forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

lucia ely 18 ian 2011 22:32:05

Re: Liga adolescentelor slabute
 
eu dupa craciun am avut 68.8(9) apoi am tinut rina..nu stiu cate zile am avut 66.5:D (la 7-10 zile de rina) dupa am fost racita nu am mai tinut dupa 3 zile aveam tot 68.8 (Adica sapt trecuta) si acum am 68.3:D sunt cuminte ma tin de treaba:D

andreea nicol 18 ian 2011 23:36:12

Re: Liga adolescentelor slabute
 
cf fetele:* ieri am fost cuminte,azi doar juma de zi:d seara am mancat aiurea tare:d dar imi iau maine revansa:-? am citit si eu regulamentu concursului si as vrea si eu:d poate facem o grupa;;) si reusim asa sa ajungem mai rpd la greutatea dorita pentru ca o competitie ambitioneaza pe oricine.eu de maine sau poimaine ma apuc iar de alergat dimineata:d am o colega care sa ingrasat si era slabuta .dar are aceeasi forma a ciorpului la mn asa ca a pus la picioare fund si solduri . cuvintele ai au fost" sa vezi cum o sa aratam intr`o luna:x" :)) sper sa fie asa cum zice ea:d o sa fie greu cu trecitu de la 7 dar:d merita:d si cu dieta sper sa dau cv jos.la voi cum merge?:* Lucia bravo:* cred ca esti singura care se tine de treaba aici:d spre rusinea mea care o dau in bara dupa cateva zile:d

Livia89 19 ian 2011 00:00:03

Re: Liga adolescentelor slabute
 
fetelor, nu mai tineti disociata ca nu va aduce nimic bun:( voi nu simtiti nevoia sa mancati altceva decat tot acelasi lucru dimineata, la pranz si seara?:( nu v-ati saturat sa se vada imediat ca slabiti si cand sunteti multumite de rezultat si vreti sa va mentineti sa se intoarca acele kg pierdute?:( cunosc destule persoane care s-au plans ca li s-a dereglat metabolismul din cauza disociatei:| si au revenit kg:| nu este deloc sanatos ca intr-o zi sa nu ai necesarul zilnic de proteine, carbohidrati sau grasimi, iar disociata asta face, te priveaza cand de una, cand de alta...

de ce nu alegeti un stil de viata sanatos (voi mai mult ca oricine ar trebui sa va alegeti o alimentatie sanatoasa si echilibrata, ca sunteti in crestere si acum va obisnuiti corpul si metabolismul) si putintel sport? mai ales ca slabiti frumos si se si vede;) hai ca se poate:) sunteti tinere, aveti arderi mai mari si slabiti mai usor decat dupa ce va opriti din crescut, va spun eu:P decat sa va deformati metabolismul mai bine slabiti mai incet, dar stabil si trainic:)

pucca 19 ian 2011 16:35:56

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Bun.. am trecut de ziua de azi cu brio si am mancat corect. :D sper doar sa nu ma apuce poftele mai diseara:).. dar le potolim cu sport.. Acum sunt mai ambitioasa decat niciodata:x

lucia ely 19 ian 2011 16:40:32

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de pucca (Post 482110)
Bun.. am trecut de ziua de azi cu brio si am mancat corect. :D sper doar sa nu ma apuce poftele mai diseara:).. dar le potolim cu sport.. Acum sunt mai ambitioasa decat niciodata:x

bravo bravo:*:*>:D<
pai asa sa fii ca iei bataita:)

pucca 19 ian 2011 17:36:33

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 482124)

bravo bravo:*:*>:D<
pai asa sa fii ca iei bataita:)

Chiar cred ca se poate! ca doar avem vointa, nu ne doboara pe noi niste kg... suntem mai bune de atat!:D

dupy 19 ian 2011 18:05:33

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Hei, fetelor! >:D<
Vreau si eu invitatie la concurs! :x
Daca tot sunt la dieta si pe drumul cel bun, fac si sport, ma gandesc de ce sa nu particip:x :D

Voi ce faceti? ;;) Eu azi m-am comportat bine:> Mi-am propus sa nu iau deloc zahar, si nu am luat.b-)

[*128*]

CaMi22 19 ian 2011 19:17:23

Re: Liga adolescentelor slabute
 
ce mai faceti slabutelor? nu am mai intrat sa vb de mult ca am foarte mult de invatat la anatomie da continui sa mananc sanatos aceeasi dieta hipocalorica si imi calculez meniul in fiecare seara:D

andreea nicol 19 ian 2011 19:50:22

Re: Liga adolescentelor slabute
 
eu continui sa mananc numai fructe legume ,sunca de pui si destea:D miscare mai fac seara cate juma de ora am scos niste filmulete cu zumba tae bo start walking:-? sper sa se vada cv rezultate:d acum sunt constipata:| si cantarul arata 70 fix:-? rau:-?sunt si balonata:( si nu stiu dc:| voi ce faceti?:X

anka4iulie 19 ian 2011 20:17:13

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Azi am mancat napolitana.40 de g. Muream de pofta, si ma si durea capul, de la mancat aiurea. Azi dimineata am mancat paine cu branza topita light, la scoala un mar, napolitana si jumatate de punga de covrigi(am dat-o in bara cu astia), la pranz supa de conopida si mamaliga cu smantana, si la cina o rodie:X:D+ am venit pe jos de la scoala(vreo 2 km), am fost la cumparaturi 2 ore si am facut si 20 de abdomene. Mai am in plan ceva dans si poate putina bicicleta...
Voi ce ati facut azi?

lucia ely 19 ian 2011 20:18:24

Re: Liga adolescentelor slabute
 
hei buna:*:*>:D< dupy ma bucur ca esti pe drumul cel bun:*:*>:D< bravo
cami de acum incolo te asteptam mai des:*:*>:D<
nico:D lasa draguta ca in curand nu vei mai fi constipata si va arata cantarul mai bine decat speri:*:*

pucca 19 ian 2011 20:25:25

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Voi ce faceti? ;;) Eu azi m-am comportat bine:> Mi-am propus sa nu iau deloc zahar, si nu am luat.b-)

:x asa sa faci in continuare si rezultatele nu vor intarzia sa apara. Te asteptam aici ori de cate ori ai nevoie de sustinere!
[*128*][/QUOTE]

Citat:

Anterior postat de CaMi22 (Post 482379)
ce mai faceti slabutelor? nu am mai intrat sa vb de mult ca am foarte mult de invatat la anatomie da continui sa mananc sanatos aceeasi dieta hipocalorica si imi calculez meniul in fiecare seara:D

Da, asta cu calcularea meniului trebuie sa devina un obicei altfel nu mai facem nimic.Chit ca invatam, stam acasa, chit ca avem probleme.. Kg nu trebuie neglijate... si ai sa vezi cum zboara fara sa-ti dai seama... daca esti corecta:)

Citat:

Anterior postat de andreea nicol (Post 482437)
eu continui sa mananc numai fructe legume ,sunca de pui si destea:D miscare mai fac seara cate juma de ora am scos niste filmulete cu zumba tae bo start walking:-? sper sa se vada cv rezultate:d acum sunt constipata:| si cantarul arata 70 fix:-? rau:-?sunt si balonata:( si nu stiu dc:| voi ce faceti?:X

Imi place, imi place.. ;;) ar trebui sa-mi dea cineva peste mana mieee cand ma indept spre alte mancaruri decat ce ai spus tu acolo. >:) Stai linistita si continua treaba, cantarul o sa-si revina, asta nu trebuie sa-ti influenteze slabitul.. >:D<
Ma apuc de tae-bo:x Billy ma asteapta! :))

anka4iulie 19 ian 2011 20:26:17

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Spune-i lu` Billy ca dupa vin eu:)) sa nu se ocupe de altcineva.

pucca 19 ian 2011 20:32:29

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 482495)
Azi am mancat napolitana.40 de g. Muream de pofta, si ma si durea capul, de la mancat aiurea. Azi dimineata am mancat paine cu branza topita light, la scoala un mar, napolitana si jumatate de punga de covrigi(am dat-o in bara cu astia), la pranz supa de conopida si mamaliga cu smantana, si la cina o rodie:X:D+ am venit pe jos de la scoala(vreo 2 km), am fost la cumparaturi 2 ore si am facut si 20 de abdomene. Mai am in plan ceva dans si poate putina bicicleta...
Voi ce ati facut azi?

eu te inteleg perfect. :D dar sincer nu e un capat de lume. Important este sa te feresti data viitoare.. ;;) esti prima pe lista. A zis ca vrea sa arate cantarul -1kg pana la sfarsitul saptamanii... ce zici?:> trebuie sa fii cuminte.

anka4iulie 19 ian 2011 20:34:12

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Maine nu mananc dulce. Sambata probabil o sa mananc tort la chef, macar o gura, de pofta. Duminica iar fara. M-am dezobisnuit deja. Cat timp sunt satula in rest, nu prea imi trebe dulciuri, napolitana aia afurisita mi-a stricat ziua perfecta:))

pucca 19 ian 2011 20:34:40

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Fetelor ce as putea sa mai mananc la scoala, chiar daca dimineata iau o masa buna, la scoala o gustare nu ma prea incanta, si vin acasa la 2 moarta de foame.. ceea ce nu e bine!.. pana acum mai luam un iaurt de baut, e practic si totusi mai sanatos ... nu mai vreau sa cumpar covrigi sau sandwichuri... mai bine le fac de acasa daca asa. Alte idei?;;)

lucia ely 19 ian 2011 20:36:06

Re: Liga adolescentelor slabute
 
pucca
:D
am o idee:D
nu vrei sa faci inca 8 -9-10 mesaje sa devii si tu lider la fetele de aici?:D
cred ca tu esti cel mai aproape:D

anka4iulie 19 ian 2011 20:36:58

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Eu la scoala imi iau fructe. Mar, portocala, orice. Alta data ne cumparam in clasa o punga mare de mandarine/portocale si mancam toti:)) show iese...
Sau ai putea sa iti iei un baton de cereale:-?

lucia ely 19 ian 2011 20:38:37

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de pucca (Post 482521)
Fetelor ce as putea sa mai mananc la scoala, chiar daca dimineata iau o masa buna, la scoala o gustare nu ma prea incanta, si vin acasa la 2 moarta de foame.. ceea ce nu e bine!.. pana acum mai luam un iaurt de baut, e practic si totusi mai sanatos ... nu mai vreau sa cumpar covrigi sau sandwichuri... mai bine le fac de acasa daca asa. Alte idei?;;)

dc nu iti faci tu senvici acasa?:D
eu asa fac ...o chifla sau 2 felii graham...un cubulet de branza topita ...:d sau un cubulet de unt +1 felie de sunca:D/parizel de pui(nu is chear sanatoase mezelurile ...dar vorba ta mor de foame pe knd ajung) si ... apoi imi vine sa mananc ce gasesc:|
sau senvici cu unt/branzica si ou:D cu rosii /castravete/ardei

pucca 19 ian 2011 20:42:41

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 482528)
Eu la scoala imi iau fructe. Mar, portocala, orice. Alta data ne cumparam in clasa o punga mare de mandarine/portocale si mancam toti:)) show iese...
Sau ai putea sa iti iei un baton de cereale:-?

Cam asa ceva e si la noi cand mirosim ca are unul o portocala in clasa... :)) o impartim la 20.

Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 482531)
dc nu iti faci tu senvici acasa?:D
eu asa fac ...o chifla sau 2 felii graham...un cubulet de branza topita ...:d sau un cubulet de unt +1 felie de sunca:D/parizel de pui(nu is chear sanatoase mezelurile ...dar vorba ta mor de foame pe knd ajung) si ... apoi imi vine sa mananc ce gasesc:|
sau senvici cu unt/branzica si ou:D cu rosii /castravete/ardei

multumesc pentru idei:-*

Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 482527)
pucca
:D
am o idee:D
nu vrei sa faci inca 8 -9-10 mesaje sa devii si tu lider la fetele de aici?:D
cred ca tu esti cel mai aproape:D

cat sunt de adormitaaa:)) acum am observat cate mesaje am eu.. da, ar fi ceva! si mi-ar placea;;)... dar cine mai vrea in grupa mea?

anka4iulie 19 ian 2011 20:43:37

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Si sa nu te lasi tentata de ce isi cumpara colegii, ca toata lumea te intreaba daca vrei, mai greu sa zici nu, si eu una, daca am gustat, nu ma pot opri.

lucia ely 19 ian 2011 20:44:44

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de pucca (Post 482538)
Cam asa ceva e si la noi cand mirosim ca are unul o portocala in clasa... :)) o impartim la 20.



multumesc pentru idei:-*



cat sunt de adormitaaa:)) acum am observat cate mesaje am eu.. da, ar fi ceva! si mi-ar placea;;)... dar cine mai vrea in grupa mea?

'
prima data sa ai mesajele...si apoi vorbeste cu slabuta de poti:)
voi sunteti cv...si puteti fi gasca slabutelor adolescente:D

pucca 19 ian 2011 20:52:17

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 482548)
'
prima data sa ai mesajele...si apoi vorbeste cu slabuta de poti:)
voi sunteti cv...si puteti fi gasca slabutelor adolescente:D

mi-e putin frica sa-mi iau responsabilitatea asta... dar nu cred ca e imposibil:D

anka4iulie 19 ian 2011 20:54:50

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Nimic nu e imposibil, mai putin in cazul meu, la mine slabitul e imposibil deocamdata.

pucca 19 ian 2011 20:56:29

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 482569)
Nimic nu e imposibil, mai putin in cazul meu, la mine slabitul e imposibil deocamdata.

ce-i cu negativismul asta? Nu trebuie sa gandesti asa, in niciun caz! >:D<Daca te lupti, rezultatele apar.

anka4iulie 19 ian 2011 21:00:38

Re: Liga adolescentelor slabute
 
offf de cand ma chinui...
Nicicum nu se duc, decat cand vor ele, si ele nu vor. Le place pe soldurile mele si pe fund, ca eu pe talie n-am grasime aproape deloc si toata e pe solduri :(

pucca 19 ian 2011 23:01:08

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 482578)
offf de cand ma chinui...
Nicicum nu se duc, decat cand vor ele, si ele nu vor. Le place pe soldurile mele si pe fund, ca eu pe talie n-am grasime aproape deloc si toata e pe solduri :(

Ia-ti toate astea din minte. Daca ai vointa, sunt convinsa ca o sa fii o slabuta... gandeste-te la celelalte fete de pe site cum au reusit sa-si atinga greutatea dorita, dar trebuie sa ai vointa, sa-ti stabilesti bine telul si sa nu te dai batuta orice ar fi. Ce-ti doresti? o prajitura sau sa fii o slabuta frumoasa si admirata de toti?;;)

dupy 20 ian 2011 16:45:33

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Multumeesc, Lucia! >:D< Luni ma cantaresc, abia astept! :D

Pucca, vreau eu in grupa ta! b-)

Ma primesti? ;;) :D

lucia ely 20 ian 2011 16:55:21

Re: Liga adolescentelor slabute
 
pucca tu inca un mesaj si ai 300:D
deci hotaraste-te:)

ehe :D luni ne cantarim toate care participam la concurs:x abea astept sa inceapa>:D<

fetele ce faceti?;;)
cum stati cu notele la scoala?s-au incheiat mediile mai faceti cv?:D

dupy 20 ian 2011 18:20:37

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Ahh.. nu de scoala, nu si aici! :)) :-s

Eu mai am de lucrat. trebuie sa finisez pe la fizica, info, geo, franceza si engleza:))
Sper sa fie bine, asa pe ultima suta de metrii:D

ps: va las o melodie draguta foc:x

http://www.youtube.com/watch?v=-lLvtydTM78&feature=player_embedded#!

pucca 20 ian 2011 18:30:24

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de dupy (Post 484063)
Multumeesc, Lucia! >:D< Luni ma cantaresc, abia astept! :D

Pucca, vreau eu in grupa ta! b-)

Ma primesti? ;;) :D

Scuze, dupy... da nu mi-am mai facut grupa.. am zis ca mi-e frica sa iau responsabilitatea asta, daca ar interveni timpul meu si slabutele ar avea nevoie de mine acolo sa le dau un imbold si as lipsi... ce as fi facut?
Ne vedem pe aici la liga, oricum>:D< pentru ca vreau sa ne mai scriem si aici, bineinteles!:-*

pucca 20 ian 2011 18:31:50

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de dupy (Post 484290)
Ahh.. nu de scoala, nu si aici! :)) :-s

Eu mai am de lucrat. trebuie sa finisez pe la fizica, info, geo, franceza si engleza:))
Sper sa fie bine, asa pe ultima suta de metrii:D

ps: va las o melodie draguta foc:x

http://www.youtube.com/watch?v=-lLvtydTM78&feature=player_embedded#!

foarte frumoasa melodia!:x

justbelieve 20 ian 2011 19:02:09

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de dupy (Post 484290)
Ahh.. nu de scoala, nu si aici! :)) :-s

Eu mai am de lucrat. trebuie sa finisez pe la fizica, info, geo, franceza si engleza:))
Sper sa fie bine, asa pe ultima suta de metrii:D

ps: va las o melodie draguta foc:x

http://www.youtube.com/watch?v=-lLvtydTM78&feature=player_embedded#!

Nu stiam melodia.Foarte frumoasa!:x

dupy 20 ian 2011 19:08:40

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Ma bucur ca va place!b-) >:D< :x

Pucca, imi pare rau ca nu mai vrei sa iti faci grup. :(
Totusi, nu isi face nimeni de aici?:-s Eu tot mi-as dori sa particip, ar fi primul meu concurs pe site.:(;;)

anka4iulie 20 ian 2011 20:54:07

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Si eu m-am bagat la concurs, dar deocamdata astept invitatie...

pucca 20 ian 2011 21:29:36

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de dupy (Post 484411)
Ma bucur ca va place!b-) >:D< :x

Pucca, imi pare rau ca nu mai vrei sa iti faci grup. :(
Totusi, nu isi face nimeni de aici?:-s Eu tot mi-as dori sa particip, ar fi primul meu concurs pe site.:(;;)

Cu curaj, intra acolo pe pagina la concurs si spune-i la slabuta sa te adauge pe lista acolo, ca la sfarsit oricum nu va ramane nimeni pe langa>:D<

dupy 20 ian 2011 21:32:59

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Pucca, cum fac asta? :">

Sunt noua in chestiile astea si nu ma prea pricep;))
Doar am vazut ca iti poti crea un grup; daca nu corespunzi cerintelor, trebuie sa astepti invitatie.

pucca 20 ian 2011 21:35:00

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de dupy (Post 484801)
Pucca, cum fac asta? :">

Sunt noua in chestiile astea si nu ma prea pricep;))
Doar am vazut ca iti poti crea un grup; daca nu corespunzi cerintelor, trebuie sa astepti invitatie.

nu stiu cum sa postez titlul de concurs cu linkul dar vezi ca are un post anka cu 2-3 pagini inapoi ... intri acolo si scrii un mesaj ca vrei sa intri in concurs... :D

anka4iulie 20 ian 2011 21:39:06

Re: Liga adolescentelor slabute
 
ce faceti, fetele?

pucca 20 ian 2011 22:34:55

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 484816)
ce faceti, fetele?

am dansat 10 minute... eram pliiiiina de energie:)) Acum pauza.. vreau vacanta vaaaai, m-am saturat=((
tuu?


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:17:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO