forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul covrigaresei :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-covrigaresei-12581.html)

shadowdinasty 01 sep 2014 19:29:28

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Buna seara, slabutelor!

Se pare ca toamna aduce schimbari mari pt mine... din data de 25 voi fi doar fosta covrigareasa... azi am aflat ca raman fara job...
Peste 10 zile fac 2 ani de covrigareala. Inainte am lucrat intr-un pet shop in acelasi hipermarchet si dupa patru ani de bataie de joc am plecat la covrigi. Aceea firma a dat faliment in acelasi an si in locul ei a venit alta firma, tot petshop. M-au tot chemat acolo si nu am fost hotarata... pai acum trebuie s fiu hotarata... a plans pana am secat pentru ca eu chiar am pus suflet in job... nici la sala nu m-am putut concentra...

Mihaela1006 01 sep 2014 19:42:55

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Un semn ca trebuie sa schimbi ceva radical. O schimbare de job e uneori cruciala - multa bafta sa gasesti ceva potrivit tie :-)

happygirldiana 01 sep 2014 20:09:02

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Citat:

Anterior postat de shadowdinasty (Post 1359993)
Buna seara, slabutelor!

Se pare ca toamna aduce schimbari mari pt mine... din data de 25 voi fi doar fosta covrigareasa... azi am aflat ca raman fara job...
Peste 10 zile fac 2 ani de covrigareala. Inainte am lucrat intr-un pet shop in acelasi hipermarchet si dupa patru ani de bataie de joc am plecat la covrigi. Aceea firma a dat faliment in acelasi an si in locul ei a venit alta firma, tot petshop. M-au tot chemat acolo si nu am fost hotarata... pai acum trebuie s fiu hotarata... a plans pana am secat pentru ca eu chiar am pus suflet in job... nici la sala nu m-am putut concentra...

Noemi, draga mea, capul sus si mult curaj!
Stiu cum e sa pui suflet in ce faci, am patit-o si eu la hotelul in care am lucrat, pe ambele posturi in care am lucrat.. Iar eu am fost nevoita sa imi dau demisia si tot mi-a parut rau....
Stiu cat de greu e sa iti gasesti un job in tara, de-asta sunt plecata pe unde sunt, si e trist pentru ca suntem tinere, dar sa fi avut vreo 40 de ani?
Fii puternica, hotarata si categorica, e spre binele tau!
Te pup!

shadowdinasty 01 sep 2014 20:47:00

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Sunt distrusa. De unde job? Abia mi-am facut abonament la sala. Expira in 11 si gata... vai am creierii prastie :((

jolye79 01 sep 2014 20:47:58

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Priveste partea buna a situatiei: scapi de tentatiile zilnice!
Si poate ca ti se pregateste ceva mai bun.

Animis23 01 sep 2014 20:48:23

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Imi pare rau sa aud ca pierzi locul de munca - chiar povesteai cu pasiune despre ceea ce faceai! Sper sa iti gasesti repede altceva sa iti placa - vezi ce faci la fostul loc!

Iti tin pumnii. Nu lasa asta sa te dezechilibreze in celelalte parti din viata ta. Deci unde lucrezi?

shadowdinasty 01 sep 2014 20:50:20

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
La Cora in parcare la casute

Animis23 01 sep 2014 20:53:08

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Am inteles. Si ce se intampla, se inchide covrigaria, sau...?

shadowdinasty 01 sep 2014 20:55:54

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Da, se inchide... tocmai acum, inainte sa se deschida patinoarul... si la cat suflet am pus in tot buinessul... vai, nu e doarun comar din care ma trezesc?

shadowdinasty 03 sep 2014 21:12:36

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Buna seara!
Dupa vestea de luni m-am lovit de un alt zid... la petshhop nu se stie daca si de cand se fac angajari...
Azi mi-am primit de la sefu notificarea ca din 1 octombrie raman fara job... desi probabil ca din 25 nu mai am job. A fost de treaba si a zis ca imi desface contractul din 1 sa am toate platite la stat...
Ma simt asa... in plop. Plopul e in aer...
Am fost la sala in fiecare zi si mi-a prins bine ca nu m-am mai gandit ca raman fara job.. toata lumea zice sa fiu happy ca nu o sa mai lucrez toata ziua si in fiecare zi.... e chiar asa de greu de crezut ca mie chiar imi place sa lucrez?
Ma simt c un caine abndonat.... simt ca nimic nu mai are sens...


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:07:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO