forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei foste obeze - Ionely (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-foste-obeze-ionely-10121.html)

Alynuta 15 sep 2011 09:27:46

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 790557)
:)) Stiu cum e acum :))
Dar ma simnt vioaie, parca imi da energie. Nu imediat, pentru ca imediat sunt ca o carpa :)) dar dupa aia la ceva timp ma simt Arnold, as muta muntii nu alta :)))

Exact draga mea,ce bine ma simt dupa, vorba ta as muta muntii:D Numia la asta ma gandesc cand pedalez:)

happygirldiana 15 sep 2011 09:27:47

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Buna dimi,scumpa mea!Serviciu usor sa ai si o zi superba!:-*>:D<

Alynuta 15 sep 2011 09:29:51

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 790568)
Ai dreptate......eu am oscilat mereu....... ba ma ingrasam ( nu excesiv), ba slabeam...greutatea mea era undeva la 70 kg. Atat aveam la 23 ani si mai tarziu tot pe-acolo. Pe la 34-35 am scazut undeva la 66.5 kg si mi se parea ca-s grozava :))
Acum tot stau si-mi fac probleme cum o sa arate corpul meu dupa atatea kilograme in plus si atat timp si apoi daca slabesc n-or sa atarne pieile? ;)) Sper ca nu :))) ca ma ingras la loc :)))

Nu va fi asa , avem multe fete aici care -au slabit 50-60 kg. Crissa, Rozica.Sportul ajuta mult,asa ca nu-ti fa probleme>:D<

Animis23 15 sep 2011 09:30:10

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Buna dimineata!

Daca nu vrei sa atarne pielea pe tine, trebuie sa faci sport!!! Asta e raspunsul orice intrebare ai pune :))

bebi 15 sep 2011 09:30:47

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 790659)

Hai sa nu ne mai reprosam , oricum am intervenit,vad ca nici tu nu mai ai multe pana sa-ti atingi targetul. Nu ne-am lasat ,si nici nu ne vom mai lasa , acum stim ce-avem de facut ,sa nu mai ajungem unde am fost;;)
Sa vezi ce colege am la servici , se tot apuca de cure dar nu sunt in stare sa le duca pana la capat. Zilele trecute s-a apucat din nou una din ele, si azi deja isi comanda mancare de la fast-food. Asta e .Imi faceau niste mirosuri aici, acum m-am invatat , refuz , nu mai poftesc asa ca inainte,dar nici nu arat ca ele:>

:):)Da e bine ca intr-un sfarsit am deschis ochi si am intervenit:)
Parca zici ca vor sa iti faca in ciuda:DMai cred ca toate am trecut prin etapa aia ma apuc de cura maine si tot timpu e maine sau ne apucam si abandonam din diverse motive:-s
Pana nu esti suficient de hotarata si cu vointa si rabdarea la tine nu o sa reusesti sa duci lupta pana la capat:)E foarte bine ca ti s-au dus din pofte
:-*>:D<>:D<

Alynuta 15 sep 2011 09:36:20

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de bebi (Post 790673)
:):)Da e bine ca intr-un sfarsit am deschis ochi si am intervenit:)
Parca zici ca vor sa iti faca in ciuda:DMai cred ca toate am trecut prin etapa aia ma apuc de cura maine si tot timpu e maine sau ne apucam si abandonam din diverse motive:-s
Pana nu esti suficient de hotarata si cu vointa si rabdarea la tine nu o sa reusesti sa duci lupta pana la capat:)E foarte bine ca ti s-au dus din pofte:-*>:D<>:D<

Da ma bucur si eu , sa sti ca mult am luptat,mi-era si ciuda cand le vedeam cum mananca toata ziua,dar asta m-a ambitionat mai tare. Sti ce mi-a fost f. greu si mi-este si acum ,sa lupt cu rontaitul de seara la tv,-si care a contribuit la ingrasarea mea.Acum pap fructe ,seminte , dar nu pot fara nimic.Sunt innebunita dupa fructe ,si acum aflu ca nu e bine sa le papi seara, si ce sa pap atunci seara ,nimic?;;)

lonely 15 sep 2011 10:11:18

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 790594)
salutare vecina,ce mai faci?cum mai merge treaba?vad ca te-ai pus serios pe sport,e ff bine,bravo>:D<

Hello hello :-*
Am zis s-arat si eu langa voi ca brailencele fac treaba buna :)))
Sunt hotarata sa fac zilnic! Cum spuneam si Alynutei, ma simt asa bine........si nu ma recunosc...... nu numai in sport.....am asa o vointa, si-o ambitie si energie....... dimineata sar din pat de parca cine stie ce lucruri bune m-asteapta peste zi. :))
Tu? Merge bine? Pupici si-o zi frumoasa >:D<

lonely 15 sep 2011 10:17:20

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 790684)
Da ma bucur si eu , sa sti ca mult am luptat,mi-era si ciuda cand le vedeam cum mananca toata ziua,dar asta m-a ambitionat mai tare. Sti ce mi-a fost f. greu si mi-este si acum ,sa lupt cu rontaitul de seara la tv,-si care a contribuit la ingrasarea mea.Acum pap fructe ,seminte , dar nu pot fara nimic.Sunt innebunita dupa fructe ,si acum aflu ca nu e bine sa le papi seara, si ce sa pap atunci seara ,nimic?;;)

Eu am fost mai norocoasa :))) Atat am laudat slabutele ca s-a apucat si colega cu mine. Ne intrecem in calculat calorii, meniuri, etc. Si e perfect ca ne impingem una pe alta sa nu calcam stramb. Cu rontzaitul n-am probleme....... n-am avut obiceiul asta. In schimb seara ii apuca pe-ai mei papat "ceva dulce", back rolls, popcorn.... si eu mai trag un gat de apa :))

lonely 15 sep 2011 10:19:22

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 790671)
Buna dimineata!

Daca nu vrei sa atarne pielea pe tine, trebuie sa faci sport!!! Asta e raspunsul orice intrebare ai pune :))

Multumeeeeeeeeesc :))
Ma gandeam ca-mi spui si tu de creme, alea alea..... :)) Glumesc, foarte bine faci ca imi tot spui de sport....... macar in primele luni pana incepe sa devina obisnuinta.

Alynuta 15 sep 2011 11:50:44

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 790728)
Eu am fost mai norocoasa :))) Atat am laudat slabutele ca s-a apucat si colega cu mine. Ne intrecem in calculat calorii, meniuri, etc. Si e perfect ca ne impingem una pe alta sa nu calcam stramb. Cu rontzaitul n-am probleme....... n-am avut obiceiul asta. In schimb seara ii apuca pe-ai mei papat "ceva dulce", back rolls, popcorn.... si eu mai trag un gat de apa :))

E bine cand ai asa colege in jur, va stimulati reciproc, si e bine ca rezisti seara la rontait;;),uite asa muti tu luni tickerul;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:26:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO