forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Lavinia (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-lavinia-3001.html)

justbelieve 04 mai 2010 19:36:19

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 175421)
o seara palcuta!!! pupicei

Multumesc.La fel si tie>:D<

mvthebest 04 mai 2010 20:35:17

Re: Jurnal Lavinia
 
Buna Lavi>:D<>:D<>:D<

Iti doresc o seara cat mai frumoasa.:-*:-*:-*

riky 05 mai 2010 11:07:42

Re: Jurnal Lavinia
 
http://www.desicomments.com/dc/11/28591/28591.jpg

justbelieve 05 mai 2010 12:44:56

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 175567)
Buna Lavi>:D<>:D<>:D<

Iti doresc o seara cat mai frumoasa.:-*:-*:-*

Am iesit devreme aseara..multumesc:D:-*

Citat:

Anterior postat de riky (Post 176170)

Multumesc Riky.Sa ai si tu o zi frumoasa>:D<

alinush 05 mai 2010 14:09:25

Re: Jurnal Lavinia
 
buna lavinia..o zi frumoasa in continuare>:D<:-*

justbelieve 05 mai 2010 14:51:32

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de alinush (Post 176432)
buna lavinia..o zi frumoasa in continuare>:D<:-*

Buna:)
Multumesc la fel>:D<

riky 05 mai 2010 15:14:20

Re: Jurnal Lavinia
 
ce mai faci, Lavinia, cum mai stau lururile pe la tine in dieta???

justbelieve 05 mai 2010 15:33:24

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 176539)
ce mai faci, Lavinia, cum mai stau lururile pe la tine in dieta???

Ce sa fac..tocmai am terminat de facut pilates si o astept pe mama sa vina de la servici sa mancam impreuna si dupa voi mai face ceva exercitii.Practic nu tin dieta,incerc sa mananc sanatos si ma mai rasfat din cand in cand:DEu chiar nu mai vreau sa slabesc,ci sa fac muulte exercitii pentru a-mi tonifia corpul,in special picioarele:)
La tine cum merge?

riky 05 mai 2010 15:37:39

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 176556)
Ce sa fac..tocmai am terminat de facut pilates si o astept pe mama sa vina de la servici sa mancam impreuna si dupa voi mai face ceva exercitii.Practic nu tin dieta,incerc sa mananc sanatos si ma mai rasfat din cand in cand:DEu chiar nu mai vreau sa slabesc,ci sa fac muulte exercitii pentru a-mi tonifia corpul,in special picioarele:)
La tine cum merge?


Se putea mai bine...o sa ma cantaresc maine dimineata...si vad care ce si cum....de luni m-am apucat iar de bicicleta serios...ca facusem cam pauza vreo 3 saptamani...faceam cand imi aduceam aminte, de fapt cnd aveam timp......acum de luni m-am apucat iar si fac cel putin 90 minute /zi......iar dimi fac exercitii o zi picioare, o zi abdomene, iar duminica fac doar bicicleta....
iar la dieta...am renuntat la la orice fel de carne de pui sau alte inaripate si mananc peste, iar la md mi-am zis o dimineata omleta o dimineata branzica cu salata de rosii si laptic degresat....

justbelieve 05 mai 2010 16:46:21

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 176564)
Se putea mai bine...o sa ma cantaresc maine dimineata...si vad care ce si cum....de luni m-am apucat iar de bicicleta serios...ca facusem cam pauza vreo 3 saptamani...faceam cand imi aduceam aminte, de fapt cnd aveam timp......acum de luni m-am apucat iar si fac cel putin 90 minute /zi......iar dimi fac exercitii o zi picioare, o zi abdomene, iar duminica fac doar bicicleta....
iar la dieta...am renuntat la la orice fel de carne de pui sau alte inaripate si mananc peste, iar la md mi-am zis o dimineata omleta o dimineata branzica cu salata de rosii si laptic degresat....

Ce bine de tine ca ai bicicleta si ca ai timp dimineata sa faci exercitii.Eu de abia am timp pentru mic dejun dimineata..dar sa mai fac si exercitii.

riky 05 mai 2010 16:48:06

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 176629)
Ce bine de tine ca ai bicicleta si ca ai timp dimineata sa faci exercitii.Eu de abia am timp pentru mic dejun dimineata..dar sa mai fac si exercitii.


teoretic nici eu n-as avea timp...ca incep orele la 7 jumate.....dar ma scol la 6 si am timp jumatate de ora, apoi iau md-ul si ma imbrac si plec...la 7 ies pe usa iar la si jumate sunt in clasa....de obicei :P
iar bici n-am timp decat seara, sau dimineata in weekend :((

justbelieve 05 mai 2010 16:49:20

Re: Jurnal Lavinia
 
Meniu 5 mai
Ora 7: 1 cana lapte batut,1 felie de paine neagra,1 ou fiert,5 curmale
Ora 13: 1 felie paine neagra cu zacusca,putina mancare de varza cu carne de porc,1 cana lapte,1 felie paine neagra cu gem din cirese amare
Ora 17:30: 1 felie de paine cu un albus de ou fiert si 1 lingura sanatoasa de salata bouef,2 praline de novatini ..

Cu sportul revin mai tarziu.Am facut 40 min pilates,insa mai fac si alte exercitii:)

justbelieve 05 mai 2010 16:50:40

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 176630)
teoretic nici eu n-as avea timp...ca incep orele la 7 jumate.....dar ma scol la 6 si am timp jumatate de ora, apoi iau md-ul si ma imbrac si plec...la 7 ies pe usa iar la si jumate sunt in clasa....de obicei :P
iar bici n-am timp decat seara, sau dimineata in weekend :((

Aa..atunci esti foarte harnica si matinala.De obicei si eu ma trezesc la 6 dar ca sa invat.Poate imi fac si eu timp sa fac exercitii si dimineata;;)

riky 05 mai 2010 16:59:02

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 176634)
Aa..atunci esti foarte harnica si matinala.De obicei si eu ma trezesc la 6 dar ca sa invat.Poate imi fac si eu timp sa fac exercitii si dimineata;;)


n-as putea sa invat la ora aia nici daca mi-ai da cu ceva in cap....eu sunt pasare de noapte...pot invata super bine si rapid dupa ora 4-5 dupa-masa,..dimineata fac orice altceva....

justbelieve 05 mai 2010 17:00:32

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 176642)
n-as putea sa invat la ora aia nici daca mi-ai da cu ceva in cap....eu sunt pasare de noapte...pot invata super bine si rapid dupa ora 4-5 dupa-masa,..dimineata fac orice altceva....

Mie nu-mi intra nimic in cap ziua.Dimineata e atat de greu sa ma trezesc dar retin super usor lectiile.

riky 05 mai 2010 17:06:06

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 176645)
Mie nu-mi intra nimic in cap ziua.Dimineata e atat de greu sa ma trezesc dar retin super usor lectiile.

probabil ca le-as retine perfect daca as fi atenta, dimineata nu ma pot concentra....de la 5 dupa-masa pana pe la 1-2-3 cel mult daca ma ajuta o cafea...invat perfect, si culmea retin pe durata, mai ales daca mai citesc ceea ce am invatat din gand in gand ;))....asa dimi oricat as invata..azi stiu maine blanck...de fapt asta e si treaba....memoria de durata e la nivel maxim la orele dupa-amiezii si serii...oricat de bine ai invata dimineata , informatile nu vor fi de durata stocate;))

justbelieve 05 mai 2010 20:40:11

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 176632)

Cu sportul revin mai tarziu.Am facut 40 min pilates,insa mai fac si alte exercitii:)

Am mai facut 10 min exercitii pentru solduri
14 min pentru coapse
20 min pentru fund si fese
Si am mai mancat 3 felii de chec a la mama proaspat scoase din cuptor si cu un miros irezistibil.Asta e.

LicuriciColorat 05 mai 2010 21:21:06

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 176853)
Am mai facut 10 min exercitii pentru solduri
14 min pentru coapse
20 min pentru fund si fese
Si am mai mancat 3 felii de chec a la mama proaspat scoase din cuptor si cu un miros irezistibil.Asta e.


bravo may Lavi,ce harnicuta esti tu>:D<
nu-i bai ca ai papat,ai facut sport,stii tu acum la mentinere ai voie sa gusti din cand in cand ceva bun(vorba aia mai papam noi care suntem la regim,dapoi tu:D):-*

justbelieve 06 mai 2010 14:55:44

Re: Jurnal Lavinia
 
Astazi sunt cu moralul la pamant.Nu stiu de ce,dar am o stare oribila,ma simt rau..Toata ziua mi-a fost foame,am incercat sa ma abtin insa..
Dimineata am mancat 1 felie paine neagra,salata bouef,1 cana lapte,1 felie chec
La amiaza tot 1 felie paine neagra cu salata bouef si 2 felii chec.Dupa ce am mancat tot imi era foame.Am stat putin si am mancat un mar si o portocala.Am inceput sa fac ceva exercitii dar mai mult de 5 min nu am rezistat,pur si simplu imi simteam burta goala.Am mai mancat iarasi ..mult:(( si am mancat si dulciuri.
Nu stiu ce se intampla azi cu mine dar toata ziua m-am simtit aiurea,cu pofta de mancare,fara chef de sport.
Cred ca ma duc sa dorm putin,poate imi revin.

nadin3 06 mai 2010 15:04:04

Re: Jurnal Lavinia
 
scumpica dar toate avem zilele noastre mai putin bune stai linistita!

trebuie sa iei din nou controlul asupra situatiei..... esti puternica si mai ales stii bine ceea ce vrei si unde vrei sa ajungi! incearca sa faci o activitate care iti face placere si care sti ca te sustrage cu totul

trebuie sa mergi pana la capat! nu lasam pe nimeni in urma. va fi bine pana la capat!

te pup si muuuuuulta putere iti doresc >:D<

LicuriciColorat 06 mai 2010 15:17:34

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 177678)
Astazi sunt cu moralul la pamant.Nu stiu de ce,dar am o stare oribila,ma simt rau..Toata ziua mi-a fost foame,am incercat sa ma abtin insa..
Dimineata am mancat 1 felie paine neagra,salata bouef,1 cana lapte,1 felie chec
La amiaza tot 1 felie paine neagra cu salata bouef si 2 felii chec.Dupa ce am mancat tot imi era foame.Am stat putin si am mancat un mar si o portocala.Am inceput sa fac ceva exercitii dar mai mult de 5 min nu am rezistat,pur si simplu imi simteam burta goala.Am mai mancat iarasi ..mult:(( si am mancat si dulciuri.
Nu stiu ce se intampla azi cu mine dar toata ziua m-am simtit aiurea,cu pofta de mancare,fara chef de sport.
Cred ca ma duc sa dorm putin,poate imi revin.


pff,las may Lavi,ca toate trec,se intampla si la case mai mari
si noi toate avem zile in care am papa un frigider intreg:))....dar trebuie sa te abtii un pic mai mult control asupra ta,stiu ca e greu dar totusi incerca,dupa ce dormi(somn usor) ai grija sa faci si sport,daca foamea continua incerca sa bei un ceai cald sau lapte cu cacao,iar la cina iao mai usurel cu o salata,dai legume corpului,poate un pic de branzica,ai grija de tine si nu te da batuta,o sa reusesti sa ajungi unde vrei,la corpul pe care ti-l doresti,acum ai slabit,esti la mentinere si mai ai un pic de lucru,gandeste-te mai bine unde vrei sa ajungi si poate iti va revenii motivatia
hai lasa nu fii suparata ca noi suntem alaturi de tine>:D<

alinush 06 mai 2010 16:00:33

Re: Jurnal Lavinia
 
lasa lavinia,nu mai fi suparata...fii optimista>:D<...stiu cum e sa nu te poti controla..dupa ceva timp imi dadeam seama ca nu e bine deloc ce fac..ca nu o sa ajung niciodata unde vreau niciodata...si uite asa ma ambitionam si continuam..>:D<
somnic usor>:D<..sper sa te simti mai bine>:D<..uite un :-*..si o >:D< ca sa treaca;;)

justbelieve 06 mai 2010 17:49:25

Re: Jurnal Lavinia
 
Am revenit:)
Multumesc mult pentru sustinere.Ma simt mai bine acum.Chiar nu stiu ce a fost cu mine astazi,pur si simplu mai aveam putin si imi dadeau lacrimile.Nu stiu care a fost motivul dar a fost rau.
Am mancat mai devreme cu mama 1 ou prajit si salata de rosii si castraveti.Ma simt ca un balon la cat am mancat astazi.Mai stau putin,dupa care invat si dupa sper sa pot face si ceva exercitii.
Cateodata chiar nu mai am motivatie sa fac sport.Ma tot gandesc ca doar o viata avem si nu ne putem bucura de tot ce poftim si trebuie sa ne chinuim mereu cu o alimentatie sanatoasa si sport sa aratam bine.Si sunt unele fete care mananca cat pentru 2 persoane la un loc si nu se ingrasa.In fine.
Ma motiveaza mult Oitavesela(Raluca?) care a reusit sa slabeasca 10 cm de la pulpa piciorului.Daca ea a putut,eu de ce nu as putea?Insa e nevoie de mult sport.
Multumesc inca o data fetelor >:D<

riky 07 mai 2010 06:52:51

Re: Jurnal Lavinia
 
o vineri frumoasa si happy!!!!

http://www.mdjunction.com/components...tLadyFunny.gif

LicuriciColorat 07 mai 2010 13:56:19

Re: Jurnal Lavinia
 
un weekend fain tii doresc si plin de zambete>:D<

justbelieve 07 mai 2010 19:43:36

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 178444)

Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 179083)
un weekend fain tii doresc si plin de zambete>:D<

Multumesc>:D<
Un weekend frumos va doresc si eu;;)

mvthebest 08 mai 2010 08:46:53

Re: Jurnal Lavinia
 
Buna Lavi>:D<>:D<>:D<
Ce mai faci?>:D<Cum merge cu scoala,dieta,sportul?
Iti doresc un weekend relaxant>:D<>:D<
http://www.popularvirals.com/images/...ekend-0517.gif

alinush 08 mai 2010 08:53:33

Re: Jurnal Lavinia
 
buna lavinia>:D<...ce mai faci?>:D<
iti doresc un weekend placut>:D<:-*:-*

justbelieve 08 mai 2010 10:15:04

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 179800)
Buna Lavi>:D<>:D<>:D<
Ce mai faci?>:D<Cum merge cu scoala,dieta,sportul?
Iti doresc un weekend relaxant>:D<>:D<
http://www.popularvirals.com/images/...ekend-0517.gif

Buna Mira!>:D<
Ce sa fac..am facut curatenie in casa,am mancat si cred ca ma duc la cumparaturi ca nu prea mai am alimente sanatoase in casa:-s.Zilele astea am mancat cam dezordonat,insa am facut sport.
De abia astept vacanta,sunt sigura ca imi va fi mult mai usor sa mananc sanatos si sa fac sport.Deja mi-am facut un plan pentru vacanta:)
Tu ce faci ? Ai mai slabit?:-*
Un weekend cat mai frumos si insorit iti doresc si eu>:D<

justbelieve 08 mai 2010 10:17:03

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de alinush (Post 179807)
buna lavinia>:D<...ce mai faci?>:D<
iti doresc un weekend placut>:D<:-*:-*

Buna>:D<
Cum spuneam si mai sus mai stau [putin si ma duc sa fac ceva cumparaturi..fructe,legume,peste,lactate:x
Tu ce faci?Cum merge cu slabitul,sportul?
Un weekend frumos si tie,fara tentatii culinare prea mari:)):-*

justbelieve 09 mai 2010 19:18:54

Re: Jurnal Lavinia
 
Buna fetelor!
Astazi am mancat sanatos,insa cam mult.Si la sport am luat o zi pauza.
De maine voi face orice sa mananc sanatos,si voi incerca sa stau fara dulce macar cateva zile.>:D<

LicuriciColorat 09 mai 2010 21:41:28

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 181244)
Buna fetelor!
Astazi am mancat sanatos,insa cam mult.Si la sport am luat o zi pauza.
De maine voi face orice sa mananc sanatos,si voi incerca sa stau fara dulce macar cateva zile.>:D<


nu-i nimic,important e ca ai papat sanatos>:D<
de maine iarasi la treaba
>:D<

justbelieve 10 mai 2010 19:50:59

Re: Jurnal Lavinia
 
Meniu 10 mai:
Ora 7:lapte cu cereale 180 kcal
Ora 10:un mar 90 kcal
Ora 14:30 : 1 felie paine neagra,1 cotlet la gratar,mustar,1 cana lapte batut 300kcal
Ora 19:30 :45 g pufuleti,1 felie pizza de casa 350 kcal
Total: 920 kcal(aproximativ..am cantarit 'din ochi')

Sport:
40 min pilates
5 ture de alergat pe teren

LicuriciColorat 10 mai 2010 19:53:27

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 182709)
Meniu 10 mai:
Ora 7:lapte cu cereale 180 kcal
Ora 10:un mar 90 kcal
Ora 14:30 : 1 felie paine neagra,1 cotlet la gratar,mustar,1 cana lapte batut 300kcal
Ora 19:30 :45 g pufuleti,1 felie pizza de casa 350 kcal
Total: 920 kcal(aproximativ..am cantarit 'din ochi')

Sport:
40 min pilates
5 ture de alergat pe teren


cam putina papica Lavi draga,nu uita ca esti la mentinere
in ritmu asta o sa slabesti si nu cred ca asta vrei
ai mai mare grija ce papi>:D<

justbelieve 10 mai 2010 19:56:44

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 182716)
cam putina papica Lavi draga,nu uita ca esti la mentinere
in ritmu asta o sa slabesti si nu cred ca asta vrei
ai mai mare grija ce papi>:D<

Sincera sa fiu ma simt plina.Nici pizza nu puteam sa mananc,insa mirosea atat de bine si oricum trebuia sa ajung la 1000 kcal:DOricum a facut-o mama cat mai simpla ca sa pot manca si eu.

LicuriciColorat 10 mai 2010 20:01:22

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 182718)
Sincera sa fiu ma simt plina.Nici pizza nu puteam sa mananc,insa mirosea atat de bine si oricum trebuia sa ajung la 1000 kcal:DOricum a facut-o mama cat mai simpla ca sa pot manca si eu.


da inteleg ca te simti plina
dar tra sa ai grija sa nu se obisnuiasca corpu acum la mentinere cu foarte putin,mai cresti asa un pic si treptat caloriile,eu zic ca mentinerea e cea mai importanta
eu la mentinere vreu sa imi obisnuiesc corpul moderat nici ca la dieta nici ca la fiesta:))undeva intre:D

justbelieve 10 mai 2010 20:09:53

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 182729)
da inteleg ca te simti plina
dar tra sa ai grija sa nu se obisnuiasca corpu acum la mentinere cu foarte putin,mai cresti asa un pic si treptat caloriile,eu zic ca mentinerea e cea mai importanta
eu la mentinere vreu sa imi obisnuiesc corpul moderat nici ca la dieta nici ca la fiesta:))undeva intre:D

Mentinerea e cel mai greu lucru dupa parerea mea.Trebuie sa am grija ce mananc,ce nu mananc,sa ajung la 1000 kcal,sa nu depasesc un anumit numar de calorii,sa fac mult sport pentru modelare.In concluzie e greu.

LicuriciColorat 10 mai 2010 20:12:54

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 182738)
Mentinerea e cel mai greu lucru dupa parerea mea.Trebuie sa am grija ce mananc,ce nu mananc,sa ajung la 1000 kcal,sa nu depasesc un anumit numar de calorii,sa fac mult sport pentru modelare.In concluzie e greu.


da dar si frumos:x
eu debea astept sa ajung la mentinere
da mai e cale lunga
faza e ca la mentineere daca azi manci un pic de cioco nu te mustra constiinta ca vai nu mai slabesc,ci doar ehh las ca nu-i bai(sa nu exagerezi bineinteles)
pe cand in dieta nu e asa:)),eu una is mult mai stresata in dieta,la mentinere mi mai usor,sau incerc sa imi fie cat mai usor:)

riky 10 mai 2010 20:20:40

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 182748)
da dar si frumos:x
eu debea astept sa ajung la mentinere
da mai e cale lunga
faza e ca la mentineere daca azi manci un pic de cioco nu te mustra constiinta ca vai nu mai slabesc,ci doar ehh las ca nu-i bai(sa nu exagerezi bineinteles)
pe cand in dieta nu e asa:)),eu una is mult mai stresata in dieta,la mentinere mi mai usor,sau incerc sa imi fie cat mai usor:)


exact...daca mananci cat esti la mentinere , intr-o zi, o inghetata , sau o felie de pizza, nu te mustra constiinta ca nu trebuie sa slabesti, si daca manaci cate ceva din categoria rasfatului, se da jos imediat prin sport....asa ca...no problem, go with the flow:)) doamne de-abia astept sa ajung si eu la mentinere si sa las stressul asta odata cu dieta:-s

justbelieve 10 mai 2010 20:35:56

Re: Jurnal Lavinia
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 182748)
da dar si frumos:x
eu debea astept sa ajung la mentinere
da mai e cale lunga
faza e ca la mentineere daca azi manci un pic de cioco nu te mustra constiinta ca vai nu mai slabesc,ci doar ehh las ca nu-i bai(sa nu exagerezi bineinteles)
pe cand in dieta nu e asa:)),eu una is mult mai stresata in dieta,la mentinere mi mai usor,sau incerc sa imi fie cat mai usor:)

Citat:

Anterior postat de riky (Post 182756)
exact...daca mananci cat esti la mentinere , intr-o zi, o inghetata , sau o felie de pizza, nu te mustra constiinta ca nu trebuie sa slabesti, si daca manaci cate ceva din categoria rasfatului, se da jos imediat prin sport....asa ca...no problem, go with the flow:)) doamne de-abia astept sa ajung si eu la mentinere si sa las stressul asta odata cu dieta:-s

De abia astept sa ajungeti la mentinere fetelor,sa am colege ;;)Si cred ca aveti dreptate cu partea cu mancatul de ceva dulce sau ceva nepermis,prin mai mult sport nu ma mustra constiinta:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:52:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO