forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mirella - un nou jurnal, un nou inceput (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mirella-nou-jurnal-nou-inceput-11377.html)

myr3lush 23 apr 2010 18:46:32

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de lovemyself (Post 163020)
Bine ai venit in gasca noastra>:D<

Te felicit pt noua atitudine fata de tine si fata de ceilalti..faptul ca te-ai hotara sa schimbi ceva in dieta ta,sua mai bine sa iti schimbi complet modul de viata nu te face decat o invingatoare..restul sunt doar pasii de facut..poate sunt mai multi sau mai putini,dar impreuna ne vom ajuta si vom depasi orice impediment ce vrea sa ne puna piedica in a duce o viata asa cum meritam!

Asa ca iti doresc din suflet spor mare si nu lasa ca tinta ta sa se indeparteze..cu pasi mici dar siguri vei reusi,sunt absolut convinsa:)


[Multumesc pt cuvintele frumoase si pt incurajari :X>:D<,chiar am nevoie :-*]

lovemyself 23 apr 2010 19:07:04

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 163044)
[Multumesc pt cuvintele frumoase si pt incurajari :X>:D<,chiar am nevoie :-*]


Cu cea mai mare placere..aici suntem asa ca intr-o familie..bine putin cam numeroasa;))
Ideea e ca trebuie sa nu ne pierdem sprenata in noi..si tine minte ca totul tine numai de noi;)

justbelieve 23 apr 2010 19:15:24

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Bine ai venit!
Sa stii ca ai mare noroc ca te-ai inregistrat aici,unde poti primi toate sfaturile necesare care te-ar putea ajuta pentru a slabi.
Mult noroc si la cat mai multe kg pierdute>:D<

ianna 23 apr 2010 21:53:53

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 162989)
O sa intru si eu pe la celelalte slabutze >:D<
Ai slabit 32 kg?:-o
Bravo tie !!!!
Pastele,imi plac dar sunt facute din faina,nu????:-*


peste tu...peste ...ala care innoata in apa:)) nu pastele...ca alea sunt fainoase si ingrasa:))

da da peste 30 de kg ...mandria mea:D:D

myr3lush 23 apr 2010 22:29:02

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
A sasea zi de regim...e bine pana acum ;;)
Astept ziua de maine sa ma cantaresc sa vad ,am slabit sau...nu?:-s
Eu nu ma vad mai slaba,decat un pic la burta,e mai mica un pic,normal daca nu mai mananc atat de mult ...
Astazi am mancat la fel ca in toate zilele...:)
Aseara nu am mai facut exercitii si nici asta-seara x-(,nu e bine asa...
Am cautat mai devreme niste retete pe aici si am gasit unele care chiar mi-au placut (supa de rosii,salalta de legume coapte cu ton,chiftele de dovlecei la cuptor) ;;)...yamii...deja mi s-a facut foame ...asa mi se intampla in fiecare seara,stau numai cu gandul la a doua zi ,cand voi putea sa mananc...adica mi-e foame rau!
...Am citit undeva ca masajul e important cand ti un regim ,asa ca il pun pe iubitul meu sa imi faca masaj in fiecare seara pe tot corpul (cu Body Milk Nutritivo de la Nivea)....daaaar,pt ca nu am facut exercitii aseara ,nici masaj nu am mai facut ...promit ca nu se mai intampla ;;)
Trebuie sa imi cumpar si ceva creme anticelulitice,alge ...vad eu,ma documentez :)
Cam atat pe ziua de azi :)
!!!MI-E FOAME!!!

lovemyself 23 apr 2010 22:36:09

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 163330)

Cam atat pe ziua de azi :)
!!!MI-E FOAME!!!


Incearca sa bei un ceai caldut,te linisteste..sau chiar o cana de lapte..si mai bun ca iti provoaca un somnic:)

Nb:*

myr3lush 23 apr 2010 22:53:01

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Ms de sfat >:D<
Asa o sa fac :)
:-*

myr3lush 23 apr 2010 23:54:12

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 163269)
peste tu...peste ...ala care innoata in apa:)) nu pastele...ca alea sunt fainoase si ingrasa:))

da da peste 30 de kg ...mandria mea:D:D



:)), acum am vazut ca scrie "peste"....imi place si pestele,nu foarte mult ,dar e bun intr-o dieta :)
Am cautat pe aici retete d-astea cu putine calorii si am gasit una "salata de legume coapte cu ton",o incerc maine :)
>:D<>:D<>:D<

myr3lush 24 apr 2010 23:18:18

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Buuuun,s-a facut o saptamana de cand tin regim;;)
Astazi nici nu m-am trezit bine (la 11 si ceva) si m-am pus pe cantar sa vad,am slabit...sau nu?Mi-a aratat 56.5:x !!!
Intr-o saptamana am slabit un kg jumatate....
Deci se poate! :D
Sa incep cu ce am mancat:
la micul dejun :cereale(360 calorii) cu lapte (33 cal.)
la pranz mi-am facut salata de legume coapte cu ton (reteta luata de aici,de pe forum ;) ),nu am pus sare .
la cina am mancat un iaurt degresat,normal...si cateva boabe de struguri :)
intre mese am mancat mere!
si cam atat cu mancarea :)
Am baut 2 litri si ceva de apa(am sticla mea de apa pe care am grija sa o beau pana ma culc) si am facut si sport :timp de 15 minute(eu am vrut 30,dar nu mai putem) am urcat si coborat scari :D si dupa o mica pauza m-am apucat de abdomene si alte exercitii pt corp :) Si masaj am facut :D
Am zis eu ca ma duc sa alerg azi ...dar nu m-am tinut de cuvant :">
In schimb ,am fost la plaja :X:X:X
Ziua de azi a fost ok ;;)

lovemyself 25 apr 2010 08:46:52

re: Jurnalul meu [MYRELUSH] :)
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 164266)
Buuuun,s-a facut o saptamana de cand tin regim;;)
Astazi nici nu m-am trezit bine (la 11 si ceva) si m-am pus pe cantar sa vad,am slabit...sau nu?Mi-a aratat 56.5:x !!!
Intr-o saptamana am slabit un kg jumatate....
Deci se poate! :D
Sa incep cu ce am mancat:
la micul dejun :cereale(360 calorii) cu lapte (33 cal.)
la pranz mi-am facut salata de legume coapte cu ton (reteta luata de aici,de pe forum ;) ),nu am pus sare .
la cina am mancat un iaurt degresat,normal...si cateva boabe de struguri :)
intre mese am mancat mere!
si cam atat cu mancarea :)
Am baut 2 litri si ceva de apa(am sticla mea de apa pe care am grija sa o beau pana ma culc) si am facut si sport :timp de 15 minute(eu am vrut 30,dar nu mai putem) am urcat si coborat scari :D si dupa o mica pauza m-am apucat de abdomene si alte exercitii pt corp :) Si masaj am facut :D
Am zis eu ca ma duc sa alerg azi ...dar nu m-am tinut de cuvant :">
In schimb ,am fost la plaja :X:X:X
Ziua de azi a fost ok ;;)


<:-PBravoo!
Bineinteles ca se poate..mai ales daca depinde doar de tine:)
Tine-o tot asa;)
Duminica frumoasa:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:53:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO