forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal mona...cum sa slabesti 30 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mona-cum-slabesti-30-kg-9431.html)

shahla 30 apr 2010 17:33:31

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Pai eu am inceput sa calculez ce si cat mananc din 12-15 Ianuarie 2010 . Poti sa vezi in meniurile salvate cu aproximatie .
Dar dupa parerea mea de la inceputul lunii Februarie , deci 3 luni . Dupa cum vei vedea nu m-am omorat cu dieta .
De acum incepe adevarata munca . Pana acum mi-am obisnuit stomacul cu mai putina mancare si cu 2,5l apa pe zi . Ce nu reusesc sa controlez e infulecatul . Eu nu gust ceva . Daca ii dau de gust infulec . O avea vreun nume treaba asta , nu stiu !? Ca nu cred ca e bulimie , parca asta era cu infulecat + dat la boboci , nu ?

Cred ca e o chestiune de vointa pana la urma !

Te pup si un week-end super fain iti urez !

monamaria 01 mai 2010 07:19:10

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Citat:

Anterior postat de shahla (Post 171581)
Pai eu am inceput sa calculez ce si cat mananc din 12-15 Ianuarie 2010 . Poti sa vezi in meniurile salvate cu aproximatie .
Dar dupa parerea mea de la inceputul lunii Februarie , deci 3 luni . Dupa cum vei vedea nu m-am omorat cu dieta .
De acum incepe adevarata munca . Pana acum mi-am obisnuit stomacul cu mai putina mancare si cu 2,5l apa pe zi . Ce nu reusesc sa controlez e infulecatul . Eu nu gust ceva . Daca ii dau de gust infulec . O avea vreun nume treaba asta , nu stiu !? Ca nu cred ca e bulimie , parca asta era cu infulecat + dat la boboci , nu ?

Cred ca e o chestiune de vointa pana la urma !

Te pup si un week-end super fain iti urez !

neata....asa mi-au spus si mie la endocrine ...ca am bulimie...exact asa faceam si eu...infulecam....anorexia e aia in care dai la rate,sau cel putin asa stiu eu....de obiceiul asta de a infuleca nu am scapat ...inca...sotul meu mi-a luat cadou de ziua mea cartea Mihaelei Bilic TRAIESC,DECI MA ABTIN...ea e nutritionistul care a ajutat vedetele sa slabeasca(teo)...acolo face referire la infulecat...ea sustine ca trebuie sa stam la masa min 15 minute...fara a face altceva(tv,pc,etc)...eu nu pot....:).....acolo merge pe o alimentatie sanatoasa...si pe o trecere treptata la dieta...cam asa cum ai facut tu....eu am vrut ceva mai rapid...de asta am optat pt un regim mai drastic....iar in ceea ce priveste apa eu nu pot sa beau atit....iar ea spune ca apa nu ajuta prea mult....eu sper ca tiroida sa nu-mi afecteze regimul....dupa perioada asta...daca nu reusesc sa dau jos,trec la o dieta hipocalorica de max 800 de calorii....ar trebui sa cauti cartea...da multe sfaturi bune...si ai si exemple faine de meniuri ....te pup si week-end super fain

monamaria 01 mai 2010 21:08:57

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
azi e simbata...nu stiu ce am avut...toata ziua mi-a fost pofta de dulce:((...si am luat 2 guri de prajitura...una o data si una o data...la diferenta de citeva ore....si am mincat si ridichi,desi nu aveam voie legume....dar parca mi-e foame in continu...sper ca noaptea e un sfetnic bun si pina miine revin la sentimente mai bune....voi nu patiti asa?....pacat ca nu am avut cintar sa vad daca sapt asta am dat ceva jos....poate daca vedeam ceva real nu ma mai gindeam numai la mincare...a fost un cosmar....va urez noapte buna....:x

ianna 01 mai 2010 21:14:30

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Citat:

Anterior postat de monamaria (Post 172445)
azi e simbata...nu stiu ce am avut...toata ziua mi-a fost pofta de dulce:((...si am luat 2 guri de prajitura...una o data si una o data...la diferenta de citeva ore....si am mincat si ridichi,desi nu aveam voie legume....dar parca mi-e foame in continu...sper ca noaptea e un sfetnic bun si pina miine revin la sentimente mai bune....voi nu patiti asa?....pacat ca nu am avut cintar sa vad daca sapt asta am dat ceva jos....poate daca vedeam ceva real nu ma mai gindeam numai la mincare...a fost un cosmar....va urez noapte buna....:x


asta e problema la dietele stricte:-s te obsedeaza ideea ca esti la dieta. Ca ai mancat 2 lingurite de prajitura nu e nici o problema, ca doar nu ai mancat un tort si nici papi zilnic;) Scapari avem si e normal! nu-i capat de drum:)Ideea e sa nu faci din asta un obicei;)

Te mai astept cu vesti

LicuriciColorat 01 mai 2010 22:09:50

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Citat:

Anterior postat de monamaria (Post 172445)
azi e simbata...nu stiu ce am avut...toata ziua mi-a fost pofta de dulce:((...si am luat 2 guri de prajitura...una o data si una o data...la diferenta de citeva ore....si am mincat si ridichi,desi nu aveam voie legume....dar parca mi-e foame in continu...sper ca noaptea e un sfetnic bun si pina miine revin la sentimente mai bune....voi nu patiti asa?....pacat ca nu am avut cintar sa vad daca sapt asta am dat ceva jos....poate daca vedeam ceva real nu ma mai gindeam numai la mincare...a fost un cosmar....va urez noapte buna....:x


Ehh nu,am patit asta de muuulte ori:)),si azi am calcat stramb dar asta e,de maine gata,nu ma stresez ca is la dieta si vai n-am voie aia n-am voie aia,gust dulce(incerc nu foarte des,nu ca mi-ar iesi:)),cam intind coarda,da pe parcurs o sa imi revin),eu una incerc sa fac sport mai mult daca de exp am mancat o mana de pufuleti;;)

monamaria 02 mai 2010 08:11:22

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 172488)
Ehh nu,am patit asta de muuulte ori:)),si azi am calcat stramb dar asta e,de maine gata,nu ma stresez ca is la dieta si vai n-am voie aia n-am voie aia,gust dulce(incerc nu foarte des,nu ca mi-ar iesi:)),cam intind coarda,da pe parcurs o sa imi revin),eu una incerc sa fac sport mai mult daca de exp am mancat o mana de pufuleti;;)

buna licurici...daca as avea si eu 60 de kg nu mi-ar pasa asa mult ....dar slabitul asta a inceput sa ma obsedeze...nu cred ca e bine...azi m-am trezit mai bine...sotul meu s-a dus sa imi cumpere cintar...deci vine momentul adevarului....practic eu nu stiu exact cite kg aveam sapt trecuta inainte sa incep dieta....ma cintarisem pe mai multe cintare si toate mi-au dat rezultate diferite:D(89,92,94)....asa ca de miine am sa am un reper....pupici si bafta la slabit

monamaria 02 mai 2010 10:43:04

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
salut fetelor.....am cantar:D....deci greutatea mea de azi...duminica...este de 92.2 kg...inseamna ca de acum nu mai am ce motiv sa invoc....urmatoarea cantarire este duminica viitoare....pina atunci mai maninc o sapt numai proteine si doar ridichi si varza la legume pt ca stiu ca au calorii negative....va pup:x...si ne auzim duminica viitoare cu multeeeeeeeee kg in minus

LicuriciColorat 02 mai 2010 10:49:38

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Citat:

Anterior postat de monamaria (Post 172670)
salut fetelor.....am cantar:D....deci greutatea mea de azi...duminica...este de 92.2 kg...inseamna ca de acum nu mai am ce motiv sa invoc....urmatoarea cantarire este duminica viitoare....pina atunci mai maninc o sapt numai proteine si doar ridichi si varza la legume pt ca stiu ca au calorii negative....va pup:x...si ne auzim duminica viitoare cu multeeeeeeeee kg in minus


hehe,ma bucur ca ai doar 92 si nu mai mult,atunci multa bafta cu regimul,sa treci pe la noi si sa ne povestesti cum merge,si la cat mai multe kg date jos>:D<

Miruna 02 mai 2010 13:22:13

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 172675)
hehe,ma bucur ca ai doar 92 si nu mai mult,atunci multa bafta cu regimul,sa treci pe la noi si sa ne povestesti cum merge,si la cat mai multe kg date jos>:D<

ma alatur si eu cu galeria...............la cat mai multe kg minus......... ;;)[*90*][*65*][*87*][*103*][*103*][*super*]

ianna 02 mai 2010 13:25:26

Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria
 
Citat:

Anterior postat de monamaria (Post 172670)
salut fetelor.....am cantar:D....deci greutatea mea de azi...duminica...este de 92.2 kg...inseamna ca de acum nu mai am ce motiv sa invoc....urmatoarea cantarire este duminica viitoare....pina atunci mai maninc o sapt numai proteine si doar ridichi si varza la legume pt ca stiu ca au calorii negative....va pup:x...si ne auzim duminica viitoare cu multeeeeeeeee kg in minus



felicitari[*1*]si nu te lasa de dieta ! esti pe drumul cel bun;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:03:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO