forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal lauram22 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-lauram22-6533.html)

Crysa 09 nov 2010 12:39:37

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 396676)
offf, din pacate ieri am cam comis-o... am mancat 1/2 prajitura aseara... :-s asta e!
azi, 09.11.2010
md: iaurt usurel, 0.1 grasime
pranz: ciorba de legume, pui cu legume
g: mar + mandarina
cina: ajung in mall la film si tare mi-e ca fac vreo prostie.... :-s

dar alerg azi, maine si vineri neaparat aerobic. de saptamana viitoare ma voi duce de 2 ori/sapt la salsa... plus ca-mi caut o sala cu zumba :D



Laura,

nu are nimic...ne ridicam si continuam:D

ufff......mergi la mall......aici este o adevarata testare....
incearca sa nu o dai in bara si azi:D

propuneti sa nu o dai in bara

lauram22 10 nov 2010 09:55:05

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 396682)
Buna Laura:) Acum fapta e consumata, deci trebuie sa te concenrezi de azi inainte;)
Oricum, nu imi place ceva la meniul de zi: MD.
E prea putin numai ujn iaurt. dimineata tre sa papi ceva mai consistent, sa ai energie. altfel, ajugi sprea seara ca ai papa tot frigiderul:-s
Ai grija in seara asta. trebuie sa poti ;)

neata andra! multam de vizita...
din pacate dimineata nu am timp de nimic. oricat de mult mi-as dori, nu reusesc sa mananc mai mult... :-s eu daca pot dormi 10 minute in plus, o fac si renunt la masa... stiu ca nu e ok, dar asta sunt. si asa iaurtul ala e de baut si-l beau in drum spre serviciu. astazi de exemplu mi-am pus niste cereale peste iaurt, dar s-au umflat si s-a infundat sticla... :)) o sa ma adaug o gustare intre md si pranz... de exemplu un gref ;)

lauram22 10 nov 2010 09:57:12

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de Crysa (Post 396736)
Laura,

nu are nimic...ne ridicam si continuam:D

ufff......mergi la mall......aici este o adevarata testare....
incearca sa nu o dai in bara si azi:D

propuneti sa nu o dai in bara

n-am mai ajuns la mall, dar de nervi am mancat o prajitura.... x-(ma rog, doar jumate, dar tot e extrem de grav. m-am tampit! si de tampita ce sunt mi-a fost si lene sa ma ducx la alergat... =(( offf, ce om!
dar nu-i problema, ma duc diseara la aerobic :D

andra_aly 10 nov 2010 09:57:26

Re: Jurnal lauram22
 
Acum tu stii cel mai bine... eu iti zic doar ca te v-a ajuta :) nu o sa ajungi flamanda cand tre sa papi la pranz... sau chiar la cina.
Nu credd ca 10 minute nu gasesti sa papi ceva mai consistent:D
hai ca stiu ca poti>:D<
O zi frumoasa iti doresc:)

lauram22 10 nov 2010 10:04:53

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 397795)
Acum tu stii cel mai bine... eu iti zic doar ca te v-a ajuta :) nu o sa ajungi flamanda cand tre sa papi la pranz... sau chiar la cina.
Nu credd ca 10 minute nu gasesti sa papi ceva mai consistent:D
hai ca stiu ca poti>:D<
O zi frumoasa iti doresc:)

off, doamne... stii ce somn imi e?? si acum.... :( o sa incerc sa-mi iau iaurtul la birou sa-l pun intr-un bol si sa-i adaug cereale....
o zi frumoasa si tie!!

andra_aly 10 nov 2010 10:08:16

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 397817)
off, doamne... stii ce somn imi e?? si acum.... :( o sa incerc sa-mi iau iaurtul la birou sa-l pun intr-un bol si sa-i adaug cereale....
o zi frumoasa si tie!!

Eu te inteleg... dar nu cred ca nu reusesti sa papi. cat dureaza? 5 minute:D
eu cand sunt plecata merg cu geanta plina de cate ceva, in caz ca mi se face foame, ca sa nu ma tenteze sa imi cumpar de pri oras:P nu mereu reusesc, dar totusi:P
Oricum, eu o zic spre binele tau:) o sa vezi ca iti v-a fii mai bine. sti vb aia? Md ca un rege, pranz ca un print si cina ca un cersetor:P cam asa ceva;)
bine... fara sa exagerezi, dar in jur de 300-350 kcal la md ar trebui.;)
am fugit la munca. mai vb:-*

lauram22 10 nov 2010 10:20:44

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 397822)

Eu te inteleg... dar nu cred ca nu reusesti sa papi. cat dureaza? 5 minute:D
eu cand sunt plecata merg cu geanta plina de cate ceva, in caz ca mi se face foame, ca sa nu ma tenteze sa imi cumpar de pri oras:P nu mereu reusesc, dar totusi:P
Oricum, eu o zic spre binele tau:) o sa vezi ca iti v-a fii mai bine. sti vb aia? Md ca un rege, pranz ca un print si cina ca un cersetor:P cam asa ceva;)
bine... fara sa exagerezi, dar in jur de 300-350 kcal la md ar trebui.;)
am fugit la munca. mai vb:-*

si eu am geanta plina.a zi am 2 grapefruit maaari.
eu stiu ca tu ai foarte mare dreptate... o sa incerc, dar nu garantez... in weekend chiar mananc bine la md...
o zi frumoasa!

andra_aly 10 nov 2010 10:22:35

Re: Jurnal lauram22
 
Sa faci tot posibilul. nu exista nu pot, exista nu vreau:) Ma tin de capul tau acum:P
>:D<

Crysa 10 nov 2010 10:47:26

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 397793)
n-am mai ajuns la mall, dar de nervi am mancat o prajitura.... x-(ma rog, doar jumate, dar tot e extrem de grav. m-am tampit! si de tampita ce sunt mi-a fost si lene sa ma ducx la alergat... =(( offf, ce om!
dar nu-i problema, ma duc diseara la aerobic :D

offff.....chiar ca ce oameni...si eu sunt exact la fel!!!
pacat de noi:P

hai mai departe...cu siguranta vom reusi candva:))


Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 397817)
off, doamne... stii ce somn imi e?? si acum.... :( o sa incerc sa-mi iau iaurtul la birou sa-l pun intr-un bol si sa-i adaug cereale....
o zi frumoasa si tie!!

Laura,

eu te inteleg si eu sunt la fel, decat sa ma trezesc pt a manca ...mai bine nu

dar cu toate astea pap dimineata un bol cu cereale (daca nu reusesc acasa..imi pun la servici si pap acolo repede inainte de a ma pune la lucru)

hai ca o sa facem noi cumva:P

te pup

lauram22 12 nov 2010 11:10:59

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de Crysa (Post 397918)
offff.....chiar ca ce oameni...si eu sunt exact la fel!!!
pacat de noi:P

hai mai departe...cu siguranta vom reusi candva:))




Laura,

eu te inteleg si eu sunt la fel, decat sa ma trezesc pt a manca ...mai bine nu

dar cu toate astea pap dimineata un bol cu cereale (daca nu reusesc acasa..imi pun la servici si pap acolo repede inainte de a ma pune la lucru)

hai ca o sa facem noi cumva:P

te pup

neata!!
intre timp n-am mai mancat nici o prajitura... :D si am fost la aerobic...
am facut progrese, azi pe langa cutia de iaurt mi-am mai luat un pumn de alune de padure si migdale ;)
sa vedem ce zice cantarul maine.... am ceva emotii...


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:07:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO