forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

irina27 08 ian 2011 21:45:42

Re: vreau sa slabesc
 
Buna!
In primul rand felicitari pentru ca ai ales sa faci sport mai ales ca tu esti micuta si imediat o sa ti se remodeleze corpul..sa nu faci ca mine sa slabesti si dupa sa te apuci de sport ca o sa te confrunti cu multe probleme cu care ma confrunt eu acum :))
Legat de dieta sa stii ca nu trebuie sa renunti la paine..ea este benefica si trebuie macar o felie de paine sa mananci pe zi(dar de secara sau neagra) de preferat la micul dejun..in rest portii mici si dese..de preferat 3 mese si 2 gustari..legume si fructe la greu :P
Iti tin pumnii si sa ne tii la curent! :-*

allys 09 ian 2011 11:42:11

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna fetelor >:D<
Imi cer scuze ca nu am mai intrat de mult, dar calculatorul meu cam are probleme, se deschide doar cand are el chef...si daca azi mi-a mers, am profitat de ocazie sa va salut:-*
Dupa cam o sapt am cateva rezultate ,cel putin la cantar;;)...am facut si sport,tae-bo cam 3 ori in sapt asta si South beach mai am o sapt din faza 1...ah sunt fericita ca totusi rezultate sunt chiar daca vineri seara am avut o aniversare si am papat si lucruri interzise la dieta (chiar si 2 bomboane si tort-nebunia mea de la ziua cuiva)..Sper sa continui si sapt care vine in forta si vointa de fier:D
Apropo voi tineti o dieta anume?

pucca 09 ian 2011 13:25:05

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Allys... felicitari pentru schimbarea la cantar;;) sa ne aduci tot vesti din astea. :D

Fetele, am trecut sa va salut si sa va spun ca am inceput incet, incet sa nu mai mananc prostii.. ieri am fost cuminte si am facut 50 de min de tae-bo... vai... nu mai puteam... dar! stiti cum arata abdomenul meu azi dimineata:x:x?!

anka4iulie 09 ian 2011 21:43:13

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Saluut fetele!
N-am mai vorbit de multicel, deja am inceput iar cu dulciurile, ca am avut ieri 2 zile de nastere, am fost la chef si ...
Dar am si dansat toata noaptea si am recuperat, si se mai vede un chef pe 22 ianuarie, cu trupa tare:D
Aseara am avut bluzita pe mine,si sta mult mai bine, deci se cunosc abdomenele, si am avut pantaloni mulati, care stateau beton:X
De maine incep iar dieta si sport, mai serios decat pana acum.

andra_aly 09 ian 2011 22:17:54

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna anca... sper ca papi putin mai mult acumb-)
Pai si nu ne pui si noua o pozica sa te vedem;;) ?

anka4iulie 09 ian 2011 22:21:39

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Am doar cu geaca pe mine...
O sa le pun imediat, ca acum le descarc.
Macar asa fac muuult dans pe seara, cu atatea chefuri, mai trebuie si exersat:))

anka4iulie 09 ian 2011 22:35:24

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Am pus pozele in album, nu sunt prea excelente, dar merg...

crissa17 09 ian 2011 22:46:10

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Ce mai faceti fetelor? Cum mai merge? Ati mai slabit?:D astept vesi bune din partea voastra :D

anka4iulie 09 ian 2011 22:49:40

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Eu una nu slabesc deloc. Sau cel putin nu pe cantar.
Pe mine in schimb se vede. Nu mai am soldurile asa late, nici burta mare, nici fund imens. Mi-au ramas largi pantalonii.
Tie cum iti mergE?

crissa17 09 ian 2011 23:01:55

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 466719)
Eu una nu slabesc deloc. Sau cel putin nu pe cantar.
Pe mine in schimb se vede. Nu mai am soldurile asa late, nici burta mare, nici fund imens. Mi-au ramas largi pantalonii.
Tie cum iti mergE?

La mine se mai vede cate un kg pe sapt in "-". Si si in cm, si mie mi-au ramas pantalonii largi. Cei care acum 2 sapt ma strangeau. Asta este datorita sportului. Pentru ca...nu trebuie sa se vada neaparat la cantar stai linistita. Nu conteaza cate kg ai, si conteaza cum arati tu. Ca oamenii cand te vad nu zic, " Mama, ia te uita cate kg are asta" ci zic " mama, uite-o si pasta cata fundu'l are!"...asa ca cel mai mult conteaza sa dai jos din centimetrii, nu din kg!!

Asta ca este foarte bine, sa nu te lasi indusa in eroare din cauza cantarului!!! Tine-te de treaba si implicit de sport!!!

pucca 10 ian 2011 06:48:20

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Neata, fetele.. >:D< Intru sa va las mesaj si dupa aceea ma duc la scoaala.. Sunt demoralizata total. Azi dimineata cantarul mi-a aratat aproape 55 de kg:-o:-o ma gandesc ca e si din cauza ca trebuie sa vina dar totuuuuuuuusi>:)...
am aproape un kg in plus de la inceputul lunii:((

voi slabi si eu 10 ian 2011 14:59:15

Re: vreau sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de Itssy (Post 464865)
Buna micuto ! >:D<
Ma bucur ca nu ai asteptat sa iei mai multe kg si te'ai hotarat sa slabesti prin sport .
In primul rand , cum ai slabit tu asta vara? Am impresia ca ai aplicat niste metode neortodoxe ca sa slabesti 1kg/zi si de'aia ai si ramas cu vergeturi /.

Exercitii , incearca Zumba si Taebo care lucreaza toate grupele de muschi cred eu .. :).
Daca intr'adevar te vei tine si vei renunta la dulciuri/paine/sucuri/grasimi si vei face sport , cred ca vei reusi performanta de a te modela in 2 luni - 3 :).

Dar ai grija ! sa nu mananci sub 1200cal pe zi si sa nu faci mai mult de 90min de sport pe zi !

Pupici :-* si Bafta!

salut>:D<
Pai am fost in tabara o saptamana si am mancat de 3 ori pe zi foarte putin si am baut mai mult ceai fara zahar la fiecare masa si am umblat mult pe jos si am reusit sa slabesc 2 kg intr.o saptamana
am slabit 1 kg pe zi datorita faptului ca eu nu sunt obisnuita cu efortul fizic si intr.o zi am alergat la antrenamente 1 ora jumatate cu putine pauze si asa am mai reusit sa slabesc.....si cum era si vara si nu aveam pofta de mancare prea mare am reusit sa mai slabesc...
pupici:-*mersi si bafta si tie:)

voi slabi si eu 10 ian 2011 15:01:06

Re: vreau sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de crissa17 (Post 464892)
Tae-bo este cel mai bun. Scazi foarte repede in cm daca faci de 3-4 ori pe sapt. In vrei 3-4 sapt cu 3-4 ori pe sapt de Tae-bo, o sa ai niste rezultate exceptionale!!

Mie deja imi curg pantalonii de pe mine. Fara exagerare.

Te pup

o sa incerc si eu:-?:-?sper ca o sa functioneze:x
felicitari pentru faptul ca ai reusit sa slabesti:)
si eu te pup:-*

lucia ely 10 ian 2011 16:37:44

Re: vreau sa slabesc
 
buna fetelor>:D<
ce mai faceti?:x
mi-am reparat calculatorul in sfarsit:D
voi cum mai sunteti?ati fost cumintele?:>

CaMi22 10 ian 2011 20:06:16

Re: vreau sa slabesc
 
hello:*
ce mai faceti fetele?

anka4iulie 10 ian 2011 20:13:25

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Eu una ma pun de azi pe treaba, mai precis din seara asta reincep tae-bo.
Oare o sa se cunoasca daca fac zilnic macar 30 de minute pana in 22, si dupa aceea mai cresc timpul? Adica am vreo sansa ca pana in 22 sa se cunoasca la muschi?

andreea nicol 10 ian 2011 21:26:58

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Lucia:x ce dor mi`a fost de tn:d nici nu prea am mai scris:)) am fost relativ cuminte:)) cantarul arata 70,5 :-? de azi am inceput un disociat.nu aruncati cu pietre:d inca:D vreau sa il tin sapatamana asta:)) vreau sa scad 1-2 kgsa scad sub 70 apoi revin la cv sanatos si pe o durata mai lunga dar imi trb un impuls cv:| si daca scad sub 70 apoi o sa vreau sa ajung la 69,68 si tot asa:d dar daca o sa ma simt rau o sa renunt imediat la el:D azi am mancat numai iaurt si branza:-? maine o sa mananc fructe toata ziua:-? apoi cartofi fierti toata ziua:-? apoi carne de pui fiarta:-? si apoi nu mai stiu:)) dar mi sa parut destul de usor fata de cele cu orez:| unde a chinuiam si pracic imi venea sa vomit dupa 2 zile:)) am gasit niste ex de tae bo :d si mi`am amintit ca destea am fc si la sala acum 2 ani si intro luna fara regim am slabit 5 kg:-? bn aveam si de unde sa dau:)) aveam 79 de kg cam asa:-? si am ajuns la 74 in nici o luna:-? 3 sapt.pupici si o s ava tin la curent:d :*:*

andreea nicol 11 ian 2011 20:24:38

Re: Liga adolescentelor slabute
 
disociatu asta pe care l`am inceput mi se pare chiar usor:-? adica nu imi e foame:-? e a 2-a zi:-? am slabit cred vreo 300 de grame:)) pana la sf sapt poate slabesc macar un kg:-? azi am mancat numai cartofi fierti:-? am noroc ca imi plac:D o sa revin cu informatii:d pupiciiiiii:x:*

anka4iulie 11 ian 2011 22:21:41

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Ce mai faceti fetele?

CaMi22 11 ian 2011 22:29:11

Re: Liga adolescentelor slabute
 
ce mai faceti slabutelor?:*

anka4iulie 11 ian 2011 23:04:09

Re: Liga adolescentelor slabute
 
N-am fost cuminte.
La naiba, tot mai aiurea mananc. Nu stiu ce ii cu mine, am luat-o aiurea. Ori mananc putin, ori mananc prostii. Fara sa vreau.

andreea nicol 11 ian 2011 23:12:14

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Anca incearca sa mananci sanatos:-? stiu ca e greu eu abea am inceput:-? din septembrie ma tot apuc de regim si uite ca abea in ianuarie am reusit:)) este greu dar o sa reusesti:* trb sa ai incredere in tine si mai ales sa ai un motiv foarte intemeiat pentru a reusi.la mine au avut mare efect vorbele Luciei" cum incepi asa termini" si nu vreau s araman vesnic la 70 de kg:| noi doua avem camd aceeasi inaltime si greutate. la mine momentan pofta de cv bun si mancare la ore tarzii o potolesc cu apa:-? incearca si tu:-? atunci cand vrei cv bun bea apa:d poate functioneaza:)) si nu mai intra in bucatarie seara:)) eu mi`am adus o sticla de 5 litri in camera in caz ca imi e sete:)) pt ca mergeam seara dupa apa si ma intorceam inapoi cu cv de rontait:)) succes si sa ne spui cum merge:*

BantiQ 12 ian 2011 19:03:42

Mincare
 
Buna as dori si eu sa cer ceva ajutor de la voi ce mincare pot sa pap
aa si tin sa mentionez ca dimineata nu pap ci maninc in jurul orei 2 si apoi seara la 6
ati putea ceva sami recomandati aa si in privinta sportului fac 30 min pe zi cu cercul
mai trebue de adaugat ceva sau merge pina cind:D

anka4iulie 12 ian 2011 20:29:06

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Ok,partea buna e ca azi n-am mancat prostioare...Partea rea e ca nici n-am prea mancat, ca ma inteapa burta de mor. Am mancat azi dimineata corn cu miere, la pranz supa de rosii si 1 bucatica de muschi de porc afumat, si acum seara am macat pe la 6 paine multicereale prajita cu branza dulce, ardei si castravete, si putin gem si o piersica din compot:">

pucca 12 ian 2011 21:39:33

Re: Mincare
 
Citat:

Anterior postat de BantiQ (Post 471588)
Buna as dori si eu sa cer ceva ajutor de la voi ce mincare pot sa pap
aa si tin sa mentionez ca dimineata nu pap ci maninc in jurul orei 2 si apoi seara la 6
ati putea ceva sami recomandati aa si in privinta sportului fac 30 min pe zi cu cercul
mai trebue de adaugat ceva sau merge pina cind:D

Trebuie sa mananci cat mai sanatos, de preferat mancare gatita, multe legume, sa reduci painea, zaharul, sucurile, grasimile rele... dar si alimentele cu prea multi carbo, adica pastele, cartofii, ce contine faina alba... etc. Sunt multe topic-uri aici pe site si de acolo te poti inspira din alimentele bune pentru organism;)) ti-am dat doar un rezumat. daca faci in fiecare zi 30 de minute e foarte bine, cand vei simti nevoia si ai destul antrenament poti sa-ti cauti singurica exercitii de tae-bo, zumba, sunt foarte bune:D si ai o multime de videoclipuri cu exercitii pe youtube. Conteaza sa-ti faci un program si merge ca la carte. >:D<

pucca 12 ian 2011 21:46:48

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 471712)
Ok,partea buna e ca azi n-am mancat prostioare...Partea rea e ca nici n-am prea mancat, ca ma inteapa burta de mor. Am mancat azi dimineata corn cu miere, la pranz supa de rosii si 1 bucatica de muschi de porc afumat, si acum seara am macat pe la 6 paine multicereale prajita cu branza dulce, ardei si castravete, si putin gem si o piersica din compot:">

Stiu cum e Anka, pe mine de luni m-a durut burta de abia am reusit sa inchid un ochi toate astea 2 nopti..:( si mi-a fost tare rau, orice mancam dadeam afara nu puteam inghiti nici apa.. acum am luat-o incetisor... sunt slabita abia ma misc, de mancat am mancat ... un gratar, o salata, un iaurt, pana isi revine la loc stomacul ca nu pot face asa o trecere.. dar azi a fost mai bine...

nu prea e lume pe aici, ce se intampla?>:D<

pucca 12 ian 2011 21:49:03

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de andreea nicol (Post 469971)
disociatu asta pe care l`am inceput mi se pare chiar usor:-? adica nu imi e foame:-? e a 2-a zi:-? am slabit cred vreo 300 de grame:)) pana la sf sapt poate slabesc macar un kg:-? azi am mancat numai cartofi fierti:-? am noroc ca imi plac:D o sa revin cu informatii:d pupiciiiiii:x:*

Andreea esti o adevarata pretendenta la castigarea concursului nostru:>:>
Bravoooo:x

anka4iulie 12 ian 2011 22:01:03

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Acum mi-am scos lista de E-uri sa o pun undeva la vedere, sa imi treaca de dulciuri. Oare cele de casa au ceva e-uri? Fara conservanti si fara mult zahar.

Cassy 12 ian 2011 22:28:21

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 471917)
Acum mi-am scos lista de E-uri sa o pun undeva la vedere, sa imi treaca de dulciuri. Oare cele de casa au ceva e-uri? Fara conservanti si fara mult zahar.

Anca tu in ce clasa esti?:-?

andreea nicol 13 ian 2011 09:12:05

Re: Liga adolescentelor slabute
 
fetele ieri nu mi`a mers netu:)) am stat si am inebunit uitandu`ma cu ochii pe pereti:))am fost cuminte ieri am papat numai fructe;;) cu sportu stau prost:| foarte prost:)) inafara de 1-2 ore pe zi de mers pe jos nu fac altceva:-s poate ma mobilizez odata si fac si miscare:-? ieri a fost o zi aiuea la sc:( am dat 3 teste dintre care 2 neanuntate:| si mi`a luat si caietu la mate sa imi puna nota si eu sunt total pe langa mate:D dar madescurc eu:d abea astept vacantza:)) pupici si va doresc o zi fara tentatii:*

andreea nicol 13 ian 2011 20:32:13

Re: Liga adolescentelor slabute
 
buna seara fetele:* ce faceti?:*

pucca 13 ian 2011 21:47:58

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de andreea nicol (Post 473419)
buna seara fetele:* ce faceti?:*

Salutare.. bine.. eu acum am venit de la o plimbarica si nu iar nu am fost cuminte... :(fac ce fac si iar ma lovesc de prostii... >:)

anka4iulie 13 ian 2011 23:09:08

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Eu nu mananc decat aiurea. Ori putin, ori dulce, ori f sarat, ori la ore fara nici o logica, ori rontai intruna. Nu stiu ce e cu mine. Dar in orice caz, pierd cm, se vede pe haine.

pucca 14 ian 2011 21:11:07

Re: Liga adolescentelor slabute
 
:)Daca nimeriti pe forum,fetelor... haideti la o poveste. Pentru asta suntem toate aici, sa ne sustinem, indiferent dac am gresit. Data viitoare nu va mai fi la fel... Am convenit ca vom sta si ne vom spune programul.. si toate cele... dar cam bate vantul pe aici..:-(... trebuie sa ne facem timp pentru toate, dragelor>:D<

pucca 14 ian 2011 21:14:09

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de andreea nicol (Post 473419)
buna seara fetele:* ce faceti?:*

Cum a fost cu dieta astazi? tu esti ambitioasa ;;).. bravoo.. sport faci?
Eu sunt mandraaaaaa ca am terminat 40 de min de tae-bo. Ma dor toate.. da mi-a placut cand am adaugat doar asta la calculatorul de calorii si mi-a aratat din start -4/kg pe luna, fara sa mai adaug alte activitati pentru caloriile consumate:D
:-*

anka4iulie 14 ian 2011 22:56:58

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Eu pur si simplu nu mai pot, ma dor toate oasele si toti muschii, abia ma misc, deci la sport fac mai mult dans, care imi place:X
In rest, nu prea mananc prostii, am cam redus mult dulciurile si nici nu imi lipsesc.

lamaie 14 ian 2011 23:33:28

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Hei! Eu sunt nouă pe aici,v-am găsit căutând ceva despre citrice. Ca şi voi,am ceva (mai multe) kilograme in plus (la 1.66 "doar" 72 de kg),dar de asta sunt aici. Singură am impresia că nu pot să dau nimic jos,deşi reuşisem vreo 5 kg acum ceva timp.Pur şi simplu cred că trebuie să fie cineva mereu lângă mine care să-mi zică: lasă pâinea şi prostiile!...
Sper că o să reuşesc să fac câte ceva până în martie.Momentan incerc să beau foarte multă apă (ajung la 5L pe zi,fiind deja obişnuită să beau atât... dacă nu beau un litru în timpul dimineţii,la şcoală,simt că mă usuc) şi mă chinui să nu mai bag în mine toate prostiile după 7 seara şi în restul zilei,dar cu greu reuşesc,fiind stresată cu şcoala. Ajutaţi-mă să nu mai cad pradă obsesiei mele nebuneşti,CIOCOLATA! O ador în orice formă ar fi ea. >:D<

lucia ely 15 ian 2011 09:40:38

Re: Liga adolescentelor slabute
 
neata fetelor>:d<
ce mai faceti?va astept la un ceai:*:*>:D< sa povestim

lamaie bine ai venit printre noi>:D<

andreea nicol 15 ian 2011 11:28:36

Re: Liga adolescentelor slabute
 
neata:x eu azi am mancat aiurea8-| in regimul pe care il urmez azi trb sa mananc carne de pui fiarta sau la gratar si cum nu era facut nimic si mama era la munca am mancat cartofiprajiti :( mi`am descarcat zumba si un filmulet de tae bo:d mai incolo ma pun sa fac:d fetele vreau sa va intreb daca la voi ajuta ceaiu antiadipos la cv:-? am folosit dar atunci nu aveam cantar dar ma simteam mult mai bn:-? nus tiu daca am slabit.voiam sa va cer parerea:d as putea continua sa tin asa regim si fara ceai:-? dar nuj simt nevoia de un mic ajutor:)) pupici:* si o zi buna:* a si:d cantarul arata tot asa 69.8 cam asa:d nu`mi dau seama prea bn:)) dar e sub 70:X asta conteaza:d voi ce faceti?:*

lucia ely 15 ian 2011 12:17:05

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de andreea nicol (Post 475609)
neata:x eu azi am mancat aiurea8-| in regimul pe care il urmez azi trb sa mananc carne de pui fiarta sau la gratar si cum nu era facut nimic si mama era la munca am mancat cartofiprajiti :( mi`am descarcat zumba si un filmulet de tae bo:d mai incolo ma pun sa fac:d fetele vreau sa va intreb daca la voi ajuta ceaiu antiadipos la cv:-? am folosit dar atunci nu aveam cantar dar ma simteam mult mai bn:-? nus tiu daca am slabit.voiam sa va cer parerea:d as putea continua sa tin asa regim si fara ceai:-? dar nuj simt nevoia de un mic ajutor:)) pupici:* si o zi buna:* a si:d cantarul arata tot asa 69.8 cam asa:d nu`mi dau seama prea bn:)) dar e sub 70:X asta conteaza:d voi ce faceti?:*

pfff urat din partea ta:|
mai bine fierbeai 2 oua :| sau sa mananci cv iaurt branzi ca....lapte /iaurt cu cereale ...nu cartofi prajiti:|
mie ceaiul antiadipos imi da dureri de burta:|

eu am inceput dimineata cu o buc de carnat fiert=))
(nu unul intreg...cam jumate:D) la amiaza mananc pui la cuptor:D in yena:| si la cina mai vedem:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:46:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO