forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal stripmymind (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-stripmymind-11062.html)

stripmymind 26 feb 2012 20:59:21

Re: Jurnal stripmymind
 
Astazi n-a fost o zi prea stralucita, nutritional vorbind: :D

Mic Dejun: 6 rondele de orez expandat "unse" cu o banana pasata + o cafea cu zaharina
Gustare: un convrig cu susan
Pranz: 125 g muschiulet de porc, facut la gratar cu 46 g amestec orez basmati cu orez salbatic+varza murata calita
Gustare: un covrig cu stafide ( :"> ) + o cafea cu zaharina
Cina: 200 g branza de vaci cu 4 crackers integrali+jumatate de pahar de suc de rosii+o portocala

Azi am facut exercitii de forta si streching si am baut 2 L de apa.

Pfff, maine incep facultatea dupa o prea frumoasa vacanta :((Trebuie sa ma culc mai devreme ca maine la 5 sunt in picioare :-<
Asa ca v-am pupat fetelor si noapte buna! :-*

Niculae Roxana 01 mar 2012 14:21:37

Re: Jurnal stripmymind
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=213

gabi23oct 01 mar 2012 20:10:01

Re: Jurnal stripmymind
 
O primavara cat mai frumoasa si plina de iubire iti doresc!!! :-*:-*:-*:-*>:d<>:d<>:d<>:d<

stripmymind 17 mar 2012 21:54:56

Re: Jurnal stripmymind
 
N-am mai fost de mult pe aici. Am cam tot tinut-o intr-o gripa si nu prea am fost in stare de nimic.

Cu 30 de minute inainte de mic dejun: o portocala
Mic Dejun: 78 g cas cu un sfert de castravete verde; 1 felie de paine de 46 g+20 g unt+3 lingurite miere; 1 cafea
Gustare: un pumn de covrigei+o cafea
Pranz: un sandvis cu urda+1 mar
Gustare: un pumn de Maxi Mix+1 ceai
Cina:153 g salau facut la cuptor, fara grasime+41 g amestec orez basmati cu orez salbatic+sparanghel; 1 ceai

Apa: cam 1 litru dar am mai baut si ceaiurile alea 2
Sport: 2 ore (mers pe jos, urcat scari, exercitii de fitness, streching)

stripmymind 25 mar 2012 18:25:23

Re: Jurnal stripmymind
 
Cu 30 de minute inainte de micul dejun: o banana
Mic Dejun: 175 g branza de vaci pe o felie de paine de 55 g + o rosie
Gustare: 2 mere; un ceai negru cu lapte si indulcitor
Pranz: 150 g salau cu 100 g cartofi cu rozmarin, facuti la cuptor + o salata de varza asezonata cu sare si o lingura de otet
Gustare: o cafea cu 2 lingurite de miere
Cina: o felie de paine de 45 g unsa cu o pasta facuta din ton la conserva, castraveti in otet, mustar si maioneza de soia

Mai am de baut 500 ml apa si imi fac cota de 2 L.
Azi am mers 30 de minute pe jos (ce ma bucur ca a venit in sfarsit primavara :x).

stripmymind 31 mar 2012 17:33:44

Re: Jurnal stripmymind
 
Mic Dejun: 30 g musli inmuiati in sucul de la o portocala
Gustare: 3 curmale
Pranz: un sandvis cu urda
Gustare: o banana, un pumn de covrigei si o cafea cu lapte
Cina: o portie cat o farfurie de ciorba cu varza a la Cluj facuta cu carne de vita slaba

Deja am baut 2 litri de apa b-)
Mai am de facut sport. Azi cred ca ma axez pe musculatura si pe streching.

De cand s-a incalzit afara sunt mandra sa zic ca merg cel putin 15 minute pe jos zilnic :D Incerc sa strecor pasi in plus de fiecare data cand am ocazia: cobor cu o statie mai devreme sau nu mai iau deloc RATB/metroul. Si am renuntat intr-un final la lift si urc numai pe scari (pana la etajul 7).

stripmymind 02 apr 2012 23:16:24

Re: Jurnal stripmymind
 
Mic Dejun: un iaurt 2% grasime cu 30 g musli fara zahar
Gustare: un mar si o cafea cu indulcitor
Pranz: un sandvis cu 2 felii de paine, telemea si castravete verde
Gustare: o bomboana Mozart + 4 bomboane Chokotoff (spre rusinea mea)
Cina: o portie (cat incape intr-o farfurie de ciorba) de varza a la Cluj

Acum termin de baut cei 2 L de apa.
Azi am mers pe jos 40 de minute, am urcat in total 21 de etaje :)) (la spitalul unde fac eu stagiul, cursul se tine la etajul 6 asa ca va imaginati ce "patimesc") si am mai reusit sa fac si 30 de minute de exercitii fitness cand am ajuns acasa de la facultate.

stripmymind 17 apr 2012 15:24:08

Re: Jurnal stripmymind
 
Am fost tare ocupata zilele astea. Am incercat sa fac cat mai multe retete dietetice pentru masa de Paste. Si am reusit cu ajutorul acestui site :D Am "preluat" Salata de castraveti cu germeni de grau incoltiti - Slabute.ro , Pasca fara aluat - Slabute.ro , Quiche cu somon si branza cu mucegai in stil Montignac - Slabute.ro , Guacamole - Slabuta.ro + cozonacul si pasca au fost facute cu indulcitor si unt 40%.
De asemenea, am incercat sa mananc cu masura, cate putin din toate, desi am mai scapat la dulciuri (dar macar erau dietetice, nu? ;) ) + multa, multa apa si cat mai putin alcool.
Iar Iepurasul a fost generos si mi-a adus un aparat de facut floricele de porumb fara grasimi :x Ca sa am parte de partile bune din floricele (polifenoli, fibre) fara partile rele (calorii in plus de la grasimile in care sunt preparate sau de la fel de fel de substante chimice cu care sunt "imbogatite" cele pentru microunde).
In caz ca mai imi citeste cineva jurnalul, atat va mai spun: Hristos a inviat! si vacanta placuta in continuare (pentru cine isi mai "permite).

stripmymind 19 apr 2012 21:10:06

Re: Jurnal stripmymind
 
Raportul pe ziua de astazi:

Mic Dejun: un mar, o para
Pranz: o salata mareee cu o jumatate de piept de pui, o rosie, castravete verde, ridichi, salata verde asezonata cu busuioc proaspat, ceapa si usturoi verde, sare si o lingurita de ulei de soia, urmata de o cafea neagra
Gustare: 5 bomboane Kinder Schoko Bons
Cina: tot o salata (ca doar a venit primavara ;;)) cu un ou fiert, fasole verde, un cartof fiert, salata verde, 5 fileuri de ansoa dreasa cu o lingurita de otet de vin si una de ulei de masline si niste capere aruncate pe acolo + o cafea neagra

Acum termin de baut cei 2 L de apa.

Astazi am facut 30 de minute de exercitii ce le emuleaza pe cele practicate in atletism: multe sprinturi pe loc, sarituri, adica o gramada de cardio :))#:-s

Twisty 19 apr 2012 21:17:48

Re: Jurnal stripmymind
 
Citat:

Anterior postat de stripmymind (Post 1017496)
Raportul pe ziua de astazi:

Mic Dejun: un mar, o para
Pranz: o salata mareee cu o jumatate de piept de pui, o rosie, castravete verde, ridichi, salata verde asezonata cu busuioc proaspat, ceapa si usturoi verde, sare si o lingurita de ulei de soia, urmata de o cafea neagra
Gustare: 5 bomboane Kinder Schoko Bons
Cina: tot o salata (ca doar a venit primavara ;;)) cu un ou fiert, fasole verde, un cartof fiert, salata verde, 5 fileuri de ansoa dreasa cu o lingurita de otet de vin si una de ulei de masline si niste capere aruncate pe acolo + o cafea neagra

Acum termin de baut cei 2 L de apa.

Astazi am facut 30 de minute de exercitii ce le emuleaza pe cele practicate in atletism: multe sprinturi pe loc, sarituri, adica o gramada de cardio :))#:-s

Buna :)!
Felicitari pentru sport,ai fost cuminte azi>:D< cu exceptia bomboanelor :-" ;;).


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:26:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO