forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mihaela (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mihaela-11712.html)

mihaela01 09 iul 2012 20:25:37

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de McFoxxi (Post 1087863)
De-aţi vedea din ce sunt făcute pateurile, şunca presată şi în general mezeluriile cred că nu aţi mai băga aşa ceva în gură:|. Eu nu mai mănânc de aprox. 2 ani mezeluri de la magazin.

Stiu din ce sunt facute dar tot mananc:)).Si mama lucreaza o zi da o zi nu:D la un magazin alimentar :( incepe dim la 6 jum pana la 9 jum-10 seara:( si cand termina a 2 zi cand are liber doarme pana pe la 11-12:)) sta si se odihneste:-s .Tocmai de aia nu prea are mereu timp de facut mancare:( mai simte si ea nevoia sa se relaxeze:-s , si pe caldurile astea trebuie sa se trezeasca pe la 7-8 sa faca mancare , ca porma pe la 9-10 deja se face prea cald si nu mai face nimic:))

McFoxxi 09 iul 2012 21:43:02

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1087928)
Mai face si mama mancare grasa>:P a facut niste pulpe in mult ulei la cuptor cu pireu de nici nu m-am atins de ele am gustat ft ptn din ele si nu m-am incumetat sa pap fiind prea grase:-s.Ii spun mai mereu pune mai putin ulei la macare [-( :-s, in ultimul timp imi cumparam cartofi congelati si ii puneam in tigaia aia hot pan cu putin ulei si condimente , le mai puneam apa si puneam capacul(pentru abur , ii ajuta sa se inmoaie) ieseau usor crocanti cam ca cartofi praj normal dar mult mai satiosi si mai sanatosi:D

Şi eu i-am zis la mami să nu mai facă mâncare aşa grasă, dar nu am avut cu cine să vorbesc...Eu îmi fac cartofi în DryCooker, pun 3-4 picături de ulei de măsline şi întind cu o pensulă. Ies nişte cartofi foarte buni =P~

McFoxxi 09 iul 2012 21:45:13

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1087929)
Stiu din ce sunt facute dar tot mananc:)).Si mama lucreaza o zi da o zi nu:D la un magazin alimentar :( incepe dim la 6 jum pana la 9 jum-10 seara:( si cand termina a 2 zi cand are liber doarme pana pe la 11-12:)) sta si se odihneste:-s .Tocmai de aia nu prea are mereu timp de facut mancare:( mai simte si ea nevoia sa se relaxeze:-s , si pe caldurile astea trebuie sa se trezeasca pe la 7-8 sa faca mancare , ca porma pe la 9-10 deja se face prea cald si nu mai face nimic:))

Eu de când am văzut în realitate cum se fac, nu le- am mai pus în gură deloc. E dezgustător. Îmi pare rău că tot le mănânci, pentru că doar prostii sunt în ele..şi de-ar fi carne, dar totul e praf cu apă:(.

McFoxxi 09 iul 2012 21:46:26

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1087923)
Eu sunt dependenta de pepsy:">

Şi eu am băut foarte mult Pepsi înainte..mă bucur enorm de mult că am reuşit să "mă las", doar rău îmi făcea.

Adina14 09 iul 2012 22:21:13

Re: Jurnal Mihaela
 
Nu,nu, pentru salate nu iti trebuie butelie[-( :)) >:D< Lasa ca poate o vor schimba mai repede si nu mai papi asa prostioare.

McFoxxi 09 iul 2012 22:38:48

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1088083)
Nu,nu, pentru salate nu iti trebuie butelie[-( :)) >:D< Lasa ca poate o vor schimba mai repede si nu mai papi asa prostioare.

Ei, îi găseşti tu rezolvări la toate, salata aceea ar mânca-o cu ceva cărniţă:).

mihaela01 10 iul 2012 09:43:00

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de McFoxxi (Post 1088037)


Şi eu i-am zis la mami să nu mai facă mâncare aşa grasă, dar nu am avut cu cine să vorbesc...Eu îmi fac cartofi în DryCooker, pun 3-4 picături de ulei de măsline şi întind cu o pensulă. Ies nişte cartofi foarte buni =P~

Stiu =p~ tigaie daia are iubitu :)) am facut si la aia cartofi [-( ies buni dar mai buni ies la aburi in hot pan:-? ies usor crocanti =p~ . Eu ii mai spuneam mami sa puna mai putin ulei si punea mai putin:-??

mihaela01 10 iul 2012 09:44:20

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de McFoxxi (Post 1088039)


Eu de când am văzut în realitate cum se fac, nu le- am mai pus în gură deloc. E dezgustător. Îmi pare rău că tot le mănânci, pentru că doar prostii sunt în ele..şi de-ar fi carne, dar totul e praf cu apă:(.

Noi avem un vecin care a avut fabrica de mezeluri si ne-a spus cam din ce sunt facute:)) dar cine sa il fage in seama [-( si asa eu mai mult ori manac sunca de praga , muschi file sau parizer (asta e cel mai al dq:))) )

mihaela01 10 iul 2012 09:45:45

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de McFoxxi (Post 1088041)


Şi eu am băut foarte mult Pepsi înainte..mă bucur enorm de mult că am reuşit să "mă las", doar rău îmi făcea.

Si mie imi freaca stomacul X_X am cate odata niste dureri de stomac si o stare de rau de la el:-s dar tot ''bun'' ramane:)). Acum de ex :> ca o fetita cuminte ce sunt [-( las sticla de suc in frigider nu o mai iau la mine in camera sa o devorez imd:)))

mihaela01 10 iul 2012 09:47:36

Re: Jurnal Mihaela
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1088083)
Nu,nu, pentru salate nu iti trebuie butelie[-( :)) >:D< Lasa ca poate o vor schimba mai repede si nu mai papi asa prostioare.

Cred ca , o salata mai mare de 1-2 rosi nu as putea sa pap vreodata (cred ca ai inteles ce vreau sa sp:D ). Eu mai mult de 2 rosi nu imi pun niciodata in salata pt ca nu pot manca mai mult:)) , eu nu sunt in stare sa pap o rosie intreaga la o masa dar sa mai mananc si un ditamai bolul de salata X_X stiu ca e sanatos dar nu pot eu sa pap atat:o3


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:47:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO