forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Ralucai (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-ralucai-2895.html)

anqutz 07 iul 2010 12:48:50

Re: Jurnalul Ralucai
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 244192)
Pai aia ca vreau sa merg cu pachetel. Dar iti dai seama ca la pranz nu o sa mai pot manca ce mananc acasa. Si nu vreau sa ajung sa strang la cina calorii prea multe.
Partea buna e ca o sa lucrez unde lucreaza tata, are cine ma duce si ma aduce cu masina :)) Partea proasta e ca el mai sta pe la sedinte si mai vine si pe la 19-20 acasa si singura sa plec de acolo e cam nasol ca e zona cam..colorata.

De ce sa nu poti manca tot aia? Daca ai frigider unde sa iti tii mancarea poti sa mananci ce vrei tu. :P

OitaVesela 07 iul 2010 13:04:43

Re: Jurnalul Ralucai
 
Pai pot sa merg cu pestele si salata dupa mine?:))
Nu stiu daca e frigider:-? O sa il intreb pe tata.
Teoretic nu as face mare lucru, o sa lucrez la contabilitate cu facturi si astea. Dar e plictisitor si o sa imi tabacesc fundul in scaun.
Sa zicem ca o scot la capat cu mancarea, dar eu sunt obisnuita sa fac sport dimineata, seara am vazut ca nu prea mai am aceeasi forta.

anqutz 07 iul 2010 13:52:52

Re: Jurnalul Ralucai
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 244219)
Pai pot sa merg cu pestele si salata dupa mine?:))
Nu stiu daca e frigider:-? O sa il intreb pe tata.
Teoretic nu as face mare lucru, o sa lucrez la contabilitate cu facturi si astea. Dar e plictisitor si o sa imi tabacesc fundul in scaun.
Sa zicem ca o scot la capat cu mancarea, dar eu sunt obisnuita sa fac sport dimineata, seara am vazut ca nu prea mai am aceeasi forta.

Dupa o luna o sa te obisnuiesti. :) Si ce daca mergi cu salata? Nu te duci cu pestele intreg, ci faramitat, in salata si ai rezolvat problema. :P

OitaVesela 07 iul 2010 13:55:21

Re: Jurnalul Ralucai
 
Da pai l-am auzit pe tata intr-o seara zicand ca pe el vezi domne il enerveaza cand mananca "subalternii" lui pe la servici. A sarit mama cu gura pe el ca ce nu e normal la cap, mie imi venea sa il strang de gat. Si imi e sa nu fie si altii cu aceleasi idei ca tata.

Tina 07 iul 2010 13:57:45

Re: Jurnalul Ralucai
 
4 ani de liceu am mers la scoala cu pachet de acasa: omleta,branza, rosii, ardei, castraveti, salata de varza cu morcovi, telina cu nuci, piept pui, friptura de vita, peste.
Nu a zis nimeni nimic, multi vroiau sa guste:)

OitaVesela 07 iul 2010 14:00:51

Re: Jurnalul Ralucai
 
La liceu ca la liceu. Ca eu aveam colegi care veneau cu copanul de pui prajit sau servet de masa, castron, cereale si lapte :)) La noi se rontaia intr-una ca eram matematicieni si aveam nevoie de mancare sa gandim:))
Acum nu stiu la ce sa ma astept, eu oricum nu sunt dispusa sa fac prea multe compromisuri. Nu am muncit atata timp degeaba ca sa ma duc la servici sa se duca totul pe apa sambetei.

ras_cristalin 07 iul 2010 17:23:48

Re: Jurnalul Ralucai
 
Eheee Raluca, aia sa-ti fie problema cea mai mare, ca n-ai unde tine mancarea :))
O sa fie frumos si o sa mergi cu placere la munca in fiecare zi, o sa te aranjezi si o sa-ti cheltuiesti salariul cu placere :D

anqutz 07 iul 2010 18:57:27

Re: Jurnalul Ralucai
 
Si ce-ti pasa tie ce gandesc altii? Sa le fie de bine, o pauza de 20 de min pt masa nu a omorat pe nimeni. Tu vezi-ti de treaba ta si nu pleca urechile la altii. :P

yulyka 07 iul 2010 20:33:53

Re: Jurnalul Ralucai
 
ce ma faci raluca???...mam uitat prin pozele tale si miai furat ochii...te astept si la mine in jurnal sa ma certi:-*

Un Pai Roz 07 iul 2010 20:48:39

Re: Jurnalul Ralucai
 
Buna Ralu! [*128*]
am vazut ca te ai angajat, bravo! :-* Cu sportul si cu mancarea sunt sigura ca o sa te descurci, nu pleca urechea la alte prostii si pastreaza-ti stilul sanatos cu care te ai obisnuit!

pupicei!! >:D< :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:33:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO