forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Ralucai (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-ralucai-2895.html)

OitaVesela 31 mar 2010 13:53:32

Re: Jurnalul Ralucai
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 134580)

Asa n-i se intampla mereu....daca ne intelegem bn in cuplu si iubim de ambele parti intotdeauna trebuie sa fie parintii care sa strice atmosfera...nu imi place deloc....cat m-am chinuit si eu cu mama....pana nu ne-am casatorit nu s-a potolit....eu eram cu al meu de 6 ani si tot imi arata cand mergeam la ea la munca...piloti, colegi etc....ca ce mi-a trebuit mie Mihai fara bani fara facultate...bla bla....de parca ea nu stie ce-i iubirea....ea a iubit si iubeste un singur barbat de o viata si tot de la zero au luat-o numai ca ei sunt divortati de multi ani...

:( Te inteleg perfect, si mama ma vede cu vreunu cu 10 masini si 15 case. Eu nu sunt asa sa umblu dupa bani, ca pana la urma chiar daca sunt o necesitate nu iti aduc ceea ce conteaza mai mult.

Eu am fost crescuta de bunici si intre mine si ai mei, mama mai ales nu s-a dezvoltat o relatie prea stransa. Regret uneori lucurul asta si stiu ca niciodata nu poti sa dai vina numai pe o singura persoana. Mama e si o persoana dificila si e mai bine sa pastrez anumite lucruri la nivel mai superficial decat sa fie vreun scandal monstru. Ca oricum e greu sa schimbi principiile pe care le are de o viata.
Dimineata mi-a lasat pe masa un articol din ziar "Unde studiezi gratis in Europa".
Nu stiu ce sa mai zic sau sa fac. Dupa Paste chiar trebuie sa imi caut un servici macar sa fiu partial pe cont propriu.

bebelusha 31 mar 2010 13:54:44

Re: Jurnalul Ralucai
 
of scumpo...cauta ceva job..pe o parte ai sa te simti mai bine ca stii cat de cat ca faci ceva pt tine...in rest...multa bafta si intelegere si liniste in casa

Niculae Roxana 31 mar 2010 13:58:29

Re: Jurnalul Ralucai
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 134600)
:( Te inteleg perfect, si mama ma vede cu vreunu cu 10 masini si 15 case. Eu nu sunt asa sa umblu dupa bani, ca pana la urma chiar daca sunt o necesitate nu iti aduc ceea ce conteaza mai mult.

Eu am fost crescuta de bunici si intre mine si ai mei, mama mai ales nu s-a dezvoltat o relatie prea stransa. Regret uneori lucurul asta si stiu ca niciodata nu poti sa dai vina numai pe o singura persoana. Mama e si o persoana dificila si e mai bine sa pastrez anumite lucruri la nivel mai superficial decat sa fie vreun scandal monstru. Ca oricum e greu sa schimbi principiile pe care le are de o viata.
Dimineata mi-a lasat pe masa un articol din ziar "Unde studiezi gratis in Europa".
Nu stiu ce sa mai zic sau sa fac. Dupa Paste chiar trebuie sa imi caut un servici macar sa fiu partial pe cont propriu.

Bafta Ralu....sper sa-ti gasesti de lucru mult mai repede decat mine....:(

OitaVesela 31 mar 2010 14:08:27

Re: Jurnalul Ralucai
 
Multumesc la fel. Totul a picat cat se poate de prost cu perioada asta in care se tot fac disponibilizari si se tot taie din salarii.

onetotilia 31 mar 2010 14:13:44

Re: Jurnalul Ralucai
 
parintii mei sunt extraordinari...sunt de la tara ,muncesc si au muncit toata viata lor...insa aripile nu ne le-au taiat si ne-au lasat sa facem ceea ce vrem...ei sufera sigur acasa cand eu sunt deja de 3 nuni nu i-am vazut...si nici de paste nu pot sa fiu langa ei...dar nu mi-au spus pe cine sa iubesc,cati bani sa aiba....m-a rugat sa nu fie room..atat..dar eu nu stiu adevarul despre cum imi e de fapt aici..pt ca nu ar accepta sa ma intretina iubitul meu....situatie care nici mie nu imi place dar nu am solutie deocamdata.....si mai stiu ca sunt si studenta...ceea ce nu e adevarat..ca nu m-am putut inscrie toamna trecuta..dar e bine ca macar ei sa stea linistiti..

OitaVesela 31 mar 2010 14:25:24

Re: Jurnalul Ralucai
 
Macar cu parintii sa fie bine, daca soacra e de cosmar. Eu mi-o imaginez ca pe aia din 101 dalmatieni :))

onetotilia 31 mar 2010 14:37:40

Re: Jurnalul Ralucai
 
Tocmai ce am mancat si simt ca am o foame.........si o pofta de paine cu nutella....fantastica

OitaVesela 31 mar 2010 14:39:47

Re: Jurnalul Ralucai
 
Si eu am papat acum. Salata cu ton;;)
Aveti idee ce vechime trebuie sa ai ca sa faci credit? Mai exact ala Prima Casa.

onetotilia 31 mar 2010 14:41:09

Re: Jurnalul Ralucai
 
Habar nu am.........dar stiu ca se acorda foarte geu credite acum.....vrei sa iti faci credit sa iti iei casa??

OitaVesela 31 mar 2010 14:42:42

Re: Jurnalul Ralucai
 
Mai intai sa ma angajez si pe urma. Dar cum ajung la vechimea necesara (care o mai fi si asta) as vrea.


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:05:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO