forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-riky-pedalez-spre-corpul-ideal-2852.html)

riky 06 mar 2010 22:29:33

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Lavinia17 (Post 109589)
daaa,sa sti ca mereu ziceam "sa vezi ce-i uimesc eu pe toti cand o sa apar eu suplaaa "
maine o sa ma masor la bust ,talie.Acum nu o sa mai fiu nevoita sa imi abt prietenii la cap:)),acum am unde sa vorbesc despre asta >:D<


exact....centimetrul trebuie sa fie aliatul nostru...

riky 06 mar 2010 23:42:47

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
v-am lasat fetele.....vb maine..noapte buna>:D<:-*

drama queen 08 mar 2010 10:20:50

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
http://www.valimix.ro/wp-content/upl...ie-zambila.jpg

riky 09 mar 2010 08:24:51

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
yupyyyyyyyyy s-au mai dus 500 g[*super*][*party*]

riky 11 mar 2010 19:51:00

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
hehe...azi am facut la sport ....si tot nu am obosit chiar asa rau pe cta ma asteptam...am facut 35 minute bici, 15 abd, 10 coapse si inca 10 bici iar dupa astea toate 2 miles start walking:D...cool isn`t it....si poate dak o tin asa ...o sa fie mai zgarcit centimetrul data viitoare cnd ma masor

ianna 11 mar 2010 20:30:00

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 114971)
hehe...azi am facut la sport ....si tot nu am obosit chiar asa rau pe cta ma asteptam...am facut 35 minute bici, 15 abd, 10 coapse si inca 10 bici iar dupa astea toate 2 miles start walking:D...cool isn`t it....si poate dak o tin asa ...o sa fie mai zgarcit centimetrul data viitoare cnd ma masor


in stilul asta si cu o alimentatie sanatoasa e imposibil sa nu dai jos alea 6 kg extra repede;)

bravo !

riky 11 mar 2010 20:46:28

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 115022)
in stilul asta si cu o alimentatie sanatoasa e imposibil sa nu dai jos alea 6 kg extra repede;)

bravo !

msms, ianna:">:D

riky 11 mar 2010 23:12:00

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Slabutelor...Noapte buna all:-*>:D<

Lavinia17 12 mar 2010 00:06:08

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Salut Riky.Cum merge treaba?:*

Lavinia17 12 mar 2010 00:09:33

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Eu duminica sau luni ma voi cantari,sa vad,ma voi masura.Sa vad cum sta treaba,desi tin doar de 1 sapt.INsa sunt sigura ca nu vor aparea schimbari pt k e timpul scurt,insa mergem mai departe.Mai ales ca sapt asta am facut tae bo si am facut febra din cauza ca am inceput cu greul din start,iar azi am tras o cazatura pe piciorul afectat si parca mi s-ar rupe muschii cand merg.IAr sambata am meci de handbal si cred ca nu voi juca :((,in fond de asta nu am facut sapt asta,sa mi treaca,desi stiu ca nu trb sa stau ca sa imi treaca,dar ma durea prea tare daca mai facem ex.TE puup:*

riky 12 mar 2010 09:22:54

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Lavinia17 (Post 115353)
Eu duminica sau luni ma voi cantari,sa vad,ma voi masura.Sa vad cum sta treaba,desi tin doar de 1 sapt.INsa sunt sigura ca nu vor aparea schimbari pt k e timpul scurt,insa mergem mai departe.Mai ales ca sapt asta am facut tae bo si am facut febra din cauza ca am inceput cu greul din start,iar azi am tras o cazatura pe piciorul afectat si parca mi s-ar rupe muschii cand merg.IAr sambata am meci de handbal si cred ca nu voi juca :((,in fond de asta nu am facut sapt asta,sa mi treaca,desi stiu ca nu trb sa stau ca sa imi treaca,dar ma durea prea tare daca mai facem ex.TE puup:*


Buna Lavinia...uite d-aia nu-mi place mie iarna ca se cade mult ...imi pare rau sa aud ca ai probleme uratele cu piciorul...cand era si el mai ok ai luat un buff:(...daca zici ca te-ai tinut totusi de miscare-sport chiar si asa, intr-o saptamana sunt sigura ca diferentele se vad, daca nu la cantar , at least la centimetru...incearca si tu pentru moment niste exercitii usoare care sa arda grasimi, aerobic usor, start walking, si dupa astea niste exercitii la saltea , ca sa nu-ti fortezi picioru ca dup-aia neam nu se mai vindeca..pupici si sa ne anunti despre masuratori si cantar:D

Suzume 12 mar 2010 09:43:53

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Serveste si tu cate ceva >:D<

http://www.impactlab.com/wp-content/...eakfast-67.jpg

riky 12 mar 2010 09:48:41

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Suzume (Post 115468)


omg.....so yummyy...msms>:D<:">:-*

riky 12 mar 2010 18:48:33

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
:((nasol moment....in viata mea nu am patit asa ceva.....am lesinat in casa.....>:)a mai pomenit...m-am ridicat dupa scaun , am facut 3 pasi si buf, s-a taiat firul....dar nu asta e mai grav cat ce am aflat:((....tata s-a speriat si a chemat salvarea.....iar medicul de pe amb dupa ce mi-a trantit niste palme si mi-a bagat glucoza in vene m-a luat la intrebari, m-a intrebat daca tin cura de slabire...si i-am zis ca da tin sb bla bla....and guess what mi-a zis ca am facut o multi cadere: glicemie, calciu, si cica consum prea putine proteine si carbohidrati pentru nevoile mele zilnice, si daca tot am inceput o dieta macar sa o personalizez ca sa imi asigur cele necesare....ceea ce inseamna ca va trebui sa o modific cam mult ..sa mai bag si niste cereale ceva....:((nu-i corect...cand totul mergea asa bine....inseamna ca organismul meu suferea in tacere:((:-s

Suzume 12 mar 2010 18:52:55

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 116033)
:((nasol moment....in viata mea nu am patit asa ceva.....am lesinat in casa.....>:)a mai pomenit...m-am ridicat dupa scaun , am facut 3 pasi si buf, s-a taiat firul....dar nu asta e mai grav cat ce am aflat:((....tata s-a speriat si a chemat salvarea.....iar medicul de pe amb dupa ce mi-a trantit niste palme si mi-a bagat glucoza in vene m-a luat la intrebari, m-a intrebat daca tin cura de slabire...si i-am zis ca da tin sb bla bla....and guess what mi-a zis ca am facut o multi cadere: glicemie, calciu, si cica consum prea putine proteine si carbohidrati pentru nevoile mele zilnice, si daca tot am inceput o dieta macar sa o personalizez ca sa imi asigur cele necesare....ceea ce inseamna ca va trebui sa o modific cam mult ..sa mai bag si niste cereale ceva....:((nu-i corect...cand totul mergea asa bine....inseamna ca organismul meu suferea in tacere:((:-s

Riky, m-am uitat in agenda ta de meniuri si luna asta in nicio zi nu ai fost peste 1000. Trebuie sa ai minim 1000 de calorii pe zi!!

riky 12 mar 2010 19:17:10

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
da stiu...si aici am gresit.... au fost ai mei acuma la cump si le-am dat lista acum incerc sa imi fac un meniu sanatos...cu 1000 cal.....si sa includ si ceva dulce ca la mine aici e problema.....cred ca cel mai bine incep ceva personalizat: fara paine, fara paste, prajeli, sucuri carbogazoase sau orice tip de suc indulcit artificial...fara zahar in ceaiuri sau alte ALEa....si sa vedem cum e, dak mai face colaps organismul...1000 cal zi plus muult sport zilnic...si sa vedem ...poate asa nici nu mai ma simt frustrata ca 3 saptamani am stat fara ducliuri si 2 fara fructe...insa la micul dejun pastrez ouale ca ma simt bine cu ele si tin de foame...o fi bine asa?

Suzume 12 mar 2010 19:19:26

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 116076)
da stiu...si aici am gresit.... au fost ai mei acuma la cump si le-am dat lista acum incerc sa imi fac un meniu sanatos...cu 1000 cal.....si sa includ si ceva dulce ca la mine aici e problema.....cred ca cel mai bine incep ceva personalizat: fara paine, fara paste, prajeli, sucuri carbogazoase sau orice tip de suc indulcit artificial...fara zahar in ceaiuri sau alte ALEa....si sa vedem cum e, dak mai face colaps organismul...1000 cal zi plus muult sport zilnic...si sa vedem ...poate asa nici nu mai ma simt frustrata ca 3 saptamani am stat fara ducliuri si 2 fara fructe...insa la micul dejun pastrez ouale ca ma simt bine cu ele si tin de foame...o fi bine asa?

Mai bine dimineata mananci un bol de cereale cu lapte, cereale gen Fitness care au zahar si te mai ajuta la carente, in schimb fructe, mananca macar una pe zi, un mar/para/portocala ce vrei/ce-ti place tie, dar mananca :)

riky 12 mar 2010 19:35:40

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Suzume (Post 116081)

Mai bine dimineata mananci un bol de cereale cu lapte, cereale gen Fitness care au zahar si te mai ajuta la carente, in schimb fructe, mananca macar una pe zi, un mar/para/portocala ce vrei/ce-ti place tie, dar mananca :)


da, am inceput sa manac fructe de 3 zile, imi plac merele pentru ca acum nu prea gasesc capsuni smeura sau ceva de genul proaspete :(..si manac cate 1-2 mere pe zii....mi-am luat batoane de cereale fitness..ca sa nu incep direct cu bolul de cereale...sa o iau treptat ca nu vreau sa pun la loc tot ce am dat jos:">:-s

Suzume 12 mar 2010 19:48:02

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 116107)
da, am inceput sa manac fructe de 3 zile, imi plac merele pentru ca acum nu prea gasesc capsuni smeura sau ceva de genul proaspete :(..si manac cate 1-2 mere pe zii....mi-am luat batoane de cereale fitness..ca sa nu incep direct cu bolul de cereale...sa o iau treptat ca nu vreau sa pun la loc tot ce am dat jos:">:-s

De ce nu iti iei zmeura din aceea congelata?

riky 12 mar 2010 20:01:49

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Suzume (Post 116128)

De ce nu iti iei zmeura din aceea congelata?

pentru ca am luat odata si are un gust tare ciudat in comparatie cu aia din curtea lu` buni...asa ca o astept pe aia sa se faca , si capsunile...stiu ca nu au nici un ingrasamant chimic sau aditiv in ele ..si in plus imi plac merele...:D

riky 14 mar 2010 15:19:48

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Well, draga jurnal....dupca cum am mai spus, am fost nevoita sa schimb regimul alimentar so ideea e ca I made some changes:
- fara paine, paste, dulciuri, bauturi carbo sau indulcite, prajeli, junk food, carne grasa. ( asta nu e o schimbare e o certitudine :D)
- la scoala la pachet (gustarea 1 ar veni) imi iau un baton cu cereale + un mar sau orice alt fruct + o sticla cu apa plata (schimbarea sunt marul si batonul)
- o sa incerc sa mananc macar 100g de supa calda si usoara de pui la fiecare pranz.+ ton in apa sau piept de pui la gratar cu condimente + legume la cuptor, la tigaie fara ulei sau fierte
- cel putin 2 cani de ceai verde/zi si indicat 1 dimineata...chit ca o sa need la baie la scoala :))
- o sa renunt totusi la omleta in favoarea unui ou fiert cu branza topita felii si mustar dimineata
- la cina incerc sa mananc legume fierte sau rosii cu branza slaba de vaci (5%grasime) + dupa 30 de minutele o cana cu lapte degresat(0,1%)
- asa reusesc sa am intre 900 - 1100 de kcal /zi deci sa nu ma infometez
- in timp ce invat o sa-mi permit cate o ciocolata neagracalda, pentru ca nu-mi place cafeauadin pacate=((
- in weekend cam acelas meniu doar ca fructele le voi baga in gustarea a II-a)
- sport , sport , sport si iar sport....in weekend ora mea de sport va fi dimineata , iar seara doar ceva start walking/abdomene, iar in timpul saptamani invers...abdomene, sau ceva gimnastica, iar seara bici +tonifiere+ start walking asa de final..acum cum am trecut si la program de vara( adica la 7 jumate eu trebuie sa fiu in clasa) nu am aproape nici o sansa sa fac mai mult sport dimineata....in vacante si weekend-uri da...sport dimineata intens, si seara moderat..eventual, cand s-o incalzi calumea, voi apuca si niste jogging...iar la vara in vacanta abonament la bazin..insa atata in timpul saptamanii, cat am scoala, dimineata usor spre moderat, iar seara intens
- masaj dimineata si seara ( inainte de sport de fiecare data) cu o crema anticelulitica....

Cam asta e planul meu nou de razboi contra kg.....sper ca voi reusi sa imi modelez frumos cat de cat corpul pana la vara in iulie.
voi, slabutelor ce parere aveti de my plan? :-s

riky 14 mar 2010 17:33:39

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
yupyy am reusit sa ating 1000 cal:)

Dancewithme 14 mar 2010 23:00:31

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
haaa:d te-am gasit;)) spor la slabit>:D< mie imi place planul tau , cam asta incerc si eu sa respect:d esti pe drumul cel bun

riky 14 mar 2010 23:01:08

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Dancewithme (Post 117721)
haaa:d te-am gasit;)) spor la slabit>:D<


msms la fel >:D<:-*

riky 15 mar 2010 21:02:29

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Hello...azi am fost cumintica la dieta+ ca am depasit 1000kal...mai precis 1004 si sunt foarte bucuroasa ca, cu toate ca am mancat destul, nu am depasit nici o limita de grasimi, proteine si carbo...so..cool....si acum am venit de la meditatii si am baut apa si ma apuc de 30-35 minute bici si ceva abdomene....wish me luck>:D<

Dancewithme 15 mar 2010 21:55:25

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Bv Riky:x ma bucur;;) si eu am fost azi cuminte , dar si cate tentatii au fost in jurul meu...:-s dar am zis nu si beam apa=)) si tot asa:D fugi si da-i bice la grasimioara , striveste-o:D ;))

riky 15 mar 2010 22:00:55

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Dancewithme (Post 118887)
Bv Riky:x ma bucur;;) si eu am fost azi cuminte , dar si cate tentatii au fost in jurul meu...:-s dar am zis nu si beam apa=)) si tot asa:D fugi si da-i bice la grasimioara , striveste-o:D ;))


Hello Alexandra....bvbv.:-*...inseamna ca ai o vointa de fier....eu acum am terminat bici nu m-am lasat pana nu am facut 45 minute....tot filmuletul...si 50 de abdomene...imi ard toti muschii:-s

Dancewithme 15 mar 2010 22:03:49

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
m-am uitat pe meniul tau;)) ce viata pe unii:x auzi tu ciocolata calda , baton fitness , covrigei=(( n-am mai vazut asa ceva de o saptamana si...:Onu sunt cam rele rontaielile astea? mai bine mananci mai multa carnita , iaurt , fructe, ca in fond ce am invatat cel mai bine e ca tot ce e natural ( sau aproape ) e mai bun:D
care e principiul dietei tale? sau e personalizata?
pupici:*

riky 15 mar 2010 22:06:44

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Dancewithme (Post 118896)
m-am uitat pe meniul tau;)) ce viata pe unii:x auzi tu ciocolata calda , baton fitness , covrigei=(( n-am mai vazut asa ceva de o saptamana si...:Onu sunt cam rele rontaielile astea? mai bine mananci mai multa carnita , iaurt , fructe, ca in fond ce am invatat cel mai bine e ca tot ce e natural ( sau aproape ) e mai bun:D
care e principiul dietei tale? sau e personalizata?
pupici:*


principiul dietei mele era foarte clara pana vinerea trecuta : south beach scria pe mine, si fara dulciuri...dar....vineri am avut o cadere nasoala d eclaciu cas anu mai zic de glicemie, de la nemancat zahar si alte cele...si eu cum sunt in febra bacului si admiterii, stressul si-a spus cuvantul pe langa alimentatie
si colapse scria pe mine, a venit salvarea si mi-a zis macar niste dulciuri mai putin nocive pe zi sa imi permit pentru ca altfel ajung la perfuzii si anemie

Dancewithme 15 mar 2010 22:08:41

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 118891)
Hello Alexandra....bvbv.:-*...inseamna ca ai o vointa de fier....eu acum am terminat bici nu m-am lasat pana nu am facut 45 minute....tot filmuletul...si 50 de abdomene...imi ard toti muschii:-s

ce as vrea si eu bici:(( dar nu le cer alor mei asta , ca oricum nu am nici spatiu in casa , si tata ar face misto , ca stie ca n-ar rezista mult la mine:j si zice ca a cumparat-o degeaba...:(
deci sunt atat de hotarata sa dau jos , incat cand o vad pe colega mea de banca ca rontaie toata ziuaaa , imi apuc copanelul , simt grasimioara si imi dau seama ca nu are rost sa-mi stric toata munca ptr o pofta , si pac! mai iau o gura de apa:)) ca altfel nu merge...ori acum , ori niciodata.

riky 15 mar 2010 22:08:51

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 118900)
principiul dietei mele era foarte clara pana vinerea trecuta : south beach scria pe mine, si fara dulciuri...dar....vineri am avut o cadere nasoala d eclaciu cas anu mai zic de glicemie, de la nemancat zahar si alte cele...si eu cum sunt in febra bacului si admiterii, stressul si-a spus cuvantul pe langa alimentatie
si colapse scria pe mine, a venit salvarea si mi-a zis macar niste dulciuri mai putin nocive pe zi sa imi permit pentru ca altfel ajung la perfuzii si anemie



asa ca am personalizat-o si incerc sa mananc fara fast food, fara paine, paste cat mai rar posibil, sucuri niente, si sa nu mai vorbim de prajeli si sosuri.....in rest, legume, carne de puyi si ton in suc propriu sau apa, fructe, lactate slabe, si cereale ( 1 baton maxim /zi, si o ciocolata calda neagra pe post de cafea ca nu-mi place) ceai verde minim 2 cani bune...si apa cat cuprinde....cama sa arata dieta mea

Dancewithme 15 mar 2010 22:10:47

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 118900)
principiul dietei mele era foarte clara pana vinerea trecuta : south beach scria pe mine, si fara dulciuri...dar....vineri am avut o cadere nasoala d eclaciu cas anu mai zic de glicemie, de la nemancat zahar si alte cele...si eu cum sunt in febra bacului si admiterii, stressul si-a spus cuvantul pe langa alimentatie
si colapse scria pe mine, a venit salvarea si mi-a zis macar niste dulciuri mai putin nocive pe zi sa imi permit pentru ca altfel ajung la perfuzii si anemie

aaaa:( pff , nu stiam:-s imi pare rau , bine ca a trecut si ti-ai revenit #:-satunci baga iaurtele , proteine si niste zaharel ca sa functionezi bine:D ffff bine ca faci miscare:x tine-o tot asab-)

riky 15 mar 2010 22:12:29

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Dancewithme (Post 118903)
ce as vrea si eu bici:(( dar nu le cer alor mei asta , ca oricum nu am nici spatiu in casa , si tata ar face misto , ca stie ca n-ar rezista mult la mine:j si zice ca a cumparat-o degeaba...:(
deci sunt atat de hotarata sa dau jos , incat cand o vad pe colega mea de banca ca rontaie toata ziuaaa , imi apuc copanelul , simt grasimioara si imi dau seama ca nu are rost sa-mi stric toata munca ptr o pofta , si pac! mai iau o gura de apa:)) ca altfel nu merge...ori acum , ori niciodata.

eu bici am luat-o acum 2 anisori daca nu mai mult....din banutii mei stransi cu constinciozitate...sunt genul strangatoare si cand mi se pune pata nu ma las....dar cand vine vb de alimentatie...stau mai prost pentru ca , datorita prbl mele de sanatate am tendinte spre glicemie, si calciu scazute....:-s si asta imi cam pune bete-n roate

riky 15 mar 2010 22:15:46

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Dancewithme (Post 118907)
aaaa:( pff , nu stiam:-s imi pare rau , bine ca a trecut si ti-ai revenit #:-satunci baga iaurtele , proteine si niste zaharel ca sa functionezi bine:D ffff bine ca faci miscare:x tine-o tot asab-)


msms>:D<...si chiar daca eu nu as mai manca dulciuri, va avea grija tata sa bage ceva zahar in mine...el mi-a luat baxul de batoane cerelae si cutia de cioco calda ca stia de mofturile mele la cafea si a zis ca daka astea nu dispar mi le baga singur pe gat, s-a speriat saracu`vineri, ca eram doar eu cu el acasa....se albise mai rau ca mine la fata.

riky 15 mar 2010 23:01:41

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
:-*am venit de la [*93*]v-am pupat slabutelor....see you tomorow....cu alte 45 minutele bici[*ciclism*] si abdomene..[*abdomene*].si Promit solemn ca n-o sa mai scad sub 1000 cal.../ zi...[*14*]noapte buna fetele si sa aveti somn pufos>:D<:-*...nb Alex>:D<[*8*]

riky 16 mar 2010 22:32:35

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Dunarea in varianta Riki, de Bucuresti...asa sunt eu acuma...leoarca si imi ard pur si simplu picioarele , fundul si soldurile....nu mai pot....40 minute bici si 50 de abdomene...am facut mai putin azi cu 5 minute ca plange splina...si am reusit din nou sa depasesc un pic 9 cu 5 cal) 1000cal/zi...:)..so happy....nu m-am mai cANTARIT...DAR IN SCHIMB AM tras pe mine niste blugi care nu intrau acum 3 saptaamani mai sus de aripioare.....ei guess what...se si inchid..:))...e adevarat ca sunt cam incomozi dar peste o saptamana o sa-i port cu mandire....sunt marimea M ( sau 32 parca scrie pe ei...yuppyyy ...feel so good...and damned hot too#:-s

Dancewithme 17 mar 2010 00:30:41

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
bravooo Riky:x:D;;) fata constiincioasa , nu glumab-) eu azi bineinteles ca am avut o stare mai depresiva din mai multe motive , am injurat si dieta si tot:)) si am scapat la dulce:-smaine trebuia sa am carbohidrati , sa mananc si cioco , dar azi am stricat ziua de legume; m-am decis maine sa mananc grepfruit , sa beau ceai verde si apa , cat mai multa , ca sa iasa toata ciocolata asta din mine , ca ma simt cumplit de vinovata:-smacar mi-am adus si eu aminte cum e gustul ciocolatei:x pff , o purcica am fost azi.

riky 18 mar 2010 16:26:53

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
b]CALORII INGERATE[/b]
Micul dejun, ora 16:11
Branza topita emmentaler, Delaco, 37.5g - 82 calorii, 6 proteine, 4.9 grasimi, 0 colesterol, 3.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lapte degresat 0,1%, LaDorna, 250ml - 80 calorii, 8 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 11.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Pate vegetal cu ardei, Campofrio, 38g - 75 calorii, 3 proteine, 6.5 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 1, ora 16:12
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Mar Golden, 180g - 89 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 20.2 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Branza slaba de vaca, 100g - 98 calorii, 17 proteine, 1.2 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Prânz, ora 16:12
Baton de cereale Fitness, Nestle, 23.5g - 92 calorii, 1.3 proteine, 1.6 grasimi, 0 colesterol, 17.4 carbohidrati, 0.9 fibre, 94 sodiu, 5.6 zahar
Granule usturoi, 5g - 17 calorii, 0.8 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.6 carbohidrati, 0.5 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Macrou in sos tomat, Goody's, 70g - 84 calorii, 12.6 proteine, 5.6 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Amestec de legume congelate VIP, Hortex, 300g - 99 calorii, 5.7 proteine, 1.2 grasimi, 0 colesterol, 16.2 carbohidrati, 2.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Apa plata, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 16:12
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ciocolata neagra calda, La Festa, 25g - 98 calorii, 1.6 proteine, 1.9 grasimi, 0 colesterol, 18.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Esenta de rom, 4g - 10 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceai verde, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zahar
Cina, ora 16:12
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceai verde, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zahar
Lapte degresat 0,1%, LaDorna, 500ml - 160 calorii, 16 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 22.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 3, ora 16:12
Ceai verde, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zahar
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 999 calorii, 73.5 proteine, (mic)23.7 grasimi, 0 colesterol, 118.6 carbohidrati, 4 fibre, 116.5 sodiu, 5.6 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, intens, 60min - 558 calorii
Invatat, 120min - 195 calorii
Mers, 15min/km, 60min - 135 calorii
Metabolism bazal - 1305 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2193 calorii



asta am mnacat azi...bine si va urma cina si gustarea 3...:D....
si diseara vreau sa incerc 60 de minute de bici, si sunt sigura ca voi face, plus cateva abdomene asa de final...:-s

riky 18 mar 2010 22:18:27

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
mi-am batut propriul record de bici intr-o zi...acum am iesit de la baita dupa....90 de minute de bici....ard toti muschii insa ma simt super....:)

riky 18 mar 2010 23:24:05

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
masuri 18 III : bust 90 (-0,5 cm)
talie: 60 (-0.5)
sold: 91,5
coapsa : 54
brat: 26
deaupra genunchi: 39,5 ( -0.5)
gamba : 34 (-0.5)
(ultma masurare pe 14 III)

o sa ma masor totusi si maine dimnineata ca poate is muschii prea umflati si ma si cantaresc k de aproape 9 zile nu m-am mai urcta poe cantar


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:56:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO