forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-reusite-extasssy-alias-anca-602.html)

Luna 24 mai 2009 01:04:16

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 8155)
Buna fetelor si buna jurnalule,

In primul rand multumesc pentru sfaturi si incurajari.

Oricum "mersul pe jos face piciorul frumos:D"

In aceeasi ordine de idei sambata am program de badminton... Imi iau cea mai buna prietena si incingem un joc... Dupa 2 ore de badminton (cu pauze) cred ca o sa pic... Nu am mai jucat de cateva luni... Dar merita...

Buna, Anca! :) Foarte adevarata zicala cu mersul pe jos, constatata pe propriile-mi piciorushe :D

Ce ai facut la badminton azi? Cum ai rezistat ? :)

Te vad foarte hotarata ! Bravo si succes! >:D<:-*

Extasssy 24 mai 2009 07:21:48

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Buna fetelor si drgul meu jurnal,

Acum chiar daca stiu ca nu este bine savurez micul dejun pe fuga in fata calculatorului :)) [*ceai*]. Totusi daca nu faceam si asta sigur as fi adormit cu capul in bolul cu cereale.

Ieri am avut o zi foarte plina... in primul rand de musafiri... Dar badmintonul nu l-am lasat balta.

Am fost cu prietena mea am jucat, nu foarte mult ca a batut vantul ingrozitor dar ceva ceva tot am facut... Cel mai important dupa parerea mea am alergat dupa fluturasul ala o gramada ca fiind si vant se ducea numai cum vroia el... Eh lasa ca face bine...[*3*]

In rest nu am mai apucat sa fac si exercitiile de seara ca am avut musafiri pana pe la 1:30|-) azi noapte, dupa care am picat imediat de somn... Lasa ca recuperez eu azi, ca am fost invitata de fetita cu care fac meditatii la engleza si de mama ei la o plimbare prin parc...

Pentru moment va pup dulce si ne mai auzim mai pe dupa-masa cand ma intorc acasa...

Acum fug sa ma echipez ca peste o ora ma cheama parcul.

Extasssy 24 mai 2009 17:29:12

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Buna fetelor si dragul meu jurnal,

Tocmai am ajuns acasa si nu pot decat sa zic ca sunt franta de oboseala...
De la 10 pana la 14:30 am fost in parc, si chiar daca nu am facut cine stie ce efort, plimbarea in sine, bine cu pauzele de rigoare, m-a extenuat. In plus ca m-a si cam ars soarele pe maini.

Dupa parc am ajuns acasa la Diana (fetita cu care fac meditatii) si inainte de meditatii ne-am pus pe mancat ca ne era o foame, si cum fusese ieri ziua mamei ei nu am scapat sa nu gust... Asa ca spre marea mea rusine azi nu am mancat asa cum trebuie.

Mai exact:
  1. 2 ciupercute gratinate (fff mici)
  2. o bucatica de pizza (un patratel cam de 3/3 cm)
  3. o rosie
  4. o bucatica de telemea de vaca
  5. un sfert de pulpa la gratar cu usturoi

Sa va spun drept am mancat numai de gura gazdei, si dupa m-a cam luat o scurta durere de stomac... Se vede ca nu am mai mancat de o saptamana asa mult.

Sper ca aceasta scapare care nu se va mai repeta nu imi va afecta in nici un fel reusita. Diseara o sa am iar repriza de exercitii dar acum cred ca voi trage un pui de somn ca sunt rupta de oboseala...

Va pupacesc pe toti,

Extasssy 25 mai 2009 13:33:12

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Buna fetelor si dragul meu jurnal...
[*3*]Sunt in culmea fericirii primele 3 kg au plecat[*2*][*4*].
Mai vb va pupacesc...

Slabuta 25 mai 2009 17:42:51

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 8487)
Buna fetelor si dragul meu jurnal...
[*3*]Sunt in culmea fericirii primele 3 kg au plecat[*2*][*4*].
Mai vb va pupacesc...



Buna Extasssy. :) Am trecut sa te salut in casuta ta. :)
Iti spun succes luna aceasta, sa fii prima, si sa pierzi kg dorite. :)
Dar felicitari deja pentru cele care au plecat. sa se inmulteasca. :D

http://forum.slabute.ro/slabuta/slab...rcul-carol.jpg

Extasssy 25 mai 2009 18:02:26

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8507)
Buna Extasssy. :) Am trecut sa te salut in casuta ta. :)
Iti spun succes luna aceasta, sa fii prima, si sa pierzi kg dorite. :)
Dar felicitari deja pentru cele care au plecat. sa se inmulteasca. :D

http://forum.slabute.ro/slabuta/slab...rcul-carol.jpg


Multam Slabuta... sa fie cum ai zis...
Si eu va tin pumnii tuturor in lupta cu kg sa plece toate care sunt in plus... ca nimeni nu le vrea aici...

A si multumesc pentru flori imi plac la nebunie...

Slabuta 25 mai 2009 23:03:24

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 8510)
Multam Slabuta... sa fie cum ai zis...
Si eu va tin pumnii tuturor in lupta cu kg sa plece toate care sunt in plus... ca nimeni nu le vrea aici...

A si multumesc pentru flori imi plac la nebunie...


Sunt din parcul Carol, de la ultima mea plimbare pe acolo. Au facut super frumoase parcurile, multe flori....:x

Extasssy 25 mai 2009 23:59:34

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Buna dimineata fetelor si dragul meu jurnal...

M-am gandit ca ar fi frumos sa va anunt ca pe langa cele 3 kg in minus am si cate 2 cm in minus la circunferintele mele...
Chiar nu ma asteptam sa vad rezultate asa rapide asa repede...
Sunt asa fericita... [*2*]

In alta ordine de idei am promis sa va tin la curent in legatura cu vizita la doctor... Astazi am reusit sa fac rost de acea minunata trimitere si miercuri dimineata voi fii la d-na doctor in cabinet. Mi-a recomandat sa merg Luni/Miercuri/Vineri sa pot face si analizele fara sa fie nevoie de inca un drum...

Oricum miercuri o sa stiu mai multe si o sa va povestesc tot ...

Pana atunci sa ne bucuram toate de ce am reusit pana acum si sa continuam in acelasi ritm sau chiar mai bine...

Noapte buna si slabire placuta ![*mic-dejun*]

Va pupacesc,

ali 26 mai 2009 09:31:04

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 8557)
Buna dimineata fetelor si dragul meu jurnal...

M-am gandit ca ar fi frumos sa va anunt ca pe langa cele 3 kg in minus am si cate 2 cm in minus la circunferintele mele...
Chiar nu ma asteptam sa vad rezultate asa rapide asa repede...
Sunt asa fericita... [*2*]

In alta ordine de idei am promis sa va tin la curent in legatura cu vizita la doctor... Astazi am reusit sa fac rost de acea minunata trimitere si miercuri dimineata voi fii la d-na doctor in cabinet. Mi-a recomandat sa merg Luni/Miercuri/Vineri sa pot face si analizele fara sa fie nevoie de inca un drum...

Oricum miercuri o sa stiu mai multe si o sa va povestesc tot ...

Pana atunci sa ne bucuram toate de ce am reusit pana acum si sa continuam in acelasi ritm sau chiar mai bine...

Noapte buna si slabire placuta ![*mic-dejun*]

Va pupacesc,

Bravo ! Bravo! Bravo! ,,felicitarile mele sincere ,da intradevar se poate ! Pupici si la mai multe(kg pierdute bineanteles)

Extasssy 26 mai 2009 14:23:16

Re: Jurnalul unei reusite - Extasssy alias Anca
 
Buna fetelor si dragul meu jurnal,

Ce mai faceti? Ce mai ziceti? etc...
Eu sunt intr-o forma de milioane... cum va povesteam aseara am luat un centimetru de croitorie si am zis sa vad chiar s-a dus ceva... si da s-au dus cate 2 cm de peste tot ...
Euforia de aseara este prezenta si azi... Zici ca am cazut in borcanul cu entuziasm... Sunt tare activa si tare vesela...
As dansa non stop, as iesi pe strada sa alerg si sa sar de bucurie... Imi vine sa ma >:D< si sa ma :-* singura...
Azi m-a amuzat teribil prietenul meu care cand a aflat de cele 2 cm pierdute, primul lucru facut a fost sa intrebe daca e valabil si pentu bust... Si cand a aflat ca da a fost putin dezamagit...
Eh lasa ca ii trece !!!
Chiar am o zi de milioane... Vreti??? ca va dau cu cea mai mare placere si voua din ea... oricum am impresia ca eu deja am surplus de fericire... :))

Eu va pup acum si ne mai auzim mai pe seara!
:-*:-*:-*:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:19:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO