forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mutulica-cristina-viitoare-slabuta-10236.html)

mutulica 04 oct 2012 08:28:23

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1144905)
Neata fetitele..Cristina ma bucur nespus pentru tine....te invidiez..dar pozitiv..:)):)):))...ma bucur ca esti bine....mai dar te inoiesti tu ...bravo....o zi minunata sa ai...:D

Neata Marinuta>:D<>:D<
daca pozitiv iti dau voie:)):)):))...altfel nu:P
sa-ti zic de ce ma inoiesc, eu pina acuma purtam stilul sport si casual, acuma cu actualul meu loc de munca trebuie si sa ma imbrac ca atare....mai elegant...si imi cumpar cite ceva ca sa am cu ce ma imbraca...
o zi minunata si tie draga mea:-*

marinuta 04 oct 2012 08:41:56

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
da la scoala trebuie sa arati bine imbracata ca elevii intre ei vorbesc uita ma cum se imbraca profa asta sau ailalata..:)):)):))...ma bucur ca esti bine...cu slabitul cum merge treaba?;;)

mutulica 04 oct 2012 08:45:54

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1144941)
da la scoala trebuie sa arati bine imbracata ca elevii intre ei vorbesc uita ma cum se imbraca profa asta sau ailalata..:)):)):))...ma bucur ca esti bine...cu slabitul cum merge treaba?;;)

care slabit:-":-":-"...nu prea am timp sa ma gindesc la slabit...cind sint la servici maninc destul de putin ca nu am timp, da vin acasa si maninc mincarea cu paine...ehhhhh...
iar azi maine vin rusii si ma simt umflata ca o balena uriasa:)):)):))

rommyna 04 oct 2012 08:46:58

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1144899)
Ma inteleg bine cu sotul, ma suna destul de des, el e destul de nelinistit, se teme sa nu-l uit, sau sa nu fac vreo timpenie, nu mi-o spune direct dar imi dau seama cum vorbeste cu mine daca eu sint ocupata si nu il sun sau nu ii scriu timp de citeva zile.

Pai ii este frica datorita experientelor anterioare. Pe de-o parte este de inteles. Mai ales ca el nu a mers acolo doar pentru el, este la munca pentru voi, asta trebuie sa ti minte.
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1144899)
Dor...nu stiu...as zice ca mi-e dor, dar nu stiu de el sau pur si simplu sa am pe cineva linga mine, e destul de greu singura, nici nu am cu cine vorbi, cui sa ma jalui, cine sa ma sustina, ajute, alinte etc...
Mai rau e ca el nu prea are cind sa-mi duca dorul ca munceste foarte mult...nu stiu Romina ce va fi cind o sa se intoarca, doar ca eu deja vreau sa fie bine, vreau o familie linistita si fericita...sper ca va fi posibil...m-am saturat de griji, nevoi si peripetii...imi ajunge.

Acum, ca esti singura, ar trebui sa acorzi cateva momente de reflectat la ceea ce simti si la ceea ce vrei. Ai avea un pic de timp sa te gandesti, nu mai exista nicio presiune. Si, poate, vei lua o decizie pentru viitorul tau.La un moment dat va trebui sa-ti clarifici ce vrei. Vrei o viata linistita si o familie linistita, copii-asa la modul general sau iti poti imagina toate acestea alaturi de el?
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1144899)
. A zis ca munceste sa stringa bani pentru noi dar o sa-si incarce mai des telefonul si o sa ma suna sa vorbim mai des si ori de cite ori am nevoie sa vorbesc cu el ca am si eu momente cind mi se pare ca nu mai rezist singura, bine ca trec repede momentele acestea.

Din cate povestesti tu, sotul tau pare omul care isi asuma responsabilitatea unei familii si isi face datoria. Cred ca te iubeste foarte, foarte mult. Cel putin asa pare. Cateodata trebuie sa ne dam seama ce noroc avem sa fie langa noi un om cu simtul datoriei si care ne poarta de grija, cel care isi doreste "sa ne fie bine".

Te imbratisez calduros!>:D<>:D<>:D< Sper ca nu ti-am dat sfaturi mai mult decat este cazul :D:D:D Deciziile si viata iti apartin. eu mi-am dat cu parerea :)

mutulica 04 oct 2012 08:56:40

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Pai ii este frica datorita experientelor anterioare. Pe de-o parte este de inteles. Mai ales ca el nu a mers acolo doar pentru el, este la munca pentru voi, asta trebuie sa ti minte.

da, si il inteleg si eu....dar nici nu am de gind sa fac ceva gresit...e acolo pentru noi si asta ma face mult mai responsabila...

Acum, ca esti singura, ar trebui sa acorzi cateva momente de reflectat la ceea ce simti si la ceea ce vrei. Ai avea un pic de timp sa te gandesti, nu mai exista nicio presiune. Si, poate, vei lua o decizie pentru viitorul tau.La un moment dat va trebui sa-ti clarifici ce vrei. Vrei o viata linistita si o familie linistita, copii-asa la modul general sau iti poti imagina toate acestea alaturi de el?

ma gindesc din ce in ce mai des ca doar el e omul linga care o sa fiu toata viata, ca altfel nici nu poate fi...dar am si momente in care nu stiu ce vreau, dar sint din ce in ce mai rare...apoi mai este o chestie, mi-e frica de sesiunea din decembrie, in care o sa vad pe cineva, mi-e frica de aceasta intilnire....dar nici nu vreau sa ma gindesc la asta.

Din cate povestesti tu, sotul tau pare omul care isi asuma responsabilitatea unei familii si isi face datoria. Cred ca te iubeste foarte, foarte mult. Cel putin asa pare. Cateodata trebuie sa ne dam seama ce noroc avem sa fie langa noi un om cu simtul datoriei si care ne poarta de grija, cel care isi doreste "sa ne fie bine".

Stiu ca ma iubeste si mai stiu ca o sa faca totul posibil sa ne fie bine, mai ales mie sa-mi fie bine, tot ma suna,isi face griji ce maninc, daca am cu ce ma imbraca, daca nu am racit etc...asta ma bucura...doar ca el e atit de realist...eu sint mai visatoare si am nevoie de unele chestii mai romantice, mai nebunatice pe care el n-o sa mi le poate da..si intrebarea e eu o sa ma multumesc cu ce o sa-mi ofere el sau o sa mai caut ceva, o sa am sute de intrebari si o sa fiu pe undeva nefericita toata viata...
Stiu ca uneori prea multe vreau, pre multe cer...si la prea multe ma gindesc, dar asta sint eu si alta nu voi fi...


Te imbratisez calduros!>:D<>:D<>:D< Sper ca nu ti-am dat sfaturi mai mult decat este cazul :D:D:D Deciziile si viata iti apartin. eu mi-am dat cu parerea :)

multumesc pentru sfaturi, chiar au fost foarte binevenite..esti o scumpa ca deobicei:-*:-*

rommyna 04 oct 2012 09:31:38

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1144967)
Stiu ca ma iubeste si mai stiu ca o sa faca totul posibil sa ne fie bine, mai ales mie sa-mi fie bine, tot ma suna,isi face griji ce maninc, daca am cu ce ma imbraca, daca nu am racit etc...asta ma bucura...doar ca el e atit de realist...eu sint mai visatoare si am nevoie de unele chestii mai romantice, mai nebunatice pe care el n-o sa mi le poate da..si intrebarea e eu o sa ma multumesc cu ce o sa-mi ofere el sau o sa mai caut ceva, o sa am sute de intrebari si o sa fiu pe undeva nefericita toata viata...
Stiu ca uneori prea multe vreau, pre multe cer...si la prea multe ma gindesc, dar asta sint eu si alta nu voi fi...

multumesc pentru sfaturi, chiar au fost foarte binevenite..esti o scumpa ca deobicei:-*:-*

Scumpa mea, oricat vei cauta nu poti gasi oamul perfect, sa fie "croit" exact cum visezi tu sa fie barbatul ideal.

Intr-o relatie interumana, de orice fel ar fi ea: prietenie, iubire, parinti-copii, exista compromisuri. Altfel nu merge. Trebuie ca fiecare sa lase cate un pic de la el si sa accepte pe cel de langa si cu bune si cu rele, fiindca oameni perfecti nu exista.:D:D:D

Sa stii ca si eu as vrea ca sotul meu sa danseze cu mine, de exemplu. El nu stie si nu vrea sa danseze in public. Nu-i place. Si eu ma ridic si dansez si petrec cand suntem la nunti sau petreceri, iar el sta pe scaun. Ma deranjea foarte tare mai demult, dar mi-am dat seama ca este un lucru lipsit de importanta comparativ cu altele. Si eu as visa un tangou senzual alaturi de sotul meu, dar daca il voi santaja :)) voi reusi sa obtin ceva-cel mult la noi acasa :)):P
La fel mai am o mie de lucruri pe care poate mi le-as dori de la el. Dar le discutam si vedem ce poate oferi fiecare. :D

Ceea ce am inteles eu-in timp- este ca avem nevoie de cineva care sa ne sustina in orice plan al vietii noastre si noi sa-i oferim aceeasi sustinere neconditionata. Sa ne pese de cel de langa noi, sa incercam sa intelegem incotro se indreapta, ce isi doreste si cum vrea sa se dezvolte. Nu trebuie sa punem mereu sub semnul intrebarii ce vrea si cum vrea. Doar sa analizam daca suntem capabile sa oferim aceasta sustinere si daca o primim inapoi.

Este important sa va completati. Cum ar fi fost daca ati fi fost amandoi visatori? Cine facea planurile pentru viitor, cine era mai realist? :)) Intotdeauna exista o parte pozitiva la a fi doi oameni diferiti ;)

azra 04 oct 2012 10:00:09

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1144873)
neata Gabita>:D<>:D<>:D<
pai tot zic sa intru mai des, da ba nu reusesc, ba sint prea obosita si parca prea repede trece timpul:)...
multumesc;)...
tu ce mai faci, tot cu dukanul?

eu ,da,tot cu dukanul inainte ca am rezultate frumoase cu el,bineinteles si cu ceva sport alaturi de cateva zile si vad ca impreuna sunt de minune:D
in rest invat zilnic,timpul trece repede si acu dau examenul si vreau sa fiu pregatita:)

happygirldiana 04 oct 2012 10:23:44

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
http://image.shutterstock.com/displa...ext-774762.jpg
Crisulina!Dna profesoara, va innoiti, straie noi si sic pt main:)Sper sa ai o zi frumoasa azi si iti doresc distractie placuta pt maine in caz ca nu ne auzim !

mutulica 04 oct 2012 18:29:50

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
multumesc Rominel pentru tot ce ai scris...:-*:-*:-*

mutulica 04 oct 2012 18:30:51

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1145056)


eu ,da,tot cu dukanul inainte ca am rezultate frumoase cu el,bineinteles si cu ceva sport alaturi de cateva zile si vad ca impreuna sunt de minune:D
in rest invat zilnic,timpul trece repede si acu dau examenul si vreau sa fiu pregatita:)

bravoooo...poate ma molipsesti si pe mine, ca eu pap numai prostioare:">
ce inveti....pentru permisul de conducere?
bafta la examene>:D<>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:16:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO