forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-eve-dieta-weight-watchers-8637.html)

Kclaudyia 07 mar 2012 11:58:51

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Heeeeey!!

Ce mai faci tu Eve draga? Nu ne-am mai scirs de mult :(
Dar lasa ca imi iau revansa!!
Eu m-am apucat de Montignac ca nu mergea cu dieta personalizata.. Dar in ultima saptamana am facut unele prostioare, de ex am mancat vinerea trecuta o felie de pizza, intr-o zi doua bombonele si tot asa. Sport am facut putin ca a avut rusii si azi cand m-am urcat pe cantar.. Doar -100 g.. Deci sa innebunesc nu alta!!!

Gata declar razboi mie.. Fara abateri.. Daca ma mai abat ma pedepsesc cu 30 de minute de sport in plus :D

In rest, la tine cum merge cu dieta? Cu scoala? >:D<>:D<

Chriselle 07 mar 2012 13:38:50

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 969869)
Minus 20 de grade...:-s

:))Asa imi zic si prietenii mei de prin Romania. Mai ales acum, ca au fost ninsorile alea pe acolo.. Mai vorbeam cu ei, imi ziceau "Tu Eve, daca ai sti cata zapada este, si nu se opreste deloc ninsoarea asta..!" Si eu din 8->8->8-> nu puteam sa ies:)). Si ei saracii imi ziceau "Da nu fa asa, ca nu ii ninsoare din aia linistita si faina, e din aia cu viscol, ce-o poarta vantul dintr-o parte intr-alta", dar eu din 8->8-> tot nu puteam sa ies:)). Si mi-au tot promis infinite bai indelungate in zapada, cand ma vor mai prinde o iarna pe acolo, ca sa ma vindec de boala asta:)):)). Ceea ce tot 8-> mi se pare :)).
Pe de alta parte, sunt constienta ca daca ar trebui sa traiesc zi de zi in temperaturi asa joase (eu, o super iubitoare a caldurii), cu viscole, etc.. Mi-ar trece cheful de zapada, insa pana nu voi trai zi de zi asa, sa-mi amintesc cum este, nu pot decat sa raman visatoare la peisaje albe si sa-mi tot doresc si eu o iarna ca cele de cand eram mica 8->8-> ;)):P

Ei, in Romania a fost o exceptie anul asta. Dar in Norvegia e genul asta de vreme toata iarna. Iti ziceam aseara ca nu m-ar mira daca o sa ninga iarasi... Ei, uite ca astazi ninge. :( Poate facem schimb intr-o iarna :P

Rallara 08 mar 2012 08:27:57

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=562

Niculae Roxana 08 mar 2012 10:58:11

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=241

Kclaudyia 08 mar 2012 11:27:24

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
http://img1.funscrape.com/en/FlowerBouquet/7.gif
La multi ani frumoaso!

Chriselle 11 mar 2012 21:18:31

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Hei, Eve!

Cum ti-a mers saptamana asta? Cum ti se pare dieta? De abia astept sa vad ce rezultate ai.
Te pup.

EveEve 12 mar 2012 19:28:57

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 970444)
Heeeeey!!

Ce mai faci tu Eve draga? Nu ne-am mai scirs de mult :(
Dar lasa ca imi iau revansa!!
Eu m-am apucat de Montignac ca nu mergea cu dieta personalizata.. Dar in ultima saptamana am facut unele prostioare, de ex am mancat vinerea trecuta o felie de pizza, intr-o zi doua bombonele si tot asa. Sport am facut putin ca a avut rusii si azi cand m-am urcat pe cantar.. Doar -100 g.. Deci sa innebunesc nu alta!!!

Gata declar razboi mie.. Fara abateri.. Daca ma mai abat ma pedepsesc cu 30 de minute de sport in plus :D

In rest, la tine cum merge cu dieta? Cu scoala? >:D<>:D<

SI eu trebuie sa imi iau revansa, pentru ca si eu mai trag chiulul cateodata pe aici :">
Dar -100g in perioada rusilor, e extraordinar!:D:D EU m-as bucura daca numai m-as mentine in perioada aia, lucru tare greu, pentru ca mereu iau in jur de 1 kg:P. De care nu imi fac prea multe griji, pentru ca dispare odata cu mama lor de rusi:P.
SI o abatere din cand in cand nu strica, eu cred ca e un super remediu impotriva frustrarii. Numai sa nu facem abuz de abaterile astea:P, iar "pedepsele" prin sport, sunt cele mai bune!;)).

Mie imi merge destul de bine. Adica dupa cantar nu vad schimbari majore, dar pentru a manca un pic cam dezordonat:">, pentru a face cateva abateri si tinand cont ca dupa DUkan am cam luat in greutate, saptamana asta am avut -200g, deci sunt foarte happy:P:P. Plus ca ma simt extraordinar de bine!!

Iar cu scoala merge bine.. AM inceput semestrul 2 in forta.;))

EveEve 12 mar 2012 19:31:22

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 972013)

Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 972427)

Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 972518)

Multumesc, fetelor>:D<>:D<! La multi ani si voua, si tuturor slabutelor:x>:D<:x!

EveEve 12 mar 2012 19:33:01

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 976994)
Hei, Eve!

Cum ti-a mers saptamana asta? Cum ti se pare dieta? De abia astept sa vad ce rezultate ai.
Te pup.

SUper!!!:D:D -200g:D Cum i-am zis si Claudiei, tinand cont de faptul ca as fi putut sa-mi planific mai ok meniurile, de faptul ca am luat in greutate dupa Dukan si ca am mai fost si la o zi de nastere, eu zic ca nu pot decat sa ma bucur pentru asta;)).

EveEve 12 mar 2012 19:38:29

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Prima mea saptamana dupa sfaturile doamnei Mihaela Bilic s-a terminat CU BINE!!

Sambata a trebuit sa merg la o zi de nastere, asa ca am vrut sa ma cantaresc atunci, dimineata, ca sa nu sufar consecintele. Insa de dimineata trebuia sa ma intalnesc cu o prietena sa mergem sa cumparam cate ceva, iar eu, cand mi-a sunat alarma la telefon, am stins-o frumos si am continuat sa dorm ;;). Si m-a sunat prietena mea disperata ca ma astepta in locul unde am stabilit de vreo 20 de min.. Asa ca m-am trezit intr-o graba, am uitat sa ma si cantaresc, si tot:P. Dar m-am cantarit ieri, si cu tot ce am mancat la ziua persoanei respective ("greselile" fiind salata bouef si tortul, bineinteles:P), -200g<:-P<:-P<:-P

Asa ca.. Abia astept sa treaca saptamana sa ma mai cantaresc odata, chiar te motiveaza dieta asta, mai ales ca mi-am permis si mici placeri si in cursul saptamanii:P:P


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:26:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO