forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul ambitios! multi pasi mici :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-ambitios-multi-pasi-mici-12382.html)

priceless 03 aug 2013 20:50:35

Re: Jurnalul ambitios! multi pasi mici :)
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1285965)
hei ! >:D< bine ai venit printre noi si multa bafta in lupta cu kg in plus ! :)
eu zic sa lasi acele produse minune deoparte, iti vor face numai rau .. iar inaintea slabitului trebuie sa pui sanatatea, corect? doar nu vrei doamne fereste sa ajungi prin spital cu nush ce infectie sau altceva mai rau :) lasa organismul sa mearga in ritmul lui :P
cel mai bine ar fi ca la inceput sa nu incepi drastic, sa iti calculezi macar in mare caloriile si sa ai cel putin 1500 !! asta e minimul .. eu cred ca poti si cu mai mult daca sunt luate din alimente de calitate .. daca vezi ca stagnezi, sa ai de unde taia :D :P

inca o data, mult succes ! :-*:-*

multumesc pt sustinere WhiteAngel >:D<

nu am inceput drastic azi....pt ca nu m-am putut abtine si am mancat inghetata acum seara cand am venit de la birou ..cam multa:(... dupa ce toata ziua am mancat ok.....offfffffffff...

mi ciuda pe mine, ca naiba acum :(((

ma pun sa fac curat in casa ca e tarziu si maine vreau sa stau...nu o sa am chef sa robotesc...

revin mai incolo...sper sa nu mai mananc nimic!!!!!!!!!!!!!!!! doamne zici ca sunt posedata, dar nu m=am putut abtine de la inghetata asta...e grav..:( n-am ambitie deloc[*ingrijorat*]

rozica1965 03 aug 2013 22:20:00

Re: Jurnalul ambitios! multi pasi mici :)
 
Citat:

Anterior postat de priceless (Post 1286071)
nu am gasit pe forum categoria 20-30 ani, numai adolescente pana la max 18, si apoi direct 30-40 ani. si apoi, pana slabesc ma apuca 30, ca acusi fac 29 (in noiembrie)

e mare bai ca am deschis jurnalul la categ asta de varsta? :-/... sper sa nu fie :(

Ce tare!!!!!!!!!! Auzi la ea....pana slabeste face 30!!!!!!!:)):)) Nu e bai,stai linistita!!!!!!:)):))

rozica1965 03 aug 2013 22:21:42

Re: Jurnalul ambitios! multi pasi mici :)
 
Citat:

Anterior postat de priceless (Post 1286072)
multumesc pt sustinere WhiteAngel >:D<

nu am inceput drastic azi....pt ca nu m-am putut abtine si am mancat inghetata acum seara cand am venit de la birou ..cam multa:(... dupa ce toata ziua am mancat ok.....offfffffffff...

mi ciuda pe mine, ca naiba acum :(((

ma pun sa fac curat in casa ca e tarziu si maine vreau sa stau...nu o sa am chef sa robotesc...

revin mai incolo...sper sa nu mai mananc nimic!!!!!!!!!!!!!!!! doamne zici ca sunt posedata, dar nu m=am putut abtine de la inghetata asta...e grav..:( n-am ambitie deloc[*ingrijorat*]

Altceva ce ai mai mancat azi?

butterfly30 05 aug 2013 08:18:39

Re: Jurnalul ambitios! multi pasi mici :)
 
uite, eu nu pot spune ca stiu din proprie experienta ca stiu cum e sa slabesti 50 kg, dar iti dau 2 exemple de aici de pe site care poate o sa te inspire: alina82 si supermire83. eu cand m-am inregistrat am fost uimita si inspirata de felul in care fetele astea doua au reusit sa slabeasca si sa se mentina mancand ca toti oamenii, nu mancaruri noi inventate pt dieta, ba au mai papat si un dulce, si niste paste, etc. acum, cand ai de slabit 5 kg e usor sa scoti din meniu o luna-doua dulciuri, paste, paine, prajeli. dar daca e un proces de lunga durata cred ca vei acumula prea multe frustrari,prea multe energii negative si vei abandona. eu iti sa incepi treptat, adica cele 3 mese si 2 gustrari sa fie copioase, in nici un caz un fruct la gustare, si in nici un caz nu exclude grasimile. mai degraba renunta la zahar, care iti accentueaza senzatia de foame, si papa nuci, alune, migdale, care avand grasimi mentin mai mult timp senzatia de satietate. eu sunt convinsa si da, spun asta din experienta, ca daca seara dai atacul la inghetata, in ziua respectiva ai papat mai putin decat trebuia. eu iti tin pumnii si o sa te urmaresc!;)

Annaaa 05 aug 2013 16:21:44

Re: Jurnalul ambitios! multi pasi mici :)
 
Pai in primul rand buna si bine ai venit aici pe forum :-*. Din cate am vazut ai primit si sustinere si o sa mai primesti si in continuare. Si eu sunt o maaaree pofticioasa si abia ma abtin (rar ;)) )cand cineva ma roaga cu ceva dulce, sau atunci cand il vad. Asta este marea mea problema. Am avut si o sa mai am o gramada de zile proaste dar important este sa nu renuntam orice ar fi.
Am vazut ca ai scris la un moment dat de niste exercitii, daca vrei, iti recomand un canal pe youtube cu o fata care face pilates si are si un Challange de 24 de zile. Eu am facut doar trei zile ca mi-a venit "problema" insa din cate am vazut eu si in continuare nu sunt grele. Se numeste Blogilates, sper sa te ajute.
Deci, sper sa reusesti sa scapi de kg propuse si te astept si pe la mine prin casuta :-*

priceless 10 aug 2013 12:34:54

Re: Jurnalul ambitios! multi pasi mici :)
 
bine v-am regasit dragele mele,

nu am apucat sa scriu saptamana trecuta fiindca am stat in fiecare seara pana tarziu la birou, si apoi imi impachetez chestiile de prin casa ca vreau sa ma mut!!!! mai am 2 saptamani si o sa fiu in apt meu, si pot sa imi vad linistita de viata mea, in sfarsit! sper sa fie intr-un ceas bun! doamne ajuta!!!!!!

cel mai mult imi doresc sa gasesc un echilibru in programul meu, sa duc o viata sanatoasa si sa ma bucur de fiecare zi. de fapt, sa reusesc sa apreciez fiecare zi, ca ultimii 4 ani parca au zburat pe langa mine :(

si acum!!!! va anunt ca am slabit 2 kg !!!! iuhuuuuuuuuuuu. m-am cantarit de dimineata inainte sa mananc :P
nu pot spune ca am mancat cum trebuie saptamana asta, am avut scapari multe, dar important e ca am avut mai putine scapari ca apana acum b-)

miscare nu am apucat sa fac:((:((

miris 17 aug 2013 20:34:24

Re: Jurnalul ambitios! multi pasi mici :)
 
Bravo pentru primele kg date jos!
Chiar daca mai calci pe langa programul alimentar pe care ti l-ai propus, important e sa te redresezi si sa revii pe drumul tau. Consecventa face difernta, pana la urma!
Succes!

http://www.robertorossi.ro/images/pr...cm-30214-1.jpg
Asta e coronita invingatorilor!


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:10:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO