forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mutulica-cristina-viitoare-slabuta-10236.html)

anca12 09 aug 2012 17:08:31

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1109853)
Nu mai vreau sa ma gindesc la el...crede ma e bine mersi si nu trece prin nici o perioada grea...ii este tot una...si am impresia ca abea asteapta sa ne despartim...pe zi ce trece am impresia ca asa si va fi mai devreme sau mai tirziu...
Pentru ce sa-mi dea o lectie ca nu inteleg? Pentru ca am fost sincera cu el...pentru ceea ce nu a facut el niciodata pentru mine sau relatia noastra, pentru ca asteapta ca eu sa rezolv totul mereu...pentru ce.....m-am plictisit si saturat de viata asta....alaturi de el...nustiu cita putere o sa mai am sa merg asa mai departe...

buna!
am mai citit si eu in jurnalul din ceea ce traiesti tu si ceea ce te macina zi de zi!
nu stiu cat vei mai suporta!
in primul rand, nu cred ca trebuia sa ii spui sotului ca tu simti ceva pentru un alt barbat
l-ai ranit foarte mult in orgoliul lui masculin, stiind ca sotia lui se gandeste la alt barbat nu cred ca i-a cazut bine deloc
nu vreau sa dau pronosticuri, dar cred ca totul se va termina intre tine si sotul tau, iar dupa aceea, iti vei regasi fericirea
nu poti trai mult in aceasta nesiguranta si nefericire continua!

mutulica 09 aug 2012 17:17:48

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de anca12 (Post 1110144)
buna!
am mai citit si eu in jurnalul din ceea ce traiesti tu si ceea ce te macina zi de zi!
nu stiu cat vei mai suporta!
in primul rand, nu cred ca trebuia sa ii spui sotului ca tu simti ceva pentru un alt barbat
l-ai ranit foarte mult in orgoliul lui masculin, stiind ca sotia lui se gandeste la alt barbat nu cred ca i-a cazut bine deloc
nu vreau sa dau pronosticuri, dar cred ca totul se va termina intre tine si sotul tau, iar dupa aceea, iti vei regasi fericirea
nu poti trai mult in aceasta nesiguranta si nefericire continua!

Buna Anca>:D<
stiu ca nu trebuia sa-i spun, dar atunci eram in asa stare incit nu mai puteam...si fara sa vreau i-am spus...am crezut ca asta o sa rezolve ceva, o sa schimbe ceva...dar nu a fost asa...Si acuma imi reproseaza ca ma gindesc la acel barbat...si de aia nimic nu mai merge intre noi...poate este si un pic de adevar aici...Doar ca nu prea facem nici unul si nici altul ceva ca sa mearga, asteptam....dar ce asteptam nu stim nici unul....
Sincer nustiu cum o sa se sfirseasca totul..dar vad ca si eu si el ne gindim din ce in ce mai des ca solutia ar fi sa ne departim, macar pentru un timp...E foarte greu cind nustiu ce o sa fie, ce ma asteapta mai departe...o asteptare care nustiu cum o sa se sfirseasca....
Eu vreau sa cred si sper ca totul o sa fie bine..si o sa ne gasim si eu si el linistea de care avem atitea nevoie...

anca12 09 aug 2012 17:22:37

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1110148)
Buna Anca>:D<
stiu ca nu trebuia sa-i spun, dar atunci eram in asa stare incit nu mai puteam...si fara sa vreau i-am spus...am crezut ca asta o sa rezolve ceva, o sa schimbe ceva...dar nu a fost asa...Si acuma imi reproseaza ca ma gindesc la acel barbat...si de aia nimic nu mai merge intre noi...poate este si un pic de adevar aici...Doar ca nu prea facem nici unul si nici altul ceva ca sa mearga, asteptam....dar ce asteptam nu stim nici unul....
Sincer nustiu cum o sa se sfirseasca totul..dar vad ca si eu si el ne gindim din ce in ce mai des ca solutia ar fi sa ne departim, macar pentru un timp...E foarte greu cind nustiu ce o sa fie, ce ma asteapta mai departe...o asteptare care nustiu cum o sa se sfirseasca....
Eu vreau sa cred si sper ca totul o sa fie bine..si o sa ne gasim si eu si el linistea de care avem atitea nevoie...

stiti ce faceti voi acum?
va chinuiti, nu unul pe altul, ci fiecare se chinuie in sufletul lui, el pe el insusi
este la noi un proverb "bolaa lunga, moarte sigura"
D-zeu sa va lumineze mintile la amandoi si sa luati decizia cea mai buna !

mutulica 09 aug 2012 17:29:20

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de anca12 (Post 1110151)
stiti ce faceti voi acum?
va chinuiti, nu unul pe altul, ci fiecare se chinuie in sufletul lui, el pe el insusi
este la noi un proverb "bolaa lunga, moarte sigura"
D-zeu sa va lumineze mintile la amandoi si sa luati decizia cea mai buna !

asta e ca stim...nu de putine ori am zis-o si eu si el...doar ca el mai pretinde uneori ca mai tine la mine....mai speram si noi la o minune care sa schimbe tot...sa fie asa cum a fost...ma tot intreb unde a disparut iubirea...si de ce a fost asa sa fie...totul era frumos si simplu de ce a trebui sa se complice lucrurile...atitea intrebari....
multumesc din suflet>:D<>:D<>:D<

nikole89 09 aug 2012 19:59:30

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1110154)
asta e ca stim...nu de putine ori am zis-o si eu si el...doar ca el mai pretinde uneori ca mai tine la mine....mai speram si noi la o minune care sa schimbe tot...sa fie asa cum a fost...ma tot intreb unde a disparut iubirea...si de ce a fost asa sa fie...totul era frumos si simplu de ce a trebui sa se complice lucrurile...atitea intrebari....
multumesc din suflet>:D<>:D<>:D<

scumpo eu sunt bine ea mai cauta motive incerc sa o tolerez! azi imi zicea. vai de mine fac infarct! iar eu mam gandit asa bine ar fi daca ai face!:)):)):))am ajuns sa nu ma mai recunosc#:-sazi am stat peste program la munca mam simtit bine folositoare si dorita!:xe minunat! sper sa cunosti si tu sentimentul asta cat mai curand:-*altceva ce mai faci? esti fata cuminte si papi bine daaa? te tii de tratament?>:D<

mutulica 10 aug 2012 06:24:01

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de nikole89 (Post 1110215)
scumpo eu sunt bine ea mai cauta motive incerc sa o tolerez! azi imi zicea. vai de mine fac infarct! iar eu mam gandit asa bine ar fi daca ai face!:)):)):))am ajuns sa nu ma mai recunosc#:-sazi am stat peste program la munca mam simtit bine folositoare si dorita!:xe minunat! sper sa cunosti si tu sentimentul asta cat mai curand:-*altceva ce mai faci? esti fata cuminte si papi bine daaa? te tii de tratament?>:D<

ma bucur ca esti ma bine, n-o mai lua si tu in seama si poate o sa se plictiseasca sa te chinuie...baba nebuna...
sper si eu degraba sa merg la servici...astept cu nerabdare sa ma simt si eu importanta:)
pai altceva...azi fac curatenie prin casa si cred ca merg sau mai iau ceva de papa...daaa...urmez tratamentul, fata vad ca imi trece...si de mincat maninc ce am voie dar maninc destul de mult ca altfel mi-e rau de la medicamente...sper sa nu ma ingras:(...

mutulica 10 aug 2012 06:26:12

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Buna dimineata la toata lumea...[*ceai*][*ceai*][*ceai*]
o zi minunata...la noi e ploioasa...asa de bineee....s-a racorit si ploua asa frumos...ador asa timp:x:x:x

azra 10 aug 2012 07:06:10

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1110313)
Buna dimineata la toata lumea...[*ceai*][*ceai*][*ceai*]
o zi minunata...la noi e ploioasa...asa de bineee....s-a racorit si ploua asa frumos...ador asa timp:x:x:x

buna dimineata
ce frumos.....ploaie,racoare...la noi si azi iese soarele..poate ,poate mai tarziu o ploicica:)):))
vin si eu cu cafeluta si iti urez o si minunata si spor la treburi

azra 10 aug 2012 07:07:26

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
vad ca a uitat cafeaua sa apara:)):))

GCM 10 aug 2012 07:14:13

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
http://4.bp.blogspot.com/-p_3jH5UIHK...utterstock.jpg



O zi frumoasa scumpelor!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:23:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO