forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-mamicii-teo-122-kg-spre-70-kg-8523.html)

teo23 20 feb 2012 11:56:01

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
[QUOTE=kasty;946863]Neata Teo!
Teo eu am avut o surpriza uriasa cand am bagat in calculatorul nutritional cantitatea de pufuleti mancate.... f multe calori, asa ca eu am decis sa nu mai bag in gura asa ceva.
Si am obs ca vrei sa renunti la paine , cartofi si dulciuri.
Eu zic ca nu poti renunta o viata intreaba la paine si cartofi, prin urmare mananca paine integrala dimi sau la pranz si cartof din cand in cand facuti la stemer sau la cuptor...nu prajiti si niciodata in combinatie cu carne, ci mai degraba cu branza, urda, smantana.
Poate am inteles eu gresit asa ca pot sa ma corecteze fetele cu experienta.
Dulciurile.... cat mai rar si cat mai soft.
De cand am intrat pe site am remarcat dupa calculatorul nutritional ca mamaliga si pufuleti sunt periculosi..... si eu eram tare linistita in privinta lor... dar m-am inselat.
Pana nu slabesc nu ma mai ating de paine si cartfi, pt ca painea imi da dependenta ori mananc multa ori deloc, decat o feliuta mai bine deloc ca atunci imi cere si pe a doua, iar cartofi fierti nu imi plac, imi plac doar prajiti si decat asa mai bine deloc, cu dulciurile va fi cam greu dar sper sa rezist.

rainbow 21 feb 2012 07:53:28

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Neata mamica Teo!
ce faci?cum e cu dieta??cand ai zi de cantar?;;)

teo23 21 feb 2012 08:33:11

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 948060)
Neata mamica Teo!
ce faci?cum e cu dieta??cand ai zi de cantar?;;)

Neata>:D<
E bine de ieri am inceput serios, ziua mea de cantar e vinerea

mariablue 21 feb 2012 12:41:08

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Neatza :) Si eu mancam inainte pufuleti (simpli), chiar si 2-3 pungi pe zi..dar o punga de 45 gr are 200 de calorii, ceea ce e foarte mult si nici nu prea tine de foame..asa ca decat sa bag 100 de grame de pufuleti si sa adun vreo 400 de calorii mai bine mananc o salata cu putina branza care tine bine de foame si are si putine calorii.
Azi e startul meu in dieta. Am baut un nes si am mancat un sandvis pana acum. Mai incolo mananc o bucatica de file de macrou in sos de rosii. Pe seara cred ca o salata de varza cu putina maio degresata sau o salata de rosii cherry cu ardei gras si branza. O zi usoara sa ai :-*

kasty 25 feb 2012 14:58:01

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
ce faci teo?
nu ai mai intrat de mult si imi e dor de tine
bebe ce face?
nu te descuraja chiar daca mai calci stramb uneori.... cu bune, cu rele trebuie sa mergem mai departe si sa obtinem ceea ce ne dorim
te pupic

kasty 29 feb 2012 09:53:34

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
teo draga mea ce este cu tine de nu mai intri?
sper ca totul este bine si doar nu ai avut timp
te pup dulce si iti urez toate cele bune
astept sa te intorci
pup

teo23 05 mar 2012 07:51:20

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Neata
Nu am mai intrat de ceva timp, dar nici dieta nu am mai tinut, dar spre surprinderea mea nu am pus nimik
De azi revin din nou la dieta, deja am luat micul dejun: un ou fiert si branza dulce, imediat imi fac un ceai de soc si asa e nu ma mai las>:D<

kasty 05 mar 2012 07:56:15

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
neata Teo!
Te pupic
Se pare ca noi doua suntem f matinale
Ma bucur ca nu ai mai pus si ca te-ai hotarat sa revii cu forte proaspete
Iti urez bafta si multe kg eliminate
pup pup

azra 08 mar 2012 08:27:33

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
http://4.bp.blogspot.com/_ru1HBiJmWX...00/8MARTIE.jpg

Puffoasa 19 mar 2012 09:30:55

Re: Jurnalul mamicii Teo -122 kg spre 70 kg :)
 
Hey hey, citeam ce ai scris in jurnalul lui katsy, ca ai renuntat o vreme, dar ca acum te-ai apucat iar, vad ca avem cam aceeasi greutate, diferenta de cateva sute de grame, asa ca eu zic sa ne luam de mana frumusel si sa mergem impreuna, in jos de data asta :D
Ce zici?


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:55:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO