forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 02 apr 2021 06:23:13

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ieri
De dimineata o cafea cu lapte, neindulcita
Pranz tarziu - tocana de legume cu pui
Cina - snitel cu salata verde, castraveti, ridichi si ceapa
Sport - 30 min fat blaster.
Nu am mai apucat sa intru aseara, am picat la somn imediat, dupa plimbarea de ieri. A fost cald si frumos si ne-am plimbat vreo 4 ore :))

happygirldiana 02 apr 2021 22:11:36

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Cafea cu lapte , neindulcita, de dimineata
Pranz - 2 wasa, branza quark, salata de vinete, rosii, jumatate de snitel
Cina - 2 ochiuri de ou, pulpa de porc la cuptor, ceapa verde, 1 pahar Mirinda.
Sport - 44 de minute Turbo Jam cardio 2.
Pe seara, plimbare cu sora. Copilul la bunici, sotul acasa, a pregatit cina iar eu am povestit si am ras cu sora pe malul Dunarii

happygirldiana 04 apr 2021 16:13:50

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ieri
Dimineata- cafea cu lapte, neindulcita
Pranz - omleta cu sunca si cascaval, castraveti murati, o felie de paine
Cina - o briosa cu iaurt si mascarpone, un pumn de alune , 1 pahar Mirinda
Sport - 55 minute Tirbo Fire

Azi
Dimineata - cafea cu lapte, neindulcita
Pranz - mamaliga, branza de vaca, ciorba de perisoare
Cina - varza calita, carnat de casa.

Suntem la parintii mei azi, am adus copilul in vacanta. M-am bucurat de zambile multe si parfumate, toporasi, e o incantare curtea parintilor mei. Am admirat cu tata toti mugurasii de pe fructiferi, puisorii de gaina. E minunat. Mi-am reincarcat bateriile.

happygirldiana 06 apr 2021 08:47:07

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
2 ataşament(e)
N-am mai apucat ieri sa scriu. Am venit de la tara dupa amiaza, pana am despachetat, am facut ceva de mancare, a zburat timpul.
Ieri fara sport, o cafea de dimineata, la pranz doua felii de paine, quark si trei felii de toba, la cina baby hering si salata verde cu castraveti si ceapa si doi pumni de popcorn.
Azi de dimineata cafeaua si 36 de minute body attack cu Les Mills.
In continuare, bratara ma enerveaza si frustreaza ca nu mai masoara ce si cum trebuie. Acelasi workout in doua zile diferite, făcute la aproximativ aceeasi intensitate, pe ceas masoara un nr de minute, pe zone de puls minutele nu insumeaza timpul total al workoutului. Unde mai pui si ca timpul se scurge dar pulsul si caloriile raman "blocate" desi e evident ca am pulsul mult mai sus avand in vedere ca abia mai respir. Nu imi explic ce se intampla.
E drept, anii trecuti nu foloseam smart band si faceam la fel sport, dar acum, daca tot il am, as fi vrut sa il si folosesc... Si e curios cum, la inceput, a masurat ok.
Pozele atasate sunt de la alte antrenamente decat cel de azi, am atasat, ca idee, sa vedeti si voi. Poate folositi si voi si aveti idee.

happygirldiana 06 apr 2021 08:48:44

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Inclusiv cu attac-ul de azi mi s-a intamplat. Azi imi afisa 84 de calorii arse, in conditiile in care, in alta zi, acelasi workout ardea 180 de calorii. Azi, dupa 20 de minute super intense pulsul era 102 si avema 6 calorii arse.
Ma enerveazaaaaa!

Zoe 06 apr 2021 09:17:37

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
îți stă bine fixată pe mână? mie îmi mai dădea rateuri, la înot, pentru că nu era strânsă destul și pierdea măsurătoarea pulsului, de unde totul se dădea peste cap.

happygirldiana 06 apr 2021 10:06:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Sa stii ca sta bine fixata. Ba chiar, uneori, cand o simt prea stransa, o mai largesc putin si incepe sa numere. Dar nu mereu tine figura asta.
Cred ca o calc in picioare

lidiuta 06 apr 2021 11:36:26

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Încearcă să faci sport de plăcere, fără a contabiliza efortul depus. E mult mai relaxant. De când mi s-a rupt cureaua de la brăţara fitness, nu mă mai stresez în legătură cu paşii făcuţi sau pulsul. E doar un exemplu.

Zoe 06 apr 2021 12:06:04

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
are și lidia dreptate, pe de altă parte știu că e frustrant să nu meargă. și bizar. a mea n-a făcut fițe niciodată, dar e drept că nici n-o „solicit” ca tine :)

happygirldiana 06 apr 2021 12:52:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Sportul de placere il fac. Nu mai sunt disperata sa bag sport cu nemiluita, sa ma urc pe cantar, sa trag de mine pana ma urnesc la sport , etc :)
Chiar de placere. Mi-a intrat in reflex, in rutina, dimineata dupa cafea musai sa fac sport sa imi intind oasele si muschii, vorba aia, iar daca, cumva, ma sare randul din diverse motive, ma atentioneaza genunchiul drept ca e cazul sa fac cumva sa o iau din loc. Plus ca imi imbunatateste starea de spirit, sunt mai bine dispusa. Dar nici vinovata nu ma simt cand sar peste, cum era altadata.
Bratar era un plus. Daca tot mi-am facut rutina asta, mi-ar fi placut sa si pot contoriza un pic, ca idee, cam cate calorii ard.
Ca sportul oricum il fac, indiferent ca arata ea 80 arse sau 300 :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:03:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO