forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mirella - un nou jurnal, un nou inceput (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mirella-nou-jurnal-nou-inceput-11377.html)

myr3lush 22 apr 2010 21:20:28

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
:d mesajul de mai sus este pt Sibel H :*

myr3lush 22 apr 2010 21:52:44

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Of ,e a nu stiu cata oara cand scriu mesajul asta si nu apare :-/
Deci...Andra ,felicitari pt cele 5 kg pierdute :* succes in continuare ;)
Cat despre "dieta" mea..pai,tin sa spun ca de sambata pana azi nu am gresit deloc,am mancat ce trebuie..nu ma credeam in stare :),la partea cu sportul nu ma prea descurc ,fac niste exercitii pt picioare,abdomen,solduri etc.,cam vreo 30 min.,seara ...si urc si cobor aprox 40 de scari de 10 ori..Dar de sambata mi-am propus sa merg si ,eventual,sa si alerg putin ...cam vreo 2 ,3 ore ,doar in weekend ;)
Nu stiu daca am slabit vreun pic,ma cantaresc sambata sa vad...

Eu la pranz mananc in fiecare zi la fel (piept de pui fript si salata de varza alba)...pt ca nu mai stiu ce altceva :D
Stiti voi ceva bun fara sare si grasimi ? :*

Abia astept sa am mai mult timp sa stau pe forum-ul asta ,e super b-)!

myr3lush 22 apr 2010 22:54:58

jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Deci...cu ce sa incep?...Mi-am facut acest jurnal pt ca vreau sa scriu in fiecare zi (aproape) ce am mancat,ce am facut...
Eu sunt in Spania de 2 ani,la iubitul meu cu care sunt de 4 ani jumate (12.08.10 facem 5 :x)...Suntem aici cu familia lui si muncim la ...cules de fructe(portocale,mandarine,caise,struguri,depinde de sezon).Nu e o munca foarte frumoasa,e plictisitoare si mie una mi se pare si obositoare :(..Dar asta e...De cand am venit aici am inceput sa ma ingras ,pana in prezent cand de la 48 de kg am ajuns la 58 :((.Nu mi-a venit sa cred cand m-am urcat pe cantar si am vazut 58 ...TOate hainele imi vin aiurea acum ,nu imi mai place nimic,d-aia nici nu imi mai cumpar pana nu slabesc ;)
Am celulita (aveam si inainte,dar putina ) si vergeturi(d-astea nu aveam),ce mai ,rau de tot...Si pentru ca m-am saturat sa mi se spuna intruna ca sunt grasa ...si m-am saturat sa ma uit la altele slabe si cu abdomen plat ...M-AM DECIS CA E TIMPUL SA IMI SCHIMB MODUL DE A MANCA :)
Am inceput sa tin dieta de sambata trecuta...
Si de atunci mananc in fiecare zi la fel .
Astazi mama-soacra a facut salata beouf_(nu stiu cat de bine am scris),e mancarea mea preferata...si simteam ca mor daca nu iau si eu macar un pic ...Dar m-am abtinut..si nu am murit ;).Nu mai zic ca face fel si fel de prajituri si miroase prin toata casa=((,dar nu am ce face,mi-am propus sa slabesc si asta am de gand sa fac!Vointa e cea mai importanta intr-o dieta ;)
am incercat sa imi calculez caloriile dar;nu inteleg prea bine care e treaba _nu stiu exact cate grame de capsuni;de exemplu;mananc sau mai stiu eu ce__si unele alimente pe care le mananc eu aici nu le gasesc in lista!

Astazi nu am fost la munca ;pentru ca a plouat ;si nu m_am simtit asa __slabita _dar cand mergem la munca mi se face foame rau si ma simt __aiurea;nu am chef de nimic (of;a naibi tastatura;nu stiu ce are ;nu mai merg semnele bine;d_aia scriu asa :"> )
Ma bucur ca am gasit acest forum;parca acum cand vad ca atatea fete se lupta cu kg in plus ;am si mai multa vointa! :) sper ca paste vreo cateva luni sa pun si eu niste poze cu mine slabutza ;)

a inceput un film horror :x
pe maine :* pa;pa!>:D<>:D<>:D<

andra_aly 22 apr 2010 23:17:37

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Bine am venit in jurnalul tau mirelus>:D< ca deja ne-am "cunoscut":)
tare bine ai facut ca ti-ai facut un jurnal, asa o sa avem unde sa te certam sau sa te felicitam:P
povestea ta se aseamana cu a mea. si eu m-am ingrasat cand am venit aici:( nu stiu de ce are efectul acesta strainatatea;)) ca doar ma agit, lucrez.. etc. deci ar trebui sa ma consum, nu sa ma ingras.
la mine a fot si de vina faptul ca m-am lasat de sport :x asa brusc.
si uite asa s-au adunat kg:( si greu am reusit sa imi dau seama ca in fiecare an sunt tot mai rotunda:D
am tot incercat dieta, dar nimic.. pana am dat de slabute:x ele mi-au fost colege de suferinta de atunci:D ai sa vezi ca datorita fetelor o sa reusesti. te asteptam in fiecare zi, sau de cate ori o sa poti cu raportul>:D<
mult succes

mvthebest 22 apr 2010 23:48:41

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Buna Mirelush>:D<>:D<>:D<
Bine ai venit printre noi. ;;) http://www.lovendal.net/wp52/wp-cont...dafir-rosu.jpg

ianna 23 apr 2010 07:49:23

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Mirelush sa mai intri in discutii si cu alte slabaute in jurnal ...sa ne incurajam una pe alta>:D<

Astept sa vad ce zice cantaru tau.

Iar pentru pranz... pestele nu-ti place?:D

myr3lush 23 apr 2010 17:50:24

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
nici eu nu imi dau seama care e treaba cu strainatatea asta ;))
...eu acum am venit de la munca #:-s
intru mai tarziu pe forum ;) :*

myr3lush 23 apr 2010 17:58:30

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 162012)
Buna Mirelush>:D<>:D<>:D<
Bine ai venit printre noi. ;;) http://www.lovendal.net/wp52/wp-cont...dafir-rosu.jpg


Multumesc >:D<
Felicitari pt kg pierdute ;)
Succes in continuare !
>:D<

myr3lush 23 apr 2010 18:02:03

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
O sa intru si eu pe la celelalte slabutze >:D<
Ai slabit 32 kg?:-o
Bravo tie !!!!
Pastele,imi plac dar sunt facute din faina,nu????:-*

lovemyself 23 apr 2010 18:30:06

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Bine ai venit in gasca noastra>:D<

Te felicit pt noua atitudine fata de tine si fata de ceilalti..faptul ca te-ai hotara sa schimbi ceva in dieta ta,sua mai bine sa iti schimbi complet modul de viata nu te face decat o invingatoare..restul sunt doar pasii de facut..poate sunt mai multi sau mai putini,dar impreuna ne vom ajuta si vom depasi orice impediment ce vrea sa ne puna piedica in a duce o viata asa cum meritam!

Asa ca iti doresc din suflet spor mare si nu lasa ca tinta ta sa se indeparteze..cu pasi mici dar siguri vei reusi,sunt absolut convinsa:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:13:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO