forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal de fluturas (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-fluturas-12627.html)

Laura 21 iul 2017 07:49:41

Re: jurnal de fluturas
 
Eu cu celulita nu prea am treaba, chiar ma uitam la picioare zilele trecute, nu este celulita vizibila, sport eu nu prea am facut, stepper am facut vreo luna si in rest multtt mers pe jos. Pe mine vergeturile ma supara, si alea chiar nu mai dispar.

Zoe 21 iul 2017 08:45:52

Re: jurnal de fluturas
 
ah, la alea nici nu mă mai gândesc, le-am pus cruce de când au apărut :))

butterfly30 21 iul 2017 10:17:52

Re: jurnal de fluturas
 
La mine celuluta este genetica, hormonala, plus o insuficienta venoasa care o accentueaza si contraindica majoritatea tratamentelor, deci e de rau. Chiar ma uitam ieru la o prietena grasuta, are cam 70 kg, dar nefiind celulita carnea arata bibe, corpul e bine echilibrat si aspectul general e chiar placut. Acum nu ma inteleheti gresit, sigur ca arat mai bine acum decat la 70-80 kg, dar nu pot sa nu ma uit cu ciuda la stratul generos si incapatanat de celulita...

Zoe 21 iul 2017 10:30:32

Re: jurnal de fluturas
 
ştiu bine ce zici, că până acum nişte ani şi eu eram supraponderală, dar uniformă :((

butterfly30 22 iul 2017 14:10:40

Re: jurnal de fluturas
 
Fetelor, desi tot pe la 55 de kg sunt, pot sa ma laud ca in sfarsit sunt slaba! :)) nu slaba-moarta, vorba loredanei, dar slaba! Am facut "terapie" ca sa aflu asta. Mai exact, am fost prin focsani la probat rochii de ocazie, pentru ca in sept voi fi nasa, cum m-am mai laudat aici. Ei, a fost o experienta unica, absolut toate rochiile pe care le-am probat aratau mortal pe mine. Vanzatoarele au i teres sa-si vanda marfa, sa zic ca fac abstractie de complimentele lor, dar restul femeilor din magazine chiar nu aveau interes sa ma tot complimenteze atat. Partea buna e ca in sfarsit nu mai am burta, if face minuni vad, ma simt foarte motivata sa mai repet. Ok, nu sunt jnalta, nu am sani mari, am multa celulita, daaaar am o talie frumoasa si un fund bombat fix cat trebuie, deci una peste alta nu e foarte rau. :D:D:D azi sunt happy! A, nu am cumparat nimic pt ca de fapt rochiile nu imi placeau, doar eu artam frumos in ele. Iar la doamna nausica, unde sa zic ca erau niste materiale mai de calitate o rochie era 22 mil. No way!!!! Luni ajung in iasi di pana plec la mare tre sa rup atelierele sa ma rog dd o croitoreasa mai de soi sa imi faca si mie o rochie la un pret decent :((:((:((

Zoe 22 iul 2017 18:41:26

Re: jurnal de fluturas
 
...care să evidenţieze talia și... toate celelalte atuuri :D:D
Brava, doamna nașa, felicitări și la mai mic! ;):-*:-* așa terapie mai zic și eu! >:D<

Laura 22 iul 2017 22:08:47

Re: jurnal de fluturas
 
Acum ma motivezi si pe mine :D mie mi.a crescut burta de la atatea bunatati. Trebuie sa.mi revin!asta e atitudinea care trebuie sa predomine tot timpul, chiar esti frumoasa!

butterfly30 22 iul 2017 22:31:02

Re: jurnal de fluturas
 
Saru'mana, fetili!

adinico 23 iul 2017 09:46:59

Re: jurnal de fluturas
 
Bravo Fluturaș! !!! Succes mult în căutările către rochița de nasica în care sa te simți perfect!!!

LOREDANA99 24 iul 2017 07:13:40

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturas, la Arbia mai sunt rochite frumoase si elegante.


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:17:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO