forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal mikaelaflo (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mikaelaflo-8447.html)

mikaelaflo 05 sep 2011 13:22:18

Re: Jurnal mikaelaflo
 
Citat:

Anterior postat de alinamar (Post 780476)
Mihaela :-t:-t Hai la dieta!!!
[*floare-tie*]

Buna, fetelor!
Am revenit!
Ma tot gandesc ce dieta sa mai incep acum....Alina, trec pe la tine sa vad ce mai tii tu. Vad ca stai bine cu kg....Acum actualizez si eu tiker-ul....stau bine, nu m-am ingrasat, chiar am mai slabit, dar putin. Asa se intampla daca nu tii sub control tot ce bagi in gura. Acum vreau sa termin ce am prin frigider, dupa cateva zile in care am mancat cam mult ca am avut „musafiri„ si studiez ce diete mai am la indemana sa ma apuc iarasi de treaba.
M-am hotarat sa ma inscriu la un master, deci o sa am activitati mai multe, nu sa stau toata ziua in casa, plus ca Otilia a inceput sa vrea tot mai mult sa mearga si deocamdata nu merge singura si vine si ma ia de mana sa o plimb :x. Acum am de invatat pana pe 19 cand am interviul de admitere. Mai e putin si face si fata 1 an. Nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul.....daca o sa merga pana la aniversare, o sa-i taiem si motul. Deci, party party....

Gabi, o sa pun si poze, pt tine. Daca vezi ca nu apar cu ele, sa-mi aduci aminte;). Trec si pe la tine.

Pupacesc

mikaelaflo 05 sep 2011 13:27:41

Re: Jurnal mikaelaflo
 
Si ultima mea isprava....ca mi-a zis sotul ca sunt cam nebuna :)), am mutat-o pe Otilia singura in camera ei de cateva zile si acum doarme singura;). Am si eu restul casei in ordine mai tot timpul....Iar ea se simte tare bine in camera ei, i-am pus un cd-player si ii pun cantecele pt copii si povesti sau radio si e tare cuminte, se joaca singurica acolo....:D

AnDrAdAxl 05 sep 2011 19:12:29

Re: Jurnal mikaelaflo
 
Citat:

Anterior postat de mikaelaflo (Post 780558)
Si ultima mea isprava....ca mi-a zis sotul ca sunt cam nebuna :)), am mutat-o pe Otilia singura in camera ei de cateva zile si acum doarme singura;). Am si eu restul casei in ordine mai tot timpul....Iar ea se simte tare bine in camera ei, i-am pus un cd-player si ii pun cantecele pt copii si povesti sau radio si e tare cuminte, se joaca singurica acolo....:D

Eu asa i-am facut de mica mica si acum nu am treaba cu ea.Rar mai gasesc jucarii in sufragerie si cand e vb de dormit ea stia ca are locul ei:D!Acuma in canapea doarme ca e fata mare:D!M-am scos!#:-s

Citat:

Anterior postat de mikaelaflo (Post 780554)
Buna, fetelor!
Am revenit!
Ma tot gandesc ce dieta sa mai incep acum....Alina, trec pe la tine sa vad ce mai tii tu. Vad ca stai bine cu kg....Acum actualizez si eu tiker-ul....stau bine, nu m-am ingrasat, chiar am mai slabit, dar putin. Asa se intampla daca nu tii sub control tot ce bagi in gura. Acum vreau sa termin ce am prin frigider, dupa cateva zile in care am mancat cam mult ca am avut „musafiri„ si studiez ce diete mai am la indemana sa ma apuc iarasi de treaba.
M-am hotarat sa ma inscriu la un master, deci o sa am activitati mai multe, nu sa stau toata ziua in casa, plus ca Otilia a inceput sa vrea tot mai mult sa mearga si deocamdata nu merge singura si vine si ma ia de mana sa o plimb :x. Acum am de invatat pana pe 19 cand am interviul de admitere. Mai e putin si face si fata 1 an. Nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul.....daca o sa merga pana la aniversare, o sa-i taiem si motul. Deci, party party....

Gabi, o sa pun si poze, pt tine. Daca vezi ca nu apar cu ele, sa-mi aduci aminte;). Trec si pe la tine.

Pupacesc

Bina ai revenit si bravo ca te-ai tinut cat de cat in frau cu mancatul si ca nu te-ai ingrasat:)!
Bafta multa la admitere si sa imi zici cand e ziua fetitei sa o urez cum trebuie;).
te pupic!

mikaelaflo 05 sep 2011 20:45:32

Re: Jurnal mikaelaflo
 
Bina ai revenit si bravo ca te-ai tinut cat de cat in frau cu mancatul si ca nu te-ai ingrasat:)!
Bafta multa la admitere si sa imi zici cand e ziua fetitei sa o urez cum trebuie;).
te pupic![/QUOTE]

Ne luam acum la intrecere si mai dam ceva jos....Pe 21 sept face 1 anisor. Oare Darius al Alinei pe cat o fi? Parca acum mai devreme...sapt asta...Alina...cand e?

AnDrAdAxl 05 sep 2011 22:28:01

Re: Jurnal mikaelaflo
 
Sper sa nu uit:D!Dar faci tu cumva sa imi aduci aminte da?;;)
Oricum,pt orice eventualitate:va doresc sa va fie sanatosi si norocosi minunatiile si sa va bucurati si voi pe langa ei:)!
Pupic si somnic usor!

alinamar 06 sep 2011 00:30:41

Re: Jurnal mikaelaflo
 
Citat:

Anterior postat de mikaelaflo (Post 780554)
Buna, fetelor!
Am revenit!
Ma tot gandesc ce dieta sa mai incep acum....Alina, trec pe la tine sa vad ce mai tii tu. Vad ca stai bine cu kg....Acum actualizez si eu tiker-ul....stau bine, nu m-am ingrasat, chiar am mai slabit, dar putin. Asa se intampla daca nu tii sub control tot ce bagi in gura. Acum vreau sa termin ce am prin frigider, dupa cateva zile in care am mancat cam mult ca am avut „musafiri„ si studiez ce diete mai am la indemana sa ma apuc iarasi de treaba.
M-am hotarat sa ma inscriu la un master, deci o sa am activitati mai multe, nu sa stau toata ziua in casa, plus ca Otilia a inceput sa vrea tot mai mult sa mearga si deocamdata nu merge singura si vine si ma ia de mana sa o plimb :x. Acum am de invatat pana pe 19 cand am interviul de admitere. Mai e putin si face si fata 1 an. Nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul.....daca o sa merga pana la aniversare, o sa-i taiem si motul. Deci, party party....

Gabi, o sa pun si poze, pt tine. Daca vezi ca nu apar cu ele, sa-mi aduci aminte;). Trec si pe la tine.

Pupacesc

Bine ai revenit Mihaela!
Te felicit din suflet pt inscrierea la master!! Bravo! Sunt sigura ca vei reusi la admitere! In ce domeniu e?
Te felicit si pt ca ai modificat tikerul in minus! Eu oscilez cu greutatea..intre 66.5-67.5 depinde ce mananc cu o zi inainte..cat de sarat mai bine spus...
Si Darius s-a mai linistit, e mai cumincior acum, doar ca ne confruntam cu maselutele si il dor gingiile tare...e marait seara si noaptea se trezeste plangand foarte des.
Va pupam dulce!

alinamar 06 sep 2011 00:34:06

Re: Jurnal mikaelaflo
 
Citat:

Anterior postat de mikaelaflo (Post 780558)
Si ultima mea isprava....ca mi-a zis sotul ca sunt cam nebuna :)), am mutat-o pe Otilia singura in camera ei de cateva zile si acum doarme singura;). Am si eu restul casei in ordine mai tot timpul....Iar ea se simte tare bine in camera ei, i-am pus un cd-player si ii pun cantecele pt copii si povesti sau radio si e tare cuminte, se joaca singurica acolo....:D

Super! Si eu ma gandeam sa-l mut singur in camera de-acum, dar il mai las putin pt ca se trezeste des noaptea si n-as vrea sa fac naveta intre dormitoare :)
Ce repede trece timpul! Avem copii mari!

mikaelaflo 07 sep 2011 19:42:34

Re: Jurnal mikaelaflo
 
Buna seara, fetelor!
Azi...alergatura multa, Bucuresti, inscriere lamaster, vizita la doctor....mi-am rezolvat toate treburile. Am mancat numai prostii, bineinteles...dar in cantitate mica. Sunt franta de oboseala, dar mai hotarata ca oricand sa ma reapuc de treaba....Multumesc, sefa, ca mi-ai dat un imbold....pupici

mikaelaflo 08 sep 2011 11:45:54

Re: Jurnal mikaelaflo
 
1 ataşament(e)
Tabelul cu masuratori actualizat. E bine totusi ca nu am mai dat jos la solduri si picioare, ca ramaneam in urma rau cu burta....

alinamar 21 sep 2011 10:30:12

Re: Jurnal mikaelaflo
 
Mihaela, sa-ti traiasca printesa! Sa creasca mare si frumoasa..ca mami :P Te pup si inca o data LA MULTI ANI!!!!:-*:-*>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:30:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO