forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-cursa-lunga-110-kg-90-kg-maria2480-5828.html)

maria2480 30 oct 2010 07:30:32

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
De cel de matase de porumb am baut in trecut. Parca avea un gust rau, nu ma stiu exact. Il incerc, oricum, ca nu ma omoara :)

Buuun, au ma disparut 500 g. Sunt convinsa ca sportul contribuie in principal la eliminarea lor deci voi continua cu programele lui Leslie cel putin pana in 21 noiembrie cat tine provocarea pe care o incepe luni juma' de America.

Evident ca m-am grabit sa schimb tickerul :D

Alina82 30 oct 2010 11:53:16

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Citat:

Anterior postat de maria2480 (Post 385027)
De cel de matase de porumb am baut in trecut. Parca avea un gust rau, nu ma stiu exact. Il incerc, oricum, ca nu ma omoara :)

Buuun, au ma disparut 500 g. Sunt convinsa ca sportul contribuie in principal la eliminarea lor deci voi continua cu programele lui Leslie cel putin pana in 21 noiembrie cat tine provocarea pe care o incepe luni juma' de America.

Evident ca m-am grabit sa schimb tickerul :D

Felicitari Maria!!!
Cu sigurantza sportul contribuie:)Si mai mult de atat e bun pt k tonifieaza si nu se mai formeaza sortulete si diverse creturi:)

maria2480 31 oct 2010 08:53:26

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Multumesc Alina. La tonifiere ma gandesc si eu in primul rand. As vrea sa dispara fara urma in primul rand colacul disgratios cu care m-am pricopsit dupa ani in care m-am neglijat. E numai vina mea dar macar m-am trezit la un moment dat.
Cred ca burta reprezinta cel putin un sfert din greutatea in surplus. Daca ar disparea ea as fi fericita rau. De aia incerc sa nu ratez abdomenele zilnic. Nu m-am oprit nici din "walk, walk walk :) dar cred ca abdomenele sunt de departe cele mai importante fiindca ma ajuta sa scap de burta asta disgratioasa

Alina82 31 oct 2010 12:08:27

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Salve Maria!!!
Dap asa e si eu aveam vreo 3 burti:))akm mai am doar una:Ddar sa stii k burta se duce cel mai greu...dak ai sa te uiti la pozele mele din albumul privat ai sa obs k la picioare am slabit super bn adik cum sunt akm sunt multumita...si la burta am slabit dar ink mai e....si toate fetele spun acelasi lucru k colacul se duce celmai greu:|dar cu sport si dieta se va duce si burtoiul...pupici si o duminik frumoasa:-*

maria2480 04 nov 2010 07:21:51

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Din pacate, da, burtoiul dispare cel mai greu. Dar il vom invingeeeee!!!

Zi de masuratori astazi. N-am abandonat, din contra imi fac sportul zilnic cu o incapatanare de catar si iata ca rezultatele nu intarzie. Mai dau gres pe la pranz cu cate un pireu de cartofi dar ma cert si promit ca n-am sa mai fac :)

Talie - 5 Cea mai mare realizare de saptamana asta :)
Copasa - 1
Gamba - fara schimbari
Solduri --2
Brat -fara schimbari
Bust - 1
Gat - fara schimbari
Incheietura - 1
Colac - 1

In plus raportam si un kg in minus la cantar. Mai avem 4 kg pana la target. Hai ca se poate. Peste patru kg nu vom mai fi obeze ci doar supraponderale :P

maria2480 11 nov 2010 07:20:05

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Draga jurnal,

N-am dat bir cu figitii de la cea mai inportanta cursa avietii mele dar nu prea am noutati. Musafirii sunt pe la mine asa ca luni si marti n-am facut sport deloc iar aseara am facut o mila cu Leslie si atat.

Ma mentin vad, cantarul mi-a aratat 94 si avand in vedere si musafirii s-ar putea sa fie chiar mai putin de atat. Dar eu nu voi stii pana joia urmatoare :D pentru ca incerc sa ma las de cantaritul zilnic.

A fost si dimineata de masuratori si raportam doart trei scaderi fata de saptamana trecuta:
Talie -1
Bust - 1
Colac - 2

amy0404 13 nov 2010 19:33:18

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Buna Maria! :)

Am trecut sa iti urez o duminica placuta si mult succes cu dieta! :)

maria2480 17 nov 2010 06:30:13

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Multumesc Amy de vizita. Te mai astept.

Asadar, zi de joi, zi de cantarit si masurat. Mai putin cu 1 kg si ajungem astazi la 93 fix. Asta inseamna ca peste un kg mai putin ma asteapta un premiu :D si peste 3 mai putin ma asteapta unul si mai mare, scap de cuvantul obez. Ceea ce e de-a dreptul reconfortant.

Ma tin de sport si de dieta in continuare chiar daca trag de mine in fiecare seara sa "execut" unul din programele lui Leslie Sansone. La modul cel mai serios, programul asta al ei chiar functioneaza. Eu l-am inceput de-o luna cred, am ajuns la 4 mile si cred ca am pierdut in jur de 5 kg.

Masuratori:
1. Talie -1
2. Solduri - 1
3. Bust -1
4. Colac -1

Acestea sunt categoriile unde s-au inregistrat schimbari.

Te-am pupat jurnal ma duc sa ma pregatesc de serviciu.:-*

Alina82 17 nov 2010 11:02:40

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Citat:

Anterior postat de maria2480 (Post 405964)
Multumesc Amy de vizita. Te mai astept.

Asadar, zi de joi, zi de cantarit si masurat. Mai putin cu 1 kg si ajungem astazi la 93 fix. Asta inseamna ca peste un kg mai putin ma asteapta un premiu :D si peste 3 mai putin ma asteapta unul si mai mare, scap de cuvantul obez. Ceea ce e de-a dreptul reconfortant.

Ma tin de sport si de dieta in continuare chiar daca trag de mine in fiecare seara sa "execut" unul din programele lui Leslie Sansone. La modul cel mai serios, programul asta al ei chiar functioneaza. Eu l-am inceput de-o luna cred, am ajuns la 4 mile si cred ca am pierdut in jur de 5 kg.

Masuratori:
1. Talie -1
2. Solduri - 1
3. Bust -1
4. Colac -1

Acestea sunt categoriile unde s-au inregistrat schimbari.

Te-am pupat jurnal ma duc sa ma pregatesc de serviciu.:-*

Felicitari Maria!!!!!:-*>:D<
Hai k putin mai e si scapi de obezitate...sa vezi ce bn o sa te simti....eu chiuiam de fericire:DSi bv si pt sport....si eu am o parere buna despre programul lui Leslie...ajuta la pus kg pe fuga si nu e un program complicat cu cine stie ce pasi sau alte cele....o zi frumoasa:-*

maria2480 26 nov 2010 07:52:19

Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480
 
Multumesc Alina.
Acum ma am doar doua kg pana la primul target deci si pana la supraponderabilitate. N-am acum timp sa scriu noile masuri. Am scazut 1-2 cm la fiecare. Ideea e ca am schimbat tickerul deci se vede progresul de la o saptamana la alta. Trebuia sa-mi iau un cadou la 92 dar cred ca mai aman putin din cauza finantelor. Vom vedea. O zi buna tuturor


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:25:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO