forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de slabit choco (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-slabit-choco-6202.html)

choco 06 sep 2010 16:30:41

Jurnal de slabit choco
 
buna fetelor!ma numesc alice,am 14 ani si sunt noua pe forum.sunt foarte fericita ca l-am gasit si vreau sa ma alatur voua,sa devin alaturi de voi o slabuta.am 1,60 si 49-50 de kg(nu am cantar electronic si mai variaza).stiu ca nu pare mult dar ma plang de burtica.in prezent s-a diminuat destul de mult,dar mereu este loc de mai bine.in rest nu pot sa ma plang,am picioarele subtiri si sunt multumita de ele.tin sa mentionez ca am avut 54 de kg,dar am descoperit acest forum,si urmarindu-va ca vizitator,m-am ambitionat doar citind mesajele voastre.am slabit de la 54 la 50 intr-o saptamana jumatate.in prezent daca as mai slabi 2-3 kg pentru mine ar fi perfect.imi doresc sa mai diminuez putin din burtica.sportul nu este cea mai mare pasiune a mea,dar mai fac de 2-3 ori pe saptamana cate o jumatate de ora de aerobic sau cardio.seara mai fac vreo 20 de abdomene.si in rest..plimbari prin parc,iesiri cu prietenii,se mai ard niste calorii.tin sa mentionez ca desi majoritatea persoanelor slabesc vara,eu atunci am cele mai mari probleme: fiind in vacanta,mai plecand pe la mare si astea,cu all-inclusivuri este cel mai greu :">.sau o invitatie: hai la o pizza,la film(unde vrand nevrand mai rontai ceva).o alta problema a mea ar mai fii dulciurile care imi plac foarte mult,dar am mai diminuat considerabil din ele.tin sa mentionez cu nu prea mananc carne..nu imi place.cam atat deocamdata..va astept cu sugestii si pareri.va pup si spor la slabit tuturor!

justbelieve 06 sep 2010 16:39:46

Re: Jurnal de slabit choco
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 316922)
buna fetelor!ma numesc alice,am 14 ani si sunt noua pe forum.sunt foarte fericita ca l-am gasit si vreau sa ma alatur voua,sa devin alaturi de voi o slabuta.am 1,60 si 49-50 de kg(nu am cantar electronic si mai variaza).stiu ca nu pare mult dar ma plang de burtica.in prezent s-a diminuat destul de mult,dar mereu este loc de mai bine.in rest nu pot sa ma plang,am picioarele subtiri si sunt multumita de ele.tin sa mentionez ca am avut 54 de kg,dar am descoperit acest forum,si urmarindu-va ca vizitator,m-am ambitionat doar citind mesajele voastre.am slabit de la 54 la 50 intr-o saptamana jumatate.in prezent daca as mai slabi 2-3 kg pentru mine ar fi perfect.imi doresc sa mai diminuez putin din burtica.sportul nu este cea mai mare pasiune a mea,dar mai fac de 2-3 ori pe saptamana cate o jumatate de ora de aerobic sau cardio.seara mai fac vreo 20 de abdomene.si in rest..plimbari prin parc,iesiri cu prietenii,se mai ard niste calorii.tin sa mentionez ca desi majoritatea persoanelor slabesc vara,eu atunci am cele mai mari probleme: fiind in vacanta,mai plecand pe la mare si astea,cu all-inclusivuri este cel mai greu :">.sau o invitatie: hai la o pizza,la film(unde vrand nevrand mai rontai ceva).o alta problema a mea ar mai fii dulciurile care imi plac foarte mult,dar am mai diminuat considerabil din ele.tin sa mentionez cu nu prea mananc carne..nu imi place.cam atat deocamdata..va astept cu sugestii si pareri.va pup si spor la slabit tuturor!

Bine ai venit>:D<
Nu e deloc sanatos sa slabesti 4 kg intr-o saptamana si jumatate:-sCam ce mancai?

choco 06 sep 2010 16:47:40

Re: Jurnal de slabit choco
 
multumesc pentru primire >:D<.ei bine..am tinut o chestie care mi-a fost recomandata: dimineata pe stomacul gol luam un catel de usturoi pisat cu otet de mere si putina miere.stiu ca nu am ales cel mai sanatos lucru,otetul am auzit ca nu este bun in aceasta combinatie,dar asta e..
am slabit vreo 3 kg jumatate.dupa aceea am incercat sa mai tin o dieta de 3 zile,am reusit doar 2 zile,am mancat mai mult in a doua zi pentru ca era putina mancare si ma simteam rau,am slabit in jur de 1 kg cred..a treia zi nu am mai rezistat.acum imi doresc sa las dietele minune deoparte si sa adopt un stil de viata sanatos.ceva sfaturi?

justbelieve 06 sep 2010 16:56:56

Re: Jurnal de slabit choco
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 316934)
multumesc pentru primire >:D<.ei bine..am tinut o chestie care mi-a fost recomandata: dimineata pe stomacul gol luam un catel de usturoi pisat cu otet de mere si putina miere.stiu ca nu am ales cel mai sanatos lucru,otetul am auzit ca nu este bun in aceasta combinatie,dar asta e..
am slabit vreo 3 kg jumatate.dupa aceea am incercat sa mai tin o dieta de 3 zile,am reusit doar 2 zile,am mancat mai mult in a doua zi pentru ca era putina mancare si ma simteam rau,am slabit in jur de 1 kg cred..a treia zi nu am mai rezistat.acum imi doresc sa las dietele minune deoparte si sa adopt un stil de viata sanatos.ceva sfaturi?

Uff,ma gandeam eu ca ai tinut diete minune.Eu sunt de parere ca cel mai bine este sa tii o dieta personalizata de tine.In principiu trebuie sa mananci sanatos.Alimentatia sanatoasa+sportul face minuni.

choco 06 sep 2010 17:07:12

Re: Jurnal de slabit choco
 
da,chiar asta mi-as dori,nu mai vreau diete minune,nu am avut nimic din fericire si kg nu au venit inapoi..inca :D.dar consider ca este mai sanatos asa,si pe un timp mai indelungat.cel mai greu la mine este cu sportul,nu sunt o mare fana..dar mai fac de 2 ori pe saptamana,ca trebuie..

choco 06 sep 2010 17:12:53

Re: Jurnal de slabit choco
 
m-am gandit sa va spun ce am papat azi,pana acum:
meniul meu pana in prezent ar fi cam asa

mic dejun:un grepfruit,2 felii de sunca de pui
pranz:salata greceasca(castraveti,ardei gras,branza feta si un ou fiert)
acum mai tarziu voi lua cina,o iau mai tarziu pentru ca am luat micul dejun la 1 ca m-am trezit la 12 :">

choco 06 sep 2010 17:14:03

Re: Jurnal de slabit choco
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 316958)
m-am gandit sa va spun ce am papat azi,pana acum:
meniul meu pana in prezent ar fi cam asa

mic dejun:un grepfruit,2 felii de sunca de pui
pranz:salata greceasca(castraveti,ardei gras,branza feta si un ou fiert)
acum mai tarziu voi lua cina,o iau mai tarziu pentru ca am luat micul dejun la 1 ca m-am trezit la 12 :">

ceva pareri/critici despre ce am mancat pana acum?ceva propuneri pentru cina?ahh si am uitat: gustare: o banana,un iaurt de baut nutriday

justbelieve 06 sep 2010 17:17:02

Re: Jurnal de slabit choco
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 316950)
da,chiar asta mi-as dori,nu mai vreau diete minune,nu am avut nimic din fericire si kg nu au venit inapoi..inca :D.dar consider ca este mai sanatos asa,si pe un timp mai indelungat.cel mai greu la mine este cu sportul,nu sunt o mare fana..dar mai fac de 2 ori pe saptamana,ca trebuie..

Daca nu esti obisnuita trebuie sa o iei incet cu sportul.Incearca sa faci de 4-5 ori pe saptamana cate 25-30 de minute.Saptamana viitoare vei face 40 de min.Si asa capeti rezistenta:)
Citat:

Anterior postat de choco (Post 316958)
m-am gandit sa va spun ce am papat azi,pana acum:
meniul meu pana in prezent ar fi cam asa

mic dejun:un grepfruit,2 felii de sunca de pui
pranz:salata greceasca(castraveti,ardei gras,branza feta si un ou fiert)
acum mai tarziu voi lua cina,o iau mai tarziu pentru ca am luat micul dejun la 1 ca m-am trezit la 12 :">

Citat:

Anterior postat de choco (Post 316960)
ceva pareri/critici despre ce am mancat pana acum?ceva propuneri pentru cina?ahh si am uitat: gustare: o banana,un iaurt de baut nutriday

Pff,ai mancat putin de tot.
Micul dejun trebuie sa fie mai consistent,asta-i clar.La pranz cat de cat e bine.Iar la cina ai putea manca o conserva de peste sau ceva carne pe gratar.Depinde ce ai in casa.

choco 06 sep 2010 17:24:05

Re: Jurnal de slabit choco
 
hmm..carne la gratar nu pot face..mama este la munca iar eu spre rusinea mea sunt paralela cu bucataria :)) cred ca voi incerca o conserva de ton in apa,nu prea imi place..dar merge :D.sper sa nu ma apuce pofta de dulciuri sau foamea pe la 12 noaptea

rosalinda 06 sep 2010 17:25:51

Re: Jurnal de slabit choco
 
Bine ai venit Choco !
Am vazut ca ai tinut ceva diete minune.
Sfatul meu este urmatorul - adopta un regim de viata sanatos.
Ai doar 14 ani, lasa-ti organismul sa se dezvolte armonios. Si eu am avut incepand cu varsta de 14 ani 50 de kilograme la 1,60 si aratam foarte bine.
Si mi-am mentinut greutatea asta pana la 24 de ani fara efort.
Nu cred ca este cazul sa te apuci de diete la varsta ta.
Mananca sanatos - cat mai putine prajeli, paine alba, dulciuri, sucuri (de orice fel) si fa ceva miscare. Ar trebui sa fie suficient.

Daca mergi la film nu trebuie neaparat sa rontai ceva ! Si noi mergeam la film, exista si pe vremea aia pop-corn si totusi puteam sa mergem la film si sa nu rontaim.
Discuta cu mama ta si stabiliti impreuna un meniu sanatos. Sunt convinsa ca ai in frigider o supa/ciorba sau un fel de mancare.


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:38:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO