forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei foste obeze - Ionely (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-foste-obeze-ionely-10121.html)

Animis23 04 sep 2011 17:43:59

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Si sa stii ca fumam cel putin un pachet pe zi, sa nu crezi ca eram o fumatoare ocazionala si zic ca le-am rarit. Si fumez de cel putin 7 ani. Si respir muuult mai bine acum :))

rozica1965 04 sep 2011 18:31:31

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
:-/
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 779760)
Si sa stii ca fumam cel putin un pachet pe zi, sa nu crezi ca eram o fumatoare ocazionala si zic ca le-am rarit. Si fumez de cel putin 7 ani. Si respir muuult mai bine acum :))

Dar de mica te-ai apucat de fumat....x-(....parintii nu te miroseau?:-/

lonely 04 sep 2011 19:59:00

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 779760)
Si sa stii ca fumam cel putin un pachet pe zi, sa nu crezi ca eram o fumatoare ocazionala si zic ca le-am rarit. Si fumez de cel putin 7 ani. Si respir muuult mai bine acum :))

Eu fumez de 21 ani :)) da-ti seama ce ar fi sa ma las dupa atat timp. O perioada am fost trecuta la fumator industrial....... bagam 2 pachete pe zi poate si mai bine. Acum ajung la aproape un pachet pe zi......... prin comparatie cu vremurile trecute sunt o amatoare:)) Traiam cu ness si tigari. Heheeee, ce vremuri....
In perioada aia am slabit intr-o vara..... cam din mai pana in oct mai bine de 10 kg fara sa urmez nici o dieta.
I-adevarat ca facusem inainte o cura cu produsele Dovgan - doamne cat le-am mai cautat acum - ceai si niste pastile.

lonely 04 sep 2011 20:03:06

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de mihaella (Post 779747)
sau daca ramane parizer expirat baga cu tot cu plastic,vaci moarte,cai,etc,asta este.uite asa fac unii bani pe sanatatea oamenilor:( cu legumele la gratar nu prea ma impac,poate daca le adaug usturoi mai merge,cu iaurt nu mi-au placut.
nu e bun fumatul,nu obosesti cand faci sport?incearca sa reduci,daca nu poti sa te lasi de fumat.

Pai pana acum n-am facut sport...... deci nu oboseam :)) Adevarat ca acum de cand am inceput sa ma misc putin e obositor....... dar nu stiu daca obosesc din cauza tigarilor sau din cauza kilogramelor care-s in plus. Am mai redus.......... uneori am fumat si 5 tigari pe zi....... dar revin repede la pachet

lonely 04 sep 2011 20:06:40

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 779758)
Dimineata ai putea sa mananci mai mult. Adica, asa e cel mai indicat. Sa mananci pana la pranz (deci mic dejun si gustare) vreo 600-700 calorii cel putin si apoi sa ramana putine de mancat. Cu timpul te obisnuiesti asa. Si dimineata ai voie practic sa mananci cam orice combinatie si sa fie gustos:un pic de grasimi, un pic de paine, ceva fruct sau ceva dulce, chiar si zahar la cafea si lapte(asta apare in multe diete) eu mananc cel putin 400 cal la micul dejun.

Ai putea sa mananci un iaurt in care sa pui cereale sau pesmet sau niste biscuiti (cat mai naturali, dar nu obligatoiu) si un fruct-doua taiate. E foarte bun. Sau mere coapte cu iaurt si biscuiti din aia simpli...si e si o masa care tine de foame.

In legatura cu fumatul...eu mi-am luat tigara electronica. Daca iti permiti si vrei sa te lasi, nu e o investitie asa mare - e mult pe moment, aproximativ 200-300 ron in functie de ce vrei sa iti iei, dar daca vrei sa le raresti sau te lasi poti sa fumezi si 2 luni de banii astia. Eu mi-am luat pe 1 iunie si de 5 zile nu am mai fumat. Si "fumat" a ajuns sa insemne a pufai de doua ori din tigara aia o data pe zi. Deeecii...si nu m-am ingrasat deloc.

Dar iti recomand sa te pui pe lasatul de fumat dupa ce te-ai acomodat bine de tot cu dieta.

Ai dreptate cu mancatul dimineata....... Au fost zile in care mancam putin dimineata si la pranz constatam ca-s cam putine calorii in meniu si nu stiam ce sa pap sa ajung la 1300.
Am vazut tigara electronica dar nu am auzit pana acum de efecte........ am sa ma interesez, merci.

mihaella 04 sep 2011 22:17:02

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
boala curata cu tutunul asta:)):)) mama a avut n tentative de a se lasa,dar nici o sansa.al meu s-a lasat de vreo 6-7 ani,si crede-ma ca fuma sisa,care am inteles de la el era destul de tare,a zis ca era ceva de genul 11 tigari in 1:-o:-o
am un vecin care are din aia electronica,zicea ca fumeaza doar 2 pe zile si in rest din aia,daca stai si te gandesti,cat ai da intr-o luna pe tigari ti-ai lua una din aia:)):)) in fine,nu's fumatoare si nici nu am fost.cert e ca nu e bun viciul asta.
ma simt de parca am baut un bax de energizante,si il tin pe al meu la taclale pe mess>:) si se vede pe fata lui ca e obosit si nu are chef:Ddar poate sa suporte:)):))

lonely 05 sep 2011 06:40:14

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Buna dimineata tataratataaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

M-am cantarit si iubitul meu cantar arata 89!!! \:D/Acum sunt sigura ca sunt pe drumul bun. #:-sCe emotii am avut. Ma gandeam ca o sa arate tot 90 ca joi si o sa pic in nas, dar a stiut bietul cantar sa ma incurajeze:)) Sunt asa fericitaaaaaaaa!!!
Si motivataaaaaaaaaaaaaaa....Mai ca m-as apuca de sport :)) Dar inca nu e bine sa fac sport azi.... probabil de maine. Ma duc sa ma imbat cu apa mea :)) Daca nu mai raspund coerent macar sa stiti de la ce mi se trage :))

lonely 05 sep 2011 06:44:47

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de mihaella (Post 779979)
boala curata cu tutunul asta:)):)) mama a avut n tentative de a se lasa,dar nici o sansa.al meu s-a lasat de vreo 6-7 ani,si crede-ma ca fuma sisa,care am inteles de la el era destul de tare,a zis ca era ceva de genul 11 tigari in 1:-o:-o
am un vecin care are din aia electronica,zicea ca fumeaza doar 2 pe zile si in rest din aia,daca stai si te gandesti,cat ai da intr-o luna pe tigari ti-ai lua una din aia:)):)) in fine,nu's fumatoare si nici nu am fost.cert e ca nu e bun viciul asta.
ma simt de parca am baut un bax de energizante,si il tin pe al meu la taclale pe mess>:) si se vede pe fata lui ca e obosit si nu are chef:Ddar poate sa suporte:)):))

Sigur ca nu-i bun :( E ceva de care imi doresc sa scap si eu odata pentru totdeauna. Se vede ca esti fumator de la o posta. Culoarea tenului, vocea, mirosul., etc. Si anii trec si arati si tu mai trecuta din cauza asta decat o nefumatoare. Dar.......cu dieta ce ma fac? Asta a fost mereu teama mea............ daca ma ingras mai mult? Lasa ca vin ele 65 kg si poate atunci voi avea curajul necesar. Si la mine unul din efectele dietei e o energie debordanta........ nu stiu de ce.

bebi 05 sep 2011 06:55:49

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 780014)
Buna dimineata tataratataaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

M-am cantarit si iubitul meu cantar arata 89!!! \:D/Acum sunt sigura ca sunt pe drumul bun. #:-sCe emotii am avut. Ma gandeam ca o sa arate tot 90 ca joi si o sa pic in nas, dar a stiut bietul cantar sa ma incurajeze:)) Sunt asa fericitaaaaaaaa!!!
Si motivataaaaaaaaaaaaaaa....Mai ca m-as apuca de sport :)) Dar inca nu e bine sa fac sport azi.... probabil de maine. Ma duc sa ma imbat cu apa mea :)) Daca nu mai raspund coerent macar sa stiti de la ce mi se trage :))

Heloo!BRAVO pentru scadere felicitari si la cat mai multe scaderi:-*:-*>:D<

lonely 05 sep 2011 06:58:30

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Multumeeeeesc! Parca-s copil mic :)) si-am primit o jucarie noua, asa ma bucur.


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:11:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO