forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Problems solved...so, here i go again (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/problems-solved-so-here-i-go-again-12591.html)

anqutz 30 ian 2015 11:04:24

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Buna! Da, la squats ma refrer. Chiar daca lucrezi fara greutati, tot sunt solicitante. 100 de genu facute corect nu-s deloc usoare, nu mai zic de 500. E acelasi principiu ca la abdomene, nu se fac zilnic. Ajuta la tonifierea picioarelui, abdomenului si a spatelui si la ridicarea fundului, dar ca se tonifieze muschii au nevoie de pauza. Practic, fibra musculara se distruge in timpul antrenamentului si se construieste in perioada de repaos. Daca o distrugi zi de zi, cand sa-si mai revina? :P

mika_me 30 ian 2015 11:07:05

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1373236)
Buna! Da, la squats ma refrer. Chiar daca lucrezi fara greutati, tot sunt solicitante. 100 de genu facute corect nu-s deloc usoare, nu mai zic de 500. E acelasi principiu ca la abdomene, nu se fac zilnic. Ajuta la tonifierea picioarelui, abdomenului si a spatelui si la ridicarea fundului, dar ca se tonifieze muschii au nevoie de pauza. Practic, fibra musculara se distruge in timpul antrenamentului si se construieste in perioada de repaos. Daca o distrugi zi de zi, cand sa-si mai revina? :P

Ei, pai daca i asa, o sa fac o zi da, una ba...:)>:D<

ramo0215 30 ian 2015 11:32:27

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 1373232)
Drag jurnal,

Astazi m am trezit destul de devreme, undeva in jurul orei 8. Ceea ce e bine, asta inseamna ca am dormit cele 8 ore recomandate:).

Bine, m am trezit, m am trezit, dar de ridicat din pat....abia la ora 9.30.

La ora 10 mi am facut portia de bootcamp.30 minute. Putin ar spune unii, eu zic ca e suficient pentru inceput, atat timp cat pulsul imi creste din primele 5 minute si e sustinut. Da, e drept, cele 30 de kg in plus se cunosc. Am facut si cardio cu billy, workoutul pe care il faceam de 2 ori pe zi, pe vremea cand aveam 60-65 de kg. Dar am facut destule pauze pe parcurs, si am zis ca mai degraba fac 30 de minute in ritm sustinut, decat 45 cu nenumarate pauze.

Si apoi, orice tip de miscare e mai bun decat de loc. O sa cresc progresiv intervalul de activitate fizica, pe masura ce imi creste si rezistenta:)

Cu vointa si speranta, inainte!

buna..trec si pe aici sa te salut..>:D<>:D<>:D<
eu am o dilema..nu prea stiu ce sa mai mananc..mi s-a cam luat de gratar..oua..si ciorbe..tu ce mananci?

mika_me 30 ian 2015 20:21:39

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de ramo0215 (Post 1373252)

buna..trec si pe aici sa te salut..>:D<>:D<>:D<
eu am o dilema..nu prea stiu ce sa mai mananc..mi s-a cam luat de gratar..oua..si ciorbe..tu ce mananci?

Din pacate nu prea pot veni cu sugestii, pentru ca momentan si eu tot ciorbe mananc. Mi am facut dupa capul mdu o reteta de chiftelute din care sm mancat 3 seri la rand. Si in fiecare zi mai mananc o punguta de 50 g de seminte.

Nu pot sa zic ca mananc ffff sanatos, dar ma incadrez cu carbohidratii...in timp, vin si celelalte.

Multumesc de vizita:*

ramo0215 30 ian 2015 22:29:43

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 1373354)


Din pacate nu prea pot veni cu sugestii, pentru ca momentan si eu tot ciorbe mananc. Mi am facut dupa capul mdu o reteta de chiftelute din care sm mancat 3 seri la rand. Si in fiecare zi mai mananc o punguta de 50 g de seminte.

Nu pot sa zic ca mananc ffff sanatos, dar ma incadrez cu carbohidratii...in timp, vin si celelalte.

Multumesc de vizita:*

Eu incerc sa mananc si sanatos..dar nu stiu cat imi iese :)))

anqutz 02 feb 2015 09:24:35

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Neata Anca! Cum ai trecut peste weekend? Te-ai mai cantarit? :D

mika_me 02 feb 2015 17:02:33

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1373541)
Neata Anca! Cum ai trecut peste weekend? Te-ai mai cantarit? :D

Buna Ancule,

Fu ok in weekend. M am tinut de dieta. Nu prea mai fac diferenta dintre weekend si restul saptamanii, dpdv al alimentatiei.

Inca nu m am cantarit. Maine dimineata, asta pentru ca dieta am inceput o intr o zi de marti:))si nu de luni. Practic in momentul in care am simtit, am zis start:)...si pentru ca am vrut sa monitorizez cat slabesc pe saptamana cu keto, am ladat asa, ziua de cantarire si masurare, martea.

Sper sa fie ok. Mental ma simt bine, fizic parca sunt mai usoara. Boalfele patca s au mai dus. Nu e o surpriza pentru ca eu, desi probleme de aspect sm cu picioarele, slabesc de sus in jos.

Dar, cu optimism inainte!:*

mika_me 03 feb 2015 13:32:27

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Drag jurnal,

Astazi a fost zi de cantar si de luat masuri. Stiu ca ideal e sa te masori o data pe luna. Eu o fac saptamanal, fara sa am asteptari prea mari. Nu pot sa am pretentia de scaderi dramatice in cm, de la o saptamana la alta.

Prin urmare, tin sa precizez urmatoarele:
- in a doua saptamana de keto, am slabit fix 2 kg
- in cm, am scazut astfel:
-2.5 cm bust
-3 cm talie
-1 cm burta
-2 cm solduri
-1cm coapse
-1 cm brate.
Acestea sunt diferentele de martea trecuta pana astazi. Eu sunt fericita. Stiu ca nu ma subtiez peste noapte, dar sper ca pana intr un anumit punct sa pastrez un ritm mai alert in slabire..pt ca da, stiu, va veni si acel moment de platou...as spera eu sa nu, dar nu cred ca sunt asa norocoasa sa scap. Oi vedea!....

So, forta si determinare...intru in a treia saptamana de keto...si ma simt bine!

anqutz 03 feb 2015 14:07:35

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Felicitari pt scadere! Trebuie sa fii ft fericita, ai slabit destul de mult.

mika_me 03 feb 2015 14:53:44

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1373695)
Felicitari pt scadere! Trebuie sa fii ft fericita, ai slabit destul de mult.

Multumesc, Anca!

Am slabit...multisor..dar, inca mult mai mult mai am de slabit. Daaar, e un pas inainte...si destul de marisor:)

Sunt fericita!


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:18:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO