forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Lavinia (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-lavinia-3001.html)

LicuriciColorat 13 mai 2010 19:01:05

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 186606)
Ti-am zis ca sunt mai motivata..si de asta fac mai mult sport:D
Dar tu ai febra musculara sau de ce nu poti face sport?:(


nu stiu ce am,azi noapte am avut carcei,m-am tot trezit din 2 in 2 ore sa-mi masez picioarele,ca nu mai puteam ,azi dimineata debea am putut merge,mi-a luat ceva pana sa ajung la baie:))),mi-am masat cu un gel,da toata ziua mor durut,la sala am lucrat la aparate sa nu imi solicit gambele,n-am facut cardio decat 5min si mo durut:))),sper ca de maine sa nu mai am treaba:D

justbelieve 14 mai 2010 17:15:24

Re: Jurnal Lavinia
 
Meniu 14 mai
Ora 7:jumatate de felie de paine neagra,1 ou fiert,jumatate de cana de lapte batut 178 kcal
Ora 12:un mar 70 kcal
Ora 14:1 felie paine,mancare de mazare,cartofi si salam,1 castravete murat 230 kcal
Ora 15:15 : 1 cana compot de zarzari cu 1 zaharina 60 kcal
Ora 16:30 : jumatate de felie de paine neagra,mancare de mazare,cartofi si salam 90 kcal
Ora 18: 1 felie de cozonac,1 cana lapte 350 kcal
Total:978 kcal :-o
Zau ca am crezut ca am trecut peste 1400 kcal.
Asa..astazi au inceput pregatirile pentru ziua surorii mele.Am stat cu mama in bucatarie si am facut cozonaci si prajituri .De prajituri nici nu m-am atins..inca.Iar cozonac am mancat 1 felie chiar cand l-a scos din cuptor.Maine vom face mancarea,care e foarte calorica:-sDar am hotarat ca maine si duminica sa nu ma abtin,pentru ca nu voi putea..clar.In schimb imi voi face timp sa fac sport.Off ce ti-e si cu zilele astea..

Mai stau putin,pana la si jumatate cred si dupa ma apuc de pilates.Am observat ca se aseaza altfel muschii picioarelor:x de la pilates.

LicuriciColorat 14 mai 2010 17:49:36

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 187716)
Meniu 14 mai
Ora 7:jumatate de felie de paine neagra,1 ou fiert,jumatate de cana de lapte batut 178 kcal
Ora 12:un mar 70 kcal
Ora 14:1 felie paine,mancare de mazare,cartofi si salam,1 castravete murat 230 kcal
Ora 15:15 : 1 cana compot de zarzari cu 1 zaharina 60 kcal
Ora 16:30 : jumatate de felie de paine neagra,mancare de mazare,cartofi si salam 90 kcal
Ora 18: 1 felie de cozonac,1 cana lapte 350 kcal
Total:978 kcal :-o
Zau ca am crezut ca am trecut peste 1400 kcal.
Asa..astazi au inceput pregatirile pentru ziua surorii mele.Am stat cu mama in bucatarie si am facut cozonaci si prajituri .De prajituri nici nu m-am atins..inca.Iar cozonac am mancat 1 felie chiar cand l-a scos din cuptor.Maine vom face mancarea,care e foarte calorica:-sDar am hotarat ca maine si duminica sa nu ma abtin,pentru ca nu voi putea..clar.In schimb imi voi face timp sa fac sport.Off ce ti-e si cu zilele astea..

Mai stau putin,pana la si jumatate cred si dupa ma apuc de pilates.Am observat ca se aseaza altfel muschii picioarelor:x de la pilates.


se pare ca ai papat pana in 1000 de calorii,bravo>:D<
nici nu trebuie sa te abtii,poti sa gusti un pic din toate,caci nu e mare bai,dar sa faci sport si sa bei apa,oricum evenimente de astea o sa avem toata viata(mai o nunta,un botez,o aniversare,un craciun:))) si tot asa,important e sa avem grija de noi.
ce va invidiez ca faceti sport:-s
spor la facut miscare>:D<

justbelieve 14 mai 2010 20:05:22

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 187743)
se pare ca ai papat pana in 1000 de calorii,bravo>:D<
nici nu trebuie sa te abtii,poti sa gusti un pic din toate,caci nu e mare bai,dar sa faci sport si sa bei apa,oricum evenimente de astea o sa avem toata viata(mai o nunta,un botez,o aniversare,un craciun:))) si tot asa,important e sa avem grija de noi.
ce va invidiez ca faceti sport:-s
spor la facut miscare>:D<

Nici nu m-am gandit ca ma incadrez in 1000 de kcal azi.Nici nu ma simt vinovata ca am mancat cozonac.Si da ,ai dreptate, toata viata se vor ivi fel de fel de evenimente si nu putem sa nu mancam nimic.
Deocamdata am facut 47 min pilates si am mai stat cu mama pe la bucatarie,dar mai vreau sa fac si zumba :x
Imi pare rau ca nu poti sa faci si tu sport.Lasa ca pana luni iti revii:-*

LicuriciColorat 14 mai 2010 20:37:20

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 187858)
Nici nu m-am gandit ca ma incadrez in 1000 de kcal azi.Nici nu ma simt vinovata ca am mancat cozonac.Si da ,ai dreptate, toata viata se vor ivi fel de fel de evenimente si nu putem sa nu mancam nimic.
Deocamdata am facut 47 min pilates si am mai stat cu mama pe la bucatarie,dar mai vreau sa fac si zumba :x
Imi pare rau ca nu poti sa faci si tu sport.Lasa ca pana luni iti revii:-*


da imi revin:X
ai facut tu si pt mine>:D<
bravo Lavi>:D<
ce ma bucur ca esti ambitioasa si desteapta:-*
ai grija de tine harnicuta albinuta:-*

justbelieve 15 mai 2010 12:49:28

Re: Jurnal Lavinia
 
Buna fetelor>:D<
Eu acum am terminat treaba cu mama,am facut pentru prima oara in viata mea sarmale si am ajutat-o pe mama pe la bucatarie,lucru pe care de obicei nu-l faceam.De cand sunt la dieta imi place sa stau in bucatarie,sa gatesc .Apoi am facut curatenie in toata casa si prin curte.Voi ce faceti?Un weekend minunat va doresc>:D<

Meniul pe astazi
Ora 7:lapte cu cereale 150 kcal
Ora 9:lapte cu biscuiti simpli,1 felie cozonac de casa 370 kcal
Ora 12:1 cana ceai verde 5 kcal
Ora 12:30 : jumatate de felie de paine,1 bol de ciorba radauteana,1 bucatica de prajitura,1 felie cozonac 560 kcal
Ora 13:1 cana ceai verde 5 kcal

Pana cum 1090 kcal :-s
La cozonac am gasit 200 kcal pe o felie..deci e mult:-s

Eu ma bucur ca am reusit sa iau doar o bucatica de prajitura,nu ca alta data cand nu ma lasam pana nu terminam toata farfuria..Oricum azi si maine am zis ca nu am cum sa mananc sanatos,trebuie sa mananc cate putin din fiecare.
Urmeaza de acum sportul:)

LicuriciColorat 15 mai 2010 12:58:56

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 188412)
Buna fetelor>:D<
Eu acum am terminat treaba cu mama,am facut pentru prima oara in viata mea sarmale si am ajutat-o pe mama pe la bucatarie,lucru pe care de obicei nu-l faceam.De cand sunt la dieta imi place sa stau in bucatarie,sa gatesc .Apoi am facut curatenie in toata casa si prin curte.Voi ce faceti?Un weekend minunat va doresc>:D<

Meniul pe astazi
Ora 7:lapte cu cereale 150 kcal
Ora 9:lapte cu biscuiti simpli,1 felie cozonac de casa 370 kcal
Ora 12:1 cana ceai verde 5 kcal
Ora 12:30 : jumatate de felie de paine,1 bol de ciorba radauteana,1 bucatica de prajitura,1 felie cozonac 560 kcal
Ora 13:1 cana ceai verde 5 kcal

Pana cum 1090 kcal :-s
La cozonac am gasit 200 kcal pe o felie..deci e mult:-s

Eu ma bucur ca am reusit sa iau doar o bucatica de prajitura,nu ca alta data cand nu ma lasam pana nu terminam toata farfuria..Oricum azi si maine am zis ca nu am cum sa mananc sanatos,trebuie sa mananc cate putin din fiecare.
Urmeaza de acum sportul:)


buna Lavi>:D<
stai linistita ca faci sport,no sa te ingrasi din atata,are multe calorii,cam toate dulciurile sunt calorice:)))
spor la facut sport>:D<

justbelieve 15 mai 2010 16:45:50

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 188420)
buna Lavi>:D<
stai linistita ca faci sport,no sa te ingrasi din atata,are multe calorii,cam toate dulciurile sunt calorice:)))
spor la facut sport>:D<

Multumesc.Acum am terminat de facut sport.

85 min zumba
53 min pilates
12 min diferite exercitii pentru picioare

Are multe calorii dar e atat de bun :(
Ma duc sa fac o baita ca sunt super transpirata.Revin mai tarziu:-*

LicuriciColorat 15 mai 2010 16:57:06

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 188538)
Multumesc.Acum am terminat de facut sport.

85 min zumba
53 min pilates
12 min diferite exercitii pentru picioare

Are multe calorii dar e atat de bun :(
Ma duc sa fac o baita ca sunt super transpirata.Revin mai tarziu:-*


wow da tu chiar ai facut sport nu gluma
bravo>:D<
du-te:-*

justbelieve 15 mai 2010 17:23:02

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 188412)

Meniul pe astazi
Ora 7:lapte cu cereale 150 kcal
Ora 9:lapte cu biscuiti simpli,1 felie cozonac de casa 370 kcal
Ora 12:1 cana ceai verde 5 kcal
Ora 12:30 : jumatate de felie de paine,1 bol de ciorba radauteana,1 bucatica de prajitura,1 felie cozonac 560 kcal
Ora 13:1 cana ceai verde 5 kcal

Ora 18:1 cana compot de zarzari,jumatate de mar 90 kcal

Total:1180 :)

justbelieve 15 mai 2010 17:26:06

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 188549)
wow da tu chiar ai facut sport nu gluma
bravo>:D<
du-te:-*

Am simtit nevoia sa fac mai mult sport astazi pentru ca am si mancat caloric..ma refer la cozonac.Oricum sunt tare mandra de mine,astazi am luat doar o bucatica de prajitura,nu am mancat sarmale,tocmai le-a luat mama de pe foc,era un miros in bucatarie ..dar am baut 1 cana de compot si jumatate de mar.Si ma simt satula :)
Dar maine sigur mananc si sarmale,si piftie si salata de ciuperci, ceapa .piept de pui si maioneza:x.Cate putin din fiecare:D

justbelieve 16 mai 2010 07:21:53

Re: Jurnal Lavinia
 
Buna dimineata>:D<
Ma simt atat de bine si sunt atat de optimista,in ciuda febrei musculare pe care o am si a vremii atat de urate:(
Am luat micul dejun,ciudat e ca am mancat putin dar m-am saturat.In ultima vreme asa patesc..mananc putin dar ma simt satula.Ar trebui sa ma bucure asta,insa mi-e frica..nu e normal sa ma satur cu mancare putina,cand inainte ma abtineam sa nu mananc mai mult:-/

justbelieve 16 mai 2010 15:29:27

Re: Jurnal Lavinia
 
Pot sa spun ca azi a fost ziua mea de rasfat:-sAm mancat de toate,mai ales prajituri si tort:x.Pana la urma doar o data pe an e ziua surorii mele;;)
Dar de maine voi fi iar cuminte,chiar daca mai am in casa multaa mancare calorica si prajituri.De s-ar termina mai repede..
Mai diseara fac sport.

Dee 16 mai 2010 18:02:26

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 189163)
Pot sa spun ca azi a fost ziua mea de rasfat:-sAm mancat de toate,mai ales prajituri si tort:x.Pana la urma doar o data pe an e ziua surorii mele;;)
Dar de maine voi fi iar cuminte,chiar daca mai am in casa multaa mancare calorica si prajituri.De s-ar termina mai repede..
Mai diseara fac sport.

Aici iti dau dreptate pana la urma nu te ingrasi deloc dintr o singura zi,cu conditia sa ramana doar una ;) Incearca sa stai departe de bucatarie gaseste ceva placut de facut mai rezolva o problema la mate... :)) si nu ti face griji cu faptul ca te ai saturat cu mancare putina, doar incearca sa nu scapi sub 1100-1200 calorii chiar daca nu ti e foame, pt ca eu mancam in jur de 800 si timp de 3-4 saptamani n am slabit nici macar un gram :( ba chiar m am ingrasat 1 kg.
>:D< bafta cu sportul!!

justbelieve 16 mai 2010 18:09:18

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de Dee (Post 189298)
Aici iti dau dreptate pana la urma nu te ingrasi deloc dintr o singura zi,cu conditia sa ramana doar una ;) Incearca sa stai departe de bucatarie gaseste ceva placut de facut mai rezolva o problema la mate... :)) si nu ti face griji cu faptul ca te ai saturat cu mancare putina, doar incearca sa nu scapi sub 1100-1200 calorii chiar daca nu ti e foame, pt ca eu mancam in jur de 800 si timp de 3-4 saptamani n am slabit nici macar un gram :( ba chiar m am ingrasat 1 kg.
>:D< bafta cu sportul!!

Saptamana asta am mancat bine zic eu,m-am incadrat intre 900-1100 kcal:D si nici nu prea aveam pofta de mancare.Dar azi mi-a venit pofta instantaneu cand am inceput sa dau navala la prajituri si cozonac:-s
Oricum de maine revin la normal:)

justbelieve 16 mai 2010 19:28:41

Re: Jurnal Lavinia
 
Noapte buna slabutelor>:D<
De maine revin la alimentatia sanatoasa:x

LicuriciColorat 16 mai 2010 19:34:01

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 189380)
Noapte buna slabutelor>:D<
De maine revin la alimentatia sanatoasa:x


noapte buna Lavi>:D<

justbelieve 17 mai 2010 14:03:46

Re: Jurnal Lavinia
 
Buna>:D<
Sunt dezamagita de mine,dar chiar nu am ce face.Tocmai ce se obisnuise organismul cu mancare putina si fara dulciuri si acum..Inca mai am in casa mancare de ieri+prajituri+tort.Cand am ajuns acasa de la scoala am vazut pe masa din bucatarie o farfurioara cu prajituri,una in sufragerie si una in camera mea.Voi a-ti putea rezista?:((
Dupa ce am mancat la amiaza nu am putut,si am mancat prajituri..la urma urmei cu cat se termina mai repede cu atat mai bine.Si nici mancare dietetica nu am in casa.
Mi-e ciuda ca totul mergea atat de bine,si m-au motivat mult si cm pierduti.

LicuriciColorat 17 mai 2010 14:11:35

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 190060)
Buna>:D<
Sunt dezamagita de mine,dar chiar nu am ce face.Tocmai ce se obisnuise organismul cu mancare putina si fara dulciuri si acum..Inca mai am in casa mancare de ieri+prajituri+tort.Cand am ajuns acasa de la scoala am vazut pe masa din bucatarie o farfurioara cu prajituri,una in sufragerie si una in camera mea.Voi a-ti putea rezista?:((
Dupa ce am mancat la amiaza nu am putut,si am mancat prajituri..la urma urmei cu cat se termina mai repede cu atat mai bine.Si nici mancare dietetica nu am in casa.
Mi-e ciuda ca totul mergea atat de bine,si m-au motivat mult si cm pierduti.


Lavi>:D<
nu mai fii disperata,eu am slabit si mancand prajituri,cartofi si paine,ca am avut majorat si zile de nastere,si nu m-am abtinut deloc,tu esti la mentinere,oki iti faci 2 zile de cap,dar fa-ti de cap cu cap,adica fa sport,manca un pic din toate,bea multa apa intre mese,hai nu mai fii suparata,nu e bine sa te stresezi pt atata si nici sa fii suparata pe tine>:D<
indiferent de cat manci azi,sau ce manci,mereu vei revenii la o alimentatie sanatoasa si sport>:D<

justbelieve 17 mai 2010 14:27:43

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 190075)
Lavi>:D<
nu mai fii disperata,eu am slabit si mancand prajituri,cartofi si paine,ca am avut majorat si zile de nastere,si nu m-am abtinut deloc,tu esti la mentinere,oki iti faci 2 zile de cap,dar fa-ti de cap cu cap,adica fa sport,manca un pic din toate,bea multa apa intre mese,hai nu mai fii suparata,nu e bine sa te stresezi pt atata si nici sa fii suparata pe tine>:D<
indiferent de cat manci azi,sau ce manci,mereu vei revenii la o alimentatie sanatoasa si sport>:D<

Daca ai sti cat de bine ma simteam cand mancam sanatos si faceam si sport,eram impacata cu mine.Dar zilele astea chiar a fost rau.Chiar vorbeam mai devreme cu mama si se mira si ea cum de am mancat atat zilele astea.Si ii spuneam sa faca ceva cu prajiturile si mancarea sa se termine odata:))Si am rugat-o si pe sora mea sa manance cate prajituri vrea,sa ia si portia mea numai sa se termine odata ca daca sunt in casa nu pot sa nu iau si eu.Vad eu ce fac si cum fac,si de maine nu-mi mai trebuie nici-o prajitura nimica ..imediat vine vara ce fac eu cu picioarele mele grase?cum port eu rochite?Asa ca ma mobilizez si jur ca voi rezista si nici nu voi mai gusta prajituri,ca daca le gust ajung sa ma satur..Ah ma simt mai bine ca m-am 'descarcat':)Multumesc Licurici pentru sustinere>:D<

LicuriciColorat 17 mai 2010 14:37:20

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 190094)
Daca ai sti cat de bine ma simteam cand mancam sanatos si faceam si sport,eram impacata cu mine.Dar zilele astea chiar a fost rau.Chiar vorbeam mai devreme cu mama si se mira si ea cum de am mancat atat zilele astea.Si ii spuneam sa faca ceva cu prajiturile si mancarea sa se termine odata:))Si am rugat-o si pe sora mea sa manance cate prajituri vrea,sa ia si portia mea numai sa se termine odata ca daca sunt in casa nu pot sa nu iau si eu.Vad eu ce fac si cum fac,si de maine nu-mi mai trebuie nici-o prajitura nimica ..imediat vine vara ce fac eu cu picioarele mele grase?cum port eu rochite?Asa ca ma mobilizez si jur ca voi rezista si nici nu voi mai gusta prajituri,ca daca le gust ajung sa ma satur..Ah ma simt mai bine ca m-am 'descarcat':)Multumesc Licurici pentru sustinere>:D<

pt putin:-*
foarte bine,macar sa te sustina cineva si din familie>:D<
Lavi trebuie doar sa iti impui,eu de exp(nu vb ca sa ma dau mare,sau vai cate fac eu,si eu am mom de slabiciune,si cad prada dulciurilor ca astea is drogurile mele:))),dar am rezistat o luna jumate doar sa gust 2 guri mici pe zi din prajitura(cam de vreo 3 ori in luna aia jumate)si facea mama niste prajituri bestiale si preferatele mele,dar m-am abitnut pt ca asa vroiam,se mirau si ai mei de unde atata vointa in mine,raspunsu e autocontrolul,poftele ni le facem noi,daca de exp nu stim gustu unei mancari o cerem>?ne e pofta>?nu...asa ca trebuie sa ne controlam:D
:*:* o sa poti daca vrei

justbelieve 17 mai 2010 14:43:05

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 190111)
pt putin:-*
foarte bine,macar sa te sustina cineva si din familie>:D<
Lavi trebuie doar sa iti impui,eu de exp(nu vb ca sa ma dau mare,sau vai cate fac eu,si eu am mom de slabiciune,si cad prada dulciurilor ca astea is drogurile mele:))),dar am rezistat o luna jumate doar sa gust 2 guri mici pe zi din prajitura(cam de vreo 3 ori in luna aia jumate)si facea mama niste prajituri bestiale si preferatele mele,dar m-am abitnut pt ca asa vroiam,se mirau si ai mei de unde atata vointa in mine,raspunsu e autocontrolul,poftele ni le facem noi,daca de exp nu stim gustu unei mancari o cerem>?ne e pofta>?nu...asa ca trebuie sa ne controlam:D
:*:* o sa poti daca vrei

Am inteles:DDe maine chiar ca nu ma mai ating de ele,la urma urmei stiu cum sunt.O sa-mi fac un mic mare plan pe care vreau sa-l respect,o sa revin mai tarziu sa-l scriu si aici.Deocamdata ma duc sa o ajut pe mama cu ceva treaba in curte.
De abia astept sa vina vara,anul asta am rugat-o pe mama sa punem legume si fructe acasa,sa nu mai cumparam de la piata ca nu prea am incredere in astea cumparate.Asa ca am pus rosii,castraveti,dovlecei,ardei,morcovi,telina,vin ete,mazare si pomi meri,peri,gutui,pruni,visini,ciresi,nuci, pepene galben,pepene rosu,capsuni.Chiar ma bucur ca au fost ai mei de acord sa punem in gradina la noi si sa nu mai cumparam,si in plus facem si economie.

LicuriciColorat 17 mai 2010 14:58:33

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 190119)
Am inteles:DDe maine chiar ca nu ma mai ating de ele,la urma urmei stiu cum sunt.O sa-mi fac un mic mare plan pe care vreau sa-l respect,o sa revin mai tarziu sa-l scriu si aici.Deocamdata ma duc sa o ajut pe mama cu ceva treaba in curte.
De abia astept sa vina vara,anul asta am rugat-o pe mama sa punem legume si fructe acasa,sa nu mai cumparam de la piata ca nu prea am incredere in astea cumparate.Asa ca am pus rosii,castraveti,dovlecei,ardei,morcovi,telina,vin ete,mazare si pomi meri,peri,gutui,pruni,visini,ciresi,nuci, pepene galben,pepene rosu,capsuni.Chiar ma bucur ca au fost ai mei de acord sa punem in gradina la noi si sa nu mai cumparam,si in plus facem si economie.


oki spor la treaba
asteptam sa vedem ce plan pui la bataie
buna ideea,cred ca ai tai is mandri de tine ca le dai idei faine si acu cum e criza va scutesc de unele cheltuieli,aia imi placea si mie la tara cand eram pe acol in perioada lor de glorie si erau coapte,puteam manca ce vroiam fara bani:))) foarte tare>:D<

alinush 17 mai 2010 15:34:27

Re: Jurnal Lavinia
 
buna lavinia...ei lasa ca iti revii tu imediat..ai multa ambitie in tine doar stii;;)..e pacat sa lasi tot sportul ala pt niste prajituri..stiu ca`s bune tare..da gandeste`te ca datorita lor nu vom ami purta fustite,rochite..si alte hainute mulate la vara..deci nu merita..
eu vorbesc care o dau mereu in bara..dar sincer acum..dupa multe meditatii..si dupa multe plansete;))..mi`am dat seama ca nu merita..nu merita sa`mi stric eu bunatatea de viata pt niste mancare...viata merita traita si eu tre sa ma bucur de ea..
deci de acum cand vezi ceva care face rau siluetei i`al ca pe un dusman..eu as lua`o la bataie..pacat ca nu pot;))....
deci eu zic sa ne aliem cu dusmanul foarte rar,in rest..sa`l capacim bine..
pupici:-*..si ai grija de tine..

ps:m`au ajutat mult sfaturile tale atunci cand am avut nevoie:-*

justbelieve 17 mai 2010 17:26:44

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 190143)
oki spor la treaba
asteptam sa vedem ce plan pui la bataie
buna ideea,cred ca ai tai is mandri de tine ca le dai idei faine si acu cum e criza va scutesc de unele cheltuieli,aia imi placea si mie la tara cand eram pe acol in perioada lor de glorie si erau coapte,puteam manca ce vroiam fara bani:))) foarte tare>:D<

Sa stii ca sunt incantati de idee,deja au pus rasadurile.Am insistat mult ca facem si economie si au zis ca am dreptate:D
Citat:

Anterior postat de alinush (Post 190222)
buna lavinia...ei lasa ca iti revii tu imediat..ai multa ambitie in tine doar stii;;)..e pacat sa lasi tot sportul ala pt niste prajituri..stiu ca`s bune tare..da gandeste`te ca datorita lor nu vom ami purta fustite,rochite..si alte hainute mulate la vara..deci nu merita..
eu vorbesc care o dau mereu in bara..dar sincer acum..dupa multe meditatii..si dupa multe plansete;))..mi`am dat seama ca nu merita..nu merita sa`mi stric eu bunatatea de viata pt niste mancare...viata merita traita si eu tre sa ma bucur de ea..
deci de acum cand vezi ceva care face rau siluetei i`al ca pe un dusman..eu as lua`o la bataie..pacat ca nu pot;))....
deci eu zic sa ne aliem cu dusmanul foarte rar,in rest..sa`l capacim bine..
pupici:-*..si ai grija de tine..

ps:m`au ajutat mult sfaturile tale atunci cand am avut nevoie:-*

Sa stii ca de maine chiar ca voi manca iarasi sanatos.Nu se mai poate asa.Ma simt balonata:-s.Mie imi e greu ca sunt o maare pofticioasa,si nu prea ma pot limita la o bucatica de ceva dulce,dar trebuie sa invat si asta.
Ma bucur ca te-au ajutat sfaturile mele,insa uite ca am dat-o eu in bara.Dar de maine promit ca mananc sanatos si fac si sport,azi sincera sa fiu nu am chef si daca nu am chef nici nu voi face exercitiile corecte asa ca mai bine nu.Sa zicem ca am avut 2 zile pauza.

justbelieve 17 mai 2010 17:35:48

Re: Jurnal Lavinia
 
Un nou plan de bataie;;)
-incep cu dulciurile in primul rand:-s de 3 ori pe saptamana ceva dulce pana in 100 kcal
-deloc prajeli
-deloc sucuri
-2 felii de paine neagra pe zi
-in fiecare zi lactate
-multe salate
-1 data pe saptamana paste
-1 data pe saptamana orez
-1-2 ori pe saptamana cartofi
-de 2 ori pe saptamana peste
-mult ceai +apa
-deloc zahar,doar zaharina daca este neaparata nevoie
-minim 1 ora de sport
In fiecare zi voi spune ce mananc,voi calcula caloriile.As vrea sa mananc intre 1200-1300.
Sper sa tin cont de toate aceste reguli:)

LicuriciColorat 17 mai 2010 17:48:14

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 190379)
Un nou plan de bataie;;)
-incep cu dulciurile in primul rand:-s de 3 ori pe saptamana ceva dulce pana in 100 kcal
-deloc prajeli
-deloc sucuri
-2 felii de paine neagra pe zi
-in fiecare zi lactate
-multe salate
-1 data pe saptamana paste
-1 data pe saptamana orez
-1-2 ori pe saptamana cartofi
-de 2 ori pe saptamana peste
-mult ceai +apa
-deloc zahar,doar zaharina daca este neaparata nevoie
-minim 1 ora de sport
In fiecare zi voi spune ce mananc,voi calcula caloriile.As vrea sa mananc intre 1200-1300.
Sper sa tin cont de toate aceste reguli:)

suna bine
mie imi place
hai ca stiu ca poti,sunt sustinatoarea ta nr 1>:D<
frumos suna meniul,ceva de genu voi fii si eu cand ajung la mentinere(da mai e mult pana atunci)
mult succes si sa nu te abati de la listuta
P.S:eu mi-as face si o lista cu 'pedepse'daca nu tin cont de regulile astea:D>:)

justbelieve 17 mai 2010 18:15:33

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 190400)
suna bine
mie imi place
hai ca stiu ca poti,sunt sustinatoarea ta nr 1>:D<
frumos suna meniul,ceva de genu voi fii si eu cand ajung la mentinere(da mai e mult pana atunci)
mult succes si sa nu te abati de la listuta
P.S:eu mi-as face si o lista cu 'pedepse'daca nu tin cont de regulile astea:D>:)

Multumesc Licurici>:D<Esti o prietena virtuala buna:)):x.
Te asigur ca ma voi tine de aceasta lista.In privinta pedepselor sa ma gandesc.Daca voi manca ceva nepermis voi face de 2 ori mai mult sport,asa ca nu ma risc:)) si voi sta si fara dulce 1 saptamana intreaga.
Sunt super optimista ca voi reusi ceea ce mi-am propus:)

LicuriciColorat 17 mai 2010 18:29:08

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 190425)
Multumesc Licurici>:D<Esti o prietena virtuala buna:)):x.
Te asigur ca ma voi tine de aceasta lista.In privinta pedepselor sa ma gandesc.Daca voi manca ceva nepermis voi face de 2 ori mai mult sport,asa ca nu ma risc:)) si voi sta si fara dulce 1 saptamana intreaga.
Sunt super optimista ca voi reusi ceea ce mi-am propus:)


merci>:D<
ma bucur ca pot avea o prietena virtuala ca tine>:D<si ca fetele de aici>:D<
uou:)) asta da pedepse :)) te gandesti de 2x inainte sa mai bagi inca ceva in gura:))
ma bucur ca esti optimista
si eu sunt si stiu ca vom reusii:)),cel putin tu ai reusit sa ajungi la mentinere,pe cand eu:))) inca ma lupt sa scad sub 60,vb lu mama daca ajungi sub 60 e sarbatoare mare:))

justbelieve 17 mai 2010 18:40:19

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 190438)
merci>:D<
ma bucur ca pot avea o prietena virtuala ca tine>:D<si ca fetele de aici>:D<
uou:)) asta da pedepse :)) te gandesti de 2x inainte sa mai bagi inca ceva in gura:))
ma bucur ca esti optimista
si eu sunt si stiu ca vom reusii:)),cel putin tu ai reusit sa ajungi la mentinere,pe cand eu:))) inca ma lupt sa scad sub 60,vb lu mama daca ajungi sub 60 e sarbatoare mare:))

Sa stii ca decat sa fac de 2 ori mai mult sport sigur voi avea grija ce mananc si in cate calorii ma incadrez:))
Ai scapat de 7 kg,mai ai doar 5.Si la cat de mult sport faci si cat de sanatos mananci,imediat te vad la mentinere si pe tine.La tine e mai bine ca mama ta tine cu tine.Dar mama .. de cand ma stiu am fost un copil grasut,in clasa a 5-a am slabit muult dupa care intr-a 7-a dupa ce mi-a venit menstruatia m-am ingrasat.Mancam orice,oricat.
Bine ca pe vremea aceea habar nu stiam eu de diete,calorii,alimenatie sanatoasa.Si acum in clasa a 9-a m-am hotarat sa slabesc.Eu zic ca aveam o greutate normala dar fiind mica de statura nu imi placea cum arat.Asa ca incet,cu suisuri si coborasuri pana in ziua de azi am slabit.Si mama fiind obisnuita cu mine sa fiu grasuta,sa am falcute si burta :)) acum cand ma vede schimbata normal ca i se pare ca wow ce mult am slabit.Dar nu-i asa.Si de obicei ne cam certam cand vede ca nu mananc odata cu ei la masa,mananc singura si ce consider eu ca e sanatos si mai ales cand ii spun ca ma duc la alergat.Se crizeaza:) Dar i-am spus ca ar face bine sa se obisnuiasca pentru ca nu ma lasa pana nu slabesc,de fapt pana nu arat cum vreau si ca ar fi mai bine sa ma sustina si sa fie de partea mea cum e si tata:xMereu ii spune las-o daca vrea sa faca sport sa faca,daca vrea sa manance sanatos sa manance,daca vrea sa-si faca ea mancare sanatoasa sa-si faca.Macar el ma sprijina si se bucura pentru mine cand ii spun ca am dat jos cativa cm:D
O doamne cat am scris:))nu e nevoie sa citesti..e o mica poveste a vietii mele:))

LicuriciColorat 17 mai 2010 18:48:40

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 190457)
Sa stii ca decat sa fac de 2 ori mai mult sport sigur voi avea grija ce mananc si in cate calorii ma incadrez:))
Ai scapat de 7 kg,mai ai doar 5.Si la cat de mult sport faci si cat de sanatos mananci,imediat te vad la mentinere si pe tine.La tine e mai bine ca mama ta tine cu tine.Dar mama .. de cand ma stiu am fost un copil grasut,in clasa a 5-a am slabit muult dupa care intr-a 7-a dupa ce mi-a venit menstruatia m-am ingrasat.Mancam orice,oricat.
Bine ca pe vremea aceea habar nu stiam eu de diete,calorii,alimenatie sanatoasa.Si acum in clasa a 9-a m-am hotarat sa slabesc.Eu zic ca aveam o greutate normala dar fiind mica de statura nu imi placea cum arat.Asa ca incet,cu suisuri si coborasuri pana in ziua de azi am slabit.Si mama fiind obisnuita cu mine sa fiu grasuta,sa am falcute si burta :)) acum cand ma vede schimbata normal ca i se pare ca wow ce mult am slabit.Dar nu-i asa.Si de obicei ne cam certam cand vede ca nu mananc odata cu ei la masa,mananc singura si ce consider eu ca e sanatos si mai ales cand ii spun ca ma duc la alergat.Se crizeaza:) Dar i-am spus ca ar face bine sa se obisnuiasca pentru ca nu ma lasa pana nu slabesc,de fapt pana nu arat cum vreau si ca ar fi mai bine sa ma sustina si sa fie de partea mea cum e si tata:xMereu ii spune las-o daca vrea sa faca sport sa faca,daca vrea sa manance sanatos sa manance,daca vrea sa-si faca ea mancare sanatoasa sa-si faca.Macar el ma sprijina si se bucura pentru mine cand ii spun ca am dat jos cativa cm:D
O doamne cat am scris:))nu e nevoie sa citesti..e o mica poveste a vietii mele:))



sa stii ca citesc cu placere
ma bucur sa aflu lucruri noi despre tine
bine ca tine tati tau cu tine,si intelege ca ai nevoie de o alimentatie sanatoasa si sport,oricum e bine sa fim de pe acuma preocupate de noi si de corpul nostru,sa traim mult si sa fim sanatosi,eu uneori ma mir de unele fete cate prostii baga in ele,si eu mancan nesanatos da parca nici chiar asa:)))
da ai mei amandoi isi doresc ca eu sa slabesc,sa nu mai vada ca ma uit la unele haine si sa nu le iau ca nu imi permite corpul,si alte cele,sunt bucurosi ca fac sport,mereu ma certau ca is sedentara,ei fiind foarte activi,cand erau copii aman2 au facut sport,si etc numa eu erau puturoasa:)))
acu numai sunt,is ei puturosi:D si eu aia sportiva din casa:)))
mama mai zice:vai ce ma dispera dieta asta a ta,ca n-ai voie nici macar o gura de dulce,mi mila de ea,ieri o venit cu o punga de viva rolls si cica:au luat-o sa ne rasfatam,manci si tu asai ca doar azi ai voie?cand i-am zis nu so intristat,o mancat singura:)),dar asta e intelege ca vreu cu disperare sa slabesc:D,si fac ce pot si ei sa ma ajute,cu banii si mama mai imi face de papica:D
eee uite ca am scris si eu mult ca sa ai si tu de citit:)))

justbelieve 17 mai 2010 19:02:36

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 190476)
sa stii ca citesc cu placere
ma bucur sa aflu lucruri noi despre tine
bine ca tine tati tau cu tine,si intelege ca ai nevoie de o alimentatie sanatoasa si sport,oricum e bine sa fim de pe acuma preocupate de noi si de corpul nostru,sa traim mult si sa fim sanatosi,eu uneori ma mir de unele fete cate prostii baga in ele,si eu mancan nesanatos da parca nici chiar asa:)))
da ai mei amandoi isi doresc ca eu sa slabesc,sa nu mai vada ca ma uit la unele haine si sa nu le iau ca nu imi permite corpul,si alte cele,sunt bucurosi ca fac sport,mereu ma certau ca is sedentara,ei fiind foarte activi,cand erau copii aman2 au facut sport,si etc numa eu erau puturoasa:)))
acu numai sunt,is ei puturosi:D si eu aia sportiva din casa:)))
mama mai zice:vai ce ma dispera dieta asta a ta,ca n-ai voie nici macar o gura de dulce,mi mila de ea,ieri o venit cu o punga de viva rolls si cica:au luat-o sa ne rasfatam,manci si tu asai ca doar azi ai voie?cand i-am zis nu so intristat,o mancat singura:)),dar asta e intelege ca vreu cu disperare sa slabesc:D,si fac ce pot si ei sa ma ajute,cu banii si mama mai imi face de papica:D
eee uite ca am scris si eu mult ca sa ai si tu de citit:)))

Da..macar tata tine cu mine.El chiar vrea sa ma vada odata slaba ca tot timpul ma vede plangandu-ma ca nu-mi vin blugii astia,uite ce burta am :))
Pai la tine e super ca tin amandoi cu tine si mai ales ca mama ta te ajuta cu mancarea dietetica.Si in plus te sprijina sa faci sport.
Si cu mama e la fel.Cand vine de la servici cu ceva dulce tot zice hai ia si tu ca o bucatica nu te ingrasa.E cam greu sa spun nu,dar trebuie sa ma obisnuiesc.Apropo,m-am inscris la o luna fara dulciuri;;)

LicuriciColorat 17 mai 2010 19:05:34

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 190497)
Da..macar tata tine cu mine.El chiar vrea sa ma vada odata slaba ca tot timpul ma vede plangandu-ma ca nu-mi vin blugii astia,uite ce burta am :))
Pai la tine e super ca tin amandoi cu tine si mai ales ca mama ta te ajuta cu mancarea dietetica.Si in plus te sprijina sa faci sport.
Si cu mama e la fel.Cand vine de la servici cu ceva dulce tot zice hai ia si tu ca o bucatica nu te ingrasa.E cam greu sa spun nu,dar trebuie sa ma obisnuiesc.Apropo,m-am inscris la o luna fara dulciuri;;)

e foarte tare,poate asa o sa reusesti sa stai departe de ele
deci pana la urma nu mai ti chestia cu listuta ta?de 2 ori pe sapt dulce?sau cum faci?
eu nu mai manc dulce adica incerc sa il evit pana de ziua bebeului,cand ai mei sigur nu vor rezista sa nu imi cumpere o cioco,dau poate fac ceva o prajiturica mai mica :D,ca o sa imi fie super pofta,si dupa 3 sapt o sa merit si eu nu?:D:)))

mvthebest 17 mai 2010 19:06:46

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 190497)
Da..macar tata tine cu mine.El chiar vrea sa ma vada odata slaba ca tot timpul ma vede plangandu-ma ca nu-mi vin blugii astia,uite ce burta am :))
Pai la tine e super ca tin amandoi cu tine si mai ales ca mama ta te ajuta cu mancarea dietetica.Si in plus te sprijina sa faci sport.
Si cu mama e la fel.Cand vine de la servici cu ceva dulce tot zice hai ia si tu ca o bucatica nu te ingrasa.E cam greu sa spun nu,dar trebuie sa ma obisnuiesc.Apropo,m-am inscris la o luna fara dulciuri;;)

:))Dar de unde vrei sa m-ai slabesti? :-/ Ca esti deja o slabuta:x:x:xnorocoasa!!!

LicuriciColorat 17 mai 2010 19:11:29

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 190503)

:))Dar de unde vrei sa m-ai slabesti? :-/ Ca esti deja o slabuta:x:x:xnorocoasa!!!


poi ea cica vrea sa dea jos cm de la picioare
fiecare cu fixurile ei
si eu zic ca are kg numa bune:X
e slabuta cu acte in regula

justbelieve 17 mai 2010 19:14:23

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 190501)
e foarte tare,poate asa o sa reusesti sa stai departe de ele
deci pana la urma nu mai ti chestia cu listuta ta?de 2 ori pe sapt dulce?sau cum faci?
eu nu mai manc dulce adica incerc sa il evit pana de ziua bebeului,cand ai mei sigur nu vor rezista sa nu imi cumpere o cioco,dau poate fac ceva o prajiturica mai mica :D,ca o sa imi fie super pofta,si dupa 3 sapt o sa merit si eu nu?:D:)))

Stii cum fac?Vreau sa tin o luna fara dulciuri insa voi respecta lista mea mai putin treaba cu dulciurile.Adica dupa ce va trece o luna,sper sa reusesc sa o tin ,dupa aceea voi manca dulce de 3 ori pe saptamana:DM-am gandit ca e mai bine asa, poate ma dezobisnuiec de ele.

Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 190503)


:))Dar de unde vrei sa m-ai slabesti? :-/ Ca esti deja o slabuta:x:x:xnorocoasa!!!

Ei sunt slabuta:-s.Doar cu kg poate.Dar nu arat bine deloc,mai ales la picioare.

justbelieve 17 mai 2010 19:15:30

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 190507)
poi ea cica vrea sa dea jos cm de la picioare
fiecare cu fixurile ei
si eu zic ca are kg numa bune:X
e slabuta cu acte in regula

Da da.De la picioare vreau sa dau cm jos.Am mai spus, nu ma intereseaza cate kg am ci cum arat:)

mvthebest 17 mai 2010 19:45:17

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 190514)
Stii cum fac?Vreau sa tin o luna fara dulciuri insa voi respecta lista mea mai putin treaba cu dulciurile.Adica dupa ce va trece o luna,sper sa reusesc sa o tin ,dupa aceea voi manca dulce de 3 ori pe saptamana:DM-am gandit ca e mai bine asa, poate ma dezobisnuiec de ele.



Ei sunt slabuta:-s.Doar cu kg poate.Dar nu arat bine deloc,mai ales la picioare.

Aia nu inseamna neaparat ca trebuie sa m-ai slabesti la cantar.
Fa-i exercitii pentru picioare. Dar se poate sa fie si gena asa. Dar fetele su picioare mai bulanoase sunt mai sexy:x
Eu as prefera de mii de ori sa am picioare mai groase decat ditamai colacelu si burtoiul:(:(

justbelieve 17 mai 2010 20:15:58

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 190573)


Aia nu inseamna neaparat ca trebuie sa m-ai slabesti la cantar.
Fa-i exercitii pentru picioare. Dar se poate sa fie si gena asa. Dar fetele su picioare mai bulanoase sunt mai sexy:x
Eu as prefera de mii de ori sa am picioare mai groase decat ditamai colacelu si burtoiul:(:(

Nu stiu cum poti sa spui asta.Ce n-as da sa am burta mare si picioare subtiri:x Acum fiecare cu complexele sale.Eu sper sa scap de cativa cm prin exercitii:-/

justbelieve 17 mai 2010 20:20:57

Re: Jurnal Lavinia
 
Eu ies fetelor>:D<Noapte buna si de maine promit ca ma tin de treaba:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:55:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO