forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul covrigaresei :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-covrigaresei-12581.html)

LOREDANA99 01 sep 2014 07:53:30

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Buna dimineata, draga mea! :-*

Sa avem o toamna frumoasa...zic:>

shadowdinasty 01 sep 2014 09:33:48

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Fetelor!!!! Haideti la cafea!!!!!!
Aseara am fost cu fosta mea sefa la pizzeria prietenei cu care merg la aerobic. Era acolo colega ei... si mi-a zis ca nu se vede absolut deloc ca as fi slabit... si nu a zis-o din rautate, e o femeie superba la 45 ani care are deja o nepotica de 7 luni... de era o fatuca ziceam ca e invidie ori rautate..
Dar asa... trebuie sa o cred pe cuvant. Hai, serios, 6 kg nu se vad chiar deloc? Adica inteleg eu ca nu e mult si ca mai am de dat jos de doua ori atat... dar ... sunt un pic dezamagita...

butterfly30 01 sep 2014 09:37:13

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
poate daca aveai 150 de kg puteai sa spui ca nu se vede, dar de la 70 la 64 e o diferenta imensa, sunt convinsa ca se vede f tare, relaxeaza-te!!! sa stii ca sunt persoane, de obicei cele care nu au avut vreodata probleme cu greutatea, care nu prea observa diferente la alte persoane decat daca sunt foaaaarte mari.:)

shadowdinasty 01 sep 2014 09:48:22

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Multumesc foarte frumos!!!
Ma gandeam ca blugii nu lalaie pe mine ca s-au largit numai asa :))

butterfly30 01 sep 2014 09:50:28

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
fii serioasa! imi amintesc si eu cum aratam la 70 si la 64, maaare diferenta, si sunt convinsa ca si la tine e la fel!:)

Animis23 01 sep 2014 09:53:33

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Citat:

Anterior postat de shadowdinasty (Post 1359926)
Fetelor!!!! Haideti la cafea!!!!!!
Aseara am fost cu fosta mea sefa la pizzeria prietenei cu care merg la aerobic. Era acolo colega ei... si mi-a zis ca nu se vede absolut deloc ca as fi slabit... si nu a zis-o din rautate, e o femeie superba la 45 ani care are deja o nepotica de 7 luni... de era o fatuca ziceam ca e invidie ori rautate..
Dar asa... trebuie sa o cred pe cuvant. Hai, serios, 6 kg nu se vad chiar deloc? Adica inteleg eu ca nu e mult si ca mai am de dat jos de doua ori atat... dar ... sunt un pic dezamagita...

Depinde si cat de des te vezi cu persoana respectiva... daca va vedeti destul de des, poate ca nu prea ii e usor sa observe. Si nu iti face probleme ce cred altii. Importanta e realitatea, si cum te simti tu! Si tu te simti bine, sanatoasa, si esti mandra de reusita ta.

shadowdinasty 01 sep 2014 10:00:50

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Multumesc frumos, fetelor! Mi-ati inseninat ziua! Aseara nu puteam adormi, tot ii auzeam vocea in minte :(
Daar a inceput o saptamana noua de mancat sanatos si de sport. Azi am total body care e un pic mai greu dar distractiv. Maine si joi merg la aerobic, miercuri am power pillates care e cu gantere de 1 kg si vineri am ceva cu o minge mica, dar grea de 2 kg. Nici nu stiu care imi place mai mult:)
Diseara dupa sala merg iar la pizzerie la o cafeluta, ne adunam cu fetele sa le distribui produsele de infrumusetat si igiena - sunt reprezentant la o firma de cosmetice super-populara. Daca ajung in timp util acasa - sper!, atunci ma urc si pe stepper care e noua mea dragoste :) si daca primele 3 saptamani am slabit fara pic de sport, acum ma astept la diferente mai mari. Nu neaparat pe cantar ci la haine :)

eliza david 01 sep 2014 12:02:14

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Si eu sunt convinsa ca se vede foarte bine. Cel mai simplu e sa-ti faci poze. Eu mi-am facut la un moment dat de pe la 62 kg parca pana pe la 56-57. Se vedea foarte bine diferenta. Prietenele mele spuneau ca nu se vede foarte tare, dar ne vedeam cam la 2 zile si de aia nu observau. Cand le-am aratat pozele :-o :))

Continua cu alimentatia echilibrata si sportul si o sa vezi tu rezultatele. Si asta conteaza :)

shadowdinasty 01 sep 2014 12:14:23

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Multumesc frumos, Eliza! Asa am sa fac si eu, imi fac niste poze si din fata si din lateral..sambata m- masurat... fundul 102 cm, burta 80... asa ca astept rezultatele sportului. Fundul nu ma deranjeaza atat de tare, pentru ca am soldurile late, dar bineinteles e loc de mai bine. In schimb burta... ma mir cum de nu m-a intrebat nimeni cate luni de sarcina am :))

eliza david 01 sep 2014 14:12:17

Re: Jurnalul covrigaresei :)
 
Si eu tot cu burta am probleme, greu tare de tot se misca inapoi :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:01:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO