forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Problems solved...so, here i go again (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/problems-solved-so-here-i-go-again-12591.html)

anqutz 03 feb 2015 15:06:25

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Sport mai faci? Trebuie sa ai grija sa faci sport si sa iti masezi pielea ca sa nu te trezesti cu vergeturi sau piele lasata.

mika_me 03 feb 2015 20:22:37

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1373700)
Sport mai faci? Trebuie sa ai grija sa faci sport si sa iti masezi pielea ca sa nu te trezesti cu vergeturi sau piele lasata.

Da, fac sport Anqutz. Tae bo si niste workout uri cu greutati, in special brate si partea inferioara. Abdomenul il lucrez in cadrul antrenamentului tae bo.

Ehe, diera si sportul merg mana-n mana. De aia am si scapat de cativa cm:)

ramo0215 03 feb 2015 20:54:27

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 1373692)
Drag jurnal,

Astazi a fost zi de cantar si de luat masuri. Stiu ca ideal e sa te masori o data pe luna. Eu o fac saptamanal, fara sa am asteptari prea mari. Nu pot sa am pretentia de scaderi dramatice in cm, de la o saptamana la alta.

Prin urmare, tin sa precizez urmatoarele:
- in a doua saptamana de keto, am slabit fix 2 kg
- in cm, am scazut astfel:
-2.5 cm bust
-3 cm talie
-1 cm burta
-2 cm solduri
-1cm coapse
-1 cm brate.
Acestea sunt diferentele de martea trecuta pana astazi. Eu sunt fericita. Stiu ca nu ma subtiez peste noapte, dar sper ca pana intr un anumit punct sa pastrez un ritm mai alert in slabire..pt ca da, stiu, va veni si acel moment de platou...as spera eu sa nu, dar nu cred ca sunt asa norocoasa sa scap. Oi vedea!....

So, forta si determinare...intru in a treia saptamana de keto...si ma simt bine!

ai slabit super bine intr-o saptamana..felicitari..>:D<>:D<>:D<

mika_me 03 feb 2015 21:15:15

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de ramo0215 (Post 1373729)

ai slabit super bine intr-o saptamana..felicitari..>:D<>:D<>:D<


Buna Ramo. Multumesc:*. Da, sunt fericita. Mi ar placea ca acest ritm de slabire sa se mentina macar pana la jumatatea drumului pe care il am de parcurs:)...Deocamdata workouturile mele zilnice nu sunt lungi. 30 minute tae bo, 30 antrenament cu greutati. insa in timp, voi creste durata si intensitatea lor.

Tu ce faci? Cum merge dieta? Ce ai mai papat bun?

Meniul meu pe saptamana asta e ciorba cu oase afumate si varza cu carne.

In seara asta ai mei au copt doua pizza ( printre preferatele mele). Am stat cu ei acolo, ba chiar i am servit eu. Mama zicea ca ma autoflagelez...dar nu a fost greu deloc sa nu mananc. Nici sa gust. Asta pentru ca am zis ca o sa am zi de dezmat de ziua mea, adica dupa 6 saptamani de dieta.

mika_me 04 feb 2015 09:25:01

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Buna dimineata, dragul meu jurnal,

O zi ca oricare alta as spune....

Meniul pe astazi e acelasi...si in privinta sportului, si in privinta mancarii

In cateva minute, voi face cele 30 de minute de tae bo, iar mai incolo, exercitiile cu greutati, pentru coapse si fund.

Recunosc, la mine, uneori, cheful vine pe parcurs...Dar, totul tine de mental si acolo trebuie sa ma autoeduc...permanent...pentru ca, ce poate fi mai frumos, decat sa fii sanatoasa si sa arati si bine?:)

anqutz 04 feb 2015 10:13:50

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Neata! In timp ce terminam ceva nu prea solicitant la munca am ascultat asta, poate ai timp. Mi s-a parut interesant.
BORKED

mika_me 04 feb 2015 11:22:13

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1373765)
Neata! In timp ce terminam ceva nu prea solicitant la munca am ascultat asta, poate ai timp. Mi s-a parut interesant.
BORKED

Buna dkmineata, Ancule...

Daca mi ai lasat cumva un link...sa stii ca nu apare...in schimb imi apare "borked":-/:-/

anqutz 04 feb 2015 11:50:24

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Ciudat, mie imi apare. Era un reportaj de 30 de min despre low carb si dieta ketogenica. Se numeste Low Carb Diet: Fat or Fiction? Mi s-a parut destul de interesant.

ramo0215 04 feb 2015 15:23:45

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 1373732)



Buna Ramo. Multumesc:*. Da, sunt fericita. Mi ar placea ca acest ritm de slabire sa se mentina macar pana la jumatatea drumului pe care il am de parcurs:)...Deocamdata workouturile mele zilnice nu sunt lungi. 30 minute tae bo, 30 antrenament cu greutati. insa in timp, voi creste durata si intensitatea lor.

Tu ce faci? Cum merge dieta? Ce ai mai papat bun?

Meniul meu pe saptamana asta e ciorba cu oase afumate si varza cu carne.

In seara asta ai mei au copt doua pizza ( printre preferatele mele). Am stat cu ei acolo, ba chiar i am servit eu. Mama zicea ca ma autoflagelez...dar nu a fost greu deloc sa nu mananc. Nici sa gust. Asta pentru ca am zis ca o sa am zi de dezmat de ziua mea, adica dupa 6 saptamani de dieta.

si la mine merge bine..eu mananc ciorbe de porc..de pui..carne la cuptor cu salata..nuci..smantana..cascaval..unt..tin carbo sub 50..si eu o sa am o zi de dezmat peste 2 sapt..adik km 4-5 sapt de knd am inceput dieta..:):):)

mika_me 04 feb 2015 22:51:03

Re: Problems solved...so, here i go again
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1373775)
Ciudat, mie imi apare. Era un reportaj de 30 de min despre low carb si dieta ketogenica. Se numeste Low Carb Diet: Fat or Fiction? Mi s-a parut destul de interesant.

O sa il caut sa vad despre ce e vorba. M ai facut curioasa.

Citat:

Anterior postat de ramo0215 (Post 1373789)

si la mine merge bine..eu mananc ciorbe de porc..de pui..carne la cuptor cu salata..nuci..smantana..cascaval..unt..tin carbo sub 50..si eu o sa am o zi de dezmat peste 2 sapt..adik km 4-5 sapt de knd am inceput dieta..:):):)

Eu am incercat sa ii tin in jur de 30-35.....dar ideal este sa i tii sub 50:)...cu cat sub 50...nu mai conteaza, atat timp cat slabesti.

Ehe...eu mai am 3 saptamani si un pic pana la incarcare:)...abia astept sa mi spui cum a fost si cum a decurs slabirea dupa:)

Se zice ca dupà o luna de keto fara cheat, poti avea in fiecare saptamana o zi de incarcare. Mie mi e frica....asa ca mi am propus sa fie o data pe luna.
La fel, am citit ca e bine sa ti asculti organismul, si ca atunci cand poftele se intetesc si te gandesti din ce in ce mai des la ce nu ai voie sa mananci, ai nevoie de incarcare.

Te pup


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:15:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO