forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-gcm-fapte-nu-cuvinte-10637.html)

marya mary 09 feb 2012 19:24:47

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 930407)
Cum merge treaba Maria?ce ai mancat azi?

buna.poti sda imi zici cum te cheama ,k nu stiu.

GCM 10 feb 2012 08:15:48

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de marya mary (Post 932319)
buna.poti sda imi zici cum te cheama ,k nu stiu.

Numele meu e Codruta!

GCM 10 feb 2012 08:17:55

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
http://i286.photobucket.com/albums/l...rishcoffee.jpg
Carbo de ieri si-au zis cuvantul, si nu neaparat ca cantar, cat la digestie!!!Fug sa imi calculez meniul pe azi!!!

grasuta1961 10 feb 2012 08:31:51

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
http://i400.photobucket.com/albums/p...ota/_cafea.jpg

Buna dimineata !!!!!
Multumesc mult de banc !!

happygirldiana 10 feb 2012 08:40:25

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Neata, Codris!
Trecui sa te pup, sa te imbratisez si sa iti urez o zi frumoasa!>:D<:-*

GCM 10 feb 2012 11:09:10

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Dupa toti carbo de ieri, azi sunt asa cuminte .... am mancat 2 kiwi dimineata si pe la 11 un terci de ovaz!!!e yummmy, plus rontait o mana de alune si cateva seminte.
Mai am ceva oua, putina varza cu carne, cateva conserve de somon, dar meditez cand vin de la sala pe ce ma axez!!!Trebuie sa dau carbii in jos!
Maine si poimaine pauza de la sport..poate doar in doi cu iubi ;;);;);;) dar caut sa ma axez si pe mancare light, desi el e un mic devorator de mancare nesanatoasa!!!
Totusi imi pastrez farama de speranta ca iau banii in curand, si pot sa imi umplu frigiderul cu chestii healthy.
E misto asa sa vb singur, chiar daca altii zic ca-s nebuna, eu ma simt bine ca ma descarc!!! :P
O zi frumoasa people!!!!

marya mary 10 feb 2012 16:02:53

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 932715)
Numele meu e Codruta!

incantata.pe mine ma cheama Mary.eu ieri am mancat de dim lapte cu fulgi de porumb+grefe,la pranz un sendvis cu margarina light si sunca(dar fara grasimie)+un iaurt0%,+grefe,la cina o pulpa de pui pe gratar cu o salata mik de rosii+grefe,si dupa ora 18 nimik.dar mi s-a facut foame mai tr:(si am mancat un mar:D.ce zici?

marya mary 10 feb 2012 16:03:47

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
dar nush ce sport sa fac:(:(

GCM 10 feb 2012 16:18:47

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de marya mary (Post 933447)
incantata.pe mine ma cheama Mary.eu ieri am mancat de dim lapte cu fulgi de porumb+grefe,la pranz un sendvis cu margarina light si sunca(dar fara grasimie)+un iaurt0%,+grefe,la cina o pulpa de pui pe gratar cu o salata mik de rosii+grefe,si dupa ora 18 nimik.dar mi s-a facut foame mai tr:(si am mancat un mar:D.ce zici?

Eu zic asa...un grepfruit, astepti junatate de ora si apoi micul dejun. Te sfatuiesc un loc de fulgi de porumb sa iei fulgi de ovaz, o punga de 500g e 3 lei, dar sunt foarte satiosi. Nu au zahar, iar daca nu iti plac poti pune putina miere sau cateva stafide. La pranz la fel....gref, jumatate de ora pauza si pranzul(painea sa fie neagra, sunca e buna, margarina...nuuuuu!!!suna aiurea light, pt ca margarina e numai din grasimi. Mai bine o bucatica de branza, sau o salata langa!Iaurtul, bun si el!
Cina de asemeni gref, pauza jumatate de ora, o bucata de carne, si o salata mareeeee!!!!ca sa nu ti se mai faca foame dupa . Daca soricelul mai roade in stomac, dai cu ceai cald, dar fara zahar!

GCM 10 feb 2012 16:21:38

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de marya mary (Post 933450)
dar nush ce sport sa fac:(:(

Cauta pe youtube, filmulete cu pilates, zumba....danseaza, incepe zilnic cu cate 15-20 de minute de ”bataiala”. Apoi, mergi mult pe jos!!!banuiesc ca te obosesc si gazutele mici...joaca-te cu ele!!!arde calorii!!!invata-le sa pape sanatos alaturi de tine! Evita sa le faci cartofi prajiti!!!gandeste-te ca tu esti exemplu pt ele!!!

marya mary 10 feb 2012 16:23:46

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 933464)
Eu zic asa...un grepfruit, astepti junatate de ora si apoi micul dejun. Te sfatuiesc un loc de fulgi de porumb sa iei fulgi de ovaz, o punga de 500g e 3 lei, dar sunt foarte satiosi. Nu au zahar, iar daca nu iti plac poti pune putina miere sau cateva stafide. La pranz la fel....gref, jumatate de ora pauza si pranzul(painea sa fie neagra, sunca e buna, margarina...nuuuuu!!!suna aiurea light, pt ca margarina e numai din grasimi. Mai bine o bucatica de branza, sau o salata langa!Iaurtul, bun si el!
Cina de asemeni gref, pauza jumatate de ora, o bucata de carne, si o salata mareeeee!!!!ca sa nu ti se mai faca foame dupa . Daca soricelul mai roade in stomac, dai cu ceai cald, dar fara zahar!

ms mult de tot>:D<imi sunt foarte de folos sfaturile tale.fulgii de porumb au 1%zahar,iar margarina scrie k are decat 25%grasime:(.si ink ceva:ce sport sa fac?:-*

marya mary 10 feb 2012 16:25:59

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 933467)
Cauta pe youtube, filmulete cu pilates, zumba....danseaza, incepe zilnic cu cate 15-20 de minute de ”bataiala”. Apoi, mergi mult pe jos!!!banuiesc ca te obosesc si gazutele mici...joaca-te cu ele!!!arde calorii!!!invata-le sa pape sanatos alaturi de tine! Evita sa le faci cartofi prajiti!!!gandeste-te ca tu esti exemplu pt ele!!!

ms.acum am vaz k mi-ai rasp la intrebarea cu sportul:P.:-*

Niculae Roxana 10 feb 2012 16:29:39

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
http://www.goodlightscraps.com/conte...ood-day-60.gif

GCM 10 feb 2012 16:36:30

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Buna Roxi!!!
Mari, eu spre exemplu fac sala, dar daca timpul nu iti permite e okay si acasa, orice, miscare sa fie!

Niculae Roxana 10 feb 2012 17:05:14

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Buna scumpa!

Ce faci tu azi?...ai fost la sala?

GCM 10 feb 2012 17:07:46

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Da Roxi...e un ger afara!!!iar daca ieri ma plangeam de multi carbi!!!azi am fost o idee mai cuminte!!!Am zis pt inceput sa nu de pasesc 100 pe zi, apoi usor sa ii scad!
Am bagat 2h si 10minute de sport!!!am schimbat tricoul dupa prima ora ca era fleasca!!!
Fug sa vad ce pap de cina!!!asa mai proteic!;)

Madalina Nenciu 10 feb 2012 17:07:48

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Buna dragutza!!>:D<
Ce mai faci?Tare activa esti tu!!;;)
Esti plina de energie...ce n-as da sa fiu si eu asa...:x:">

GCM 10 feb 2012 17:09:06

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de Madalina Nenciu (Post 933543)
Buna dragutza!!>:D<
Ce mai faci?Tare activa esti tu!!;;)
Esti plina de energie...ce n-as da sa fiu si eu asa...:x:">

Buna Madalina!!!sunt ca sunt in cncediu, sa vina munca sa vezi cum pic la datorie. Trezit la 4...munca, sala(nici ca vreau sa ma las de ea) si la 8 jumate deja la nani!!!
Cum merge Rina?!

Madalina Nenciu 10 feb 2012 17:46:47

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 933546)
Buna Madalina!!!sunt ca sunt in cncediu, sa vina munca sa vezi cum pic la datorie. Trezit la 4...munca, sala(nici ca vreau sa ma las de ea) si la 8 jumate deja la nani!!!
Cum merge Rina?!

Am inceput de azi Rina...pana acum e ok...sa vedem mai tarziu...:D:D
Am papat carnita azi, a fost bun...am depasit cu putin 1000 de calorii, cu toate ca eu mi-as fi dorit sa pap 1200-1300...:-sDar asta e acum, n-am ce sa fac...:)

GCM 10 feb 2012 17:50:58

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de Madalina Nenciu (Post 933600)

Am inceput de azi Rina...pana acum e ok...sa vedem mai tarziu...:D:D
Am papat carnita azi, a fost bun...am depasit cu putin 1000 de calorii, cu toate ca eu mi-as fi dorit sa pap 1200-1300...:-sDar asta e acum, n-am ce sa fac...:)

Sa-ti calculezi caloriile de dimineata!!!

Niculae Roxana 10 feb 2012 17:54:28

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 933542)
Da Roxi...e un ger afara!!!iar daca ieri ma plangeam de multi carbi!!!azi am fost o idee mai cuminte!!!Am zis pt inceput sa nu de pasesc 100 pe zi, apoi usor sa ii scad!
Am bagat 2h si 10minute de sport!!!am schimbat tricoul dupa prima ora ca era fleasca!!!
Fug sa vad ce pap de cina!!!asa mai proteic!;)

Ufff...te cred ca ai inghetat....de maine se mai incalzeste dar...va ninge din nou si va fi viscol:(...
Foarte bine ca ai scazut carbi...ti-am zis eu sa incerci asa...si daca incet incet ii scazi ai sa vezi ca n-ai cum sa nu ai rezultate frumoase:D
Oauuu...dar...ai muncit nu gluma:-o
Sa ai pofta scumpa!....

Madalina Nenciu 10 feb 2012 17:57:27

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 933608)
Sa-ti calculezi caloriile de dimineata!!!

Mda...:-s Asa o sa fac...m-am gandit ca daca este carnita, o sa fie destule calorii...:P

GCM 10 feb 2012 17:58:11

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Tot peste 100 sunt...maine imi dau silinta a fie mai bine,,
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:18
Cafea, 150ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 3 sodiu, 0 zaharuri
Kiwi, 95g - 58 calorii, 1 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 14 carbohidrati, 2.9 fibre, 0 sodiu, 8.6 zaharuri

Gustare 1, ora 08:20
Seminte de floarea soarelui, Star Naturals, 20g - 104 calorii, 6 proteine, 8.8 grasimi, 0 colesterol, 0.2 carbohidrati, 2.5 fibre, 260 sodiu, 0.2 zaharuri
Baton Fibrobar R cu ceai verde, Redis, 50g - 194 calorii, 12 proteine, 8.7 grasimi, - colesterol, 15.9 carbohidrati, 2.8 fibre, - sodiu, 7.3 zaharuri

Prânz, ora 10:45
Stafide (Pasas), 10g - 29 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 6.9 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 6.9 zaharuri
Cacao, 5g - 12 calorii, 1 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 1.7 fibre, 1.1 sodiu, 0.1 zaharuri
Lapte semidegresat UHT 1,5% grasime, Milblu, 100ml - 45 calorii, 3.4 proteine, 1.5 grasimi, - colesterol, 4.5 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 4.5 zaharuri
Fulgi de ovaz, Fortin, 20g - 74 calorii, 2.5 proteine, 1.4 grasimi, 0 colesterol, 12.7 carbohidrati, 1.1 fibre, 1 sodiu, 0.1 zaharuri

Gustare 2, ora 16:54
Portocale, 282g - 133 calorii, 2.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 33 carbohidrati, 6.8 fibre, 0 sodiu, 26.5 zaharuri

Cina, ora 08:31
Ou fiert, 110g - 171 calorii, 13.9 proteine, 11.7 grasimi, 466.4 colesterol, 1.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 1.2 zaharuri
Somon, Sockeye (rosu, de Alaska), conservat, scurs de lichid cu oase, 160g - 266 calorii, 37.3 proteine, 11.7 grasimi, 70.4 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 576 sodiu, 0 zaharuri
Ceapa rosie, 75g - 30 calorii, 0.9 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 6.2 carbohidrati, 1.1 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Painea neagra de casa, 25g - 61 calorii, 2 proteine, 0.4 grasimi, - colesterol, 12.4 carbohidrati, 0.1 fibre, 80 sodiu, 1.7 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1179 calorii, 83 proteine, (mult)45.5 grasimi, 536.8 colesterol, (mic)109.7 carbohidrati, 19.6 fibre, 921.1 sodiu, (mult)57.1 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Banda alergat, inclinatie 0%, 8km/h, 40min - 299 calorii
Stepper, fara suport maini, 20min - 106 calorii
Fitness, intens, 70min - 420 calorii
Mers 3.5 mile/ora (5.6 km/h), pas vioi, 60min - 176 calorii
Metabolism bazal - 1363 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2364 calorii

marya mary 10 feb 2012 18:53:25

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
mai am si eu o intrebare:fasolea e buna sa mananc?mazarea?floricelele?k nush:(:(

GCM 10 feb 2012 19:43:29

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de marya mary (Post 933690)
mai am si eu o intrebare:fasolea e buna sa mananc?mazarea?floricelele?k nush:(:(

Fasolea verde....ai unda verde, fasolea uscata o data pe saptamana si atunci la pranz nu la cina!!!Mazarea ca si fasolea uscata!Floricele nu!!!

GCM 10 feb 2012 19:52:01

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Pe cat eram de flamanda in seara asta pe atat de rau mi-a picat cina!!!imi vine sa vomit :(

GCM 11 feb 2012 08:21:45

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
http://i286.photobucket.com/albums/l...Coffe/b7e6.jpg

grasuta1961 11 feb 2012 09:31:47

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Buna dimineata frumusete !!!!!
Ce faci ??? Cum e pe la voi ??? Te pup si-ti doresc o zi buna !!

Medicul iese transpirat din sala de operaţii. Se întîlneşte cu un alt medic care îl întreabă ce s-a întîmplat. La care acesta răspunde:
- Am avut o operaţie foarte grea. Pacientul, un poliţist, nu prezenta activitate cerebrală. I-am deschis calota craniană şi nu îmi venea să cred ochilor. Era goală. Doar un fir de aţă. Timp de 4 ore, m-am gîndit dacă să tai aţa sau nu. Pînă la urmă, am tăiat-o. Şi ce crezi că s-a întîmplat?
- Ce s-a întîmplat?
- I-au căzut urechile

Un banc sa-ti aduca zambetul pe buze.

GCM 11 feb 2012 09:36:27

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 934141)
Buna dimineata frumusete !!!!!
Ce faci ??? Cum e pe la voi ??? Te pup si-ti doresc o zi buna !!

Medicul iese transpirat din sala de operaţii. Se întîlneşte cu un alt medic care îl întreabă ce s-a întîmplat. La care acesta răspunde:
- Am avut o operaţie foarte grea. Pacientul, un poliţist, nu prezenta activitate cerebrală. I-am deschis calota craniană şi nu îmi venea să cred ochilor. Era goală. Doar un fir de aţă. Timp de 4 ore, m-am gîndit dacă să tai aţa sau nu. Pînă la urmă, am tăiat-o. Şi ce crezi că s-a întîmplat?
- Ce s-a întîmplat?
- I-au căzut urechile

Un banc sa-ti aduca zambetul pe buze.

E ger Miha!!!crunt ger!!!dar indata ajunge iubi si dau de caldurica :P

grasuta1961 11 feb 2012 09:39:42

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Imi pare bine scumpa ! Prietenul tau imi aduce aminte de sotul meu care venea la mine de la 400km distanta si nu simtea ca e ger sau cald;) ce face dragostea.Te pup scumpete si o zi calduta;)

Niculae Roxana 11 feb 2012 10:38:58

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
http://isanam.com/scraps/weekend/wee...raphics-22.gif

Neata Codris,

Am trecut sa-ti urez distractie placuta alaturi de iubi tau....sa va iubiti mult....

O zi frumoasa si plina de iubire!
Pup!

marya mary 11 feb 2012 11:41:08

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
buna dimineata codris(bn nu m-am trezit acum ci pe la 8):-*.ce faci?

GCM 11 feb 2012 12:01:54

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Neata Mary, uite am facut putina ordine, o baita si de acu astept sa vine iubitul la mine...
Weekendul asta lenevesc!
tu?cum a fost ieri?

marya mary 11 feb 2012 12:10:59

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 934340)
Neata Mary, uite am facut putina ordine, o baita si de acu astept sa vine iubitul la mine...
Weekendul asta lenevesc!
tu?cum a fost ieri?

cred k bn.la pranz am mancat ciorba de perisoare:((fara paine)nush daca e bn,dar deocamdata atat am prin casa,pana i-a sotu bani,la cina nu am mancat,nu mi-a fost foame,am baut un ceai verde si o am mancat o grefa.azi dim ammancat un sendvis cu parizer pui(doar o felie paine)+iaurt 0% si un ceai verde.la pranz si cina ink nush ce o sa mananc:(.distractie placuta alaturi de iubi:D.nu stii pe cineva de pe aici care a folosit relax&tone?:-/

GCM 11 feb 2012 12:16:17

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Citat:

Anterior postat de marya mary (Post 934346)
cred k bn.la pranz am mancat ciorba de perisoare:((fara paine)nush daca e bn,dar deocamdata atat am prin casa,pana i-a sotu bani,la cina nu am mancat,nu mi-a fost foame,am baut un ceai verde si o am mancat o grefa.azi dim ammancat un sendvis cu parizer pui(doar o felie paine)+iaurt 0% si un ceai verde.la pranz si cina ink nush ce o sa mananc:(.distractie placuta alaturi de iubi:D.nu stii pe cineva de pe aici care a folosit relax&tone?:-/

Ciorba de perisoare e buna, daca nu e grasa!In schimb e rau ca nu ai mancat la cina!!!
Relax &tone am si eu, daca il folosesti zilnic isi face treaba!

GCM 12 feb 2012 07:06:21

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
http://i258.photobucket.com/albums/h...-Morning-2.gif

jessik 12 feb 2012 08:35:18

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
multumesc.. de ceai.. esti draguta.. eu am obs ca am mai scaut 200 de grame.. asta de la foamea din ultimile zile..:-s

GCM 12 feb 2012 09:03:51

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Nu e bine Jessie!!!Foamea nu e o solutie!!!

grasuta1961 12 feb 2012 12:42:32

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
Buna scumpete !! Ce faci ??? a ajuns cu bine iubitul tau?? O zi frumoasa sa aveti!!

Niculae Roxana 12 feb 2012 14:19:37

Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!
 
http://www.goodlightscraps.com/conte...ood-day-37.jpg

Buna Codris,

Ce faci draga mea?......stai cu iubi la caldurica?

Pup!


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:06:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO