forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-leila87-drumul-spre-tinta-sigura-8195.html)

andra_aly 01 mar 2011 21:16:46

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Buna Leila:-* O primavara frumoasa iti doresc!:)
Am vazut ca ai fost mai ok la capitolul carbohidrati, bravo:)
Cat despre zilele nu tocmai ok, asta este...trecem peste;) mergi mai departe si o sa fie ok:-*
Am fugit la sport, mai vb>:D<:-*

leila87 01 mar 2011 21:45:15

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
2 ceaiuri- unu vrede k lamaie
- unu de musetel k o lg miere si lamaie

leila87 01 mar 2011 21:47:29

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 551063)
Buna Leila:-* O primavara frumoasa iti doresc!:)
Am vazut ca ai fost mai ok la capitolul carbohidrati, bravo:)
Cat despre zilele nu tocmai ok, asta este...trecem peste;) mergi mai departe si o sa fie ok:-*
Am fugit la sport, mai vb>:D<:-*



O primavara frumoasa si tie ,ms k te mai uiti pe la mine prin casuta .
Cam cati carbo trebuie sa mananc pe zi ?


Nu mai vreau rezultate rapide pana in mai am timp sa dau kg jos.
Pupici si o seara placuta

leila87 01 mar 2011 22:53:11

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
De can sunt aici ,aproximativ o luna cred k m-am dezobisnuit de cantar si de rontaieli cea ce credeam k nu pot sa fac.
Totul trebuie parcurs incet nu am cum sa ma schimb de azi pe maine.
Nu o sa renunt la placerile mele de a manca pizza .cartofi prajiti etc o data la nustiu cat timp pt k nu pot sigur sa fac asta,dar pot sa mananc mai putin ca portie .
Imi place intre slabute,dar mi-as dori mai multe persoane cu care sa comunic.

CUM SA FAC sa dau de voi?

leila87 01 mar 2011 23:00:18

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Toata lumea(mama ,sora ,sotul, prietenele ) imi zice k nu am ce sa mai slabesc dar nu stiu dak au dreptate.
Cred mai mult k traiesc cu teama de a nu ma ingrasa,de asta imi e frica.
Nu cred k la 57 de kg nu ai ce sa slabesti cateva kg cred k se poate .
Nu vreau sa fiu fotomodel si nici manechin vreau doar sa fiu o persoana care are grija de silueta.
Imi place sa fac sport dar nu am prea mult timp pentru asta,de 4 luni ma duc la o sala (mi-as dori sa fac 5 zile pe sap,dar nu pot din cauza serviciului, lucrez in ture )din pacate doar 3 sau 4 zile depinde de turele pe care le am.

andra_aly 01 mar 2011 23:12:40

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 551109)
O primavara frumoasa si tie ,ms k te mai uiti pe la mine prin casuta .
Cam cati carbo trebuie sa mananc pe zi ?


Nu mai vreau rezultate rapide pana in mai am timp sa dau kg jos.
Pupici si o seara placuta

Pai acum depinde... daca vrei rezultate frumoase poti tine o dieta low carb , deci tii carbohidratii la minim:)
Am vazut ca zilele astea a fost cat de cat ok;) nu este un numar precis, la urma urmei poti papa si mai multi. dar sa fie ok la valori cat de cat;)
Pai tu cat ai mai vrea sa slabesti?
:-*

andra_aly 01 mar 2011 23:15:00

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 551200)
de can sunt aici ,aproximativ o luna cred k m-am dezobisnuit de cantar si de rontaieli cea ce credeam k nu pot sa fac.
totul trebuie parcurs incet nu am cum sa ma schimb de azi pe maine.
nu o sa renunt la placerile mele de a manca pizza .cartofi prajiti etc o data la nustiu cat timp pt k nu pot sigur sa fac asta,dar pot sa mananc mai putin ca portie .
imi place intre slabute,dar mi-as dori mai multe persoane cu care sa comunic.

cum sa fac sa dau de voi?

scumpa, intra si pe la fete prin jurnal, asa se leaga prieteniile:) o sa vezi ca o sa ai mai multe persoane cu care poti vb:-*
ma bucur ca incet incet te dezobisnuiest de ceea ce nu face bine la silueta;)

leila87 01 mar 2011 23:15:16

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 551233)
Pai acum depinde... daca vrei rezultate frumoase poti tine o dieta low carb , deci tii carbohidratii la minim:)
Am vazut ca zilele astea a fost cat de cat ok;) nu este un numar precis, la urma urmei poti papa si mai multi. dar sa fie ok la valori cat de cat;)
Pai tu cat ai mai vrea sa slabesti?
:-*

Cam 2 -3 kg.si sunt ok.

andra_aly 01 mar 2011 23:17:15

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 551212)
Toata lumea(mama ,sora ,sotul, prietenele ) imi zice k nu am ce sa mai slabesc dar nu stiu dak au dreptate.
Cred mai mult k traiesc cu teama de a nu ma ingrasa,de asta imi e frica.
Nu cred k la 57 de kg nu ai ce sa slabesti cateva kg cred k se poate .
Nu vreau sa fiu fotomodel si nici manechin vreau doar sa fiu o persoana care are grija de silueta.
Imi place sa fac sport dar nu am prea mult timp pentru asta,de 4 luni ma duc la o sala (mi-as dori sa fac 5 zile pe sap,dar nu pot din cauza serviciului, lucrez in ture )din pacate doar 3 sau 4 zile depinde de turele pe care le am.

Lasa ca e ok si asa;) daca ai timp liber, pofiti de el:) daca nu...e ok si de 3-4 ori;)
Acum nu stiu ce sa iti zic.. tu stii cel mai bine daca iti place ce vezi:)
eu de exemplu iar m-am schimbat:P
am decis sa raman la 53 si sa astept rezultate cu sportul:)
Prefer asa decat sa ajung prea slaba la picioare dar tot cu burta. am vazut ca merge mai bine asa;) mananc mai de mentinere si ma axez pe sport:)

andra_aly 01 mar 2011 23:19:47

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 551257)
Cam 2 -3 kg.si sunt ok.

Eu zic sa vezi asta pe parcurs.;) eu am ajuns si la 51.7 , dar parca burtica mea arata mai mare ca acum cand am 53:-/ nu inteleg de ce:-/
totusi eu zic ca si sportul ajuta acest lucru:)
de aceea am decis sa raman aici si sa ma axez mai mult pe sport;) binenteles, nu ma dau la alimente interzise:P
asa ddin cand in cand cate ceva mai de rasfat;) ca si pana acum:)
Vezi si tu cum merge treaba. de exemplu ajungi la 54 si iti place, atunci te opresti;)
ca sa nu devii prea obsedata de numarul de kg. nu ala conteaza, conteaza sa ne placa ce vedem in oglinda:x

leila87 01 mar 2011 23:35:08

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 551265)
Eu zic sa vezi asta pe parcurs.;) eu am ajuns si la 51.7 , dar parca burtica mea arata mai mare ca acum cand am 53:-/ nu inteleg de ce:-/
totusi eu zic ca si sportul ajuta acest lucru:)
de aceea am decis sa raman aici si sa ma axez mai mult pe sport;) binenteles, nu ma dau la alimente interzise:P
asa ddin cand in cand cate ceva mai de rasfat;) ca si pana acum:)
Vezi si tu cum merge treaba. de exemplu ajungi la 54 si iti place, atunci te opresti;)
ca sa nu devii prea obsedata de numarul de kg. nu ala conteaza, conteaza sa ne placa ce vedem in oglinda:x

La 54 ma opresc sigur ,o sa fiu multumita.
Inca nu m-am cantarit o sa o fac duminica sa vad dak se misca ceva.
In legatura cu burtica ta mie mi se pare ok ,am vazut pozele si arati foarte bine.

andra_aly 01 mar 2011 23:37:43

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 551297)
La 54 ma opresc sigur ,o sa fiu multumita.
Inca nu m-am cantarit o sa o fac duminica sa vad dak se misca ceva.
In legatura cu burtica ta mie mi se pare ok ,am vazut pozele si arati foarte bine.

Am ghicit atunci:P :)
Iti tin pumni pentru duminica atunci:)
Multumesc:-* mai am de munca ca sa arate cum am vista mereu:x dar sper pana in vara sa reusesc totusi:D
Dar fara prea mult slabit, ca nu vreau sa am picioarele prea slabe si sa raman fara fund :| ca si asa stau cam prost la cap asta:((

leila87 01 mar 2011 23:40:20

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 551262)
Lasa ca e ok si asa;) daca ai timp liber, pofiti de el:) daca nu...e ok si de 3-4 ori;)
Acum nu stiu ce sa iti zic.. tu stii cel mai bine daca iti place ce vezi:)
eu de exemplu iar m-am schimbat:P
am decis sa raman la 53 si sa astept rezultate cu sportul:)
Prefer asa decat sa ajung prea slaba la picioare dar tot cu burta. am vazut ca merge mai bine asa;) mananc mai de mentinere si ma axez pe sport:)

Pai asta e k nu imi place da nici nu pot sa zic ce :-/.
Cred k ma compar k altele si deaceia am chestia cu slabitul .
Sunt constienta k fiecare are constructia alfel.

leila87 01 mar 2011 23:42:12

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 551300)
Am ghicit atunci:P :)
Iti tin pumni pentru duminica atunci:)
Multumesc:-* mai am de munca ca sa arate cum am vista mereu:x dar sper pana in vara sa reusesc totusi:D
Dar fara prea mult slabit, ca nu vreau sa am picioarele prea slabe si sa raman fara fund :| ca si asa stau cam prost la cap asta:((

E bine ca sti cand sa te opresti din slabit.eu burta din fericire nu am avut si nici nu am ,asa imi este felul.
Muncesc la sala mai mult pt picioare le consider groase.

andra_aly 01 mar 2011 23:44:25

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 551302)
Pai asta e k nu imi place da nici nu pot sa zic ce :-/.
Cred k ma compar k altele si deaceia am chestia cu slabitul .
Sunt constienta k fiecare are constructia alfel.

Pai atunci faci cea mai mare greseala. :( nu trebuie sa te compari cu nimeni.:P
Uite, de exemplu stateam si vb cu anqutz de burticile noastre. ea zice ca i se pare ca burtica mea arata cam ca a ei dar ea e si mai slaba si mai mica in talie.
deci iti dai seama caci degeaba am fi la fel la masuri ca nu am fi la fel si daca ne-am poza;))
Bine.. eu tot la parerea mea raman:P ca a ei e mai mica, dar asta e o alta poveste;)) :P
asa ca te uiti in oglinda si atunci cand esti multumita te opresti. bine, nici sa exagerezi:P
Si nu te compara cu nimeni. nu mai e o alta leila blonda, frumoasa si slabuta, doar tu esti:-*

andra_aly 01 mar 2011 23:45:50

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 551305)
e bine ca sti cand sa te opresti din slabit.eu burta din fericire nu am avut si nici nu am ,asa imi este felul.
muncesc la sala mai mult pt picioare le consider groase.

pai vezi... Eu as zice sa te consideri fericita:) stii ce greu este cu burtica?:( cea mai nesuferita e;)
stai linistita ca la inceput dupa capul meu as fi vrut sa slabesc cat mai mult. Dar nu intotdeauna multe kg slabite ste cheia unei iluete frumoase... Ba chiar, cateodata e tocmai dorinta asta prea mare, ce ne face sa o luam pe cai gresite:(

leila87 01 mar 2011 23:48:50

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 551305)
E bine ca sti cand sa te opresti din slabit.eu burta din fericire nu am avut si nici nu am ,asa imi este felul.
Muncesc la sala mai mult pt picioare le consider groase.

Si fund masor 91 cm la inaltimea mea de 1.66 (e bun) ,inainte aveam mai mult dar am reusit sa dau la sala cam 5 cm deci a fost destul de mare .
Pacat k nu am poze.

leila87 01 mar 2011 23:52:55

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 551307)
Pai atunci faci cea mai mare greseala. :( nu trebuie sa te compari cu nimeni.:P
Uite, de exemplu stateam si vb cu anqutz de burticile noastre. ea zice ca i se pare ca burtica mea arata cam ca a ei dar ea e si mai slaba si mai mica in talie.
deci iti dai seama caci degeaba am fi la fel la masuri ca nu am fi la fel si daca ne-am poza;))
Bine.. eu tot la parerea mea raman:P ca a ei e mai mica, dar asta e o alta poveste;)) :P
asa ca te uiti in oglinda si atunci cand esti multumita te opresti. bine, nici sa exagerezi:P
Si nu te compara cu nimeni. nu mai e o alta leila blonda, frumoasa si slabuta, doar tu esti:-*

Multumesc de cuvintele frumoase,aveti doua "burtici "mici si frumoase.;;)

andra_aly 01 mar 2011 23:54:06

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 551311)
Si fund masor 91 cm la inaltimea mea de 1.66 (e bun) ,inainte aveam mai mult dar am reusit sa dau la sala cam 5 cm deci a fost destul de mare .
Pacat k nu am poze.

Pai sa faci si tu niste poze in oglinda de xemplu sa vedem cum arati;) ca eu sunt convinsa ca arati tare bine:x
si eu am 91 cm... si la inaltime cam la fel suntem;)
dar eu talia o am mult mai mare gandeste-te ca sunt 7 cm in plus fata de tine :-o.. si tu ai mai multe kg. vezi, nu ne putem lua dupa date:) la urma urmei conteaza cum stau hainele pe tine, ce vezi in oglinda...;)

andra_aly 01 mar 2011 23:54:41

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 551314)
Multumesc de cuvintele frumoase,aveti doua "burtici "mici si frumoase.;;)

:-* Multumim. eu sunt sigura ca tu arati tare bine;;) ma uitam la masurile atle acum... vreau si eu asa talie:x

andra_aly 01 mar 2011 23:56:01

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Ia stai putin... tu ai coapsa atat de mica? pai si ti se pare camai ai nevoie sa slabesti? :-s unde??
stai ca acum am vazut bineb-)

leila87 02 mar 2011 00:01:37

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 551317)
Ia stai putin... tu ai coapsa atat de mica? pai si ti se pare camai ai nevoie sa slabesti? :-s unde??
stai ca acum am vazut bineb-)

:D ti se pare mica,cred k nu prea ma pricep .

andra_aly 02 mar 2011 00:03:04

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 551321)
:D ti se pare mica,cred k nu prea ma pricep .

Stai putin.... 46 e chiar f mica:-/ eu cred ca tu ai oasele f grele, de aceea cantaresti atat. ai masurile chiar ok...:)

leila87 02 mar 2011 00:03:34

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 551321)
:D ti se pare mica,cred k nu prea ma pricep .

si cred k am grasit e 56 ma masor maine sa vad ,sigur e k 5 in fata

andra_aly 02 mar 2011 00:07:16

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 551323)
si cred k am grasit e 56 ma masor maine sa vad ,sigur e k 5 in fata

b-) eu nu cred. vezi sa te masori bine;) si sa pui si la antebrat, asa iti da si grasimea corprala, da?:)
Uite aici: Cum ne luam masurile? - Slabute.ro
Cum ne luam masurile? - Slabute.ro

andra_aly 02 mar 2011 00:09:11

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Eu am iesit. asa ca iti spun noapte buna:-*>:D<
Astept raportul la cm maine;;)
Somnic usor:)

leila87 02 mar 2011 00:09:47

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 551326)
b-) eu nu cred. vezi sa te masori bine;) si sa pui si la antebrat, asa iti da si grasimea corprala, da?:)
Uite aici: Cum ne luam masurile? - Slabute.ro
Cum ne luam masurile? - Slabute.ro

Ms mult maine le iau din nou sa ved sigur cum e .

andra_aly 02 mar 2011 00:11:47

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 551329)
Ms mult maine le iau din nou sa ved sigur cum e .

Asa sa faci:) si cand ai timp sa faci si o pozica- doua:-*
Noapte buna:-*

leila87 02 mar 2011 00:13:45

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 551333)
Asa sa faci:) si cand ai timp sa faci si o pozica- doua:-*
Noapte buna:-*

Noapte buna si tie :-*

leila87 02 mar 2011 04:59:06

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 551334)
Noapte buna si tie :-*

De dimi la 4 am avut la munca treaba si pe la ora 5 :15 h ma luat o foame ,tot ce aveam era o felie de cozonac dar am mancat numai compozitia de nuca din el:((.
Exact cum am facut si ieri la gustare.

andra_aly 02 mar 2011 11:16:59

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 551358)
De dimi la 4 am avut la munca treaba si pe la ora 5 :15 h ma luat o foame ,tot ce aveam era o felie de cozonac dar am mancat numai compozitia de nuca din el:((.
Exact cum am facut si ieri la gustare.

Macar nu ai mancat tot cozonacul:P De fiecare data cand gresesti, incearca sa recuperezi prin miscarica - de care o fi ea;) dar nu cumva sa mananci mai putin la cina de exemplu sau la o alta masa. important e sa fie o masa sanatoasa, si sa papi in asa fel sa nu iti fie rau. in sesnusl sa nu rezumi la un mar..etc:-s
O zi frumoasa scumpa:-*

leila87 02 mar 2011 20:23:23

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 551672)

Macar nu ai mancat tot cozonacul:P De fiecare data cand gresesti, incearca sa recuperezi prin miscarica - de care o fi ea;) dar nu cumva sa mananci mai putin la cina de exemplu sau la o alta masa. important e sa fie o masa sanatoasa, si sa papi in asa fel sa nu iti fie rau. in sesnusl sa nu rezumi la un mar..etc:-s
O zi frumoasa scumpa:-*

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 04:53
Cozonac cu nuca si cacao, de casa, 25g - 88 calorii, 1.8 proteine, 3.9 grasimi, 0 colesterol, 11.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Masline negre, 30g - 35 calorii, 0.2 proteine, 3.2 grasimi, 0 colesterol, 1.9 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Branza de oaie, 20g - 57 calorii, 3.6 proteine, 4.2 grasimi, 0 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Paine feliata clasica, French Toast, 25g - 65 calorii, 2.1 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 13 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Castravete, cu coaja, crud, 15g - 3 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0.1 fibre, 0.3 sodiu, 0.3 zahar
Ardei capia, 15g - 5 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0.3 fibre, 0.6 sodiu, 0.6 zahar
Indulcitor (in pastile), Clio, 1g - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lapte de consum 1,5 % grasime, Dorna, 70ml - 33 calorii, 2.2 proteine, 1.1 grasimi, 0 colesterol, 3.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea, 170ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 3.4 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 13:09
Bomboane mentolate, Halls, 2g - 8 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Indulcitor (in pastile), Clio, 1g - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea, 140ml - 2 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 2.8 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 15:03
Otet din vin alb, Ponti, 2ml - 1 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ulei, Familla, 5ml - 42 calorii, 0 proteine, 4.6 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceapa, 3g - 2 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Rosii, 140g - 26 calorii, 1.3 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 5.5 carbohidrati, 1.7 fibre, 7 sodiu, 3.6 zahar
Salata verde, 150g - 26 calorii, 1.8 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 5 carbohidrati, 3.2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Carne de pui, broiler sau fryer (pui intre 7 - 13 saptamani), pulpa de pui superioara, carne macra, gatita, la cuptor, fripta, 120g - 251 calorii, 31.1 proteine, 13.1 grasimi, 114 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 105.6 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 22:13
Siluet bar cu ceai verde, Redis, 40g - 156 calorii, 10.3 proteine, 6.9 grasimi, 0 colesterol, 12.7 carbohidrati, 2.2 fibre, 0 sodiu, 5.8 zahar

Cina, ora 22:12
Ciorba de pui cu fidea si cartofi, 190g - 65 calorii, 6.7 proteine, 0.8 grasimi, 14.1 colesterol, 6.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Carne de pui, broiler sau fryer (pui intre 7 - 13 saptamani), pulpa de pui superioara, carne macra, gatita, la cuptor, fripta, 70g - 147 calorii, 18.2 proteine, 7.6 grasimi, 66.5 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 61.6 sodiu, 0 zahar
Salata de varza simpla, 130g - 54 calorii, 1.7 proteine, 3.9 grasimi, 0 colesterol, 7.8 carbohidrati, 3.3 fibre, 7.8 sodiu, 4.2 zahar
Morcovi, cruzi, 65g - 27 calorii, 0.6 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 6.2 carbohidrati, 1.8 fibre, 44.9 sodiu, 3.1 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1095 calorii, 82.2 proteine, (mult)50.8 grasimi, 194.6 colesterol, (mic)77.6 carbohidrati, 14.2 fibre, 234 sodiu, 17.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Banda alergat, inclinatie 0%, 10km/h, 18min - 139 calorii
Bicicleta stationar, moderat, 5min - 32 calorii
Mers 3.5 mile/ora (5.6 km/h), pas vioi, 35min - 90 calorii
Aerobica, impact major, 45min - 289 calorii
Metabolism bazal - 1310 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1860 calorii

leila87 02 mar 2011 20:25:24

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 551672)

Macar nu ai mancat tot cozonacul:P De fiecare data cand gresesti, incearca sa recuperezi prin miscarica - de care o fi ea;) dar nu cumva sa mananci mai putin la cina de exemplu sau la o alta masa. important e sa fie o masa sanatoasa, si sa papi in asa fel sa nu iti fie rau. in sesnusl sa nu rezumi la un mar..etc:-s
O zi frumoasa scumpa:-*

Dupa ce am mancat cozonacul am fost la sala de fitnes si am alergat 17 min pe banda si 5 minute bibicleta stationara ,am fost si la sala si am mers si pe jos mult.
Ms ,o seara frumoasa.
Maine i-mi fac timp sa ma masor ,azi am fost tare ocupata.

leila87 03 mar 2011 17:55:54

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Coapsa masoara 50 o fi mare:-/ gabar nu am.

leila87 03 mar 2011 17:57:06

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
M-am masurat si le-am scris pe o hartie ,acum sunt la munca da am tinut minte k e 50 cm atat.
Maine modific tot

andra_aly 03 mar 2011 17:58:17

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 552530)
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 04:53
Cozonac cu nuca si cacao, de casa, 25g - 88 calorii, 1.8 proteine, 3.9 grasimi, 0 colesterol, 11.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Masline negre, 30g - 35 calorii, 0.2 proteine, 3.2 grasimi, 0 colesterol, 1.9 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Branza de oaie, 20g - 57 calorii, 3.6 proteine, 4.2 grasimi, 0 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Paine feliata clasica, French Toast, 25g - 65 calorii, 2.1 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 13 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Castravete, cu coaja, crud, 15g - 3 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0.1 fibre, 0.3 sodiu, 0.3 zahar
Ardei capia, 15g - 5 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0.3 fibre, 0.6 sodiu, 0.6 zahar
Indulcitor (in pastile), Clio, 1g - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lapte de consum 1,5 % grasime, Dorna, 70ml - 33 calorii, 2.2 proteine, 1.1 grasimi, 0 colesterol, 3.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea, 170ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 3.4 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 13:09
Bomboane mentolate, Halls, 2g - 8 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Indulcitor (in pastile), Clio, 1g - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea, 140ml - 2 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 2.8 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 15:03
Otet din vin alb, Ponti, 2ml - 1 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ulei, Familla, 5ml - 42 calorii, 0 proteine, 4.6 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceapa, 3g - 2 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Rosii, 140g - 26 calorii, 1.3 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 5.5 carbohidrati, 1.7 fibre, 7 sodiu, 3.6 zahar
Salata verde, 150g - 26 calorii, 1.8 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 5 carbohidrati, 3.2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Carne de pui, broiler sau fryer (pui intre 7 - 13 saptamani), pulpa de pui superioara, carne macra, gatita, la cuptor, fripta, 120g - 251 calorii, 31.1 proteine, 13.1 grasimi, 114 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 105.6 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 22:13
Siluet bar cu ceai verde, Redis, 40g - 156 calorii, 10.3 proteine, 6.9 grasimi, 0 colesterol, 12.7 carbohidrati, 2.2 fibre, 0 sodiu, 5.8 zahar

Cina, ora 22:12
Ciorba de pui cu fidea si cartofi, 190g - 65 calorii, 6.7 proteine, 0.8 grasimi, 14.1 colesterol, 6.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Carne de pui, broiler sau fryer (pui intre 7 - 13 saptamani), pulpa de pui superioara, carne macra, gatita, la cuptor, fripta, 70g - 147 calorii, 18.2 proteine, 7.6 grasimi, 66.5 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 61.6 sodiu, 0 zahar
Salata de varza simpla, 130g - 54 calorii, 1.7 proteine, 3.9 grasimi, 0 colesterol, 7.8 carbohidrati, 3.3 fibre, 7.8 sodiu, 4.2 zahar
Morcovi, cruzi, 65g - 27 calorii, 0.6 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 6.2 carbohidrati, 1.8 fibre, 44.9 sodiu, 3.1 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1095 calorii, 82.2 proteine, (mult)50.8 grasimi, 194.6 colesterol, (mic)77.6 carbohidrati, 14.2 fibre, 234 sodiu, 17.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Banda alergat, inclinatie 0%, 10km/h, 18min - 139 calorii
Bicicleta stationar, moderat, 5min - 32 calorii
Mers 3.5 mile/ora (5.6 km/h), pas vioi, 35min - 90 calorii
Aerobica, impact major, 45min - 289 calorii
Metabolism bazal - 1310 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1860 calorii

Hai ca ai avut un meniu ok, chair daca ai papat putin cozonac;)
la valori esti ok, nu mai ai asa multi carbo;) bravo!

andra_aly 03 mar 2011 17:59:35

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 552535)
Dupa ce am mancat cozonacul am fost la sala de fitnes si am alergat 17 min pe banda si 5 minute bibicleta stationara ,am fost si la sala si am mers si pe jos mult.
Ms ,o seara frumoasa.
Maine i-mi fac timp sa ma masor ,azi am fost tare ocupata.

Foarte bine ai facut:) lasa ca am vazut ca a fost ok meniul;)

andra_aly 03 mar 2011 18:00:51

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 554144)
Coapsa masoara 50 o fi mare:-/ gabar nu am.

Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 554146)
M-am masurat si le-am scris pe o hartie ,acum sunt la munca da am tinut minte k e 50 cm atat.
Maine modific tot

Pai cum sa fie mare:-/ ce vrei sa ai 2 bete apoi? eu zic ca e chiar bine;)
acum nu stiu ce sa zic... dar nu inteleg de unde vrei tu sa slabesti ca ai niste masuri chiar ok.x si eu vreau;;)
sigur ai oasele grele, de aia ai atatea kg;)

leila87 03 mar 2011 18:04:01

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 554154)




Pai cum sa fie mare:-/ ce vrei sa ai 2 bete apoi? eu zic ca e chiar bine;)
acum nu stiu ce sa zic... dar nu inteleg de unde vrei tu sa slabesti ca ai niste masuri chiar ok.x si eu vreau;;)
sigur ai oasele grele, de aia ai atatea kg;)

Am ajuns la concluzia ca am oasele grele ,cred k ai dreptate k grasimi si sunci nu am .
Oi vedea la cantar duminica sa vedem ce zice ,am mai calcat si stramb si nici combinati de alimente nu prea stiu sa fc asa k nu ma astept sa scada mult cantaru da poate ceva ceva so intampla.

andra_aly 03 mar 2011 18:07:22

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 554166)
Am ajuns la concluzia ca am oasele grele ,cred k ai dreptate k grasimi si sunci nu am .
Oi vedea la cantar duminica sa vedem ce zice ,am mai calcat si stramb si nici combinati de alimente nu prea stiu sa fc asa k nu ma astept sa scada mult cantaru da poate ceva ceva so intampla.

Sigur asta e:) Eu zic sa nu iti mai faci atatea griji. chiar astept o pozica ca tine mai recenta. sunt sigura ca arati :x
am vazut su si in pozele de la album:> serios ca nu mai ai ce sa slabesti. eventual sport ca sa ramai in forma:)
dar tu nu ai nevoie de diete:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:48:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO