forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal mona...cum sa slabesti 30 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mona-cum-slabesti-30-kg-9431.html)

Slabuta 04 mai 2010 14:09:28

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Citat:

Anterior postat de monamaria (Post 174686)
:xbuna fetelor....n-am rezistat pina duminica si m-am urcat pe cintar:D...91.8 kg...de la 92.2 kg duminica...pai daca merg cu 400 grame la 2 zile....:))...stiu ca nu e relevant...dar lasati-ma sa ma bucur....si vreau sa va mai spun ca aseara am fost la un gratar...duminica era prea aglomerat si luni nu era nimeni...asa ca fetele au putut sa alerge in voie fara sa fiu nevoita sa stau numai cu gura pe ele....si m-am abtinut...doar am gustat o gurita mica de cirnat la gratar...si un covrigel...dar fiindca ieri nu am mincat mai nimik...si am facut si miscare nu cred ca are prea mare importanta.......vreau sa va intreb ceva...am gasit un ceai la sticla care are doar 1 kcal la 100 ml...deci la o sticala 1,5 l ies 150 kcal...oare are ceva daca mai beau asa ceva?.....detest apa....:-*:-*:-*:x...va pup si va doresc o zi buna

p.s....azi incep si exercitiile alea usoare sa vad daca ma descurc(cu tensiunea adik)

Buna Mona :)

Ba e relevant, fiecare suta de grame in minus este un pas inainte spre greutatea dorita :)

Chiar daca la inceput este mai mult apa eliminata, dar nu conteaza, important este ca se misca lucrurile :)

Ce ceai este? Daca are indulcitori gen aspartam, ciclamat, etc nu este bine.

Iti poti face si tu ceai cu fructoza sau miere, il pui in frigider la racit si este super bun. :)

ramomic 05 mai 2010 00:22:24

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Felicitari Mona ... orice minus la cantar e bine-venit si te ajuta sa mergi mai departe ;). Tine-o tot asa ;).
De ceaiul acela nu stiu ce sa zic :-/. Eu nu l-as bea sincer, dar adevarul e ca mie nu imi place nici un fel de ceai dulce. Il beau indulcit si cu lamaie doar atunci cand mananc si paine unsa alaturi. Nici eu nu prea beam inainte apa, dar acum depasesc 2 l pe zi :). Am mereu la indemana 2 pahare de 330 ml pline + o sticla de 500 ml cand ies la plimbare. Nici nu-mi dau seama cand beau atata apa ;).
De ce nu afisezi aici ce mananci?

shahla 05 mai 2010 09:00:48

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Felicitari si la mai multe in minus ! Conteaza , ce n-as da si eu sa vad asta in fiecare saptamana ! >:D< Da-i inainte !

monamaria 05 mai 2010 13:18:07

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Citat:

Anterior postat de ramomic (Post 175796)
Felicitari Mona ... orice minus la cantar e bine-venit si te ajuta sa mergi mai departe ;). Tine-o tot asa ;).
De ceaiul acela nu stiu ce sa zic :-/. Eu nu l-as bea sincer, dar adevarul e ca mie nu imi place nici un fel de ceai dulce. Il beau indulcit si cu lamaie doar atunci cand mananc si paine unsa alaturi. Nici eu nu prea beam inainte apa, dar acum depasesc 2 l pe zi :). Am mereu la indemana 2 pahare de 330 ml pline + o sticla de 500 ml cand ies la plimbare. Nici nu-mi dau seama cand beau atata apa ;).
De ce nu afisezi aici ce mananci?

buna....pai mi-am facut meniuri zilnice dar nu stiu sa le afisez aici..ieri dim am mincat 2 oua fierte si ridichi(am citit ca au calorii negative)...la prinz 100 g piept de pui gratar si 100 g branza vaca 0,2% grasime +ridichi...si aseara pe la 18 am mincat niste covrigei sarati(nu am putut minca altceva ca nu eram acasa)...in principiu cam asta maninc zilnic:piept de pui(gratar sau afumat),branza dietetica,lapte 250 ml la zi,oua fierte....si am bagat ridichile si ceapa verde...in citeva zile am mincat si macrou la gratar....pup si o zi buna

Slabuta 05 mai 2010 13:20:56

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Citat:

Anterior postat de monamaria (Post 176334)
buna....pai mi-am facut meniuri zilnice dar nu stiu sa le afisez aici..ieri dim am mincat 2 oua fierte si ridichi(am citit ca au calorii negative)...la prinz 100 g piept de pui gratar si 100 g branza vaca 0,2% grasime +ridichi...si aseara pe la 18 am mincat niste covrigei sarati(nu am putut minca altceva ca nu eram acasa)...in principiu cam asta maninc zilnic:piept de pui(gratar sau afumat),branza dietetica,lapte 250 ml la zi,oua fierte....si am bagat ridichile si ceapa verde...in citeva zile am mincat si macrou la gratar....pup si o zi buna

Daca ti le-ai salvat in calculatorul nutritional, te duci la calendar, si faci clic pe ziua care te intereseaza, va aparea mai jos meniul si sub el un format de a face copy/paste aici, in jurnal :)

monamaria 05 mai 2010 13:21:58

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Citat:

Anterior postat de shahla (Post 175952)
Felicitari si la mai multe in minus ! Conteaza , ce n-as da si eu sa vad asta in fiecare saptamana ! >:D< Da-i inainte !

salut....sper ca conteaza....azi iar am mincat covrigei...nu multi...vreo 60 de g...dar dim nu am avut timp de mic dejun si apoi am fost la un proces....fratele meu a cerut sa-i fie incredintat copilul si de la stress si emotii mi s-a facut f rau....a trebuit sa maninc ceva...dar tinind cont ca nu mai maninc decit un ou si ceva brinza pina miine...sper sa nu se vada...o zi buna

monamaria 05 mai 2010 13:22:37

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 176337)


Daca ti le-ai salvat in calculatorul nutritional, te duci la calendar, si faci clic pe ziua care te intereseaza, va aparea mai jos meniul si sub el un format de a face copy/paste aici, in jurnal :)

mersi mult

monamaria 06 mai 2010 06:47:35

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
:-*buna dimineata tuturor....91 kg....si sper sa scad in continuare....am inteles ca e apa cea care se pierde...dar sincer nu ma intereseaza prea mult:D...importand e ca acul sa arate cit mai putin....continui sa tin aceeasi dieta....dar vreau sa spun ca incepe sa nu-mi mai fie foame...adica maninc doar pt ca trebuie...nu musai pt ca imi e foame....ieri ma chinuiam la cina sa termin 100 g de piept la gratar....va pup si va doresc o zi buna:x:-*:-*


p.s....deci a avut dreptate cine a spus ca nu exista nu pot....ci doar nu vreau....nu stiu cit ma mai tine dar sper ca va fi cit mai mult

didienutza 06 mai 2010 07:10:38

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Bine te-am gasit! Spor la pierderea kilogramelor! Vezi cum faci sa elimini covrigeii, iar rezultatele nu vor intarzia sa apara. Si in nici un caz sub 1000 de calorii! Te pup!

monamaria 06 mai 2010 07:59:52

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Citat:

Anterior postat de didienutza (Post 177066)
Bine te-am gasit! Spor la pierderea kilogramelor! Vezi cum faci sa elimini covrigeii, iar rezultatele nu vor intarzia sa apara. Si in nici un caz sub 1000 de calorii! Te pup!

buna...covrigeii au fost un caz de forta majora....nu aveam ce sa maninc...era aproape 12 si mi s-a facut rau....mai ales ca statusem in picioare vreo 3 ore....in general nu am coborit sub 900 de calorii....dar acum inap[oi la proteinele mele....o zi buna


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:03:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO