forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-cursa-lunga-110-kg-90-kg-maria2480-5828.html)

Alina82 23 oct 2010 10:35:09

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Salve Maria!!!
Lasa nu te supara pe cantar k totusi e dragutz si arata in minus:D
Felicitari scumpa te apropii tot mai mult de 90:)
Si felicitari pt sport...uite asa din sedentare devenim si noi active...k ni se turtea fundul de la atata stat cu el infipt in scaun:D
Un weekend frumos:-*

maria2480 24 oct 2010 08:58:01

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Chiar ai dreptate sa stii. Nu-mni vine sa cred ca in sfarsit ma misc avand in vedere cat de puturoasa era inainte.

Az sunt suparata pentru ca retin apa si ma simt umflata. Nu numai ca ma simt eu umflata, si cantarul mi-a aratat brusc 1,5 kg in plus O sa0mi fac mai tarziu un ceai verde ca nu stiu ce altceva as putea face ca sa ma asigur ca revin la greutatea initiala.

Alina82 24 oct 2010 10:39:10

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Citat:

Anterior postat de maria2480 (Post 378025)
Chiar ai dreptate sa stii. Nu-mni vine sa cred ca in sfarsit ma misc avand in vedere cat de puturoasa era inainte.

Az sunt suparata pentru ca retin apa si ma simt umflata. Nu numai ca ma simt eu umflata, si cantarul mi-a aratat brusc 1,5 kg in plus O sa0mi fac mai tarziu un ceai verde ca nu stiu ce altceva as putea face ca sa ma asigur ca revin la greutatea initiala.

Hmmm nu am idei sa te ajut cu retinerea de apa....dar se rezolva ea...bn k e apa si nu altceva:)Si nu are rost sa fi suparata...totusi incearca sa nu te mai cantaresti zilnic...pt k exista aceste variatii la cantar din diverse motive...eu la inceput ma cantaream de 3 ori pe zi si aci chitaiam de fericire ....aci turbam de nervi....de dimi pana seara erau uneori diferente de 1-1.5....de cand am ajuns sa ma cantaresc la sapt am scapat de stresul asta...o duminik frumoasa:-*>:D<

maria2480 24 oct 2010 20:24:17

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Oho, dar uite ce frumos arata tickerul tau! Bravo Alina, te felicit din suflet pentru pasii siguri pe care ii faci in primul rand catre sanatate si mai apoi catre frumusete.

Am facut 4 mile astazi cu Leslie si 35 de abdomene ( inca nu ma simt in stare sa cresc ritmul)

In privinta cantarului stiu ca ai dreptate dar nu ma pot abtine. Mi-am propus de atatea ori sa ma abtin dar pur si simplu nu reusesc. Ma duc la el dimineata mai rau ca un drogat! Nu mai vad nimic in jur :">

Alina82 24 oct 2010 21:05:00

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Citat:

Anterior postat de maria2480 (Post 378862)
Oho, dar uite ce frumos arata tickerul tau! Bravo Alina, te felicit din suflet pentru pasii siguri pe care ii faci in primul rand catre sanatate si mai apoi catre frumusete.

Am facut 4 mile astazi cu Leslie si 35 de abdomene ( inca nu ma simt in stare sa cresc ritmul)

In privinta cantarului stiu ca ai dreptate dar nu ma pot abtine. Mi-am propus de atatea ori sa ma abtin dar pur si simplu nu reusesc. Ma duc la el dimineata mai rau ca un drogat! Nu mai vad nimic in jur :">

Mersi frumos Maria:)
Bv pt sport>:D<
Si te inteleg la faza cu cantarul...nici eu nu reuseam....dar eu dupa ce ma cantaresc duminik il bag in cutie si poi il pun dupa un fotoliu...asa stiu sigur k dimineatza imi e prea lene sa trag de fotoliu sa il scot si sa ma cantaresc....doar duminik ma trezesc mai devreme pt operatiunea asta:D

maria2480 27 oct 2010 20:57:37

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Ultimele zile n-au adus noutati exceptand faptul ca ajuns la 4 mile cu Leslie si 40 de abdomene. Imi continui cumintica sportul, ma cert in fiecare zi cand exagerez cu pranzul ( se mai intampla uneori) dar rezist vitejeste la toate prajiturile pamantului pe care colegii mei le cumpara in birou. Maine e zi de masurat si voi reveni cu detalii. De cantarit...n-avem nimic nou de raportat. Inca:)

maria2480 28 oct 2010 06:19:02

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Asa...noile masuratori:
Talie: -1
Copasa: -2
Gamba: -1
Solduri: -1
Brat: - 2
Colac -1

Restul valorilor ( gat, incheietura etc) au ramas la fel. Sa aveti o zi frumoasa

bebelusha 28 oct 2010 09:14:14

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Buna Maria..scuze daca ma bag in seama dar am vazut ca si tu ai retinere de apa..ca mine :(
este la plafar un ceai: Ceai diuretic nr. 2, chiar asa se cheama..3-4 cani pe zi fac minuni..doar ca tre sa bei si ceva apa in afara de astea..sunt f bune mai ales in perioada nasoala..pup si felicitari pt kg date jos :D

maria2480 29 oct 2010 06:33:08

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Multumesc bebelusha pentru sugestie. Sa stii ca am vazut ca si ceaiul verde face minuni in situatia asta dar o sa-l caut la Plafar si pe cel sugerat de tine. Incercarea moarte n-are :)

bebelusha 29 oct 2010 07:27:30

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Si eu stiam de ceaiul verde dar dupa un timp ma rodea la stomac..nu ma simteam prea bine cu el..de asta am sugerat ceaiul diuretic..are mai multe plante(matase de porumb, cozi de cirese etc..stiu ca sunt f bune..)..pup dulce de dimineata


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:22:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO