forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-mamicii-teo-122-kg-spre-70-kg-8523.html)

loralin 26 aug 2011 14:00:40

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Buna Teo ,bine te-am gasit in casuta ta >:D<:-*!Am vazut ca ai un bietel de care esti f mandra..,ca de altfel toate mamicile de puiutii lor,..in el poti gasi motivatia sa slabesti si sa nu te lasi ,cand simti seara ca esti tentata sa papi ceva in plus gandeste-te la puiul tau ca are nevoie in primul rand de o mamica sanatoasa care sa il ajute sa creasca ...aspectul pentru el nu va conta caci el e singurul in viata asta care te va iubi neconditionat !
Mult succes in lupta cu kg !>:D<:-*

teo23 26 aug 2011 16:11:09

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
>:D<
Citat:

Anterior postat de loralin (Post 771485)
Buna Teo ,bine te-am gasit in casuta ta >:D<:-*!Am vazut ca ai un bietel de care esti f mandra..,ca de altfel toate mamicile de puiutii lor,..in el poti gasi motivatia sa slabesti si sa nu te lasi ,cand simti seara ca esti tentata sa papi ceva in plus gandeste-te la puiul tau ca are nevoie in primul rand de o mamica sanatoasa care sa il ajute sa creasca ...aspectul pentru el nu va conta caci el e singurul in viata asta care te va iubi neconditionat !
Mult succes in lupta cu kg !>:D<:-*

>:D<asa este, dar pana acum nu am avut vointa indeajuns:(, vreau sa fiu sanatoasa si nu mai pot renunta la ce am inceput, in plus aici gasesc sustinere si va multumesc:x

loralin 26 aug 2011 16:30:05

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Multumesc pentru vizita in jurnal>:D<!
Si acum o sa iti raspund la intrebare .La mine a functionat dieta hipocalorica,am analizat f bine stilul meu de viata si cunoscandu-ma am realizat ca nu pot tine o dieta stricta .Am redus numarul de calorii pana la 1400 de calorii uneori si peste limita aceasta,am facut din sport un prieten si l-am inatlnit zilnic in diverse forme pentru a nu ma plictisi .Treptat am redus fara sa vreau numarul de calorii pentru ca am inceput sa ma obisnuiesc sa pap din ce in ce mai putin ...acum as fi capabila sa renunt la cina dar stiu ca nu e bine pt mine si pt sanatatea mea.
Sper ca ti-am dat macar cat de cat cateva indicii care sa iti foloseasca ...in caz ca mai ai intrebari nu ezita sa mi l epui ...suntem aici impreuna pt acelasi scop..indiferent de numarul de kg pe care il avem.
Iti urez mult succes!>:D<

teo23 29 aug 2011 16:35:54

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Citat:

Anterior postat de loralin (Post 771684)
Multumesc pentru vizita in jurnal>:D<!
Si acum o sa iti raspund la intrebare .La mine a functionat dieta hipocalorica,am analizat f bine stilul meu de viata si cunoscandu-ma am realizat ca nu pot tine o dieta stricta .Am redus numarul de calorii pana la 1400 de calorii uneori si peste limita aceasta,am facut din sport un prieten si l-am inatlnit zilnic in diverse forme pentru a nu ma plictisi .Treptat am redus fara sa vreau numarul de calorii pentru ca am inceput sa ma obisnuiesc sa pap din ce in ce mai putin ...acum as fi capabila sa renunt la cina dar stiu ca nu e bine pt mine si pt sanatatea mea.
Sper ca ti-am dat macar cat de cat cateva indicii care sa iti foloseasca ...in caz ca mai ai intrebari nu ezita sa mi l epui ...suntem aici impreuna pt acelasi scop..indiferent de numarul de kg pe care il avem.
Iti urez mult succes!>:D<

Multumesc si o sa iti urmez exemplul>:D<

teo23 30 aug 2011 17:30:29

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Nu stiu ce m-as face daca nu ati fi voi aici, cine m-ar intelege
Sunt la pamant, am plans si plang si acum, am fost jignita chiar de cei dragi mie, stiu ca sunt grasa, oribila dar totusi am si eu un suflet care nu mai poate, stiu ca nici eu nu ma suport asa, dar asta sunt.......grasa si insuportabila, dar totusi..........sunt satula de privirile celorlalti,, dar dispretul lor ma face mai puternica, vreau sa demonstrez ca nu sunt ceea ce cred ei

vera37 30 aug 2011 18:58:22

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Citat:

Anterior postat de teo23 (Post 775003)
Nu stiu ce m-as face daca nu ati fi voi aici, cine m-ar intelege
Sunt la pamant, am plans si plang si acum, am fost jignita chiar de cei dragi mie, stiu ca sunt grasa, oribila dar totusi am si eu un suflet care nu mai poate, stiu ca nici eu nu ma suport asa, dar asta sunt.......grasa si insuportabila, dar totusi..........sunt satula de privirile celorlalti,, dar dispretul lor ma face mai puternica, vreau sa demonstrez ca nu sunt ceea ce cred ei

hai sa lamurim un aspect, grasa esti caci asta e realitatea, dar oribila si insuportabila nu cred.........nu te mai subestima, ridica capul, trage aer in piept si nu mai lua in considerare gura lumii:):)
crezi ca eu sunt sustinuta de sot in lupta asta? nuuuuuuuu, el mananca tot ce vrea in fata mea si-mi spune ca nu m-a pus el la dieta
asa ca, innarmeaza-te cu rabdare si hai la lupta, ca o faci pt tine si pt copilul tau

mihaiela24 31 aug 2011 13:21:28

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Ce faci sorela, in sfarsit am reusit si eu sa intru, hai la slabit>:D<

vio ce doreste sa slabeasca 31 aug 2011 18:06:19

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
SANATATE MULTA LA BEBIC SI LA PARINTII LUI ! Greutate ,,ideala'' pentru mamica lui si sa ne ajute Dumnezeu sa trecem de obstacole!>:D<Am si eu ,,restante de la ultima nastere ,am pus foarte mult dupa ce am nascut ,nu in timpul sarcinii,dar s-a meritat .Stiam de la prima sarcina ca sunt predispusa la ingrasare dupa nastere dar vazandu-mi si iubindu-mi copii nu-mi pare chiar asa de rau ,parca.....Dar ce este comic ca acum o saptamana baietelul de 4 ani si ceva m-a chemat langa el sa dormim spunandu-mi ,,_cand vii grasuto sa dormi cu mine ?"fapt care m-a lasat fara replica ,care imi pune semne de intrebare si ma gandesc nu o fi oare acesta un indemn pentru a incerca sa mai slabesc, daca copiilor mei le este sau le va fi rusine cu o mama asa grasuta? Poate suna a naivitate dar asa gandesc eu,poate sunt oameni mai necajiti ca mine dar de ce sa nu incerc sa indrept niste lucruri care le-am gresit cand mancam cu o pofta nebuna tot ce -mi iesea in cale .Un lucru ce nu-l pot uita niciodata este cand in prima luna dupa nastere am avut musafiri in fiecare zi ,cu cadouri ,felicitari.Si in fiecare zi eu ma pregateam cel putin cu prajituri facute in casa ,sucuri si alte gustarici din care mancam eu jumatate iar restul musafirii,am pus atunci pe mine de la 85 la 115 in scurta vreme ....Apoi am regretat....am slabit 30,am mentinut 1 an si ceva pana am inceput serviciul cand au inceput micile si periculoasele gustari de ici de colo si cel mai mult stresul,bani din ce in ce mai putini,si uite asa am ajuns din nou la o greutate ce mi-o reproseaza cei din jur,mi-o reprosez eu .SPER CA DE MAINE SA STAU BINE CU MORALUL,SA NU MA ENERVEZE CINESTIE CE ,CA SA MI AMAN PASUL ,ABIA ASTEPT PRIMUL KG.DAT JOS.MULTE SALUTARI ,MULTUMESC PENTRU MESAJ SI INCURAJARI SI MULTA BAFTA SI TIE SA -TI ATINGI SCOPUL .>:D<

mariablue 01 sep 2011 16:28:33

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Bine ai revenit Teo!>:D<
Trebuie sa lasam in spate vorbele spuse de unii sau de altii si sa le aratam ca avem vointa si ca nu ne doboara, ci ne fac mai puternice!
Daca nu iti gasesti avantul ala de care avem toate nevoie, incearca sa intri in fiecare zi aici pe forum ca sigur va fi cineva care iti va da un sfat sau te va incuraja! Haide Teo, STII ca poti, trebuie doar sa VREI sa iti schimbi viata in bine, pt tine si baietelul tau. Esti tanara, frumoasa, ai toata viata inainte pt a te bucura de ea! Hai sa reusim impreuna! Eu voi fi aici >:D<

feelix 01 sep 2011 16:41:25

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
fruntea sus Teo !!!!>:D<
Cei din jurul nostru sunt rautaciosi . Tu trebuie sa sti ce vrei , sa ai vointa multa si sa nu-ti pese (pe cat se poate) de cei din jur.


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:25:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO