forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de slabit choco (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-slabit-choco-6202.html)

choco 06 sep 2010 19:20:29

Re: Jurnal de slabit choco
 
imi poate spune cineva va rog cum fac sa imi calculez numarul de calorii?cum fac meniul pe calculatorul de calorii?multumesc!

Slabuta 06 sep 2010 19:24:03

Re: Jurnal de slabit choco
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 317121)
imi poate spune cineva va rog cum fac sa imi calculez numarul de calorii?cum fac meniul pe calculatorul de calorii?multumesc!

Choco uite vezi aici toate povestioara :)

http://forum.slabute.ro/sfaturi-calc...orii-5628.html

choco 06 sep 2010 21:38:24

Re: Jurnal de slabit choco
 
multumesc slabuta de raspuns si pt ca ai trecut pe la mine :-*!
mi-am alcatuit meniul pentru azi,vad ca am papat cam putine calorii,dar ma simt bine :-/.si..m-am trezit tarziu,trebuie neaparat sa mananc 1000 de calorii?

choco 06 sep 2010 22:42:58

Re: Jurnal de slabit choco
 
fetelor ceva pentru vergeturi stiti?pt ca de la dieta mea minune nu am avut numai rezultate multumitoare(kg in minus) am avut si ceva de care sunt foarte suparata..vergeturi!:(( am vergeturi pe fund si sus pe coapsa,nu foarte multe,inca sunt rosiatice,dar ma cam supara.mi se pare aiurea de la 14 ani vergeturi :-/.de aceea vreau sa adopt un stil de viata sanatos si sa fac sport pt a-mi tonifia corpul :D.am mai facut 15 minute de abdomene acum

justbelieve 07 sep 2010 07:40:13

Re: Jurnal de slabit choco
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 317298)
multumesc slabuta de raspuns si pt ca ai trecut pe la mine :-*!
mi-am alcatuit meniul pentru azi,vad ca am papat cam putine calorii,dar ma simt bine :-/.si..m-am trezit tarziu,trebuie neaparat sa mananc 1000 de calorii?

Da,neaparat 1000 kcal.

Citat:

Anterior postat de choco (Post 317372)
fetelor ceva pentru vergeturi stiti?pt ca de la dieta mea minune nu am avut numai rezultate multumitoare(kg in minus) am avut si ceva de care sunt foarte suparata..vergeturi!:(( am vergeturi pe fund si sus pe coapsa,nu foarte multe,inca sunt rosiatice,dar ma cam supara.mi se pare aiurea de la 14 ani vergeturi :-/.de aceea vreau sa adopt un stil de viata sanatos si sa fac sport pt a-mi tonifia corpul :D.am mai facut 15 minute de abdomene acum

http://forum.slabute.ro/vergeturi/cu...eturi-435.html
http://forum.slabute.ro/vergeturi/ve...-ele-3532.html

riky 07 sep 2010 08:56:46

Re: Jurnal de slabit choco
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 317372)
fetelor ceva pentru vergeturi stiti?pt ca de la dieta mea minune nu am avut numai rezultate multumitoare(kg in minus) am avut si ceva de care sunt foarte suparata..vergeturi!:(( am vergeturi pe fund si sus pe coapsa,nu foarte multe,inca sunt rosiatice,dar ma cam supara.mi se pare aiurea de la 14 ani vergeturi :-/.de aceea vreau sa adopt un stil de viata sanatos si sa fac sport pt a-mi tonifia corpul :D.am mai facut 15 minute de abdomene acum

cremuiala, masaj, hidratare, si iar cremuiala.....eventual de 2 ori pe zi cu o crema foarte hidratanta, sau cum mai ziceau fetele de pe aici, cu ulei de masline...iar daca bugetul iti permite...o crema speciala pentru vergeturi....SI eu am in anumite zone, nu foarte vizibile dar suparatoare..si dau cu o crema hidratanta de 2 ori pe zi...si sa stii ca au inceput sa se estompeze>:D<

DeathInVogue 07 sep 2010 08:58:16

Re: Jurnal de slabit choco
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 317372)
fetelor ceva pentru vergeturi stiti?pt ca de la dieta mea minune nu am avut numai rezultate multumitoare(kg in minus) am avut si ceva de care sunt foarte suparata..vergeturi!:(( am vergeturi pe fund si sus pe coapsa,nu foarte multe,inca sunt rosiatice,dar ma cam supara.mi se pare aiurea de la 14 ani vergeturi :-/.de aceea vreau sa adopt un stil de viata sanatos si sa fac sport pt a-mi tonifia corpul :D.am mai facut 15 minute de abdomene acum

:-s cred ca masajul si o crema pentru vergeturi le-ar face mai putin vizibile:P

choco 07 sep 2010 12:04:05

Re: Jurnal de slabit choco
 
neata fetelor!stiu ca e cam tarziu dar la mine e neata!;;) cat mai sunt si eu in vacanta..
multumesc pt sfaturi!in fiecare zi imi dau cu o crema hidratanta dar nu se prea vad rezultate...=(( o sa incerc si cu o crema special anti vergeturi,am prin casa,trebuie sa verific daca nu cumva a expirat.
astazi o sa am o zi grea din punct de vedere al alimentatiei,pentru ca este ziua bunicii mele si..stiti cum e: tort,mancare...:( dar o sa incerc sa ma abtin de la tort,oricum nu prea imi place,eventual doar o sa gust.trebuie de asemeni sa caut un cadou pt ea..nu prea am idei ce sa ii cumpar.mama i-a luat o rochita,a zis sa mai caut si eu ceva...dar la priceperea mea in cadouri pt mamaia..:-s
acum fug pana la magazin sa imi cumpar ceva pt micul dejun,am pofta de un iaurt dar am ramas fara,asa ca ma duc pana la magazin.o zi buna tuturor!>:D<

choco 07 sep 2010 13:12:02

Re: Jurnal de slabit choco
 
tocmai mi-am luat micul dejun.am papat asa: un iaurt activia cu cereale si un grepfruit.deja ma doare burta,nu pot papa mai mult :(
cred ca din cauza ca beau foarte multa apa dimineata.chiar adineauri am baut 2 cani de apa una dupa alta,si am mai baut pana acum..

riky 07 sep 2010 13:54:59

Re: Jurnal de slabit choco
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 318037)
tocmai mi-am luat micul dejun.am papat asa: un iaurt activia cu cereale si un grepfruit.deja ma doare burta,nu pot papa mai mult :(
cred ca din cauza ca beau foarte multa apa dimineata.chiar adineauri am baut 2 cani de apa una dupa alta,si am mai baut pana acum..

hmmm si ce zice grepfruit-ul ala dupa iaurt activia? nu "canta " pe-acolo prin stomac??? eu zic sa ai grija cum combini alimentele, iaurtul activia cu bifidus si alte culturi menite sa te aseze "pe buda" si cerealele cu fibre + grape-ul care e printre cele mai acide citrice....ca doar d-aia e citrica :)) ....ai grija ca stomacul oricat de fier ar fi, la un moment dat se supara si te aseaza pe buda de nu te mai ridica :))...so take care of you


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:17:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO