forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal lauram22 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-lauram22-6533.html)

curly.light 31 dec 2010 13:31:42

Re: Jurnal lauram22
 
http://www.deepakarora.info/wp-conte...ew-year121.gif

Un An Nou plin de bucurii!:-*>:D< Sa fii fericita,iar toate dorintele sa ti se implineasca;;)
Pe unde umbi ?Imi e dor de tine>:D< Hai sa ne mai povestesti cum merge treaba!

Crysa 03 ian 2011 11:41:48

Re: Jurnal lauram22
 
La muli ani!

iti doresc sa ai parte de un an usor, plin de bucurii, sanatate, fericire si kilograme in minus:D

te pup,

lauram22 05 ian 2011 11:44:21

Re: Jurnal lauram22
 
La multi ani dragele mele! Va doresc un an cu bucurii, impliniri si sa fiti fericite! >:D<:-*

Eu am cam tras chiulul, am avut foarte multa treaba la birou si am si intrat in vacantadoua saptamani. Nu am mai tinut regim drastic, dar m-am tinut de aerobic si am mai si alergat (asta cand termometru e pe plus).
Sunt din ce in ce mai aproape de telul meu si treaba asta ma bucura nespus... Acum nu numai ca sper sa-l ating, dar as dori sa mai dau jos cateva kg... Sa vedem cum vor decurge lucrile in noul an...

lauram22 05 ian 2011 12:19:56

Re: Jurnal lauram22
 
ca sa stiti, am ajuns de la 69 la 60.2, nu stiu de ce nu merge sa setez tickerul... :(

Crysa 05 ian 2011 12:44:03

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 459174)
ca sa stiti, am ajuns de la 69 la 60.2, nu stiu de ce nu merge sa setez tickerul... :(



wowwwwwwwwww.....super

cum ai reusit??? da-mi si mie putina ambitie de la tine...sau ceva sa slabesc si eu:(.....

Crysa 05 ian 2011 12:50:23

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de Crysa (Post 459198)
wowwwwwwwwww.....super

cum ai reusit??? da-mi si mie putina ambitie de la tine...sau ceva sa slabesc si eu:(.....



trebuie sa mearga.....da-i dulblu clik pe tiker si mergi la modifica valorile.....:D

vreau sa vad cum arata tikerul tau....

lauram22 14 sep 2011 15:56:32

sa slabesti inseamna sa ai ambitie
 
hello dragele mele si bine v-am regasit...

incepusem sa va scriu anul trecut pe vremea asta, dar lipsa acuta de timp m-a facut sa ma opresc. :(
intre timp am slabit si nu putin. sunt mandra de mine! ;;) de fapt d'aia am si revenit printre voi: sa va spun ca daca ai ambitie si iti doresti cu adevarat, este posibil.
istoria incepe in primavara lui 2010 cand m-am hotarat (dupa multe incercari esuate) sa ma sui pe cantar. cand, ce sa vezi... 74 kg... :-o
am facut ce am crezut de cuviinta, m-am apucat de aerobic si in vreo 2 luni deja reuseam sa termin cu brio o sedinta intreaga.
in august mi-am dat seama ca aerobicul nu e suficient si m-am apucat de alergat. cu ajutorul unui bun prieten (care nu a facut altceva decat sa traga de mine si sa ma impinga de la spate :))) am ajuns pana in octombrie sa alerg 5-6 km de vreo 4 ori pe zi. regimul alimentar intre timp s-a schimbat foarte putin. totusi rezultatele se vedeau incetisor. corpul incepea sa ia o alta forma :D
a venit iarna si am reinceput aerobicul. 3 sedinte pe saptamana la program fix n-au fost pe gustul meu, asa ca la inceputul anului m-am apucat de fitness. 3-4 sedinte saptamanal, 40 de min de banda si in rest exercitii numai pentru abdomen si brate.
in luna iulie 2011 aveam 64 kg si deja ma indragostisem de sport. stagnam. de 2 luni nu mai slabisem nici 500 g, asa ca am trecut la pasul urmator, nutritionistul. regim stim toate sa tinem, dar atunci cand dai si niste bani, cand raportezi saptamana de saptamana fiecare masa in parte... lucrurile se schimba.
asa, cu ajutorul nutritionistului si al sportului am ajuns la 56 kg, targetul meu initial
:D dar, cum sunt femeie si ca orice femeie sumt greu de multumit ;;) mi-am dat seama ca pot (si vreau!) mai mult... targetul urmator (si cel final sper): 54 kg
asa ca... am venit alaturi de voi sa va spun ca se poate. drumul e lung si anevoios, dar satisfactiile sunt imense :D ;;)

Georgii 14 sep 2011 15:58:48

Re: sa slabesti inseamna sa ai ambitie
 
buna ;;).te felicit pentru rezultatele mai mult decat frumoase pe care le ai avut si ai sa vezi ca de la 56 la 54 mai e doar putin,foarte putin.te felicit pentru ca faci sport,esti prietena buna cu el:>.mult succes in continuare:-*.

lauram22 14 sep 2011 16:01:29

Re: sa slabesti inseamna sa ai ambitie
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 790052)
buna ;;).te felicit pentru rezultatele mai mult decat frumoase pe care le ai avut si ai sa vezi ca de la 56 la 54 mai e doar putin,foarte putin.te felicit pentru ca faci sport,esti prietena buna cu el:>.mult succes in continuare:-*.

multu :">
problema mea nu sunt cele 2 kg... problema mea este ca imi doresc un abodomen plat si din pacate sunt inca foarte departe de acest moment.... :( dar, stiu ca trebuie sa mai muncesc muuult timp si nu-mi pierd optimismul :D

Georgii 14 sep 2011 16:18:24

Re: sa slabesti inseamna sa ai ambitie
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 790056)
multu :">
problema mea nu sunt cele 2 kg... problema mea este ca imi doresc un abodomen plat si din pacate sunt inca foarte departe de acest moment.... :( dar, stiu ca trebuie sa mai muncesc muuult timp si nu-mi pierd optimismul :D

si eu ma aflu tot in situatia ta..tot cu abdomenul am probleme.
tu ce exercitii faci pentru el?ca la mine se pare ca nu da rezultate nimic..slabesc cel mai greu in zona ''manerelor dragostei''si la abdomen..mai bine spus burta:)).


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:50:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO