisorii dar mai trebuia purtat... in fine:D:D
Te pup si iti urez un weekend spectaculos, uite si un mic dejun demn de ziua de sambata;):x:-*>:D<


http://forum.slabute.ro/attachment.p...1&d=1333171103

Wowww Doamne, ce bine arata=P~=P~=P~=P~!! In total am slabit 2.4 kg :D:D!!! Intr-un context in care nu mai slabeam de mult, si de obicei imi era cam greu sa trec sub 62.. Faptul ca slabesc constant, in fiecare saptamana, chiar este foarte inaltator pentru mine, la nivel moral :X:X!

Aparatul.. mhhhmm.. Sa stii ca, si ele avanseaza o multiiime odata cu tehnologia. Inainte sa merg la ortodontist, stiam eu ceva de astea estetice, dar nu foarte bine. Stiam ca pietricelele sunt super mari. Stiam ca iti fac o multime de rani in gura, mai ales la inceput. Ca te doare de mori. Ca la studiile care ti le face, trebuie sa iti bagi dintii in tot felul de paste si asa, ca sa aibe modelul tau (ceea ce mie mi se parea:-&:-&:-& :)). N-as putea spune exact de ce:P.
Ei, cu toate astea, ii port transparenti, pietricelele sunt ataaaat de mici, nu mi-a facut absollut nicio rana in gura, nu m-a durut deloc, nu a trebuit sa bag dintii in niciun fel de pasta:)).
Si n-am intrat in vreo depresie dupa ce mi l-am pus:)). Lucru tare important:)).
Acum mno, am de asteptat..pana prin septembrie anul viitor. Dar ehh.. Deja am 2 zile mai putin ;));));))

Te pup>:d<:*:*

Chriselle 31 mar 2012 13:29:38

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 1001843)
Neatza fetelor!!! Astazi -400<:-P<:-P<:-P<:-P

Nici nu va pot spune cat ma bucur de dieta asta, vad o pierdere constanta, si chiar e o placere sambata dmineata sa ma urc pe cantar;)).

AM fost joi, mi-au pus aparatul, insa mi-au pus prima oara partea de jos. Acolo nu am probleme de spatiu, dar nu calc bine cu dintii, maxilarul de jos e mai in spate, este aproape los de un deget intre ele. Si a zis ortodontistul ca mai bine incepem pe acolo, ca oricum alinierea de sus in 2-3 luni se face.

Dar.. Deci pietricelele de la apratul ce vi l-am aratat eu data trecuta, sunt mari pe langa astea ce le am eu!!:D Ale mele sunt super super mici, si la culoare, iti dai seama doar de aproape ca am brackets.. In rest, se vede numai sarma aia, bat-o vina:d. Oricum, desi eram foarte sigura ca o sa intru in depresie macar cateva zile dupa asta:)), nu s-a intamplat, din contra, parca am un super boost de energie:)).

Deci -400g :X:X:X!!!

Va pup, weekend nemaipomenit sa aveti:X!!!

Wow, wow ce vesti bune ne dai! Cu vesti din astea ar fi cazul sa intri mai des :D Ma bucur tare mult ca iti merge bine cu dieta. Asa ma bucuram si eu de fiecare data cand ma cantaream si inca ma mai bucur. Bine, doar saptamana asta se pare ca mi-a mers mai prost pentru ca am cam depasit si eu caloriile. Da ma cumintesc, promit :D
Cand te aud cum povestesti de aparatul asta parca imi vine sa imi pun si eu :))
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 1001845)
:)) >:D< Am salbit, si uite ca tot slabesc.. Lui 62-ul de care imi era mie frica deja i-am facut demuuuuuult cu mana;)), Si uite ca ii mai fac in continuare;))
Aparatul dentar chiar arata mai bine c cel traditional din metal. Plus ca pietricelele mele.. cred ca is pe sfertul la alea care vi le-am aratat:D. Dar sarma aia pe mijloc tot se vede. Oricum, lumea care m-a vazut pana acum, a trebuit sa ma apropii sa-mi vada bracketurile :)). E foarte ok, si nici nu ma doare. Mi-au dat si niste calmante in caz ca voi avea dureri, dar n-am avut. Numai o usoara presiune pe dinti, si de ieri parca parca un pic.. doi dintre ei se simteau ceva mai deranjati:D Dar nimic mai mult.
In schimb.. Mi-e foaaaarte ciudat sa mananc:))):))) Nu stiu.. se baga mancarea pe sub sarma aia..:)) Bine, ca se scoate singura, dar e super ciudat, totusi. Am vb cu o prietena care poarta si ea, insa ea mai are un pic si ii da jos deja:P, mi-a zis ca dupa prima saptamana o sa ma obisnuiesc si cu mancatul, si n-o sa mai stau 3 ore la fiecare masa:)): Asa ca sa vedem.

La scoala am avut fel de fel de proiecte. Ba niste studii prin SPSS, ba sa elaboram vreun studiu pe o anume tema si sa umblam prin campus sa ne raspunda lumea super grabita la intrebari, ba vreo cercetare.. Pe la drept sa completam procedurile unor cazuri, deductii, fel de fel:P:P. Bine ca am vacanta acuma!!!!! Toata saptamana viitoare :X:X!


O sa iti las adresa mea, si mie mi-ar placea sa vorbim mai des >:D<:*:*:*!

In curand o sa faci cu mana la multe kilograme :D Nu-i asa ca e super sa vezi ca de fiecare data cantarul iti arata un minus? Eu de fiecare data cand ma cantaream eram tare indoielnica. Mi se parea imposibil sa poti manca atat de variat si in linii mari cam orice dar cu masura si totusi sa slabesti. Ti-am zis ca de asta nici nu am incercat dieta asta ca mi se parea ca o minciuna gogonata si prea simplu ca sa fie adevarat :))
Tu ce studiu ai elaborat la socio? M-ai facut curioasa :P
Ce fain ca ai vacanta! Inteleg ca si voi sarbatoriti pastele pe 8.
Notez adresa si tinem legatura :D

Rallara 31 mar 2012 21:11:33

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 1001848)
Wowww Doamne, ce bine arata=P~=P~=P~=P~!! In total am slabit 2.4 kg :D:D!!! Intr-un context in care nu mai slabeam de mult, si de obicei imi era cam greu sa trec sub 62.. Faptul ca slabesc constant, in fiecare saptamana, chiar este foarte inaltator pentru mine, la nivel moral :X:X!

Aparatul.. mhhhmm.. Sa stii ca, si ele avanseaza o multiiime odata cu tehnologia. Inainte sa merg la ortodontist, stiam eu ceva de astea estetice, dar nu foarte bine. Stiam ca pietricelele sunt super mari. Stiam ca iti fac o multime de rani in gura, mai ales la inceput. Ca te doare de mori. Ca la studiile care ti le face, trebuie sa iti bagi dintii in tot felul de paste si asa, ca sa aibe modelul tau (ceea ce mie mi se parea:-&:-&:-& :)). N-as putea spune exact de ce:P.
Ei, cu toate astea, ii port transparenti, pietricelele sunt ataaaat de mici, nu mi-a facut absollut nicio rana in gura, nu m-a durut deloc, nu a trebuit sa bag dintii in niciun fel de pasta:)).
Si n-am intrat in vreo depresie dupa ce mi l-am pus:)). Lucru tare important:)).
Acum mno, am de asteptat..pana prin septembrie anul viitor. Dar ehh.. Deja am 2 zile mai putin ;));));))

Te pup>:d<:*:*


Felicitari!!! [*4*][*4*] Foarte frumos>:D<>:D<
Si eu ma cantaresc saptamanal, in fiecare luni mai precis, astept sa vadem luni ce zice cantarelul:) Pana acum, cu exceptia chiar a primelor saptamani, am slabit 500g/sapt. E bine, sanatos adica:-*
Da, si cred ca si arata bine, adica in poza postata cu aparatul, chiar arata super ok;;):x:x>:D<
Sa-l porti sanatoasa;;):)
Te pup scumpa:-*

Rallara 15 apr 2012 10:46:08

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=494

Rallara 20 apr 2012 17:11:50

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Cum ai petrecut de sarbatori dulce Eve?:-*
Uaa, stii ce mi-am amintit? Numele tau mi-a adus aminte de V de la Vendetta... ma si uit in seara asta la el sa stii:x
Te pup, o zi frumoasa:-*

Rallara 22 apr 2012 09:58:30

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
http://forum.slabute.ro/attachment.p...1&d=1335081106


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:32:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO