forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-mamicii-teo-122-kg-spre-70-kg-8523.html)

kasty 15 feb 2012 09:26:07

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Neata Teo!
Ce faci draguta?
Cum merge dieta?
Nu ai mai intrat de ceva timp si....ti-am simtit lipsa
Te pupic si pe tine si pe bebe

vera37 15 feb 2012 09:32:26

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
neatza fetelor! n-am mai intrat de mult pe aici, dar vad numai rezultate frumoase :):):)
felicitari!>:D<

teo23 15 feb 2012 16:29:50

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Buna fetelor
am mai intrat dar nu am scris doar pe aici pe acolo am citit am fost ocupata cu bebele ca a facut rubeola si e si un pic racit
va pup si sper zilele astea sa fiu mai prezenta pe aici>:D<

mariablue 18 feb 2012 23:37:50

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Ce faci Teo? :-* Sper ca s-a facut bine baietelul tau! Cu dieta cum iti merge? Reusesti sa te abtii? Mie mi-a fost mai greu in prima saptamana, dar dupa aia a mers totul fara probleme, sper sa fie la fel si acum.
De luni ma apuc de dieta ca azi mi-am luat cantar electronic de bucatarie si o sa cantaresc absolut orice si o sa ma incadrez intre 1000-1200 de calorii pe zi..practic o sa fie o hipocalorica. Sper sa ajung pe la 100 de Paste!
Apropo, tu ai zi de cantar? Eu o sa ma cantaresc in fiecare luni dimineata, pe stomacul gol. Te astept mai des pe aici ca sa ne sustinem! Pupici>:D<

teo23 19 feb 2012 09:09:12

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Buna
Sunt foarte suparata pe mine ca nu reusesc sa ma abtin de la unele mancaruri, sunt o pofticioasa, cand vad mancare in fata uit de toate, dupa care ma ia cu plans ca de ce am mancat si tot asa, nu stiu ce e cu mine sunt cu moralu la pamant, nu am chef de nimik, nici sa ies din casa pt ca ma vad cat sunt si tot asa pana intru in depresie cred:(

rainbow 19 feb 2012 09:35:02

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Citat:

Anterior postat de teo23 (Post 945208)
Buna
Sunt foarte suparata pe mine ca nu reusesc sa ma abtin de la unele mancaruri, sunt o pofticioasa, cand vad mancare in fata uit de toate, dupa care ma ia cu plans ca de ce am mancat si tot asa, nu stiu ce e cu mine sunt cu moralu la pamant, nu am chef de nimik, nici sa ies din casa pt ca ma vad cat sunt si tot asa pana intru in depresie cred:(

Buna Teo!!
o sa reusesti si tu,cum au reusit si alte fete de pe foruml asta,si nu numai.
cred k din contra,ar trebui sa iesi din casa,daca stai in casa,intri in depresie.si zic din proprie experienta.
capul sus!esti o frumoasa!sigur vei reusi sa scapi de kg in plus!
ce dieta tii?
am vazut k a scris Maria mai sus k vrea sa tina dieta si sa se incadreze in 1000-1200 calorii.parerea mea,e k sunt mult prea putine calorii.cand o sa intri la stagnare,de unde mai scazi?incearca sa mananci cam cat iti arata aici pe forum,acolo unde scrie cat e necesarul de calorii zilnic.

jessik 19 feb 2012 09:40:30

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
cu depresia nu rezolvi nimik.. si pe mine ma mai apuca.. dar m=am ganditi sa stau linistita.. si sa incerc sa fac ceva..si eu is o pofticioasa.. mai ales dupa ce imi fac cump saptamanale.. am multe chestii si imi vine sa gust din toate mai ales seara..:))
cel mai bine ai grija ce cumperi.. asa daca o sa iti vina sa mananc.. ai chestii sanatoase.. si nu rabda de foame.. ca asa iti vine mai mult sa mananci.
mananca des.,, dar putin si chestii sanatoase.. supe.. salate.. carne.. legume.. fructe.. chiar si orez , cartofi.., paste. mai rar dar sa nu le duci dorul.. si la dulce.. ia-ti ceva mentolat.. sau cioco neagra.. iaurt cu fructe..

kasty 19 feb 2012 11:14:21

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Pup Teo!
Sper ca bebele e bine si u te simti mai bine.
Stiu cum te simti pentru ca fiecare fata de pe acest site a trecut prin asa ceva, dar stii si u ca solutia nu e depresia.
Iesi cat poti de mult din casa, din primavara va fi mai simplu ca poti iesi mult cu bebe afara, in casa pe langa treburile zilnice ocupate si de placerile tale ( nu cele culinare): eu ma despind cand joc jocuri pe calc sau cand privesc un film bun sau citesc ceva captivant... si daca ai pofta de ceva si vezi ca o jumatate de zi te gandesti numai la asa ceva gusta... nu e o crima... decat sa te gandesti non-stop si sa te deprimi mai bine gusta.. dar putin. Incearca sa pacalesti poftele culinare... la mine pana acum a mers.
Te pup si nu te da batuta.
Suntem alaturi de tine oricand.

teo23 19 feb 2012 14:54:18

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
>:D<Aveti dreptate fetelor, si eu stiu ca nu fac bine, stiu ce trebuie sa mananc, in teorie, dar in practica cad prada tentatiilor, dar gata, pt ca nu mai am cu ce sa ma imbrac, in mai am o nunta si iar nu imi gasesc nici o rochie
O sa mananc 3 mese pe zi si 2 gustari : lactate, legume, peste, pui, salate si paine deloc
Mai ajutati-ma si voi>:D<

kasty 19 feb 2012 15:12:47

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Citat:

Anterior postat de teo23 (Post 945582)
>:D<Aveti dreptate fetelor, si eu stiu ca nu fac bine, stiu ce trebuie sa mananc, in teorie, dar in practica cad prada tentatiilor, dar gata, pt ca nu mai am cu ce sa ma imbrac, in mai am o nunta si iar nu imi gasesc nici o rochie
O sa mananc 3 mese pe zi si 2 gustari : lactate, legume, peste, pui, salate si paine deloc
Mai ajutati-ma si voi>:D<

Teo eu nu stiu daca pot sa te ajut, ca nici eu nu am experienta... dar zilnic la pranz eu pap supa( de legume sau cu carne slaba) cu paine integrala si am observat ca pana la ora 5 nu imi mai vine foame ( pranzul e pe la ora 1), iar seara imi fac gratar si salata.
Cand imi vine foame beau ceai cald si ... imi trece, iar la dulce... daca vad ca nu pot scapa de pofte fie pap 2 cuburi de cioco neagra, fie un baton fitness... si mai nou mi-am cump fructe congelate si imi fac cu putina frisca vegetala si incerc sa rezist.
Hai ca esti puterica, sigur vei reusi.
Si ai sa vezi ce bine te vei simti la nunta din mai cand vei juca 1 sarba fara sa transpiri toata( eu asa faceam... la sfarsitului unei sarbe aveam si limba scoasa afara :))
pupici


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:09:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO