forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-leila87-drumul-spre-tinta-sigura-8195.html)

Niculae Roxana 19 feb 2011 17:52:46

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Felicitari pt sport si pt dieta sanatoasa pe care o tii....sigur nu vei da gres la nasii tai...esti ambitioasa si arati si fff bn....m-am uitat la pozele tale...chiar imi place mult cum arati

leila87 19 feb 2011 21:17:41

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 533832)
Felicitari pt sport si pt dieta sanatoasa pe care o tii....sigur nu vei da gres la nasii tai...esti ambitioasa si arati si fff bn....m-am uitat la pozele tale...chiar imi place mult cum arati

Ms, nu am dat gresi am baut un pahar de apa cu toate ca erau la masa cartofi prajiti cu maioneza si pipt de pui dar eu nimic.
Si am ajuns acasa am fc si 35 min tae-bo:P

leila87 19 feb 2011 22:00:31

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 534117)
Ms, nu am dat gresi am baut un pahar de apa cu toate ca erau la masa cartofi prajiti cu maioneza si pipt de pui dar eu nimic.
Si am ajuns acasa am fc si 35 min tae-bo:P

Am mai mamcat si 40 de g de alune deoarece erau prea putine calorii.

Calculez totul si imi ies putine calori ,cred k am gresit la pranz trebuia si ceva carnita dar nu prea imi era foame.

leila87 20 feb 2011 10:10:54

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 534220)
Am mai mamcat si 40 de g de alune deoarece erau prea putine calorii.

Calculez totul si imi ies putine calori ,cred k am gresit la pranz trebuia si ceva carnita dar nu prea imi era foame.

Buna dimineata tuturor .
MD la ora 9:20
- iaurt 0.1 grasimi 250 g
-fulgi integrali de ovaz fara adaos de zahar 30g
-paine prajita integrala 20 g
-branza dulce 15 g
TOTAL 217 calori

leila87 20 feb 2011 13:58:04

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Pranz
Ora 1:15
-70g mamaliga
-70g dovlecei fierti
-70g ficatei
Total =362 cal

leila87 20 feb 2011 16:18:43

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 534873)
Pranz
Ora 1:15
-70g mamaliga
-70g dovlecei fierti
-70g ficatei
Total =362 cal

Am facut prosti am mancat fursecuri si o felie de chec facut de mine :(( sunt tare dezamagita nu am rezistat :((

leila87 20 feb 2011 18:13:23

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 535210)
Am facut prosti am mancat fursecuri si o felie de chec facut de mine :(( sunt tare dezamagita nu am rezistat :((

De fap au fost mai multe feli de chec 4 :((,dar am reconpensat cu sport 45 de minute de tae-bo .Si e si duminica ma mai rasfat cu ceva bun o data pe saptamana ............of si trebuie sa imi vina menstruatia si am o pofta de dulce nebuna,nici nu pot sa ma cantaresc k sigur arata alt ceva:-s

leila87 21 feb 2011 09:23:08

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 535447)
De fap au fost mai multe feli de chec 4 :((,dar am reconpensat cu sport 45 de minute de tae-bo .Si e si duminica ma mai rasfat cu ceva bun o data pe saptamana ............of si trebuie sa imi vina menstruatia si am o pofta de dulce nebuna,nici nu pot sa ma cantaresc k sigur arata alt ceva:-s

Md
_omleta (ou intreg + albus )
-branza dulce de vaca
-2 feli paine prajita (integrala)
total 306cal

leila87 21 feb 2011 09:26:07

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 536093)
Md
_omleta (ou intreg + albus )
-branza dulce de vaca
-2 feli paine prajita (integrala)
total 306cal

Sunt fericita saptamana asta pot merge zi de zi la sala >:D<.Mi-au schimbat programul la munca ;;).O sa ma cantaresc abea duminica ,deci am rezistat sa nu ma urc pe cantar .

leila87 21 feb 2011 19:59:52

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 536102)
Sunt fericita saptamana asta pot merge zi de zi la sala >:D<.Mi-au schimbat programul la munca ;;).O sa ma cantaresc abea duminica ,deci am rezistat sa nu ma urc pe cantar .

Pranz
-piure de cartofi 170g
-salata de morcovi si varza 140g
-pulpa superioara de pui la gratar70g

Cina
-carne de iepure di sos 70g
-gogosari in otet si gogonele(25g+25g)
iaurt 0.1 grasimi cu musli (170g+25g)


gustari 2 cani de nes una k putin lapte si una cu lapte 0.1 grasimi + pastila indulcitor clio
2 mere mici
total calori toata ziua 1144

andra_aly 21 feb 2011 20:11:51

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Buna draga mea. :-* Am vazut ca nu ai fost tocmai cuminte in weekend:P dar acum important e sa mananci cum trebuie, fapta e consumata. si sa zicem ca o data pe saptamana iti poti permite ceva, dar sa nu exagerezi.
Inca o chestie. incearca sa mananci la mes ok. adica daca papi piure, il poti combina u salate. dar nu carne. si la fel daca papi carne...
Uite, sa citesti aici putin:Combinare alimente - Slabute.ro
O SEARA FRUMOASA ITI DORESC!:)

leila87 21 feb 2011 23:35:15

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 537324)
Buna draga mea. :-* Am vazut ca nu ai fost tocmai cuminte in weekend:P dar acum important e sa mananci cum trebuie, fapta e consumata. si sa zicem ca o data pe saptamana iti poti permite ceva, dar sa nu exagerezi.
Inca o chestie. incearca sa mananci la mes ok. adica daca papi piure, il poti combina u salate. dar nu carne. si la fel daca papi carne...
Uite, sa citesti aici putin:Combinare alimente - Slabute.ro
O SEARA FRUMOASA ITI DORESC!:)

Merci chiar nu stiam daca e bine ,multumesc mult de sfat sunt incepatoare invat pe parcurs .Pupici si o seara placuta.

leila87 21 feb 2011 23:51:36

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Regulile de combinare a alimentelor

Combinatiile de alimentele se impart in 3 categorii:

1. Combinatia optima (*DA) – care este CEA MAI BUNA alegere pe care o poti face pentru a avea o digestie completa.

2.Combinatia medie(*Neutru) – cu putin efort tubul poate face fata unei astfel de combinatii INSA este bine sa nu faci ABUZ de astfel de combinatii deoarece ti-ar putea dauna.

3.Combinatiile daunatoare(*NU) - combinand astfel alimentele ai toate sansele ca digesita TA sa fie un esesc. Te vei alege cu BALONARI, CONSTIPATIE/DIAREE, MULTE GAZE iar repetand greaseala ani la rand te vei alege cu boli cronice. * Trage la imprimanta tabelul de mai jos si consulta-l zilnic inainte de masa pana cand iti faci un obicei din a combina alimentele corect.




A) Combinatii nerecomandate(RELE)

1. Stomacul NU poate digera 2 alimente concentrate in acelasi timp (aliment concentrat inseamana orice aliment care nu leguma cruda sau fruct)

In special cele bogate in proteine care contin 2 surse de proteine diferite.Adica nu amestecam intre ele NICIODATA la aceeasi masa carnea cu ouala cu branzeturile si cu leguminoasele(fasole,mazare,linte).


2. Nu amesteca niciodata PROTEINELE ANIMALE(carne,branzeturi,oua) cu cele bogate in AMIDON(paste,,paine,cartofi,orez,produse de patiserie,leguminoase) si cu nimic!

Proteinele animale necesita un fel de enzime pentru a fi digerate in timp ce amidonul are nevoie de cu totul alte enzime. E o contradicitie la nivel enzimelor care faca ca niciunul din alimente sa nu se digere complet. Asadar: NU cartofii pai cu friptura, NU paste cu carne decat cu sos vegetal si Nu produse de patiserie umplute cu carne)

3. NICIODATA si NICICAND nu e voie sa combinati fructele si dulciurile(zaharul) cu restul mancarii.

Fructe se consuma DOAR pe stomacul gol. Asadar ori cu minim 30 min inainte sau cu 2 ore dupa masa. Zaharul,mierea,fructoza sau dextroxa inhiba secretia sucului gastric astfel ca amestecandu-l cu restul mancarii te vei simti FOARTE BALONAT si inconfortabil dupa masa ! Asadar FARA DESERT.

*Daca cumva simti nevoia puternica de a manca dulce dupa masa inseamna ca nu mananci conform tipului tau de metabolism.

4. Nu amesteca alimentele GRASE(unt,untura,smantana,slanina si uleiurile) cu cele bogate in PROTEINE dar NICI cu cele bogate in AMIDON.

In primul rand grasimile amestecate cu proteine ingreuneaza foarte mult trecera mancarii din stomac in intestin.

In al doile rand grasimile amestecate cu amidonul formeaza un bol alimentar indigest insa extrem de bogat in calorii golale(ne insotite de nutrientii necesari pentru a putea fi utilizate de corp=>se depun).

5. NU consuma APA nici la masa nici dupa masa!

Consumand apa la masa nu faci altceva decat sa diluezi sucurile gastrice iar astfel digestia devine foarte proasta. Consumand apa imediat dupa masa faci cam acelasi lucru.

Apa se bea cu minim 20-30 min inainte de masa.

6. Laptele este cel mai bun GOL ( la fel si pepenele doar gol).

Nu se amesteca cu nicun aliment, exceptie face painea integrala insa nu in exces.

7. Nu combinam fructele acide cu cele dulci in acelasi timp.

Cele acide (portocala, marul,fructele de padure etc) se pot combina intre ele insa cele dulci se consuma un singur fel odata.(doar banane sau doar pere etc.)

Asadar cum mancam corect ?

B) Combinatiile BUNE

1. Proteinele animale le combinam cu LEGUME sarace in amidon:

(in special cele verzi si cele bogate in apa – patrunjel,spanac,rosie,castravete,ardei,broccoli,v arza etc)

2. La fel GRASIMILE se asociaza foarte bine si ele cu legumele usoare.

3. Alimentele bogate in AMIDON(paste,cartof,paine,porumb,orez etc) se completeaza excelent cu LEGUMINOASELE(fasole, mazare, linte,bob, naut)

4. Consuma DOAR pe stomacul gol: Fructele si Laptele iar cand mananci pepene nu il combina cu alt fruct.

5. Tot ce este dulce – DOAR pe stomacul gol !

Renunta la desert DUPA MASA ! Asa cum am mai spus zaharul de orice tip inhiba puternic enzimele responsabile cu digestia.RETINE Desertul(fie el un fruct) e un obicei foarte nesanatos care strica grav calitatea digestiei si totusi este atat de practicat peste tot. Decat desert mai bine mananca manacare pana nu mai poti. Daca totusi simti nevoia de dulce dupa mancare inseamana ca nu ai dat corpului alimentele de care avea nevoie – vezi Dieta tipurilor de metabolism.

4. Si eu ce mai mananc?

Probabil ca te intrebi acum cum ai putea sa-ti organizezi mancarea in decursul unei zile pentru a te incadra in ceea ce inseamna Cobinatia corecta a alimentelor.

In primul rand depinde de ce tipul tau de metabolism. Pentru a afla ce ce tip de metabolism ai si care este dieta cea mai buna pentru tipul tau CLICK AICI.

Iti dau doar 2 exemple de referinta:

Daca ai metabolism tipul proteina:

Micul dejun: omleta cu legume(rosii,patrunjel,sanata verede) si eventual niste nuci/migdale/alune.

La pranz: Carne de vita/porc/sau un peste cu salata de legume

Dupa amiaz: o portie nuci/migdale/alune , sau un iaurt(neindulcit).

Seara: O nuca de cocos sau un avcado. E un exemplu doar.

Pe de alta parte daca ai metabolism de tip carbohidrat:

Ai putea consuma la micul-dejun: o portie buna de cereale cu lapte de soia sau apa.(nu lapte de vaca).

La pranz: Paste cu sos de legume sau carne de pui sau de peste cu legume crude – de exemplu.

Dupa amiaz: O salata usoara de legume.

Seara: O portie de fructe.

andra_aly 22 feb 2011 00:38:27

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 537762)
Merci chiar nu stiam daca e bine ,multumesc mult de sfat sunt incepatoare invat pe parcurs .Pupici si o seara placuta.

Stai linistita ca inveti;) Eu nu stiam nimic la inceput:">

leila87 22 feb 2011 07:40:36

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 537809)

Stai linistita ca inveti;) Eu nu stiam nimic la inceput:">




pe la 2 dimi ma luat foamea (deoarece am fost la munca si nu mancasem de la 7 seara) am mancat o portocala pe la 4: 40 un mar , naspa cu programu asta de noapte nu stiu cum sa mananc , dimi sunt rupta de fomita

Md 6:10
_iepure o bucatica mica 35 g
o bucatica de placinta cam 60 g Asta am gasit pe la bucatarie
Gustare
la 8 :30 cafea cu lapte degresat
-si 30 grame de nuca

Debea la ora 9 plec de la munca si pana la 1 nu trebuie sa mai mananc nu stiu cum sa imi fac programu de masa cand sunt 24 de ore la munca si nu dorm deloc foamea ma ia si seara.
Daca poate sa ma ajute cineva,va rog mult.:-/
Pupici:-*

leila87 22 feb 2011 19:42:57

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 537871)
pe la 2 dimi ma luat foamea (deoarece am fost la munca si nu mancasem de la 7 seara) am mancat o portocala pe la 4: 40 un mar , naspa cu programu asta de noapte nu stiu cum sa mananc , dimi sunt rupta de fomita

Md 6:10
_iepure o bucatica mica 35 g
o bucatica de placinta cam 60 g Asta am gasit pe la bucatarie
Gustare
la 8 :30 cafea cu lapte degresat
-si 30 grame de nuca

Debea la ora 9 plec de la munca si pana la 1 nu trebuie sa mai mananc nu stiu cum sa imi fac programu de masa cand sunt 24 de ore la munca si nu dorm deloc foamea ma ia si seara.
Daca poate sa ma ajute cineva,va rog mult.:-/
Pupici:-*

Branza de vaci[x] 15g[m] 32
Pui la gratar[x] 30g[m] 31
Morcovi, cruzi[x] 150g[m] 62
Salata de varza[x] 100g[m] 45
Paine integrala, Neptun[x] 48g[m] 109
Gustare 2, ora :
Arahide sarate, Felix[x] 20g[m] 120
Cina, ora :
Pilaf cu morcov si cu ceapa[x] 120g[m] 84
Salata de rosii si castraveti Un pai roz[x] 150g[m] 39
Gustare 3, ora :
Mere verzi[x] 140g[m] 72
total 1170 de calorii

leila87 22 feb 2011 19:51:05

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 537871)
pe la 2 dimi ma luat foamea (deoarece am fost la munca si nu mancasem de la 7 seara) am mancat o portocala pe la 4: 40 un mar , naspa cu programu asta de noapte nu stiu cum sa mananc , dimi sunt rupta de fomita

Md 6:10
_iepure o bucatica mica 35 g
o bucatica de placinta cam 60 g Asta am gasit pe la bucatarie
Gustare
la 8 :30 cafea cu lapte degresat
-si 30 grame de nuca

Debea la ora 9 plec de la munca si pana la 1 nu trebuie sa mai mananc nu stiu cum sa imi fac programu de masa cand sunt 24 de ore la munca si nu dorm deloc foamea ma ia si seara.
Daca poate sa ma ajute cineva,va rog mult.:-/
Pupici:-*

Branza de vaci[x] 15g[m] 32
Pui la gratar[x] 30g[m] 31
Morcovi, cruzi[x] 150g[m] 62
Salata de varza[x] 100g[m] 45
Paine integrala, Neptun[x] 48g[m] 109
Gustare 2, ora :
Arahide sarate, Felix[x] 20g[m] 120
Cina, ora :
Pilaf cu morcov si cu ceapa[x] 120g[m] 84
Salata de rosii si castraveti Un pai roz[x] 150g[m] 39
Gustare 3, ora :
Mere verzi[x] 140g[m] 72

leila87 23 feb 2011 10:57:48

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 539127)
Branza de vaci[x] 15g[m] 32
Pui la gratar[x] 30g[m] 31
Morcovi, cruzi[x] 150g[m] 62
Salata de varza[x] 100g[m] 45
Paine integrala, Neptun[x] 48g[m] 109
Gustare 2, ora :
Arahide sarate, Felix[x] 20g[m] 120
Cina, ora :
Pilaf cu morcov si cu ceapa[x] 120g[m] 84
Salata de rosii si castraveti Un pai roz[x] 150g[m] 39
Gustare 3, ora :
Mere verzi[x] 140g[m] 72

Raport pt 22 02 2011
pe stomacul gol 1 mar ora 8


Md

-200 iaurt 0,1 grasimi
-25 g nuci
-25 g fulgi de ovaz integrali fara adaos de zahar


Gustare

-nes cu lapte 0,1 grasimi 200 ml


Pranz
- omleta( 1 albus +1 ou )
pulpa superioara de pui la gratar
-dovlecei la gartar +rosie

Cina va anunt diseara nu se stie, sunt la munca

leila87 23 feb 2011 18:02:31

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
[QUOTE=leila87;539983]Raport pt 22 02 2011
pe stomacul gol 1 mar ora 8


Md

-200 iaurt 0,1 grasimi
-25 g nuci
-25 g fulgi de ovaz integrali fara adaos de zahar


Gustare

-nes cu lapte 0,1 grasimi 200 ml


Pranz
-
pulpa superioara de pui la gratar
-dovlecei la gartar +rosie salata de varza cu morcov

leila87 23 feb 2011 18:03:09

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
[QUOTE=leila87;540871]
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 539983)
Raport pt 22 02 2011
pe stomacul gol 1 mar ora 8


Md

-200 iaurt 0,1 grasimi
-25 g nuci
-25 g fulgi de ovaz integrali fara adaos de zahar


Gustare

-nes cu lapte 0,1 grasimi 200 ml


Pranz
-
pulpa superioara de pui la gratar
-dovlecei la gartar +rosie salata de varza cu morcov


Gustare mar

leila87 23 feb 2011 20:07:47

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
[QUOTE=leila87;540874]
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 540871)


Gustare mar



Ceai de musetel cu miere si zeama de lamaie.


Cina

-Ciorba de legume
-gogosari in otet
-salata de vinete fara maioneza

leila87 23 feb 2011 22:45:48

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Nu stiu ce sa mai fac, cum sa mananc .mi se par putine calorii nu creed k am reusit sa slabesc nici macar 100 de grame in zilele astea.La panataloni parca parca se simte un pic,sunt asa de supy.
M-as apuca de o dieta da sigur nu ma descurc imi place sa manac diversificat si nici restrictile nu i-mi plac.
Vai eu ma chinui k 2 kg se sfarseste luna si eu nimik.cred k trebuie sa fac un exces de mancare si dupa sa ma apuc de o dieta.
Da nu stiu ce sa aleg ,ma bate gandu la monti da sigur dau gres,..........cred k sunt batuta in cap

leila87 23 feb 2011 22:51:00

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 541601)
Nu stiu ce sa mai fac, cum sa mananc .mi se par putine calorii nu creed k am reusit sa slabesc nici macar 100 de grame in zilele astea.La panataloni parca parca se simte un pic,sunt asa de supy.
M-as apuca de o dieta da sigur nu ma descurc imi place sa manac diversificat si nici restrictile nu i-mi plac.
Vai eu ma chinui k 2 kg se sfarseste luna si eu nimik.cred k trebuie sa fac un exces de mancare si dupa sa ma apuc de o dieta.
Da nu stiu ce sa aleg ,ma bate gandu la monti da sigur dau gres,..........cred k sunt batuta in cap

Si am nervi x-(ca nu pot sa ma cantaresc trebuie sa i-mi vina azi maine si eu iau in greutate k o saptamana inainte treptat ,treptat in jur de 2 kg .
Nu vreau sa ma pacalesc singura trebuie sa mai astept .
Da nu m-ai am rabdare deoarece problema mea e cantaru si nu aspectul fizic (in mare cu toate k imi doresc picioare mai subtiri):((

andra_aly 23 feb 2011 22:52:36

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Buna leila:) Inseamna ca ceva nu e ok... am vazut ca mananci intre 1000-1200 kcal de obicei. deci este ok... cu sportul e mai rau ca nu prea ai timp din cauza serviciulul:( te-ar ajuta f mult... merg sa inspectez menirile mai bine sa vedem ce nu e ok;)
Am vazut ca scrii meniurile, dar daca tot le faci, de ce nu le copiezi direct? :)
sau nu ai reusit? uite aici: http://forum.slabute.ro/sfaturi-calc...orii-5628.html
vezi la punctul 10 (ultimul) acolo scrie cum sa copiezi meniul aici in jurnal:)

andra_aly 23 feb 2011 23:03:44

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 541614)
Si am nervi x-(ca nu pot sa ma cantaresc trebuie sa i-mi vina azi maine si eu iau in greutate k o saptamana inainte treptat ,treptat in jur de 2 kg .
Nu vreau sa ma pacalesc singura trebuie sa mai astept .
Da nu m-ai am rabdare deoarece problema mea e cantaru si nu aspectul fizic (in mare cu toate k imi doresc picioare mai subtiri):((

Pai atunci ar trebui sport mai mult. eu in saptamana asta jumatate, crede-ma ca am observat deja picioarele altfel. la fel si posteriorul:P
si am slabit doar 100 gr intr-o saptamana, dar macar am dat jos la cm;;)
deci ai rabdare, ca nu se fac lucrurile asa in 2 zile:P

leila87 24 feb 2011 06:47:42

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 541639)
Pai atunci ar trebui sport mai mult. eu in saptamana asta jumatate, crede-ma ca am observat deja picioarele altfel. la fel si posteriorul:P
si am slabit doar 100 gr intr-o saptamana, dar macar am dat jos la cm;;)
deci ai rabdare, ca nu se fac lucrurile asa in 2 zile:P


Eu credeam k e de ajuns 1 ora de aerobic la sala si cand nu am fost am facut tae-bo deci nici o zi fara sport
Saptamana asta de exemplu am fost zi de zi,in centimetri parca ,parca se simt .
Nu pot sa ma masor sunt foarte balonata acum la sfarsitul luni o sa ma msoare la sala sunt tare curioasa ce evolutie am .
Nu astept sa scad repede ,sunt constienta k mananc nu prea ok (asa consider),cred k am multe alimente pe zi (combinati ).

leila87 24 feb 2011 07:00:41

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 541840)
Eu credeam k e de ajuns 1 ora de aerobic la sala si cand nu am fost am facut tae-bo deci nici o zi fara sport
Saptamana asta de exemplu am fost zi de zi,in centimetri parca ,parca se simt .
Nu pot sa ma masor sunt foarte balonata acum la sfarsitul luni o sa ma msoare la sala sunt tare curioasa ce evolutie am .
Nu astept sa scad repede ,sunt constienta k mananc nu prea ok (asa consider),cred k am multe alimente pe zi (combinati ).


Am si bicicleta stationara da am dato la tara k ma incurca,cand am inceput sala am zis k nu imi mai trebuie si ocupa spatiu degeaba.
Dar duminica ma duc la tara si o sa o iau inapoi sa incep sa fac si 60 minute (30 dimi si 30 seara)poate o fi mai bine asa

leila87 24 feb 2011 20:53:11

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 541842)
Am si bicicleta stationara da am dato la tara k ma incurca,cand am inceput sala am zis k nu imi mai trebuie si ocupa spatiu degeaba.
Dar duminica ma duc la tara si o sa o iau inapoi sa incep sa fac si 60 minute (30 dimi si 30 seara)poate o fi mai bine asa

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:05
Tarate psyillium, cereale, SanoVita, 3g - 11 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Iaurt Nutriday Natural, Danone, 250g - 163 calorii, 8 proteine, 10.3 grasimi, 0 colesterol, 9.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Nuci, 30g - 197 calorii, 4.6 proteine, 19.6 grasimi, 0 colesterol, 4.1 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0.8 zahar
Fulgi de ovaz integral, Morning Sun, 30g - 106 calorii, 4.1 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 17.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 06:10
Cafea 30% arabica, 70% robusta Crema e gusto, Lavazza, 110ml - 14 calorii, 1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lapte de consum 1,5 % grasime, Dorna, 140ml - 65 calorii, 4.5 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Mere verzi, 200g - 102 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 25.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 15:13
Macrou, regal, crud, 170g - 179 calorii, 34.5 proteine, 3.4 grasimi, 90.1 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 268.6 sodiu, 0 zahar
Paine integrala, Neptun, 35g - 79 calorii, 3.1 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 15.1 carbohidrati, 2.6 fibre, 455 sodiu, 0 zahar
Castraveti, 170g - 26 calorii, 1.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 6.1 carbohidrati, 0.9 fibre, 0 sodiu, 2.9 zahar
Rosii, 140g - 26 calorii, 1.3 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 5.5 carbohidrati, 1.7 fibre, 7 sodiu, 3.6 zahar

Gustare 2, ora 11:30
Ceai de musetel, 250ml - 3 calorii, 0 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 2.5 sodiu, 0 zahar
Suc natural de lamaie, 10ml - 3 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Miere Poliflora, Fine Food, 7g - 22 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 20:50
Iaurt slab, 220g - 84 calorii, 9.7 proteine, 1.1 grasimi, 0 colesterol, 8.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Macrou, regal, crud, 50g - 53 calorii, 10.1 proteine, 1 grasimi, 26.5 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 79 sodiu, 0 zahar
Tarate psyillium, cereale, SanoVita, 3g - 11 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1144 calorii, 82.1 proteine, (mult)40.9 grasimi, 116.6 colesterol, (mic)112.5 carbohidrati, 12 fibre, 812.1 sodiu, 7.3 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, impact major, 45min - 289 calorii
Metabolism bazal - 1310 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1599 calorii

leila87 25 feb 2011 19:50:49

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 543258)
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:05
Tarate psyillium, cereale, SanoVita, 3g - 11 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Iaurt Nutriday Natural, Danone, 250g - 163 calorii, 8 proteine, 10.3 grasimi, 0 colesterol, 9.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Nuci, 30g - 197 calorii, 4.6 proteine, 19.6 grasimi, 0 colesterol, 4.1 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0.8 zahar
Fulgi de ovaz integral, Morning Sun, 30g - 106 calorii, 4.1 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 17.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 06:10
Cafea 30% arabica, 70% robusta Crema e gusto, Lavazza, 110ml - 14 calorii, 1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lapte de cCALORII INGERATE
Micul dejun, ora 06:38
Iaurt 0,1% grasime, Bata, 270g - 79 calorii, 8.6 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 10.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Tarate psyillium, cereale, SanoVita, 3g - 11 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Nuci, 30g - 197 calorii, 4.6 proteine, 19.6 grasimi, 0 colesterol, 4.1 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0.8 zahar
Fulgi de ovaz integral, Morning Sun, 30g - 106 calorii, 4.1 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 17.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 1, ora 11:27
Morcovi, cruzi, 90g - 37 calorii, 0.8 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 8.6 carbohidrati, 2.5 fibre, 62.1 sodiu, 4.3 zahar
Lapte UHT 1,5%, Laptina, 100ml - 44 calorii, 3.1 proteine, 1.5 grasimi, 0 colesterol, 4.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea tare Brasero, Nescafe, 5g - 3 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0.1 fibre, 0 sodiu, 0.5 zahar
Prânz, ora 19:40
Nuci, 20g - 131 calorii, 3 proteine, 13 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 1.3 fibre, 0 sodiu, 0.5 zahar
Paine integrala, Neptun, 35g - 79 calorii, 3.1 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 15.1 carbohidrati, 2.6 fibre, 455 sodiu, 0 zahar
Morcovi, cruzi, 150g - 62 calorii, 1.4 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 14.4 carbohidrati, 4.2 fibre, 103.5 sodiu, 7.1 zahar
Salata de varza, 200g - 90 calorii, 2.6 proteine, 4.6 grasimi, 0 colesterol, 11.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 19:41
Mere verzi, 200g - 102 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 25.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cina, ora 19:48
Iaurt 0,1% grasime, Bata, 270g - 79 calorii, 8.6 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 10.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Fulgi de ovaz integral, Morning Sun, 30g - 106 calorii, 4.1 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 17.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1126 calorii, (mic)44.4 proteine, (mult)44.6 grasimi, 0 colesterol, (mult)145.2 carbohidrati, 15.1 fibre, 620.6 sodiu, 13.2 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, general, 45min - 264 calorii
Metabolism bazal - 1310 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1574 calorii
onsum 1,5 % grasime, Dorna, 140ml - 65 calorii, 4.5 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Mere verzi, 200g - 102 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 25.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 15:13
Macrou, regal, crud, 170g - 179 calorii, 34.5 proteine, 3.4 grasimi, 90.1 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 268.6 sodiu, 0 zahar
Paine integrala, Neptun, 35g - 79 calorii, 3.1 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 15.1 carbohidrati, 2.6 fibre, 455 sodiu, 0 zahar
Castraveti, 170g - 26 calorii, 1.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 6.1 carbohidrati, 0.9 fibre, 0 sodiu, 2.9 zahar
Rosii, 140g - 26 calorii, 1.3 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 5.5 carbohidrati, 1.7 fibre, 7 sodiu, 3.6 zahar

Gustare 2, ora 11:30
Ceai de musetel, 250ml - 3 calorii, 0 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 2.5 sodiu, 0 zahar
Suc natural de lamaie, 10ml - 3 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Miere Poliflora, Fine Food, 7g - 22 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 20:50
Iaurt slab, 220g - 84 calorii, 9.7 proteine, 1.1 grasimi, 0 colesterol, 8.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Macrou, regal, crud, 50g - 53 calorii, 10.1 proteine, 1 grasimi, 26.5 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 79 sodiu, 0 zahar
Tarate psyillium, cereale, SanoVita, 3g - 11 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1144 calorii, 82.1 proteine, (mult)40.9 grasimi, 116.6 colesterol, (mic)112.5 carbohidrati, 12 fibre, 812.1 sodiu, 7.3 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, impact major, 45min - 289 calorii
Metabolism bazal - 1310 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1599 calorii

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 06:38
Iaurt 0,1% grasime, Bata, 270g - 79 calorii, 8.6 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 10.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Tarate psyillium, cereale, SanoVita, 3g - 11 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Nuci, 30g - 197 calorii, 4.6 proteine, 19.6 grasimi, 0 colesterol, 4.1 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0.8 zahar
Fulgi de ovaz integral, Morning Sun, 30g - 106 calorii, 4.1 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 17.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 1, ora 11:27
Morcovi, cruzi, 90g - 37 calorii, 0.8 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 8.6 carbohidrati, 2.5 fibre, 62.1 sodiu, 4.3 zahar
Lapte UHT 1,5%, Laptina, 100ml - 44 calorii, 3.1 proteine, 1.5 grasimi, 0 colesterol, 4.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea tare Brasero, Nescafe, 5g - 3 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0.1 fibre, 0 sodiu, 0.5 zahar
Prânz, ora 19:40
Nuci, 20g - 131 calorii, 3 proteine, 13 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 1.3 fibre, 0 sodiu, 0.5 zahar
Paine integrala, Neptun, 35g - 79 calorii, 3.1 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 15.1 carbohidrati, 2.6 fibre, 455 sodiu, 0 zahar
Morcovi, cruzi, 150g - 62 calorii, 1.4 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 14.4 carbohidrati, 4.2 fibre, 103.5 sodiu, 7.1 zahar
Salata de varza, 200g - 90 calorii, 2.6 proteine, 4.6 grasimi, 0 colesterol, 11.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 19:41
Mere verzi, 200g - 102 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 25.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cina, ora 19:48
Iaurt 0,1% grasime, Bata, 270g - 79 calorii, 8.6 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 10.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Fulgi de ovaz integral, Morning Sun, 30g - 106 calorii, 4.1 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 17.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1126 calorii, (mic)44.4 proteine, (mult)44.6 grasimi, 0 colesterol, (mult)145.2 carbohidrati, 15.1 fibre, 620.6 sodiu, 13.2 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, general, 45min - 264 calorii
Metabolism bazal - 1310 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1574 calorii

leila87 25 feb 2011 22:59:39

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 06:38
Iaurt 0,1% grasime, Bata, 270g - 79 calorii, 8.6 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 10.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Tarate psyillium, cereale, SanoVita, 3g - 11 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Nuci, 30g - 197 calorii, 4.6 proteine, 19.6 grasimi, 0 colesterol, 4.1 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0.8 zahar
Fulgi de ovaz integral, Morning Sun, 30g - 106 calorii, 4.1 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 17.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 11:27
Cafea tare Brasero, Nescafe, 5g - 3 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0.1 fibre, 0 sodiu, 0.5 zahar
Lapte UHT 1,5%, Laptina, 100ml - 44 calorii, 3.1 proteine, 1.5 grasimi, 0 colesterol, 4.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Morcovi, cruzi, 90g - 37 calorii, 0.8 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 8.6 carbohidrati, 2.5 fibre, 62.1 sodiu, 4.3 zahar

Prânz, ora 19:40
Salata de varza, 200g - 90 calorii, 2.6 proteine, 4.6 grasimi, 0 colesterol, 11.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Morcovi, cruzi, 150g - 62 calorii, 1.4 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 14.4 carbohidrati, 4.2 fibre, 103.5 sodiu, 7.1 zahar
Paine integrala, Neptun, 35g - 79 calorii, 3.1 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 15.1 carbohidrati, 2.6 fibre, 455 sodiu, 0 zahar
Nuci, 20g - 131 calorii, 3 proteine, 13 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 1.3 fibre, 0 sodiu, 0.5 zahar

Gustare 2, ora 19:41
Mere verzi, 200g - 102 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 25.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 19:48
Iaurt 0,1% grasime, Bata, 270g - 79 calorii, 8.6 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 10.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Fulgi de ovaz integral, Morning Sun, 30g - 106 calorii, 4.1 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 17.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gogosari in otet, 50g - 8 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.5 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Zacusca cu ciuperci, Mandy, 50g - 65 calorii, 0.6 proteine, 5.1 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Paine, Neptun Family, 35g - 79 calorii, 2.7 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 15.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 3, ora 21:18
Lamaie, 15g - 5 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 0.4 zahar
Miere de albine, 5g - 16 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0.1 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceai de musetel, 250ml - 3 calorii, 0 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 2.5 sodiu, 0 zahar
Covrigei cu mac si sare, Cornelius, 15g - 67 calorii, 1.8 proteine, 2 grasimi, 0 colesterol, 10.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1369 calorii, (mic)50.1 proteine, (mult)52.4 grasimi, 0.1 colesterol, (mult)179.9 carbohidrati, 15.8 fibre, 623.1 sodiu, 13.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, general, 45min - 264 calorii
Metabolism bazal - 1310 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1574 calorii

andra_aly 25 feb 2011 23:09:45

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 541840)
Eu credeam k e de ajuns 1 ora de aerobic la sala si cand nu am fost am facut tae-bo deci nici o zi fara sport
Saptamana asta de exemplu am fost zi de zi,in centimetri parca ,parca se simt .
Nu pot sa ma masor sunt foarte balonata acum la sfarsitul luni o sa ma msoare la sala sunt tare curioasa ce evolutie am .
Nu astept sa scad repede ,sunt constienta k mananc nu prea ok (asa consider),cred k am multe alimente pe zi (combinati ).

A, atunci e foarte ok;) scuze:) sportul e ok:)
dar nu prea imi place ca papi cam multi carbohidratii si putine proteine. ar fi mai bine invers;) o dieta low carb ajuta tare mult:)
pai daca simti in cm , e super. inseamna ca merge treaba. chiar si daca nu se vede la cantar:P
fug la sport, mai vb:-*

leila87 25 feb 2011 23:27:20

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Azi am cam exagerat cred cat am mancat ,da sunt in zilele alea .
Deobicei mancam dulciuri m-am uitat crucisi la o bucata de cioco da am lasato.
Insa tot am gresit si am mancat 2 covrigi nu o fi foc o sa consider ca azi a fost ziua de rasfat .
De maine la treaba din nou trebuie sa dau jos 2 kg,debea astept sa ma cantaresc sa vad macar 500 de grame sa fi dat jos cred k duminica o sa fie o zi ideala pt cantarit.

leila87 25 feb 2011 23:32:52

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 545251)

A, atunci e foarte ok;) scuze:) sportul e ok:)
dar nu prea imi place ca papi cam multi carbohidratii si putine proteine. ar fi mai bine invers;) o dieta low carb ajuta tare mult:)
pai daca simti in cm , e super. inseamna ca merge treaba. chiar si daca nu se vede la cantar:P
fug la sport, mai vb:-*

O sa incerc sa umblu la alimentatie mai mult nu prea ma impac cu carnita mai mult lactate.
Ms mult de ajutor.
Maine nu am sala si o sa fac acasa tae-bo i-mi place la nebunie.

andra_aly 26 feb 2011 00:29:30

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 545281)
O sa incerc sa umblu la alimentatie mai mult nu prea ma impac cu carnita mai mult lactate.
Ms mult de ajutor.
Maine nu am sala si o sa fac acasa tae-bo i-mi place la nebunie.

Ok:) dar macar sa strangi de pe undeva proteinele. ca e mult mai usor daca ti carbohidratii sub control;)

leila87 26 feb 2011 20:01:27

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 545319)

Ok:) dar macar sa strangi de pe undeva proteinele. ca e mult mai usor daca ti carbohidratii sub control;)

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:14
Rosii, 270g - 49 calorii, 2.4 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 10.5 carbohidrati, 3.2 fibre, 13.5 sodiu, 7 zahar
Castraveti, 190g - 29 calorii, 1.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 6.8 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 3.2 zahar
Ulei, Familla, 4ml - 34 calorii, 0 proteine, 3.7 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Paine integrala, Neptun, 18g - 41 calorii, 1.6 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 7.7 carbohidrati, 1.4 fibre, 234 sodiu, 0 zahar
Sarmalute de pui, alinutza656, 100g - 128 calorii, 13.5 proteine, 3.9 grasimi, 22.8 colesterol, 9.5 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 0.1 zahar

Gustare 1, ora 06:05
Lapte de consum 1,5 % grasime, Dorna, 120ml - 56 calorii, 3.8 proteine, 1.8 grasimi, 0 colesterol, 6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea 30% arabica, 70% robusta Crema e gusto, Lavazza, 120ml - 15 calorii, 1.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 13:22
Sarmalute de pui, alinutza656, 35g - 45 calorii, 4.7 proteine, 1.4 grasimi, 8 colesterol, 3.3 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Supa de pui cu fidea, 250ml - 88 calorii, 6.3 proteine, 2.8 grasimi, 21.5 colesterol, 9.3 carbohidrati, 1.3 fibre, 27.8 sodiu, 16 zahar

Gustare 2, ora 11:20
Coca Cola, Coca Cola, 150ml - 63 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 15.9 carbohidrati, 0 fibre, 6 sodiu, 15.9 zahar
Floricele porumb, Soltino, 40g - 165 calorii, 3.2 proteine, 8.3 grasimi, 0 colesterol, 19.2 carbohidrati, 3.3 fibre, 400 sodiu, 0 zahar
Nuci, 30g - 197 calorii, 4.6 proteine, 19.6 grasimi, 0 colesterol, 4.1 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0.8 zahar
Mere Golden, 200g - 98 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 22.4 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 18:40
Macrou, regal, crud, 150g - 158 calorii, 30.4 proteine, 3 grasimi, 79.5 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 237 sodiu, 0 zahar
Salata de varza simpla, 170g - 70 calorii, 2.2 proteine, 5.1 grasimi, 0 colesterol, 10.2 carbohidrati, 4.3 fibre, 10.2 sodiu, 5.4 zahar
Cartofi la cuptor cu bulion, 50g - 37 calorii, 1 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 8.3 carbohidrati, 1 fibre, 2.8 sodiu, 0.4 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1273 calorii, 76.1 proteine, (mult)50.4 grasimi, 131.8 colesterol, (mic)135.6 carbohidrati, 18.5 fibre, 931.3 sodiu, 48.8 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1310 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1310 calorii

leila87 27 feb 2011 12:37:02

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 546186)
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:14
Rosii, 270g - 49 calorii, 2.4 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 10.5 carbohidrati, 3.2 fibre, 13.5 sodiu, 7 zahar
Castraveti, 190g - 29 calorii, 1.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 6.8 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 3.2 zahar
Ulei, Familla, 4ml - 34 calorii, 0 proteine, 3.7 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Paine integrala, Neptun, 18g - 41 calorii, 1.6 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 7.7 carbohidrati, 1.4 fibre, 234 sodiu, 0 zahar
Sarmalute de pui, alinutza656, 100g - 128 calorii, 13.5 proteine, 3.9 grasimi, 22.8 colesterol, 9.5 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 0.1 zahar

Gustare 1, ora 06:05
Lapte de consum 1,5 % grasime, Dorna, 120ml - 56 calorii, 3.8 proteine, 1.8 grasimi, 0 colesterol, 6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea 30% arabica, 70% robusta Crema e gusto, Lavazza, 120ml - 15 calorii, 1.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 13:22
Sarmalute de pui, alinutza656, 35g - 45 calorii, 4.7 proteine, 1.4 grasimi, 8 colesterol, 3.3 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Supa de pui cu fidea, 250ml - 88 calorii, 6.3 proteine, 2.8 grasimi, 21.5 colesterol, 9.3 carbohidrati, 1.3 fibre, 27.8 sodiu, 16 zahar

Gustare 2, ora 11:20
Coca Cola, Coca Cola, 150ml - 63 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 15.9 carbohidrati, 0 fibre, 6 sodiu, 15.9 zahar
Floricele porumb, Soltino, 40g - 165 calorii, 3.2 proteine, 8.3 grasimi, 0 colesterol, 19.2 carbohidrati, 3.3 fibre, 400 sodiu, 0 zahar
Nuci, 30g - 197 calorii, 4.6 proteine, 19.6 grasimi, 0 colesterol, 4.1 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0.8 zahar
Mere Golden, 200g - 98 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 22.4 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 18:40
Macrou, regal, crud, 150g - 158 calorii, 30.4 proteine, 3 grasimi, 79.5 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 237 sodiu, 0 zahar
Salata de varza simpla, 170g - 70 calorii, 2.2 proteine, 5.1 grasimi, 0 colesterol, 10.2 carbohidrati, 4.3 fibre, 10.2 sodiu, 5.4 zahar
Cartofi la cuptor cu bulion, 50g - 37 calorii, 1 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 8.3 carbohidrati, 1 fibre, 2.8 sodiu, 0.4 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1273 calorii, 76.1 proteine, (mult)50.4 grasimi, 131.8 colesterol, (mic)135.6 carbohidrati, 18.5 fibre, 931.3 sodiu, 48.8 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1310 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1310 calorii

Azi o zi nefasta,am bagat in mine cat pentru toata saptamana sunt foarte trista si dezamagita da intr-un fel ma simt si bine mi-am facut toate poftele intr-o singura zi .
Nu stiu cum fetele au atata ambitie le admir enorm.

leila87 27 feb 2011 20:23:34

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Maine o noua zi sper buna pentru mine incep sa mananc low carbs.
Sper sa reusesc ce mi-am propus.
Oricum dupa ziua de azi sunt foarte dezamagita cred k munca mea sa dus in vant.
Rusine mie .

leila87 27 feb 2011 21:26:48

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Am scris tot ce am mancat in ziua de azi la meniuri ,foarte urat chiar nu ma pot suferi dupa ce am fc azi.
Dupa ce am bagat in mine ca sparta nu stiu ce ma apucat ,nu pot sa imi dau seama .
Seara am vomitat cat am putut cred k stomacu meu era prea plin nu mai puteam (in mare parte mancarea a fost seara ).
Sunt supi ,supi ,supi.
Debea astept sa ma duc maine la sala stiu sa trag tare dupa gafa comisa.
Oi reusi sa slabesc sau nu am ambitie deloc ,nu inteleg sunt doar 2 kg chiar nu pot sa le dau jos.
Nu stiu ce sa ma fac,sau cum sa fac ceva nu e ok ,nu stiu ce dar nu e.

leila87 01 mar 2011 10:24:00

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
b]CALORII INGERATE[/b]
Micul dejun, ora 07:12
Cafea, 170ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 3.4 sodiu, 0 zahar
Cascaval clasic, Raraul, 55g - 168 calorii, 12.7 proteine, 12.7 grasimi, 0 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Telemea de vaca, 35g - 96 calorii, 6.8 proteine, 7.1 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Muschi tiganesc, Aldis, 5g - 11 calorii, 0.7 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 0.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Castraveti, 15g - 3 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0.1 fibre, 0 sodiu, 0.3 zahar
Rosii, coapte, 110g - 20 calorii, 1 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 4.3 carbohidrati, 1.3 fibre, 5.5 sodiu, 2.9 zahar
Omleta, 90g - 142 calorii, 9.6 proteine, 10.8 grasimi, 320.4 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 145.2 sodiu, 0.6 zahar
Tarate psyillium, cereale, SanoVita, 3g - 11 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Indulcitor (in pastile), Clio, 2g - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lapte de consum 1,5 % grasime, Dorna, 80ml - 37 calorii, 2.6 proteine, 1.2 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 09:16
Mere Golden, 200g - 98 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 22.4 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 15:38
Paine integrala, Neptun, 13g - 30 calorii, 1.1 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 5.6 carbohidrati, 1 fibre, 169 sodiu, 0 zahar
Macrou, regal, crud, 175g - 184 calorii, 35.5 proteine, 3.5 grasimi, 92.8 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 276.5 sodiu, 0 zahar
Spanac gatit, 225g - 67 calorii, 6.8 proteine, 2.7 grasimi, 0 colesterol, 4.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 21:16
Nuci, 20g - 131 calorii, 3 proteine, 13 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 1.3 fibre, 0 sodiu, 0.5 zahar

Cina, ora 19:40
Salata de varza, 150g - 68 calorii, 2 proteine, 3.5 grasimi, 0 colesterol, 8.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1068 calorii, 82.1 proteine, (mult)55.7 grasimi, 413.2 colesterol, (mic)56.6 carbohidrati, 6.3 fibre, 599.6 sodiu, 4.3 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1310 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1310 calorii

leila87 01 mar 2011 21:12:28

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:05
Cascaval Rucar, Dalia Real Quality, 35g - 103 calorii, 8.1 proteine, 7.7 grasimi, 0 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0 fibre, 245 sodiu, 0.4 zahar
Omleta, 90g - 142 calorii, 9.6 proteine, 10.8 grasimi, 320.4 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 145.2 sodiu, 0.6 zahar
Rosii, 120g - 22 calorii, 1.1 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 4.7 carbohidrati, 1.4 fibre, 6 sodiu, 3.1 zahar
Urda, 20g - 28 calorii, 3.6 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 1.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Tarate psyillium, cereale, SanoVita, 5g - 18 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 1, ora 12:10
Lapte de vaca integral, 20ml - 13 calorii, 0.7 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea, 150ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 3 sodiu, 0 zahar
Prânz, ora 15:05
Paine integrala, Neptun, 16g - 36 calorii, 1.4 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 6.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 208 sodiu, 0 zahar
Dovlecei, 180g - 36 calorii, 3.6 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 3.6 carbohidrati, 2.3 fibre, 0 sodiu, 3.4 zahar
Salata de varza, 70g - 32 calorii, 0.9 proteine, 1.6 grasimi, 0 colesterol, 4.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Macrou, regal, crud, 70g - 74 calorii, 14.2 proteine, 1.4 grasimi, 37.1 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 110.6 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 18:11
Mere Golden, 170g - 84 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 19 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cozonac cu nuca, 40g - 119 calorii, 3.3 proteine, 3.4 grasimi, 0 colesterol, 18.2 carbohidrati, 0.9 fibre, 0 sodiu, 4.4 zahar
Cina, ora 19:39
Ciorba deasa de legume, 200g - 51 calorii, 2.2 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 9.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Carne de curcan, curcan tanar, carne si piele, cruda, 40g - 62 calorii, 8.2 proteine, 3 grasimi, 28.8 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 27.2 sodiu, 0 zahar
Piftele din carne tocata de vita si porc, 110g - 349 calorii, 18.9 proteine, 29 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1171 calorii, 76 proteine, (mult)59.9 grasimi, 386.3 colesterol, (mic)73.4 carbohidrati, 10 fibre, 745 sodiu, 11.9 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1310 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1310 calorii


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:52:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO