forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Ralucai (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-ralucai-2895.html)

Un Pai Roz 30 iul 2010 08:23:38

Re: Jurnalul Ralucai
 
Ralu, e pierderea lor si castigul nostru...asa te avem mai mult pe aici! :D
imi pare rau ca a trebuit sa iti fie rau si sa te enervezi, poate e chiar mai bine pentru tine ca ai plecat de acolo, nu uita ca tu esti cea mai importanta si ca, atata timp cat iti cunosti potentialul, nu trebuie sa lasi pe nimeni sa te calce in picioare sau sa te supra-munceasca.

Pupicei! Te astept la o cafelutza si la o cearta mica pentru mine ca nu prea am fost cuminte :-s x-(

http://www.gbahtavern.com.au/images/coffe.jpg

ras_cristalin 02 aug 2010 07:48:35

Re: Jurnalul Ralucai
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 271175)
Buna dimineata slabute dragi>:D<
Si mie mi-a fost foarte dor de voi, m-am intors acum. Mi-am dat demisia marti. Ieri am stat si m-am ocupat de mine si de casa, am mancat de am spart cam tot ce am poftit. Am sarit de 2000 de calorii. Si de azi imi reiau programul de sport si de papica.
Nu se mai merita sa raman acolo, mult prea mult de munca pentru o singura persoana si nu imi ridica nimeni statuie pentru ca veneam cu o ora mai devreme si plecam cu 2 ore mai tarziu. Iar marti a fost apogeul. Mi-a fost foarte rau, am avut o cadere de calciu, abia mai stateam in picioare si vedeam negru in fata ochilor. Nu interesa pe nimeni, nimeni nu avea nicio pastila de calciu nimic si bineinteles nimeni nu era sa se deranjeze de la birou sa imi ia si mie ceva de la farmacie. Numai ca aveau pretentii sa muncesc si tot imi umpleau biroul cu hartii. Si cand am vrut sa ma duc in bucatarie sa mananc si eu ceva, erau 4 directori "care muncesc mult" pe acolo si mi-au zis sa astept 2 minute. Ok, ies afara...stau, stau si trec si mama lor de 2 minute. Au vazut bine ca eram galbena toata si abia stateam in picioare dar ei aveau probleme importante de discutat in bucatarie. L-am sunat pe tata sa vina sa ma ia, mi-am strans lucrurile si am plecat.
Motivatia lor: aveau ceva important de discutat si vita aia incaltata care m-a dat afara "vai, imi cer scuze nu stiam cine esti". De parca ar fi contat ca eram fata unui director sau eram femeie de servici.
Mi s-a spus ca exagerez daca pentru asta vreau sa plec.
Trist...pentru ei. S-au facut singuri de cacao.

Ce aiurea ! Bine ca ai plecat, Raluca... nu se merita sa te consumi atat de mult pentru un loc in care nici macar nu esti apreciata si sustinuta. Ma bucur ca ai luat decizia asta si ca ai grija de tine :)
O sa iti gasesti ceva mai bun, vei vedea.
Tot asa slabuta esti, cantarul e la fel? Ai avut timp de dieta si sport cat timp ai lucrat?

Slabuta 24 aug 2010 18:25:25

Re: Jurnalul Ralucai
 
Ralu ce mai faci?>:D<
Sa stii ca mi-e dor de discutiile noastre :)

bebelusha 04 oct 2010 14:30:22

Re: Jurnalul Ralucai
 
Ralu pe unde esti??? miss u a lot my little genius

Adella 11 oct 2010 09:35:42

Re: Jurnalul Ralucai
 
Buna Raluca:-*
Ce mai faci? Cum merge mentinerea?

Un Pai Roz 11 oct 2010 10:17:26

Re: Jurnalul Ralucai
 
Ralu, mai intra si tu, ne e dor de tine!!

http://www.animated-glitter-graphics...s/i-miss-u.gif

Adella 12 oct 2010 10:07:34

Re: Jurnalul Ralucai
 
Raluuuuuuu ..unde esti[*12*][*12*][*12*]?

blondy 88 29 nov 2010 11:46:23

Re: Jurnalul Ralucai
 
buna ralu vroiam sa ti spun ca am citit din jurnalul tau si ai dreptate.eu una personal nu m am apucat de slabit ptr alti ci ptr mn k ma simteam mult mai bn at cand aveam cu 10 kg in minus.Asa k m am pus pe treaba.Tin sa te anunt ca bicicleta e preferata mea.am citit ca si tu pedalezi la tv si nici nu ti dai seama cand a zburat timpul.vad ca fetele de aici iti simt lipsa:)te am pupat:-*

Vale 05 dec 2010 22:41:17

Re: Jurnalul Ralucai
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 103205)
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:00
Cafea tare Brasero, Nescafe, 3.6g - 2 calorii
Zahar, 18g - 70 calorii

Prânz, ora 14:00
Mancare de mazare a la Anqutz, 200g - 114 calorii
Salata de varza a la mayya, 250g - 118 calorii
Sos Tzatziki, 60g - 33 calorii
Somon norvegian afumat, Ocean fish, 60g - 138 calorii

Gustare 2, ora 16:00
Mar Ionatan, 120g - 63 calorii

Cina, ora 18:00
Pangasius cu sos de rosii, smantana si castraveciori, 300g - 174 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 712 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, moderat, 50min - 327 calorii
Bicicleta stationar, intens, 25min - 245 calorii
Dus, 30min - 114 calorii
Gatit, 5min - 12 calorii
Impaturit haine, 40min - 79 calorii
Lucru la PC, 120min - 184 calorii
Spalat, pe dinti, 5min - 12 calorii
Spalat, vase, 5min - 10 calorii
Stat la birou, 120min - 170 calorii
Urcat pe scari, 3min - 23 calorii
Metabolism bazal - 1291 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2467 calorii

cum calculezi caloriile astea?:D

amy0404 25 dec 2010 17:09:44

Re: Jurnalul Ralucai
 
Fie ca sarbatorile de anul acesta sa iti umple sufletul de bucurie, incredere, speranta si iubire. Iar Mosul sa iti aduca cele mai dorite si neasteptate cadouri tie si celor apropiati.
Craciun fericit!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:08:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO