forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal de fluturas (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-fluturas-12627.html)

corinnef 02 ian 2015 10:43:17

Re: jurnal de fluturas
 
La multi ani ! Un an plin de sanatate iti doresc tie si familiei tale !
>:D<:-*>:D<

Q88 02 ian 2015 10:44:20

Re: jurnal de fluturas
 
La multi ani fluturas!
Sa ai un an mai bun decat cel care a trecut, cu multa sanatate si bucurii pentru tine si toti ai tai!

anqutz 03 ian 2015 10:48:15

Re: jurnal de fluturas
 
La multi ani! Mai sunt raciti prichindeii?

LOREDANA99 03 ian 2015 11:15:35

Re: jurnal de fluturas
 
La mulți ani, draga mea! Sunteti bine? Pupici!

butterfly30 03 ian 2015 18:39:25

Re: jurnal de fluturas
 
multumesc tuturor pentru urari! nu am avut net si dupa tel erra greu sa scriu. va urez si voua un an cat mai bun.>:D<
fetita e bine, flacaul inca tuseste, dar e pe calea cea buna. azi a avut colici de la porcariile pe care le-a mancat ma-sa zilele astea, asa ca ma cumintesc iar. de cantarit nu am curaj, pantalonii care imi erau largi in sarcina acum ma strang:((. nopti nedormite, zile si nopti intregi cu bebe in brate, stres, oboseala, si-au spus cuvantul. sunt nedormita cronic, uneori simt ca nu mai pot sa ma ridic de pe scaun/din pat, dar asta nu e o optiune. oricum mancarea proasta nu imi da energie, mai degraba as spune ca mi-o consuma si pe putina care imi ramane, deci ma intorc cu forte proaspete la alimentatia sanatoasa, de maine imi scriu meniul, cu sportul mai greu, chiar nu mai reusesc aproape de loc. fac, dar cate 2 min/sedinta, deci nu prea e eficient.:)):)) daca as gasi pe cineva sa lucreze 2-3ore pe zi adica 10-15 pe sapt pe o suma mica, 3-4 mil m-as descurca mai bine. daca nu gasesc, de saptamana viitoare chem pe cineva o zi/sapt sa-mi faca macar curat, costa cam 50-60lei, merita!
sunt constienta ca sunt femei care o duc mai greu ca mine, dar nu cred ca pot s-o tin in ritmul asta fara sa periclitez educatia copiilor, sanatatea lor emotionala, sau macar integritatea mea psihica. :(
toti cei din jurul meu s-au obisnuit sa ma vada ca pe super-woman, asta e mai nou porecla mea, dar asta nu inseamna decat ca nimeni nu vede cata nevoie am de putin ajutor, adica trebuie sa ma plang mai mult si sa cer ajutorul mai des. :)

LOREDANA99 04 ian 2015 10:09:58

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturas, te inteleg atat de bine...de fiecare data cand am zile grele zic ca o sa caut bona si ma intorc la serviciu ca sa nu o iau razna :))
Am inceput sa cer mai mult ajutorul soțului, chiar daca nu are rabdare cu cel mic cand e plangacios noaptea il pun sa faca laptele, sa sterilizeze, sa mai stea ziua cu bebe cat fac cate ceva de mancare, putina curatenie sau o baie, in plus el ma ajuta la curatenie...aseara in disperare i-am pus lui bebe muzica si am dansat cu el in brate vreo ora, nu stiu daca l-am obosit si are vreo legatura, dar s-a trezit noaptea pt mancare si a adormit usor la loc. De mult n-am mai avut o noapte asa linistita. Adormise intr-o criza de plans, evident. I-a luat sotul un sirop impotriva colicilor preparat in farmacie, poate si de la el...ma conving astazi.
Sotul meu mereu se intreaba oare ce fac cei care au mai multi copii si mereu ma gandesc la tine. Cred ca abia astepti sa mai creasca putin bebe si sa intri in "normal". Eu inca nu stiu daca o sa ma pot intoarce mai spre vara-toamna la serviciu asa cum imi propusesem. Ma gandesc de acum la ce urmeaza cu cel mic - iesitul dintilor, stat in fundulet, diversificare, mers, invatatul la olita....eheheee :)).

butterfly30 04 ian 2015 15:31:17

Re: jurnal de fluturas
 
azinoapte bebe a fost in toane proaste, am dormit in total vreo 3 ore! trebuie neaparat sa gasesc pe cineva sa ma ajute! azi a fost sotul acasa dimineata, dar urmeaza o perioada si mai aglomerata la el!

butterfly30 04 ian 2015 20:07:09

Re: jurnal de fluturas
 
am avut o zi grea, am mancat acceptabiltotusi:

-2 mere rosii, 10 g cioco 75%
-o para mare
-macrou la gratar cu morcov crud
-un mar galben, o bucata para, 5g cioco
-o mana seminte de fl soarelui
-cam 70g covrigei integrali cu chimen
-stafide

22 min bicicleta, atat m-au lasat bebeii

Q88 04 ian 2015 23:22:13

Re: jurnal de fluturas
 
Si mancarea unde e?
Ai mancat atat de putin....
Ma bucur ca scrii din nou meniul tau; mie una imi place foarte mult stilul tau de viata.
Abia astept sa treci peste aceadta perioada aglometa si sa te invidiez iar pentruvambitia cu care faci spory.

lidiuta 05 ian 2015 09:58:55

Re: jurnal de fluturas
 
Buna dimineata!:)
E bine ca faci sport, ne uimesti cu vointa ta!


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:59:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO